0 oy
924 göst.
Aile kategorisinde (3,446 puan) tarafından
Kadınların eşi vefat edince veya eşlerinden bosaninca ailelerinin yanına mi dönmeli?

Yani aynı evde mi yasamalilar?

Çocuk olmasa tamam ama çocuklu olmayacağını düşünüyorum..

Arkadaşımın eşi vefat etti annem durumunu sordu ev alacak annesigilin olduğu yere dönüp yaşayacak dedim neden aynı evde yaşamıyorlar dedi ?

Bende neden yaşasın ki dedim artık çocuklu bı hayatı var ? Ben bosansam iki çocukla bu eve donmem mesela dedim 

Bizim eski. Kafaya ters bı durum dedi

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu da ?

19 Cevaplar

+1 oy
(3,078 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ailemi çok seviyorum ama bir yaşamam canım hiç birşey bekarken ki gibi olmuyor çünkü 
(3,446 puan) tarafından
Aynen bende o fikirdeyim
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Ayrı da yaşar birlikte yaşar kendi kararı kişinin. Göreceli bir durum illa öyle olacak mecburi bir durum yok
(3,446 puan) tarafından
Yani öyle de bazi ailler için ters olması bana ters geldi ;)
(25,224 puan) tarafından
Herkesin yaşam tarzı demek ki
+1 oy
(1,262 puan) tarafından

Ne olursa olsun ailemle kalmam çünkü hiç bisey eskisi gibi olmuyor  :) 25 yaşında boşandım 8 sene kendim çocuklarımla yaşadım yeri geldi arkadaşlarım geldi yeri geldi geç saatlere kadar arkadaşlarımla takildim bunları ailenin yanında yapamazsın ki zaten evlilikten bıkmışım bunalmışım ailemin yanına dönüp daha beterini yaşamak istemedim 

