0 oy
1,068 göst.
Aile kategorisinde (545 puan) tarafından

Hayirlisiyle doğumumu beklemeye annemlerin yanina geldim. Yalniz geldigimden beri dikaktimi cok fazla cekiyor annemin bu anlatma huyu..  gerci ben bekarken bile ananemin bile huyuydu bu ama ben annemdede bukadar oldugunu bilmiodum acikcasi. Hayir kendisi hakkinda ne istiosa anlatsin ona zaten karismam karisamam ama ben oldum olasi sevmem hayatimi baskalarina anlatmayida baska birinin benim.hayatimi ona buna anlatmasinida..  bikac kere anne dedim hoslanmiyorum benimle ilgili kimseye bisi soyleme dedim hatta yemin bile vermistim biara gercekten ise yariodu anlatmiodu cok fazla ama bu sabah gece bacagima giren krampi dayima solemesiyle sabrim tasti birden bire.. ama bisi demedim kizim niye soluosun dedim dayim.napcak bacagimdaki krampa dedim sonra kaynanamin öldüğünü kurs arkadasina anlatirken yakalayinca basladik agiz munakasi yapmaya.. ya cok sacma degilmi benmi abartiyorum sizce? Zaten solenicek seyleri ben bana sorduklarinda soluorum.bidaha annemin detaylandirarak anlatmasina gerek varmi bilemiorum.acikcasi.. annem ben kiminle ne konuscagimi sana sormicam dio ama gercektrn rahatsiz oluorum.bunu onada dedim.kac kere. En sonunda anlatmicam hicbiseyimi ama bu seferde anneme anlatmicaksam ben nasil.rahatlicam.? Bana bi cikar yol.gosterirmisiniz rica etsem annemi bu herseyi herkese anlatma huyundan nasil vazgecirebilirim sozel olarak soleme anlatma diyince lafla anlamiyo cunku

11 Cevaplar

+4 oy
tarafından

Yazinin basinda hayatimi ona buna anlatmayi sevmem diyosun sonunda anneme anlatmasam nasil rahatlicam diyosun celiskidesin tek cozum kendince yasamak hic bisi belli etmemek herseyi anlatmamak ama bu kafada bunu da yapamazsin... 

Ha ayrica dayina rahatsizlandgni soylemesinde de

Kaynananin vefatindan bahsetmesinde de abes yada aman amam ozel mahrem bisi goremedim ben konu acilir konusulur bu kadarda konusulmucaksa bence fanusta falan yaşa kardes

(111 puan) tarafından
Nihayet normal bir bakış açısı... Şükürler olsun :) merhaba dünyalı desemmm:))) çok mutlu oldum sizin yorumunuzu okuyunca. Yoksa kendimden şüpheye düşecektim.
(545 puan) tarafından
celiskimi? Hayatimi tutu ok dayima amcama vs gibi akrabalara tabiki anlatmiorum ama ona anne diosam tabiki anlaticam kiziyim ben onun bunun nesi celiski?  Ayrica diger yazdiklarinla ilgili polemige girmicem ama haksiz oldugumu kesinlikle dusunmuorum.bakis acisi diorum.ve konuyu kapatiorum.iyigeceler
tarafından
Merhaba toprak deniz :)))))

Mavikelebek bende ozelimi acmayi sevmem gider yabnciya anlatirim ama en yakinima anneme bile anlatmam bilirim ki doner dolasir benim karsima cikar bu laf o yuzden yabanciya anlat cevrene anlatma madem bu kadar rahatszsin ve annen de agzinda bakla islanmayan turden biri anlatmican o zaman oneri begenmiyosan da soru sormayacaksin polamige girecek hic bi olay yok burda
-Reklam-
0 oy
tarafından

Benim annem anlatmıyor ama sohbet ederken anlattığı da oluyor o da genel şeylerse pek takmıyorum zaten özel şeyleri anlatmiyorsa bir problem yok bence

(545 puan) tarafından
Ozelimi zaten ben anlatmiorum kimseye canim genelimide konusmalarini istemiyorum etraftaki herkes benden laf alamayinca anneme soruyo oda ne varsa dokuluyo kisisel olarak hoslanmiorum hayir annemlerede anlatmiyim.diorum ama bu seferde anne yani nasil.anlatilmaz dimi yani ama gercekten hic hoslanmiorum elaleme anlatmasindan nasil onune gecebilirim.acaba bunu dusunuorum
tarafından
Huylu huyundan vazgeçmez benim de kayınvalidem öyle bir şey oluyor tüm sülaleleri duyuyor kardeşim kaza yapmıştı babam konuşurken boş bulunmuş kayınpederime söylemiş eşimin tarafından herkes bana kardeşin nasıl durumu araba ne oldu diye soruyor çok sinir bozucu ama önüne geçilmesi çok çok zor ben de fazla muhatap olmuyorum anlatmıyorum da hiçbir şey
(545 puan) tarafından
Kaynanam olsa inan bende tek kelime etmicem ama iste insanin annesi olunca sinirlendigiyle kalio gene yemin verdiricem sanirim annem yeminlere duyarlidir birazcik  solemez heralde die umuorum hayir ben nasil benzememisim onlara hayret valla :)
tarafından
Anne farklı oluyor tabi ki inşallah düzelir :)
0 oy
tarafından

Anca onlarin sinsiligini ogremince vazgecer cnm malesef benim annemde cinsiyeti soylemicem dedim benden gizli teyzeme soylemisti teyzemde sinirimi bozdu bana diyo bebegin belli oldumu dedim yokkk dedi heee annen dedi belli dedim anne belli mi dedi ee bi ihtimal belli dedim ben yani doyelimki soyledi benim agzimi niye ariyor daha sonra anneme bi kizdim bi kizdim anlatamam sonrada annemin bilmedigi onlarin sakladigi seyleri anneme anlattim sok oldu yani onlar bubkadar sinsi olmasina ragmen annem boyle anlatti diye pisman oldu

