0 oy
342 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
Soru yukarda aslında. Daha doktorum birsey demedi ama çevrede sütun tadı değişir şekeri gider (Tuzlanır) bundan bebek kendi emmeyi bırakır diyorlar doğru mu?

7 Cevaplar

0 oy
(10,508 puan) tarafından
Ben canım doktor kendisi dedi bi zararı olmaz ama faydası da olmaz diye doğunca ikisini birden emziren bile var mis 
(2,891 puan) tarafından
Evet iki günde beta 116 dan 520 ye çıktı kesin canım
(10,508 puan) tarafından
Anladım canım diğer bebeğin ne kadarlık kız:)sağ salim al ınşaallah canım
(2,891 puan) tarafından
17 aylık oğlum inşallah sağlıkla gelsin bu bebeğim de
(10,508 puan) tarafından
Ya kuzum o  zamana iki yasına yaklaşık olacak ınşaallah sağ salim.alirsin benim kızım daha 1 buçuk.yasinda olmayacak
(2,891 puan) tarafından
Inşallah kuzum Rabbim yardimcin olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben son aya kadar emzirdim sütün tadı değişmedi Bi zararı da olmadı 
(2,891 puan) tarafından
Ay inşallah canım ya Diyanete sordum en az 21 ay dedi. Ben bi daha hamile kaldım diye oğlumun hakkını kesmeM doğru olmaz demi
tarafından
Ben kesmedim yani 11 ay emdi doğum yapınca kesmek zorunda kaldım şimdi 3 gündür kardeşini emzirirken istiyor emiyo biraz
0 oy
(510 puan) tarafından
Ben hamıleyım kızım 6 aylık ken hamıle kaldım sımdı 10 aylık bende 18 haftalık doktorum dedı sana baglı kendını izyet edecek sen uykusuz kalacan ıkı çocuk yapamasın dedı gündüz veremiyorum gece ıkı daha kalkıyor verıyorum ama kesecem Doğuma kadar
(2,891 puan) tarafından
Benim ki 17 aylık oğlusum çok seviyor emmeyi mutsuz olur diye korkuyorum dinende 21 aya şuan imkanım var. Ikinci yolcumuz geldiğinde ilkim 25 aylık olacak
0 oy
(335 puan) tarafından
Ben emzirdim. Tam 1 yaşındaydı kızım. Doktorlara ebelere sordum. Sıkıntı olmaz, 5 ay falan devam edrbilirisn, sonra sağlık durumuna göre değişir dediler. 12 aylıktı hamile olduğumu öğrendim işte. 3 ay daha devam ettim. 15 ay bitmişti. Sütüm azalmaya başladı. 16 aylıktı tamamen bitti. Yoksa ben devam etmeyi çok istedim. Nasip değilmiş. 

5 aydan sonra tavsiye edilmiyor muş. Sanırım artık karındaki bebek büyümeye başladığı ve anneyi yorduğu için. Ama buna doktorunuzla beraber Si karar vereceksiniz. 

Ben gidebildiğin kadar git derim. Tabi sağlıklı beslenmek ve kontrollerini yaptırmak şartıyla. 
(2,891 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bende aynı şeyi düşünüyorum
(335 puan) tarafından
İnşallah sağlıklı bir şekilde devam edebilirsiniz. Sütüm kesildiği için Ben yapamadım. Çok içimde kaldı. Yine de hayırlısı olsun.
0 oy
(701 puan) tarafından
Gebe iken süt oluyor muymus ilk defa duydum 
0 oy
tarafından
Benim aklima sey geldi bu ilk agiz sutu geliyo mu tekrardan dogum yapinca emzirenlerden
0 oy
(667 puan) tarafından
Canim bildigim kadari ile eger bebek kendisi reddetmeyip emmek istiyorsa emzirmen gerekiyormus tandem emzirme diye bir olay var bak onu da bir arastr istersen isine yarar
(2,891 puan) tarafından
Canim tandemde beş aya kadar sakıncalı olmadığı, 5 aydan sonra doktor kontrolü altında eğer izin verirse devam edeceği,  ayrıca gebeliğin 3 trimester döneminde anne sütünün yeni doğan bebek için uygun formu almaya başlaması yla tadının değiştiği bu yüzden son üç ay bebeğin emmeyi kendiliginden kestiği söyleniyor. Umarım öyle olur olursa çok mutlu olurum. Zira Diyanet en az 21 ay emsn dedi. Karnımdaki 5 aylık iken oğlum 21 olacak :)
(667 puan) tarafından
Tam denk gelecek ozaman:) eger kendi birakirsa iyi olur buyumus cunku kimisi karnindaki bebek 7 aylik olana kadar diyor herkes farkli bisey soyluyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 234 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Serapycdgdlky (8,906 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
27 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 146 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Trknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 402 göst.

379,631 soru

11,364,337 cevap

34,841 kullanıcı

...