(3,446 puan) tarafından
Sonu ne oldu peki yeniden mi evlendin;)
(1,262 puan) tarafından
8 sene sonra özgürlüğüme doydum gezdim tozdum çocuklar büyüdü kızım anne sen neden evlenmiyosun dedi ondan sonra karar verdim 2017 da evlendim
+1 oy
(652 puan) tarafından
Yaşayıp yaşamamak aileye bağlı kimi aile gül gibi bakıyor torununa kızına benim tercihim ailem olurdu benden iyi bakarlar bana 
(3,446 puan) tarafından
Benden iyi bakıyorlar geldiğim de bile ama bence mevzu ailenin iyi olmasu değil ya
Bak ailem her konuda destektir yardımcıdır ama kalmam öyle bı durumda
(652 puan) tarafından
Herkesin kendi tercihi tabi  ben tek çocuk olduğum için peşimi bırakmazlar nereye gitsem kapımda yatarlar beni bir yere salmazlar annemi babamı hergün üzmektense yanlarında kalırım
+1 oy
tarafından
Kimseye yük olmayacaksın kuzum kendi basının çaresine bakacaksın evlendikten sonra baba evinde de misafir oluyor insan gerek yok
(3,446 puan) tarafından
Demi bak mesela bugün geldim kalmaya ama sanki bekarken hu odada yatan ben değilmişim gibi
tarafından
Öyle kuzum ben de bakıyorum bekarken nasıl rahattım şimdi o kadar değil olmaz da insan yük hisseder kendini
+1 oy
tarafından
Gidixeğim tek yer annemin babamın yanı olur 
(3,446 puan) tarafından
Anne babanın aynı binası yan binası olur ama evin içine gelmem bence iki çocukla
0 oy
tarafından
İsim varsa oğlumla ayrı eve çıkarım yoksa dahi işim bulur çalışirm yani baba evi e çocukla gidemem yani bana ters bu durum karışan laf eden çok olacak en güzeli kendi ayaklarımın üstüne durmak
(3,446 puan) tarafından
Yani ne bileyim insan kendi düzenini kurmuş aile bin iyi olsa da garip hisseder bı insan bence
0 oy
tarafından
Hmmm hiç düşünmemiştim ama aynı eve gelmem sanırım da aynı binadan başka daireye yada yan binaya falan yakına gelirim ama aynı eve girmem sanırım 
(3,446 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Bence mecbur degil ama yaşayadabilir. Ben beraber yaşamam. Yakından bi ev tutarım ama beraber olmaz artık.
(3,446 puan) tarafından
Bencede öyle :)
0 oy
(15,635 puan) tarafından
Kişi kendisini nasıl rahat hissediyorsa o şekilde davranır Allah o duruma düşmesin 
(3,446 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
tarafından
aynı evde ister istemez çok zor oluyor geri dönmek vb çalışabilir bir durumda ise aileye yakın bir yerde ayrı yaşanır yoksa da yine çalışılır en azından yük gibi olmamak için bu benim düşüncem (ailemiz en büyük varlığımız her şekilde kabul ederler bence) 
(3,446 puan) tarafından
Mutlaka öyledir de aynı ev insana eskisi gibi olmaz bence
tarafından
şuan bile gittiğim de  bekar ve evli olan düzenim bir olmuyor o yüzden yaşatmasın Rabbim kimseye ama bende ayrı yaşardım
(3,446 puan) tarafından
Bak aramızda 100 km var bugün kalmaya geldim bı haftalığına sanki bekarken bu odada uyuyan ben değilmişim gibi hissediyorum
tarafından
bende annemler de kaldığım da öyle oluyorum sanki misafir gibi  ama onlar bana geldiğinde çok rahatım
0 oy
(54 puan) tarafından
Öyle birşey gelmiş olsa başıma anneme giderim. Babam vefat etti geçen sene:( benim çocuklarım var onları bırakmayacağıma göre. Kendim çalışmak isterim. Çocukları kime bırakırım. Anneme yaslarim başımı. En güvendiğim insana.. İstemeseler mecbur ayrı ev olur. Ama ailem bana kucak açmış niye başka evde kendim takılayım... İnsanlar artık ana baba istemiyor. Neymiş karışırlarmıs. Sen kendin doğurduğun evladın üzerinde söz söyleme hakkın yokmu. Banada bu düşünceler ters. Bence aileden sorun yoksa en güvenli yer onların yanı..
(3,446 puan) tarafından
Ya anne baba dan biri tek tamam da ben senin gibi düşünmüyom ama mevzu karisilmasi değil artık farklı bı hayat olman çocukların olması düzenin ayrı olmasi
0 oy
(5,770 puan) tarafından
Imkanim varsa bende ayrı eve çıkmak isterim özgür olmak isterim yasayamadigim hayatimi yaşamak isterim 
(3,446 puan) tarafından
Rabb'im aile saadeti ile yaşatsın onları insalalh ♥️
0 oy
tarafından
Yanlız yasıycak maddı gucu olan yasar ama olmayan mecbur doner 
(3,446 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım
0 oy
(421 puan) tarafından
Bende ayrı yaşamak isterdim cabım 
(3,446 puan) tarafından
Aynı fikirdeyiz
0 oy
(742 puan) tarafından
Allah göstermesin  ama eşim  vefat etse ev alır annemle yaşarım zaten yüklü bi miktar para geliyor  ailemle oturur çocuğuma  bakarım 
(3,446 puan) tarafından
Kız. Niye sadece adamı öldürdün hemen malına çöktün :dgsgs

Ya bosnairsan Allah korusun
(742 puan) tarafından
Kiz allah  korusun  dedim ya  zaten 25 imde  evlendim  rabbim göstermesinde iyke olursa
Ailem  yasarimdedim
0 oy
(12,510 puan) tarafından
2 tane kızım var. Rabbim kimseye yaşatmasın öyle bir sey olsa aynı evimde yaşamaya devam ederim kendi ayaklarımın üzerinde dururum, çocuklarım için yaşarım.. 
(3,446 puan) tarafından
Amin Rabb'im herkesin yuvasının devamlılığını getirsin benim de 2 tane var ve dönmem o kadar iyiler ama dönmem
0 oy
(97 puan) tarafından
İmkan meselesi bacım paran varsa dönmezsin. Yoksa tıpış tıpış. Hatta vefat olursa belki kaynanala bile yaşarsın. Kim ister ev ev üstüne düzeni gitsin de. Allah mecbur etmesin
(3,446 puan) tarafından
Amin canım ben imkan olup ta kalanlar için sordum Zaten

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 247 göst.
11 Mart 2022 Aile kategorisinde Sevgidolu (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 278 göst.
8 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,090 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 283 göst.
11 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu