0 oy
1,330 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Biz simdi kaynanalari yerden yere vuruyoruz ya :)simdi benim tek merak ettiğim şey gelecekte biz nasıl Kaynanalar olacak gelinlerimiz bizi fukur  fukur  kaynatacaklar mi sohbetlerinde ....:)

27 Cevaplar

+2 oy
(6,136 puan) tarafından
Biz kaynana oluncaya kadar ne hayat ne insanlar nede dünya böyle olmaz dünyanın çivisi çıkıyor bakalım çocuklarımızı nasıl gelecek bekliyor. Işsizlik havasızlık susuzluk vs vs 
(4,758 puan) tarafından
Haklısın bebeğim benim
tarafından
Hiç bisicik olmaz bence kıyamet kopmadigi surece git gide kötüleşen bi dünya oluşacak ama herşey çok fazla gelişiyor herşeye bi çare bulunuyor bi şekilde yaşanır
-Reklam-
+1 oy
(1,219 puan) tarafından

Su an kızım var allah nasip ederse oğlum olursa büyüdüğünde evlenince benle oturmasın gitsin uzakta otursun aydan aya gelsin yeter arasınlar nasılsın desinler başka bisey istemem çünkü nekadar uzak okadar iyi ama gelin kaynana değilde iki arkadaş olabilmek daha güzel olur hadi anne gel kahve içelim yada ben yemek yaptım bu akşam bize gelin yemekle uğraşmayın alışverişe gidelim böyle olsun isterdim yani eşimle arada konuşuyoruz oda özlemiycen mi oğlunu kızını dedi özlerim ama eşleri ile iyi olsunlar bu bana yeter ben ararım ozleyince giderim sen merak etme dedim doğru diyorsun aslında dedi :)

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ooooo  hemde benim gelinim  ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
tarafından
Evet senin gelinin ne yaparsın ona ....
(4,875 puan) tarafından
Yapmasına izin verecek bişey yapmazdım  emin ol  ☺☺
tarafından
Cadaloz kaynana:-)
0 oy
tarafından
Oğlan annesiyim kaynanamın bana olduğu gibi olurum daha da iyi olmaya calisirim evladımin mutluluğu benim mutluluğum demek ama bu yaklaşım ilk başlarda böyle olur sonrasını gelin hanım belirler hal ve hareketleriyle saygısını korur yerini bilirse ben ona arkadaşta annede olmayı bilirim ama haddini aşarsa ucunda oğlumu kaybetmek bile olsa muhabbeti keserim taa ki kendine çeki düzen verene dek.. 
tarafından
Orası öyle canım ne olacak bilemiyoruz ki bu devirde sen iyi olunca benim Kaynanam saf akilli değil derler. Öyle bir hale gelmişiz ki artik saygısızlık akıllılık olmuş ... Örneğin benim eltimin çocukları kim olursa olsun cvp verirler benin küçük eltimde görüyor musun .ne kadar akilli herkese cevap veriyor .hayat bizi nereye sürüklüyor merakla seyrede  duruyorum
tarafından
Çocuklari büyütürken kendini savunmayla saygısızlık arasındaki çizgiyi iyi öğretmek gerek tabiki konuşacak oda bi birey olacak sus pus pisirik yetişirse bu hayattan bizler göçüp gidince işleri çok zor olur ama bu önüne geleni kap ardına geleni tekmele demek değil ..
tarafından
Öyle de canm bizleri ne kadar güzel büyütmüş annelerimiz  bizim zamanımızda büyüklerin yaninda ayak ayağa atmak yoktu simdi ohoooo
tarafından
Evet kuzum dehşetle izlediğim yaşıtlarım bile var bu konularda terbiyeden eksik kalmışlar yazık.. zaman kötüye gitsede değerler bizim elimizde bence
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Valla Allah nasip eder de bi  oğlum olursa ve evlendiği zamanı görürsem gelinimle el bebek gül bebek geçineceğiz inşallah. Misal ben kaynanam gibi sivri dilli olmyacagim geline hem iyilik yapıp hem de girip çıkıp laf sokmayacağım. oğlumla eglendigine  gezip tozduguna karışmayacağım.  Kaynanamin o kopasıca diliyle :getlost: her gittiği yerde  belkis istedigi saate kadar uyur  kafasina gore evine iner evinde oturur hic sesimi cikarmam diye dillendirdigi gibi dillendirmeyecegim ve Allah nasip ederse gelinimi benden 1 saatlik mesafede bi eve oturtacam. Kötü ev sahibi olacağımıza  iyi komşu olalım  insalllaaaahhh.  :D:D:D

0 oy
tarafından
Ne ekersen onu bicersin diye dusunuyorum ve benimde oglum var ilerde gelinimin bna sergilemesini istemedigim hic bi ddavranisi yapmam gelinimide kizimdan ayirt etmem simdiden onlarin hayalini kuruyorum...torunlarim olsada sevsem gelinim iylesene kadar yatagindan cikartmasam diye
tarafından
Bosverin cocugu insanlara karsi kiskirtmayin simdiden:))) benim oglum var kizimda olcak ikisinide ayirmam damadimla gelinimde benim evladim olcak onlarda beni ana gibi gorurler saygi gosterirler insallah:))
(2,931 puan) tarafından
İnşallah yaa el icine girmek zor gördüğün bildiğin ayni olmuyo gelenek gorenek flan Rabb'im evlatlarimiza hayırlı kapilar açsın
tarafından
Valla ben o gelenek goreneklere sinir oluyorum ne sacma isler yok kiz tarafi bunu yapcak yok erkek tarafi sunlari yapcak...herkes elinden geleni yapar yoksa da diretmenin dirseklere kadar bileziklerin olmasina gerek yok...yapabilcegim kadarini yaparim daha fazlasini istersede biraz bekleyeceksin o zmn derim...ama insanoglu unutmus fatima annemizin ne kadar ceyizi varmis hz Ali ra ne kadar mehor vermis...acip okuyabilseler keske
(2,931 puan) tarafından
Ben altını seviyodum kayinbabamgil digerine kac yaptiysak sanada o kdar yapcaz dediler 4 tane onlar yapti 4 tane babam yapti buyuk kolyeyide babam aldi. Hic erkek tarafi alir demedik
tarafından
Esit yapmislar iste ne guzel bu seferde diger gekin ona cok yaptilar bana az derdi :)) bi husumet cikardi yani arayi bulmuslar :))...gucu olan elbet fazlasini yapar ama kimileri varki olmadigini gordugu halde istiyoda istiyo...borca harca batiyolar sonra evlenicne borctan bisey anlamadik gecinemigoruz diye kavga gurultu cikiyo...gerektigi kadar olmasinin yada az olmasin ne zarari olabilir ki maneviyat fazla olsun her derdinizdekossunlar yeter bizde onalra tabi
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Bence iyi bir kaynana olurum çünkü insan yaşadığını yaşatmaz tatlım ❤️ 
tarafından
Kelebekcim benim Kaynanam da çok çekmiş ama simdi yasli kaynanasini  3 ay önce kaybettik simi Kaynanam rahim kanseri .aynı davranışlar  yapıyor öyle guluyoruz ki biz 7eltiyiz kuzucum tek yabancı benim diğerleri hepsi akraba .ben her zaman dislanyrm
tarafından
Off off yedi elti maşallah Allah kolaylık versin istemez dislanirsin dislamasalar bile öyle hissedersin çünkü onlar akraba zaten tanıdık birbirine paylaşılan çok ortak şeyler vardır araları iyidir vs vs. Takılma hiç eltij yokmuş gibi davran dışlanmış hissetmesini :) kaynananın yaptığı yanlış inşallah farkına varır da üzmez seni çok geçmiş olsun bu arada benim annem de rahimde kitle vardı kansere dönmek üzereyken alındı  Allah açık şifa versin
tarafından
Canım ben arayinca hepsini aynı gün ararim biri arayinca diğeri kader seni aradi diye hemen birbirlerine haber verirler
tarafından
Grup konuşması yap :D bence arama nasıl bi yapıya sahipsin bilmiyorum ama dışlandığımi hissediyosam ben aramazdim
(1,865 puan) tarafından
Kaynanamin kaynanasi ona zamaninda cektirmis cok yanı insan yerine koymamış hiç. Şimdi hasta benim kaynanam ve bakıcısı bakıyor. Kaynanam her gittiğinde söyleniyor ***** falanda diyor esininnyaninda. Şimdi o beni gormemezliktenngelip laf çarpıtıyor ya da aşağılıyor tabi artik sesim çıkıyor sknti yapmıyorum. Ama ona da esime dedim  zamanında sıcak ilişki olmayınca daha sonra böyle mecburi durumlarda hepsi karşımıza çıkacak. Kendi babasına bakarken merhamet abidesi ama kayinvalideye bakarken vicdansız modunda oluyor. Oda beni kendine karşı kendi gibi yapmaz umarım.
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Anne gibi davranırsak gelecekte sorun olacağını düşünmüyorum ki öyle davranırim damadıma da gelinime de çocuğuma iyi hoş davransin kafi.Ama şimdi burda yakınlar kaynanalar anneyi geçtim yedi kat el yapmaz yaptıklarını haliyle yakınıyor insanlar bende dahil;)
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Bundan 20 25 sene sonra kim bilir zaman nadil olacak . Kaynanalik v.s cok kalicak sanmiyorumm
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Youtube da izlemistim. Bir kadın anne olma öyküsünü anlatıyordu. Ve dediği su erkek çocuğum doğunca onunla birlikte üstüme kaynanalıkta geldi. Kendi kaynanasıyla ilgili memnun oldugunuda söylüyordu. 

Bu birazda istemsiz ancak herşeye rağmen kontrol etmek lazım. Ataerkil olmayıp kadına saygısı olan bir anneysek olmayız inşallah. Annem gibi kaynana olmak isterim. Tabi gelinimizin gözünde annemin de kusuru vardır. Ama kendi kaynanam gibi olmam inşallah insan yadırgadıgi başına gelebilirde. Bu yüzden çocukları da ana kuzusu gibi büyütmemek lazım onları özgür bırakmak gerekiyor yoksa kopamıyoruz sonra hayati ona da eşine de bize de zehir olur. Zaten benim anne kız ya da arkadaş gibi olma derdim yok şimdiden. Evleri ayrı fizikleri ayrı olacak artik birbirleri için olacaklar. Onlar artik yeni bir aile iyileri de kendilerine kotuleride kendilerine. Oğlum üzülürse üzülürüm tabi ama onun mutlu olma yönünde mücadele etmesi gerekir ben her zaman yanında olamam oda her zaman benimle olamaz.
(1,327 puan) tarafından
Valla kimse kimseyi kandirmassin kaynana tutturduk gidiyoz kendi annemiz bize herşeyi diyebilir söyler ama en ufak kaynana dese yerden yere vuruyoz bizimde gelinlerimiz bize aynisini yapcak mesele iyi olman degil kaynana olman
(1,865 puan) tarafından
Dogru isme karsi direk onyargi var. Erkek tarafında damat olmak ne güzel kaynanaya veryansın. Kiz tarafındanda kız annesi hoştur ama gelin kıza veryansın. Gelin ve kaynana
 kelimesi kadının kadina yaptigi eziyetin ismi
0 oy
tarafından
Tartışmamı nerde kosalimmmm öznur varol  nerdesiinnnnnnnnn kos kız bize iş cıktı...

Eğer ileride ben kaynanam gibi olacaksam gelinim ağzıma da etsin hakkidir
(758 puan) tarafından
Bn cevap verdimm kiz bu soruya oglumu evlendirip ölmeyi dusunuyorumm :)  :)
0 oy
tarafından
Allah nasip ederse ilerde kaynana olursam ne gelinim ne oğlum karışmam kendi evlerine kendi hayatınlarina nasıli istiyorsalar o şekilde yön versinler bu hayat onların karisininda benimde yerim ayrıdır her zaman o mutlu olsun gelinimlede gayet güzel anlasacagimi umuruyorum sen iyi olursan herkes sana iyi olur 
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Ee tabi ki de bizim yaptıklarımızın aynısı yapıcaklar boşuna etme bulma dünyası denmiyor :) ne ekersen onu biçersin..  ki muhtemelen  kaynanayi  anlatan gelinlerin kaynanalarida millete gelininden yakiniyodur :wassat:

0 oy
(67 puan) tarafından
Çok iyi bir kaynana olacağından eminim çocuğumun aile içine kesinlikle karışmam karışan olursa cevabjni haddini bildirim haklarıdır benim yaşayamadığı hayatı yaşasın derdim
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Benim bildiğim tek şey var herkes yasattigini günü gelince illaki yaşıyor 

Ama ben asla gelinimle oğlumun arasını bozmak için ugrasmayacagim inşallah banada iyi gelinler nasip eder Rabbim   
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Valla ben hamdolsun kaynana yönünde cok sansliyim :) faydasi var zararı yok.  Ufak tefek seyler muhakkak oluyor anne kiz arasindada olur. Ama bana kizlarindan iyi davranir Allah icin. Ha sıkıntısı olanlar ayni sekilde davranmaz ama kinarsak Allah etmesin aynisini yasariz :woot: hani kendileri kötülük yapip kalsa icim yanmicak bizide gunaha sokup kinattiririrlarsa ilerde pek farklı anilmayiz diye düşünüyorum. 

0 oy
(117 puan) tarafından
Ayyyyyyy sorma bundan 25 sene sonrasını düşünmek istemiyorum :) ama kayınvalideden çeken gelinler bence çektirmez yaa :)
0 oy
(758 puan) tarafından

Oglumu evlendirip ölmeyi düsunuyorum :D

0 oy
(2,866 puan) tarafından

Kızımı vermem kimselere kaynana da olmam böylece :D benim o sadece benim :D

0 oy
tarafından
valla kaynana anne gibi olursa biz gelinler de kızları gibi oluruz onlar sadece bir adım atsa biz on adım  atmaya razıyız ama işin içine artniyet girmesin de insan olana insan gibi davranırız asla kaynanamin yaptıklarını yapmam

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 321 göst.
0 oy
2 cevap 487 göst.
24 Şubat 2019 Aile kategorisinde Ayşeefeali (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 635 göst.
6 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Yiğitin annesi (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 919 göst.
30 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Yargıç. (2,633 puan) tarafından soruldu