0 oy
2,362 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Kızlar ya belki yanlış anlayabilirsiniz beni ama gerçekten yapmadığı yaptığından daha hayırlı benim için. Bı çok sorun var çalışıyorum diye soğuk havalarda çocuğu goturmuyorm kaynanam geliyo bana neyse çamaşır yıkıyorum Allah razı olsun kurutmaya asiyo ama katlama diyorum ben akşam gelince katlar yerlestiririm diyorum yok katlıyo bide her eşyayı farklı yere koyuyor çamaşır cekmecemden tişört çıkıyo ya :@ yemek yapmiyo yaptığı da yenilmiyo zaten eşim bile annesinin yemeklerini sevmez anca patates haslar havuç kızartır onca şey var dolapta akıl edip yapmaz çocuğa çorba bile yapmıyor gün içinde anca verdiği yoğurt ayran çocuğu ikisiyle besliyo sadece ya diyorum çeşit çorbalar ver her öğün yoğurt gaz yapar diyorum yok çorbanin faydası yokmuş yoğurt faydaliymis tamam faydalı değil demiyorum bir öğün ver ikindi de ver diyorum bu sbahtan akşama kadr şekerli yoğurt veriyo çocuğa sbah tarhana çorbası yaptım evde çıkmadan çocuğa icirsin diye akşam eve geldim verdim tiksindi yemedi dedi nasıl tiksindi her zman yediği sevdiği çorba ben vereyim nasıl severek yer dedim ısıttım mis gibi de yedi kendi de bişey diyemedi hâlâ çorbanın ne faydası olacak diyor bana. Bu çocuk herşeyden besin alması gerekiyo yapıp gidiyorum kendi yapmiyo ugrasamiyo diye onu bile yedirmiyo kadının corbalara karşı alerjisi var. Evde çeşit sebzeler var diyorum onları hasla çorbasını yap yapmiyo. Valla havalar ısınsa da yavrumu götürsem artık yanımda ya bezi bı bagliyo bol bütün yaptığı cisler dışına çıkıyo bidaha üst değiştiriyo günde kaç kere kirlilerden anlıyorum kendi bişey demiyo. Bunaldım iyice ya Allah razı olsun diyorum yine ama benim dediklerimi yapmıyor. Oğluma pişik olunca bı kere arko sürmüş benim oğlana da arko hiç yaramıyo daha beter yapıyo o zamanlar dedim ki anne arko sürme kendi kremi var dolapta onu sür dedim arkoya alerjisi var galiba az pisigi varken çoğaltıyo daha çok. Dun yine pişik olmuş sen kalk arko sur çocuğa evde yoktu aldırmış bide. Eve geldim bana diyo ne yedirdin çocuğa pişik olmuş dedim ben bişey yedirmedim gece sadece mamasını veriyorum gündüz sen ne veriyon bilmiyorum dedim. Kendi kremini bulamadım arko sürdüm dedi dedim niye aramadın telefonun var dedim ne bileyim aklıma gelmedi dedi. Az dolabı açıp baksaydin hemen ordaydi kremi dedim. Sonra kaynanam gitti evine oglanda bezini doldurdu bir açtım ki kıpkırmızı yavrumun poposu sinirlerim tepeme çıktı iyice oğlumun huyunu cildini biliyorum ne yarayıp ne yaramadığını ne zman arko surulse artiyo bende anladım ona iyi gelmediğini bidaha kullanmıyorum çeşit çeşit kremler denedim sadece trosyd diye krem iyi geldi. Kızlar kusura bakmayın içimi dökmek istedim çünkü çok sinirliyim hakkınızı helal edin

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Yapsada suç yapmasada :wassat:

(1,114 puan) tarafından
Ben nankörlük etmiyorum herkesin bı düzeni vardır dimi ben yapma diyorum zaten sadece çocukla ilgilenmesini istiyorum onuda yapmiyo zaten bu saatten sonra da kolay kolay bırakmam
