0 oy
330 göst.
Diğer kategorisinde (1,483 puan) tarafından
Bugün mahalledeki gelinlerle günümüz vardı kaynanalarda gelmiş bı seferligine benim kaynanam yoktu haberi yoktu daha doğrusu ben tek gittim.neyse Boşnak bı gelin var bebek doğurduğu zaman yarı kirkinda 20 tam kırkı çıkınca 40 altın verirlermis ya annesi ya kaynanası onu söylüyor bugün.yarisini kendi annesi yarısını kaynanası alacakmış kaynana geline bilezik takacak bide.ulan 2 doğum yaptım ne bana ne cocuklarima hiç bı şey takmadı kaynanam para.bile takmadı oğlum sünnet oldu hastanede yaptırdık cemiyet yapmicaz ona da bı şey takmadı para bile vermedi durumu da kötü olan biri değil yapabilirdi.nerde hata yapıyorum dedim acaba biz mi kiymetsiziz ki

14 Cevaplar

+4 oy
(2,835 puan) tarafından
Gerçekten bunu düşünüp dünya malı için mi hayıflanıp kendini kötü hissettin.Almak gibi bir mecburiyetleri yok eşin çocuğunlar yuvanda mutluysan böyle basit ucuz şeyleri dert etmek akıl kârı değil 
(1,483 puan) tarafından
Derdim değil ama.bugunku toplumda her gelin kaaynanam bunu aldı şunu taktı deyip ben bı şey diyemedim ve kötü hissettim kendimi.diger.kaynanalar bide laf etti işte var.olup da almayanlarmda bilmem ne diye laf carpittti daha kötü oldum
(2,835 puan) tarafından
Kimseye kulak asmayın lütfen ağzı olan konuşur hem alınan şeyleri bir bir sayıp görgüsüzlük yapmaları ayrı bi konu şahsen kaynanam bahsetse aldıklarını geri verirdim
-Reklam-
+1 oy
(48,667 puan) tarafından
onlarin ki abarti. bebek dogunca hediye beklemen normal iki annede bebeğe bilezik takti bana bi abim orkide aldi onun harici kimse bisey almadi bana☺️ onların yoreleri adetleri ve imkanlari demek ki ona yetiyo 

benim kaynanalar cimri adet olsada bizde yok o adet der takmazlardi ☺️
0 oy
tarafından
Canım altınla kıymet verilmesini bağdaştıramazsın. Ne zenginler var hiç birinde huzur yok ki Boşnak diyorsun. Bizde Makedonyalıyız. Yaptıkları her şey değer vermek değil adetten. Ne kadar çok altın o kadar fazla değer sayılmıyor yani. Bağdaştırman çok yanlış. 
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Sen bı yerde hata yapmiyosun. Herkesin gorgusu başkadır. Bizde de doğduğunda altın takılır ama 20 tane falan değil. 1 tane. Senin kynanan takmiyosa o onun gorgusudur. Belki aklınca uyanıklık yapiyodur. Önemli değil böyle şeyler. Kafana boşuna takıyorsun. Sende hata yok. 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Asla böyle şeylere kapılıp üzülmedim hayatım boyunca.  Napayim altinini zümrüdünu 
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Benim kaynanamı anlatayım birazda ona üzül 2 tane doğurdum ikisine de gelmedi büyüğün 1 yaş doğum gününü rezil etti 2 seneye yaklaştı konuşmuyoruz küçüğümü de hiç görmedi
0 oy
tarafından

Ben kaynanamın g*tünü yiyim bu postu okuduktan sonra :D

0 oy
(249 puan) tarafından
Takmamasi daha iyi takınca biseyler yapınca üzerinizde hak sahibi hissediyorlar her şeye burunlarini sokuyorlar boş ver bence benim de ne evlendik bana taktılar ne bişey yaptılar kızıma da yakında doğum var gene yapmaz inşallah yapmazda eksik kalsın yapmamaları daha iyi sonra kafana kalacağına hiç yapmasınlar daha iyi bence
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Haklısın vala bı bizmi kiymetsizsn millet de şans var
0 oy
tarafından
Rabbim sana altından daha değerli bisey vermiş evlat vermiş 

Ama insan üzülüyor kaynanadan bişey goremeyince ben yerinde olsam yanına gider anlatirdim işte toruna ayrı geline ayrı altin takti kaynanası derdim
0 oy
(426 puan) tarafından
Boşver altınla kıymet bulacağına insanların gönlünde kıymetin olsun 
0 oy
(2,777 puan) tarafından
Valla herkes çok Pollyanna misali cevaplar vermiş ama durumu varken, bir altın torununa takmaması bana da kabul edilir gelmiyor. Bu senin değil asıl kaynananın paraya değer verdiğini, durumu olduğu halde almaması pinti olduğunu gösteriyor. 
(1,483 puan) tarafından
Mutlaka her kişiye dokunur bu çoğu kişi kabul etmemiş ama düşündürür yani.ulan millet adet adet altın takıyor bebeğe ayrı geline ayrı benim ki ne bana ne çocuğa.durumu olmasa okey bide bana geçen diyor küçük görümcem 3.cocuga hamile doğum hediyesi inci alayım diyor.sasirdim kaldım bana niye yapmadın madem bı şey lafı çok ağzıma verdide bı şey diyemedim
0 oy
(7,192 puan) tarafından
Kendi kıymetini para ile mi ölçüyorsun? Bence kıyas yapman çok ayıp kimse kimseye para vermek takmak zorunda değil . Yaparsa hoş olur eyvallah yapmazsa kendi bilir kimseninde bir şey demeye hakkı yoktur 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Ben doğum yapacağım zaman hani bebek bileklikleri var ya ondan almış gelmiş kayinpeder. Kayinvalide de demiş bebek erkek bunu napicak? Neyse gitmiş bana bileklik almış bu kırıldı yamuldu falan. Kuyumcuya vericez ulan bileklik 8 ayarmış. 14 bile değil. Ondan yamulmuş kırılmış. Tek oğulları tek gelinleriyim. Aldatılmış kandırılmış hissettim en ucuzunu arayan akıllı kayinpederimin yaptığı.. Bir gorumcemde torun var o büyüktü bir de benim ki hepi topu 2 kardeş 2 torun var başka dertleri de yok ama...
(1,483 puan) tarafından
Bende tek gelin tel oğlan.ulan napiyoruz ki bize bı şey yapmayın torunlarıniza yapin bari.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 878 göst.
11 Şubat 2020 Aile kategorisinde ZeynepAsya'm (964 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 411 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Kartaldilos (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Balbazar (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 358 göst.