(545 puan) tarafından
Annemde bilio aslinda ama yinede huy iste ananem vefat ettikten sonra daha ortaya cikmaya basladi bu huyu eskiden annemde ananeme kizardi herseyi anlatio die simdi ayni seyi banami yasatmaya calisio nedir anlamadimki. Kavga etmek.istemiorum surda kalcagim bikac zaman ama boyle gitmez napcam.bilmiorum valla allah yardimcimiz olsun gene senin annen farkina varmis anlatmamis bidaha ne guzel
0 oy
(2,891 puan) tarafından

Annem le hiçbi şey paylaşmıyorum bu yüzden ve kocamin ailesi ile bi araya geldi mı yanlarından hiç ayrılmıyor anlatmaya başladığı her konuyu ele alıp lafı çevirip kapatıyorum napıyım benim annem çocuksu bi de kırmaya hiç gelemez bi şey de diyemiyorum Kıyamiyorum öyle idare ediyorum sürekli napayım

(545 puan) tarafından
Bende anlatmiyim diorum ama bu seferde icim el vermio bazen danismam gereken illa bisiler oluo ya en basitinden ilk evlendigimde bi yemegin tarifini sordam yengelerimle biraraya geldigimizde su yemek nasil oldu vs illa duyuyodum.onlardan ay gicik olurorum ben bole seylere  bide simdi hamileyim hormonlar ve duygular tavan yapmis durumda hic gelemiorum ama kavgayla cirkeflikle degil istiorumki guzellikle soliyimde anlatmasin ama anlamio iste napcagimi sasirdim .s allah yardımcımız olsjn
0 oy
(638 puan) tarafından

Valla canim aynı benim annem birsey anlatsam hemen başkasının dilinde ben de en sonunda cok sinirlendim ve biraz ağır konustum pişman oldum ama şimdi anlatmıyor kimseye :D 

(545 puan) tarafından
Ne dedin banada solesen ya kuzum valla cok sinir bozucu bisi hayir ben sormuorum.elalemi ama heo elalemin dilinde ben geziniorum sonra gozede geliorum nazarda deyiyo hersey oluo valla ah bi onune gecebilsem bi anlatmasa cok ii olcak valla
(638 puan) tarafından
Bida asla konusmayacagimi söyledim  beni sil dedim cok onemli bir konuydu cok rencide olmuştum dost musun düşman mi dedim haha:D şok geçirdi ama ciddiydim asla konusmayacaktim
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Aynı benim annem de öyle bişey anlatırım. 10 dk sonra tlfnu eline alır teyzeme büyük ablama anlatır kaç defa dedim anne onlar sana birşey anlatmıyor senin niye ağzın da bişey durmuyor deyince kızıyor. Zorda kalınca akıl almak istediğim zaman ortanca ablama yada görümce me söylüyorum çünkü onlarn ağzı cıvık değil. Kaynanam da öyle daha birde yanlış anlar yanlış anlatır herkes e.. huyları batsın 

0 oy
(111 puan) tarafından

Fazla takıkmışsın. Kadın ne konuşsun G20 zirvesini mi? Onunda evladından bahsetmesi oldukça normal. Sanırım sen insanlarla pek konuşmayı sevmiyorsun... Kramp girdiğini söylemesi de normal. Sormuştır nasıl sağlığı diye karşı taraf. Kayınvalidenin ölümü de gizli saklı birşey değildir herhalde. .. Amaaaaa tutup senin verdiğin sırrı önüne gelene söyler o başka.... Ama bence gereksiz tepki gösterme. Sende anne olacaksın. 

tarafından
Bende sana oy veriyim bari :D ayni dusuncedeyiz
0 oy
(365 puan) tarafından

Ayni benim annema  kabullen degismiyolar psikolojik olarak cok kotuydum 5 haftalik dusuk yaptim sadece esim.ve annem biliyordu kimssye soylemedm herkes sorunca daha uzulecegim.icin annem herkeeese duyurmus cok bagirdm falan ama sonra bosa olduguni anladim yani kuzum  Allah eksiklerini gostermesin huylari boyle

(545 puan) tarafından
Amin canim bazen hic onemsemiorum acikcasi ama bazende sinirlerim oynuyo yerinden allah yardimcimi olsun ne diyelim
0 oy
(351 puan) tarafından

Benim annem de o kadar olmasa da hemen dertlesir  anlatır benim kizimda da su su var diye bi baslar defalarca dedim neden diyorsun insanlara diye. Annem de belki ayni dertten muzdarip biridir tanıdığı vardır bisey öğreniriz felan diyor. Bi de diyor ki ben de gençken anneannene kizardim ne millete herseyimizi anlatiyorsun derdim demek ki yaşlandıkça insan anasına benziyor diyor :) ya bu engellenemez bi durum maalesef. Artik yakalarsan konuyu kapatmaya kaynatmaya caliscaksin

(545 puan) tarafından
Ayy valla benim annemde oyle dio acaba bendemi onlar yasina gelince oyke olucam dusunmeden yapamiyorum
0 oy
(216 puan) tarafından

Cnm bnim annemde anlatr ama kayinvalidem daha beter butun cocuklari şikayetci illa her olani anlatacak yoksa duramio kadin

0 oy
(645 puan) tarafından

Bişey anlamadan önce yemin vardır o zaman huyundan pek vazgeçmez gibi duruyo 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 615 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ASENA40 (17,651 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 639 göst.
31 Mart 2020 Diğer kategorisinde İlla (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 314 göst.