tarafından
Bencede bırakma zaten
(1,114 puan) tarafından
Ben ona güzelce diyorum anne katlama kendi düzenim var diye ben yapsın etsin demiyorum. Beslenme konusunda da bana yemek yapmasin onuda istemiyorum kendi oğlu bile annesinin yemeğini yiyemez. Ben sadece çocuğa bak diyorum benim söylediklerimi dinlemiyor ver dediğim şeyleri vermiyor her gün farklı şeyler versin bütün gün çocuk yoğurt mu yicek. Baktım kendi çorba yapmiyo çocuğa sbahlari ben yapmaya başladım onları da yedirmiyo ben daha ne diyim beni yargılamayn ben nankörlük etmiyorum yine Allah razı olsun diyorum. Ama dediklerimi de yapsın versin çocuğa zararlı olan şeyi sürmesin inatla. Ya yemin ederim gecen hafta arko muhabbeti oldu bilmiyordu yaramadığını güzelce dedim çocuğun kremi bu arko sürme daha çok çoğaltıyo diye dün beni arayıp kremin yerini sormak yerine arko aldırıyo ben nasıl sessiz kalayım bu duruma kıpkırmızı olması benim hoşuma gitmiyo
(434 puan) tarafından
Dediklerinin hepsinde haklisin ama cocugu ona birakip onunda istediğin  gibi bakmasini bekleme bence cokca uyarmissin zaten. Kiz dedigim gibi bakmakta zorunda degil. Ya bakici bulacaksin yada biraz  cocuk buyuyene kadar sen bakacaksin cocuga tavsiyem  bu. Gerisi sana kalmis senin hayatin.
(1,114 puan) tarafından
Valla kuzum bilinmeyen o kadr çok şey var ki çocuğa kendi istediği için değil çevreye gösteriş için bakıyor adım gibi eminim de. Ben illa gel bak demiyorum gelmek istemiyosa gelmesin önceden nasıl götürüyorsam yanımda yine götürürüm benim için sıkıntı yok. çocuğa benim tembihledigim gibi bakmak zorunda ben zararlı yaramıyo diyosam onu surmemeli. Yada yemek konusunda oğlumun neyi sevip neyi sevmediğini biliyorum
-Reklam-
+1 oy
(3,446 puan) tarafından
Bazı şeylerde hatalı olabilirs ama bu soğukta sizin için sıcak yatağından çıkıp size geliyor bence bu bile çok şey ifade ediyor..

Bazı insanlar yaş aldikca çocuk kaldiramiyor ,belki o da öyle uğraşacak takati yok ve öyle davranıyor yinede tebrik ederim eğer siz boe eleştirdiğinz halfe halen geliyorsa aferin ona..
(1,114 puan) tarafından
Ben yavrumu düşünmek zorundayım. Ben yanimda götürürken millete baktırmak istemiyo diyordu şimdi baktiriyorum ama minnetle oda içinden gelmiyo zar zor bakıyo bı çorba bile icirmiyo çocuğa hazır çorba yapılı olduğu halde yani. Kaldiramiyosa bana desin ben bakamicam sen anneni çağır yada başka bakıcı bul desin elaleme bakcam baktirmiyo demesin. Herşey göründüğü gibi değildir. Ben ona evde benim çamaşır bulaşığmi yap demiyorum sadece çocukla ilgilen diyorum onuda sadece yoğurt ayranla besliyo bende aferin mı diyeyim peki çocuğun gelişimi söz konusu
(3,446 puan) tarafından
Canım bak tamam ama eskiler öyle büyümüş ve büyütmüş gelişmedi mi hiç briisi..

Bu kadar katı düşünme
Ha bak iki çocuğum var ama bı gün yoğurt ekmek yemiş değiller ama yinede anlayış göster otur konuş bı yol bulun bak o da fedakarlık ediyor..
Bu arada mesleğin ne yanımda götürecem dedi. De
(1,114 puan) tarafından
Cnm ben yoğurt vermesin demiyorum herşey yedirsin herşeyden besin alsın sadece yoğurdun tadını bilmesin. Katı düşünmüyorum ama dediğim şeylerin hiç birini yapmıyor cildine yaramayan bişeyi sürme diyorum inadına sürüyor ben ne diyebilirim ki emanet etmek istemiyorum artık. Bayan kuaförü cnm
0 oy
tarafından
Cok uzun okuyamadim☺☺
tarafından
Ayıp ayıp bide soyluyor okumadım diye :)
(1,114 puan) tarafından
Canın sağolsun kuzum :)
0 oy
tarafından
Cok zorr bir durum ben birdaha kaynananin eline vermezdim 
(1,114 puan) tarafından
Şuan elim mahkum resmen ya mecburum hastalandı geçen ay o yüzden soğuk havalarda götürmek istemiyorum. Dükkan sıcak gerçi ama gelip giderken her gün üşür diye korkuyorum
0 oy
(622 puan) tarafından
Ne dicegimi sasirdm canm valla
(1,114 puan) tarafından
8 aylık oğlum. Bayan kuaforuyum. İş yerim doğalgazlı evimden bile sıcak oluyo. Korkum sadece bı ara çok grip salgını vardı hem ondan hemde soğuk diye götürmek istemiyodum ama artık götürcem
(964 puan) tarafından
Götür canım götür. Kimse senin baktığın kadar iyi bakamaz. Hem sonuç da ortada zaten. Esin de götür diyormus onunla da sorun yasamazsin her hangi bir inatlasma olmaz aramızda. Hemde yavrun daha çok küçük senden mahrum kalmamış olur.
(622 puan) tarafından
Bncede canm cocugunu goturmen en iyisi hic olmazsa gozun arkada kalmaz
(1,114 puan) tarafından
Cok şükür eşim illa annem baksın demiyo getircem artık yanımda
(622 puan) tarafından
Aynn canm en iyisi
0 oy
(142 puan) tarafından
Kız kendi evinde de mi yapmıyormuş yemek havuç kızartmasını da ilk defa duyuyorum çocuk küçükse eğer kilo kaybeder annesi niye böyle yapıyor acaba her öğün biz bile yoğurt yiyemeyiz ki hasta olur çocuk eşinin bir an önce konuşması lazım 
(1,114 puan) tarafından
Ne bilim ya önümüzdeki haftadan itibaren götürürum artık bırakmaya kıyamıyorum artık. Bayan kuaforuyum ama dükkanım aile gibi zaten bütün müşterilerimle akraba gibiyizdir. Zaten çocuk olunca boya flan yapmıyorum etkilenmesin diye sadece saç yapımlarında bırakıyordum kaynanama. Ama götürcem artık ya dayanamıyorum
(142 puan) tarafından
Bence de götür canım ne güzel dükkanın da var hem daha iyi karışan yok ayrı ağda odası felan yok mu çocuk için çok yoğun olmuyorsa boya yapacağın zaman oraya girer
(1,114 puan) tarafından
Boya flan almıyorum cnm ztn müşterilerimde alıştı yapmadığıma ağda odası var ama tek durmuyo yanına birini istiyo
(142 puan) tarafından
E ne güzel işte daha ne olsun herşey varmış imkan da var
(1,114 puan) tarafından
Grip salgını vardı bı ara bide havalar da serindi ondan cnm yoksa doğduğundan beri hep yanımdaydı.
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Canım çalışman sartmı 
(2,589 puan) tarafından
İş yerine ısıtıcı felan alsan canım bence imkan varsa aklında kalmamıs olur
(1,114 puan) tarafından
Kız isyerim evimden daha sıcak doğalgaz yanıyo ve çok güzel ısınıyo ben gelip giderken hastalanır bide salgın var diye götürmek istemiyodum ama artık götürcem
(2,589 puan) tarafından
Götür canım evden daha sıcaksa sen dikkat edersin ona Allahın izniyle bişi olmaz
(2,589 puan) tarafından
Kaynannada yanlıs anlamasın diye deki aklım kalıyo
(1,114 puan) tarafından
Özlüyorum oda özlüyo zaten uygun bı dille derim ayrı yapamıyoruz özlüyo çocuk çok akşam eve geliyorum ellerini çırpıyo bana gelmek istiyo bı heyecanla onu bahane ederim yani
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Kendi anneniz uzakta mi ona biraksaniz birazda. Çocuk kendine gelse az.
(1,567 puan) tarafından
8 aylik bide sofra yemeklerine gecmesi lazim artık yavastan.
(1,114 puan) tarafından
Kendim sofrada ne yiyorsam ona da veriyorum kahvaltılarda vs Allah razı olsun yine geliyo ama beslenmesi de önemli benim için. Yanımda getircem zaten bidaha
(1,567 puan) tarafından
En iyisini yaparsin canim. Gotur yaninda kesinlikle
(1,114 puan) tarafından
Aynen cnm öyle yapicam artık
(1,567 puan) tarafından
Tamam canim
0 oy
(105 puan) tarafından
Ne is yapıyorsun ve bebeğin kaç aylık.. Çocuga çok üzüldüm ya getir ben bakayım.kiyamam 
(1,114 puan) tarafından
Bayan kuaförüm yerim müsait ev tipi dükkanım mutfağı aygazi herşeyim var doğduğundan beri götürüyorum yanımda zaten çocuk var diye boya sprey falan işleri almıyorum fazla sadece kaş kesim flan saç yapımlarında kaynanama bırakıyordum. Bebeğim de 8 aylık ve şuan beslendiği sadece yoğurt malesef :( yapmiyo diye kendim yapıp gidiyorum onu bile vermiyo :((
(105 puan) tarafından
Anladım canım bundan sonra daha değişik şeyler yemesi.lazim ..Allah yardimcin olsun inşallah
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm artık yanımda getircem hiç olmazsa gözümün önünde olur
0 oy
(1,635 puan) tarafından

Ayy bende yakında çalışmaya başlayacağım. Yanıma götürme gibi bi imkanım olsa alır götürürüm. Eşim 6 gece çalışıp bi gün izinli ona bıraksam uykusuz kalcak. Napcam bilmiyorum. Kaç seferdir çocuk uykusundan uyanıyo eline dilim elma verelim mi diyolar. O onla doymaz 11 aylık daha. Zaten kemirip atıyo yutmuyo bile çorba yada meyve püresi yapmak lazım diye anlatıyorum ama anlamıyorlar. Ben işe başlayınca çocuğum aç kalcak diye korkuyorum yaa. Ben olmasam evde çorba falan içiriyolar ama içim hiç rahat değil. Devlet memuru olmasam geri dönmem işe ama zar zor atandım zaten emeğime de kıyamıyorum. Allah bize yardım etsin inşallah. Umarım bigün bizi anlar ve dediklerimizi yaparlar :(

(1,114 puan) tarafından
Bende bekarken çıraklık yaptım çok ezildim öğrenebilmek için bedavaya çalıştım çok emek verdim 7 senemi verdim evlendim dükkanımı açtım ekmeğini yiyorum zar zor buralara kadr geldim emegimi ziyan etmemek için katlaniyorum. Amin cnm amin inşallah zor valla çocuk emanet etmek çok zor
(1,635 puan) tarafından
Valla kendi annem olsa gözüm kapalı emanet ederim. 4 torununu annem büyüttü 2 si 6 ay aralıklıydı bi de düşün. O kadar tecrübeliki ben bunları gördükçe hayret ediyorum. Bi de kaynanam yalnız değil 2 bekar görümce var ama hepsi televizyon delisi. Televizyona bi dalıyolar bebe kağıt yiyo. Ben yokken daha dikkatli olurlar mı bilmiyorum. Gerçekten kafam allak bullak bu konuda. Eşime cozluyorum bende ama sonumuz nolcak bakalım. Bi de benim sıpa biberon almıyo. Günde 10 saate yakın anne sütü alamayacak iyi beslenmesi lazım ama. Of oooofffff
(1,114 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm seninde
(1,635 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin yardımcısı olsun rabbim inşallah
0 oy
(86 puan) tarafından
Canım hiç üşenmedim okudum katılıyorum sana benim kaynana da öyleydi sanki benim içimi okumuşsun  eşinle konuş bi çaresini bulun yoksa çocuk her konu da kötü oluyor benimki öyle oldu ben 5 yaşındaki çocukla baş edemiyorum artık tamam kötülüktendir demiyorum ama bizimde birc bildiğimiz var herşey eskisi gibi değil sonuçta
(1,114 puan) tarafından
Eşim götür diyo kararımı verdim götürcem artık gelme dicem çocuk yedi 24 yoğurt yiyo ya yaptığım çorbayı bile vermiyo çocuğa
(86 puan) tarafından
Öyle devam ederse birsüre sonra sende yediremesin o konuda ne çektiğimi bir ben bilirim bir ALLAH o yüzden götürmen en doğrusu
(1,114 puan) tarafından
Evet cnm götürcem artık yapacak bişey yok düzenli beslenmesi lazım herşeyden gıda alması lazım
(86 puan) tarafından
Aynen canım ALLAH yardımcın olsun
0 oy
(64 puan) tarafından
Ben olsam bakıcı falan tutardım yazık evladima bide neden çalışıyorsun boşver 
(1,114 puan) tarafından
Kendi dükkanım cnm yanımda goturuyodum hep hastalanınca goturmek istemedim
0 oy
(178 puan) tarafından
Cnm o zmn kaynananın bakımından memnun degilsen güvendiginecegin bir bakıcıya verecen çoçugu  o bkck 
(1,114 puan) tarafından
Bu devirde kime güvenilir ki devir güvenme devri değil artık kuzum :( tek güvendiğim annem oda çalışıyo :(
(178 puan) tarafından
Orasıda var cnm ama ne biileyim tanınmış bakıcı fln yok mu çevrende  yada kuaförmüüşşün samimi oldugun bii ablaya fln teklif etsen güvenenecgin yazık vLla çoçuga her gün sadce yogurt olmaz beee
(1,114 puan) tarafından
Valla yanımda götürcem artık yapacak bişey yok cnm önceden nasıl idare ediyosam yine edicem
0 oy
tarafından
Tek çare kuru ekmek ye evde otur bebeğine kendin bak 
(1,114 puan) tarafından
7 sene çektiğim cilemi ziyan etmek istemiyorum sadece yanımda götürcem artık yine eskisi gibi iş yerim zaten bir artı bir mutfak Aygaz dolap herşeyim var yanımdayken herseyini yapıyordum orda yediriyodum
tarafından
Anladım canım öyle götürme imkanın varsa en iyisi götür yani
(1,114 puan) tarafından
Var cnm getircem artık
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Soğuk yüzünden götürmemek den değilde çocuk açlıktan halsiz düşüp hasta olur.bnce ya çalışma yada imkanı varsa yanında götür amacını anlamadım kaynana iyilik mi yapıyor kötülük my bilemedim 
(1,114 puan) tarafından
Ya yoğurt verme demiyorum bir öğün ver diğer öğünlerde sbahlari zaten yumurta haşlıyorum yiyeceği şeyleri hazırlıyorum versin diye hiç birini vermiyo yemedi diyo bende yiyo ama ne versem yiyo çocuk Allah'a şükür seçen bı çocuk değil ki ne versem yiyo maşallah 8 aylık oğlum bundan sonra götürmeye devam etcem napiyim başka çarem yok eşim götürüp getircek artık
0 oy
(664 puan) tarafından
Hepsini okudum allah yardımcın olsun canım çok zor valla bende bu ara sıkıntılar yaşıyorum allah hepimize sabır şunlara da akıl versin 
(1,114 puan) tarafından
Ya cnm yine diyorum Allah razı olsun geliyo ediyo ama benim dediklerimin hiç birini yapmıyor hazır yapmışım çorba yedir içir ben ev süpür sil demiyorum ben zaten akşamdsn akşama yapıyorum herşeyimi çamaşırimi bile katlama diyorum sadece çocukla ilgilen güzel beslensin istiyorum ama herşeyim alt üst oldu her yerim karıştırıldı. Bazam bile kurcalandi ne aradı bilmiyorum artık. Yine bişey demedim çocuğuma bakıyo diye. Ve eşya dolabimi kendi düzenimde istiyorum karışmış alt üst olmuş gece yarısı şuan onları düzeltiyorum yeniden
(664 puan) tarafından
El mahkum olunca insan sesini çıkartamıyor kahretsin ki bence çok haklısın esin bari bu konuda sesini çıkarsın onun annesi sonuçta sen niye kötü olasın
(1,114 puan) tarafından
Ne diyim cnm bişey denilmiyo eşimi araya sokmak istemiyorum oda gerçi götür diyor karışmıyo ama ne bileyim götürcem artık
(664 puan) tarafından
Götürebiliyorsan götür canım bebeğinin sana ihtiyacı var allahın izni ile birseu olmaz sar sarmala götür yavrucagi
(1,114 puan) tarafından
Öyle yapcam cnm götürcem eşime de dedim ehliyete yazilcam diye
0 oy
tarafından
Kadin sana iyilik yapiyo be daha ne istiyosun cocuguna bakiyo su yastan sonrA ayip yaa
(1,114 puan) tarafından
Evet ters ben güzelce diyorum anne çok yedirme gaz yapar pişik yapar çocuğa yoğurttan başka faydalı ne var diyor tamam faydalı güzel yesin ama bir öğün ver diyorum diğer öğünlerde meyve ver sebze çorbası ver farklı şeyler yesin diyorum çorbayı çocuk ne yapsın diyor beni dinlemiyor yani
tarafından
Cocuk napsin corbayi :D ay benim annem bole degil ama bisey diyince he he yeni nesil anneler diyo
(1,114 puan) tarafından
Annem sorar bıraktığımda huyumu bilir anneme de kızarım domates vercek olur verme pişik yapar diyorum vermiyor ne vereyim diye sorar
tarafından
Yok benim annem tam kaynana cocuga neler yediriyor ya
(1,114 puan) tarafından
Ben izin vermedigim sürece vermez kaynanama nasıl verme diyorsam anneme de derim yani ayrım yapmam
0 oy
(155 puan) tarafından

Troysid hayat kurtaricim yemimle yaa valla bizese o iyi geliyo.bi tek:angel:

(1,114 puan) tarafından
Kaç tane krem denedim sudocrem. Hametol. Hametan. Bepanthol. Herşeyi denedim sadece trosyd iyi geldi
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Yani hem iyilik yapyor hem icine ediyor afedersin kaynanamda byle cocullarimla ilgili sunu yapma dedigim halde kendi bildigini yapyor tamam senin torununda benimde cocugum neyin iyi gelecegini ben bilrim kendi kafalarina göre hareket ederler cnm malsef
(4,101 puan) tarafından
Aslinda onun yatak odasina girmemesi lazim cnm onun ayibi ama bazilari okadar merakli ki herseye burnunu sokar
(1,114 puan) tarafından
Gcenler de post açtım hatta iki gün bazam açılmış ben yokken diye
(4,101 puan) tarafından
Kiz kesin kontrol ediyordur ne var ne yok die
(1,114 puan) tarafından
Meraklı zaten ama bişey aradiysa da beni arayıp yerini sorabilir
(4,101 puan) tarafından
Oda dogru cnm ne diyim ki
0 oy
(434 puan) tarafından
Bakmakta zorunlu degil onu seçtiysen  oyle kabul edeceksin yada bakici bulacaksin...
(1,114 puan) tarafından
Niye bakmak zorunda değil ki benim çalışmamı istiyorsa ben bakarım ederim diyorsa millete bakmak zorunda ben her gün her öğün aynı şey yemesine razı kalamam

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 213 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aşkı❤evladı⚘ (2,083 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 526 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 252 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 644 göst.