0 oy
706 göst.
Diğer kategorisinde (107 puan) tarafından

Öncelikle herkese hayırlı geceler 

Hanımlar evet burda güzel muhabbetler ediliyor , birşeyler paylaşılıyor,  bilmediklerimizi soruyoruz , tecrübe edenler cevaplıyor vs.cok güzel fakat şunu unutmayalım burası da bir nev-i sosyal ağ.
Evet burada arkadas oluyorsunuz fotolar atiyorsunuz fakat maalesef sadece arkadaşlarınız erişmiyor ki :/ kaç kez gördük fake hesap, erkek var aramız da falan diye .Allah muhafaza art niyetli birileri de olabilir her merci de olduğu gibi.bunun aslında uygulama ile alakası yok. Zaten telefonlarımız da ki bir-çok uygulama ses kaydetme, görüntü kaydetme , galeriye erişim vs. izinlerini istiyor indirirken bunlara en başından izin veriyoruz ..bize düşen her platformu dikkatli kullanmak ve maalesef bizler görmesekte bu internet telefon vs.buralardan asla ama asla silip kaybedemeyiz fotoları günümüz teknolojisi kalıcı bir hafızaya sahip..
Ve ayrıca sadece burası değil,  diğer sosyal ağlar hatta whatsapp durumları profilleri yani buralar da güvenilir değil ki , tamam kişilerim görsün diyoruz da bu rehberimizde ki kişilerin telefonuna hiç mi başkası bakmiyor , baba eş çocuk vs.yani bunlar varsayım,  ucu açık bir mesele ..güvenmeyelim  hiçbir  yere .

9 Cevaplar

+1 oy
(7,411 puan) tarafından
Guzel düşüncen icin tesekkr ederiz canim cok haklisin. Valla herkes bile bile atiyor ama.:)))  ben gunluk hayatimdada cok dikkat ederim fotoğraf konusuna. Ama iste herkesin kendi tercihi canim ne dicen. Simdi buna bile tepki alirsin bak soyleyim ☺☺
(7,411 puan) tarafından
Iyi yaptın canim☺
(107 puan) tarafından
Hangi ülkede yaşandığını hatırlamıyorum ya Avrupa ülkeleri ya Amerika . Bir anne 2 çocuğunun fotosunu facebook üzerinden paylaşıyor ve daha sonra çocuklarının fotosunu uygunsuz site de shoplanmış bir vaziyette görüp dehşete düşüyor. Dava açıyor.
Bize hikaye geliyor ama maalesef gerçek ....
(7,411 puan) tarafından
Yaa tabiki. Asla benim basima gelmez dememek lazim. Maalesef oyle kotu zamandayizki. Cok dikkat etmek lazim gerçekten
(107 puan) tarafından
Kesinlikle..teşekkür ederim ♡
(7,411 puan) tarafından
Rica ederim ☺❤
-Reklam-
0 oy
(15,821 puan) tarafından
Atanlar bunun bilincinde vesselam 
(107 puan) tarafından
Öyledir elbette , ben takip etmiyorum kim attı atmadı ne yazmış çizmiş fakat başlıklar da hep bir endişe var , admin de paylaşım yapmış bu konu hakkın da , siz veya bir başkası bilincinde olabilir fakat olmayanlar da var , naçizane konuya değinmek istedim .
0 oy
tarafından

İsteyen atar istemeyen atmaz bence karısmayalım 

tarafından
Bunun için admin bugün de post açmış zatrn belirterek demiş yinede sen bilirsin kırıcı yorumlar alabilirsin
(107 puan) tarafından
Bunlar kişisel görüşüm değil ki , ben atmıyorum sizde atmayın şeklinde yazmadım .. sadece olan biteni söyledim durum bu..
tarafından
İşde herkes anlayışlı karşılamaz aslında bana göre haklısın
(107 puan) tarafından
Teşekkür ederim ama bu konuda haksız olmayı tercih ederdim ..ne diyelim Allah herkese iyilik versin
tarafından
Âmin canım inşallah
0 oy
(434 puan) tarafından
Çıplak mı attılar? Ben görmedim.
(2,110 puan) tarafından
Ciplak atan gormedm ama sahsen ben kapali olupta acik olan foto atani gordm uyardm googleye dusuyo die blmiodu heralde kaldrms
(107 puan) tarafından
Böyle bir şey söylemedim ,ima etmedim. Yazdıklarım bütün fotoğraflar için geçerli.
(434 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(764 puan) tarafından

Biri de arkadaşının resmini atmış. Eğer o kişinin haberi yoksa kul hakkı bu. Neyse inşallah sakinler biraz şu akım :) 

(764 puan) tarafından
Sizi tanımıyorum paylaşanın ismine bakmadım
tarafından
Ben arkadasimla foto attim. Haberi de var oyle bilip bilmeden kul hakkina giriyo demeyin cocuk degilizz herkes bisey yaparkn bilincinde yapiyo habersizz paylasacak da degiliz ayrica paylassam ne? Bu paylasanin problemi oluyo tm mi canim....
(764 puan) tarafından
'Arkadaşıyla' yazmadım 'arkadaşının' yazdım canım sen değilsin o zaman yani. Sadece arkadaşını atmış o kişi kendisini değil
(434 puan) tarafından
Yok kiz baskasi  atan mirayin annesi. Arkadasinla degil arkadasi balayidamis kizin haberi olmadan paylasti tatil  resmini
(434 puan) tarafından
Sen değilsin  yani miray
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Sürekli gündem bu google da foto görünüyor.. ama sürekli paylaşımlar da bu foto atılıyor, anlamadım gitti bu kısır döngüyü..haklısın bence 
(107 puan) tarafından
Insanoğlu fıtratı işte....
0 oy
tarafından

Çok haklısın ;)

(107 puan) tarafından
:)  :)
0 oy
tarafından

:( aslinda cok dogru soyluyosun dikkatli olmamiz lazim ama yorumlari okudum guzel biseye niye bu kadar tepki vermisler dikkatli olucam artik yaa :ermm:

(107 puan) tarafından
Inanmak istemediğimiz için..reddetme duygusu ile ortaya çıkan dürtü.  Evet dikkat etmemiz lazım :/ teknoloji güzel birşey fakat dikkatli kullanırsak fayda görürüz.
0 oy
tarafından
Gecmiş post ama bilerek yorum atayım dedim canım. 

Burdaki fotolar Google da arama yapılınca cıkıyor umarım hanımlar daha dikkatli olur. Buraya profil resmi koymasalar daha iyi. 

Özel hayatlarını paylaşanlar oluyor, akrabaları görürse daha cok başları agrıyabilir. 

Dikkat edelim arkadaşlar!!! 
(107 puan) tarafından
Pandemi sürecinde gördüğüm duyduğum şeyler hicbir yere fotoğraf konulmaması gerektiğini öğretti...
tarafından
Evet canım. Cok farklı amcalar için kullanılıyor fotolarımız

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 220 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Cig5201 (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 598 göst.
13 Şubat 2021 Aile kategorisinde Ipek_V (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 186 göst.
22 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu