0 oy
875 göst.
Aile kategorisinde (964 puan) tarafından
Şuan uzuntuden Ağlıyorum.  Kızım 2 gün sonra 5 aylık olacak. Gece boyu hiç uyumadi. Ama aglamadi da. Oyun oynadi kendi kendine. Emzirdim gayet mutluydu. Bir kac kez ayagimda sallayarak uyumayi denedim uyumak istemedi. Bende zorlamadim.saat 6 buçukta tekrar aldım ayagima bastı çığlığı. Sakinlestiremedim. Kalktik gezdik oyuncak verdim yok susmuyor. Besigine koydum salladim yine aynı.  Kesintisiz ağlıyor. 

Resmen sinir krizi geçirdi.  Bir eliyle saçını çekmeye başladı diğer elini yumruk yaptı ağzına soktu isirmaya çalıştı. Saçın daki elini ayirdim. Sakinlestirmek için bağrıma bastım yakma bir yapisti yemin ederim elini ayırmaya gücüm yetmedi. 

Hayatımda ilk defa böyle birşeye şahit oldum. Resmen 5 aylık bebek sinir krizi geçirdi. 6 bucuktan beri ağlıyor. O kadar çaresiz hissettim ki tarifi yok bu duygunun. Nefesi kesildi tükmügü boğazına kaçtı. Kusmaya çalıştı kusamadi. Allah korusun bişey oluyro sandım. Saat 8e 10 vardı komple soydum kıyafetlerini yikayim belki sakinlesir dedim. Üstünü cikartinca sustu. Tekrar giydirmeye çalıştım yine ağlamaya başladı.  Bende giydirmedim biraz daha sakinlesti aldım ayagima salladim. 2 dk sürmedi hemen uyudu. 

Şuan gerçekten o kadar çaresiz hissediyorum ki. 

Mutlu bir ailede büyüyor. Çok ilgili alakaliyiz sesimizi dahi yukseltmedik. 8 sene sonra evlat sahibi olduk gözümüz gibi bakıyoruz.  Nasıl benim çocuğum bu kadar sinirli oldu anlamış değilim. 

Uykusuzluğunu biliyorum ve raziyim. Ama bu şekilde elini yumruk yapıp ağzına sokması soluksuz kalacak kadar aglamasi beni endiselendirdi. Ne yapmam lazım bilmiyorum :(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm beş aylık bebek ve sinir krizi cnm ilk defa duyuyorum yani tabiki bir doktora görünmesi lazım diye düşünüyorum acaba çok mu sıcaktı üstü bunalipmi ağladı yoksa bir yerimi ağrıyordu cnm ya kıyamam Allah yardımcın olsun ama göster cnm dktra ne olur ne olmaz
(964 puan) tarafından
Ev sıcak değildi.  Üstü de kalın değildi het zamanki haliydi. Bir yerinin agridigini da düşünmüyorum. Ağrısa üstünü cikartmayla gecmezdi. Sastim kaldım inanki. Şuan oturdum besiginin başına dua okuyorum. Elimden başka birşey gelmiyor :(
tarafından
Rabbim yardimci olsun o küçücük meleğe eğer tkrarlarsa muhakkak dktra götür cnm
(964 puan) tarafından
Mutlaka götüreceğim. Cumartesi kontrolü var umarım tekrarlamaz. Eğer tekrar olursa hemen götüreceğim hiç beklemeden
tarafından
İnşallah olmaz inşallah bir anliktir Allah yardımcınız olsun cnm cccoooook geçmiş olsun umarım herşeyi iyidir
(964 puan) tarafından
Sağol canım benim Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(2 puan) tarafından
Hicbir bebek durduk yere aglamaz cnm belki bi ağrısı  vardir sanciyan bir yeri az bisey agri kisici surup veya fitil deneseydin  belki sakinlesirdi  yavrum anlatamiyoda derdini bir anneyi en cok bagli kilanda bu rabbim rahatlik versin huzurlu uyku versin bebegine
(964 puan) tarafından
Canım benim bir ağrısı olsa üstünü cikartinca hemen susmazdi. Zaten benim kızım oldu olası alt tarafını komple soyunca susuyor hemen gülmeye başlıyor çok mutlu oluyor. Bence bi ağrısı yoktu. Ama nasıl bu kadar katıksız ağladı anlamış değilim.  Aklıma geldikçe üzülüyorum. Gözümün önünden gitmiyor o hali.
0 oy
(764 puan) tarafından
Kıyafetinde rahatsız edince bişey mi vardı acaba etiket ya da başka bişey. Yeğenim de bi gün yatmak istemiyordu yatırınca ağlamaya başlıyordu sonra üstünü çıkardık bel kısmında demir tel gibi bişey vardı ablamla şok olduk yavruma o batıyormuş da ondan ağlıyormuş. Sizde dikkat edin rahatsız edici nesi var acaba bezi çok sıkılmış olabilir ya da çok kalın giydirdiyseniz sıcaktan bunalmış olabilir. 
(964 puan) tarafından
Canım söylediklerinin hiç birisi olmadı.  Etiketleri mutlaka keserim. Kıyafetleri de sürekli giydiği kıyafetler ve gün boyu hep üstündeydi. Bezi desen 1 numara büyük kullanıyorum rahat etsin diye. Bence bunlar değil di sebep. Uykusu geldi uyuyamadi ve ondan mi bu kadar hircinlasti acaba diye dusunuyroum şuanda
0 oy
(10,046 puan) tarafından

Atak haftalarında oluyor canım böyle şeyler kıyamam ben ona. Ben de çok çektim halâ çekiyorum gece hiç uyumadı toplasan 1 saat, kolik bebekti geçti sandım ama devam ediyor. Diş eti şişmiş mi ona baktın mı kuzum o da çok sinir yapıyor kızımda. Rabbim yardımcın olsun, annelik çok zor :(

(964 puan) tarafından
Bitanem atak haftası denilen dönemi yeni atlattik. Dislerinde de her hangi bir  kızarma kabarma yok. Uykusu geldi uyuyamadi ve ona sinirlendi bence. Ama el kadar bebek nasıl bu kadar sinirleniyor.  Elini yumruğunu sana yemin ediyorum zor actim. İlerisi beni endişelendiriyor
0 oy
tarafından
Cabim bir yeri ağrımıştır 5aylik bebek ne bilsin sinirlenmeyi
(964 puan) tarafından
Yok kuzum ağrısı falan olduğunu düşünmüyorum. Uykusu geldi ve uyuyamadigi için sinirlendi. Ama bu denli bir şeye daha önce ne şahit oldum ne duydum ne gördüm.  Çok korktum nefesi falan kesildi. Elimden kayıp gidiyordu yavrum :(
tarafından
Allah korusun canim arada benimki de oluyor oyle morarıyor resmen aglarken. Gazi olunca ya da hasta olunca yapiyor ama senin de öyledir muhtemelen.
0 oy
tarafından
Bende hep 8 de yatan bebeğimle bu gece 3 e kadar oturdum. Uykusu var ama uykuya dalamama problemi yaşıyor. Uyku seviyesi arttıkça ve uyuyamadıkça öfkesi artıyor. Olabiliyor böyle şeyler, bebek sonuçta.
(964 puan) tarafından
Uyku nobetiymis şimdi netten okudum :(
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Gazi olmasin canım  yada kabiz olmasın  brnim kizimda 5 sylik oldu yeni 

Elini yumruk  tapip azina sokuyur  

Yakamiza yapışıyor  bunlsr normal  

Bence ama israrla aglamasinin sebebi  gaz olabilir gibi  gekdi bana 
0 oy
tarafından
Cnm korkma anneyiz deneyimleyerek yaşıyoruz aynısı oğlum 4 aylıkken olmuştu susturamadım elleriyle saçlarına yapışıyor deli gibi ağlıyor bezini açınca susuyordu uykusu gelmiş uyumadığı bir atak sinir gibi düşün ondan huysuzluk yapıyor  öyle olursa sakinleşsşn birwz yıka hemen altını azıcık açık tut 
(964 puan) tarafından
Oyleymis senacigim. Uykusu gelip uyuyamayinca aglardi ama böyle 1 buçuk saat katila katila hiç ağladığına şahit olmadım.  Çok korkuttu beni. Neyse ki acı da olsa tecrübe etmiş oldum bende:(
0 oy
tarafından
Kuzum ya mutlaka bi sorun var sinir krizi değildir yani diş olabilir kulaklari agriyabilir ne biliyim ama vardir bi sorun doktora götür gecmis olsun ❤
(964 puan) tarafından
Çok sağol canım. Valla iyiki yazmışım yaşayan çok insan çıktı. Genel yorum uyku nöbeti olduğu yönünde. Umarım tekrarlamaz ❤
tarafından
Umarım canım benim yavrum kolikti aynı öyle ağlıyordu Rabbim şafi ismi hürmetine şifa versin ❤
(964 puan) tarafından
Cümle evlatlarimiza inşallah canım
0 oy
(353 puan) tarafından
Her ne kadar tecrübeli de olsa insan, ilk çocuğu olmasa bile, boşa dememişler; her bebek farklı ve her seferinde başka bir anne oluyor insan diye. Allah yar ve yardımcınız olsun güzel anne... Keşke bişey diyebilsem şundan olmuştur yada bunu yaparsan geçer diye ama daha ilk bebeğimi bile alamadım ki kucağıma. Gün sayıyorum... Yine de dualarımda olacaksınız... 
(964 puan) tarafından
Allah razi olsun kuzum benim. Bende yaşayarak öğreniyorum işte.  Uyku nobetiymis. Uykusu gelip uyuyamadigi için böyle atak gecirirmis bebekler. Aklında olsun seninde. Sana da Rabbim yardım etsin sağ salim inşallah alırsın yavrunu kucağına ❤
(353 puan) tarafından
Uyku öncesi çoğu bebek huysuzlanır diye duydum da bu nöbet işi büyükçe bişey ve korkuttu beni de açıkçası. Ama dua ederim size bolca... Senin de güzel dualar eden özel yüreğinden öperim tatlı anne :)
(964 puan) tarafından
Sağol canım benim allah razı olsun ☺❤
0 oy
(395 puan) tarafından
Benim oğlum günde 4 5 defa yapıyor bunu sustur susturabilirsen bu sinir krizi olarak adlandırmak doğrumu bilmem ama hoşuna gitmeyen birşeyler olunca saatlerce ağlar. Mesela onun önünden yürüsem ben odaya gitsem o yavaş yürüyor diye saatlerce ağlar kafasını ya duvara ya yere vurur ama böyle yavaş yavaş değil bildiğin kafası hep morarıyor sonra  ayaklarını yere vurur. Şuan 10 aylık benim oğlumda ama doğduğundan beri herkes inat der :) çikolata yedirsem onada bir parça alsam kendime daha yemez hep ağlar tani çocuk bu şuan benim oğlum neye inat ettiğini anlatabiliyor ama önceden durduk yere yapar gibi banada gelirdi. Bu senin ilgisiz yada kavgalı ortamda yetiştirdiğin göstermez. Adı üstünde eçocuk bu istemediği birşey olunca yapıyor illaki senin kızında birşeyden rahatsız oldu. Eğer gazı ve kabızlığı yoksa bence endişelenme büyüdükçe bu tip şeyleri artacak
(964 puan) tarafından
Çok şükür gaz ve kabızlık değildi canım derdi. Uykusu geldi ve uyuyamadigi için yaptı
 Çok şükür daldı uykuya ve uyuyor şimdi ☺ umarım tekrarlamaz korkuttu baya beni katila katila aglamasi
(395 puan) tarafından
Ben benimkinin küçük dilinin arkasındaki boğazında birşey var onu görüyorum 2 metre açıyor o ağzı sanki dayak yemiş :) Valla anne olmaz zor zanaat her saniye sorumluluğa sahipsin tırnaklarına tutda saçına kadar. Sen üzme kendini
(964 puan) tarafından
Sağol canım benim çok haklısın herseyi bize kalıyor valla ☺
0 oy
tarafından
Canım çocuk bu. Her anı her anını tutmaz ki bazen olur kesintisiz uyur bazen hic uyumaz bazen cok uslu bazen asırı yaramaz olur. Sen bence sinir krizi diye adlandırma bunu ağrıyan bi yeri olabilir ya da atak haftasındaysa onun huysuzlugu olabilir. Hersey olabilir ama sinir olacagini sanmiyorum cunku daha ufacık. Bi doktora götürmelisin kendini de bu şekilde yıpratma. Çocuk her zaman aynı olacak diye bi kural yok
(964 puan) tarafından
Cok haklısın cnm. Zaten sinir krizi değil uyku nöbeti diye geciyormus bu durum. Uykusu gelip uyuyamadigi için yaparmis. Ama öyle ellerini yumruk yapıp ağzına sokup isirmaya çalışması saçlarını çekmesi benim yakama yapışması ve katila katila aglamasi ne biliyim sinir krizini cagristirdi bana.  Umarım tekrarlamaz
tarafından
Umarım kuzum. Tek diye dusunme benim kizim da uykusu gelip uyuyamadigi zaman sanki dovmusuz gibi bi ciglik atiyo butun apartman duyuyo cigligini uyuyana kadar da susmuyo boyle durumlarda internetten nazar duasi acbi yandan da salla uyumasina yardimci olur
(964 puan) tarafından
Sağol canım benim. Çok varmış aynı durumu yaşayan valla şaşırdım.  İnsan başına gelmeyince bilmiyr tabi
0 oy
tarafından
Doktor bize bebek kalın giyinirse işte ortamdaki parfum kokusu hoşuna gitmezse deterjan kokarsa bunlara tepki olarak ağlar ağlıyosa elbet ortamda hoşuna gitmeyen bi şey vardır dedi. Bi de şey duydum emmeyi reddeden bebekte birlikte suyun altına girince anne karnında hissedip rahatlıyomuş acaba sinir anında da işe yarar mi daha mi cok sinir olur? Bilemedim 
(964 puan) tarafından
İlk kez duydum cnm. Ama cikmazda hissettiğim bir an daha yasarsam mutlaka denerim bu fikri de
tarafından
Ben huzursuz oldugu zaman bile direkt alıp kucağıma giriyorum bi dikkati dağılıyor Allah yardımcın olsun
(964 puan) tarafından
Sağol canım deneyeceğim bunu.
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Ben 3 gündür  aynı şeyi  yaşıyorum pencereyi aç hava aldır üstünü  çıkar dedi ablam  çocuk  resmen  rahatladi  hihh  dio kiyamam  iç çekiyor  bizler  bile  bunaliyoruz evdeyken hava degisimi  ısıtıyoruz  onalrda  can  yani normal  ablam diyor  öyle yap bi  2 3 dakika  beklet  hava  alsın  gerçekten ise  yaradi  üzülme  yani
(964 puan) tarafından
Bende arada havalandiriyorum cnm hem dışarı çıkartarak hemde cam kenarında tutuyorum arada hava değişimi olsun diye
(1,146 puan) tarafından
Çocuklar  napsin  kış evde bütün gün bunaliyor hadi biz neysede onlar önemli
(964 puan) tarafından
Hergün olmasa bile iki güne bir mutlaka çıkartıp hava aldırıyorum. Ama bu ata baya soğuk bir kaç gündür cikamadi onun stresi de olabilir demi. Alismistı çünkü çıkmaya
(1,146 puan) tarafından
Aynen  öyle canım ben oglani  cikarmasamda  Cami açıyorum  sandalye  koyuyorum  biraz  oturuyoruz  hava alıyor öyle kapatıyorum
(964 puan) tarafından
Valla her sabah evi havalandiriyorum ama kızımı cama tutup hava aldırmak hiç aklıma gelmedi. Bende yapiyim hergün en azından 5dk hava alsın ❤
0 oy
(155 puan) tarafından

Ayni sey gecende benim basima geldi sacimi tuttu elini yumruk yapti agzina cunku damaklari kasiniyo artik. Damaklari baya kabarmis 

(964 puan) tarafından
Më kadarlik oldu canım
(155 puan) tarafından
5  aylij oldu kuzum
(964 puan) tarafından
Oh maşallah.  Ayın kacinda doğdu benimki 13 eylül
(155 puan) tarafından
5 eylul de dogdu
(964 puan) tarafından
Fazla yokmuş araları. Huzurlu uyusunlar hayırlı evlat olsunlar inşallah ☺

İlgili sorular

0 oy