0 oy
604 göst.
Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kizlar merhaba. 1.5 yildir evliyim 8 ay kaynanamla yasadim sonra ayri eve çıktım. Yaklasik 1 yildir kendi evimdeyim ve 39 haftalik hamileyim. Hamilelik suresince sagolsun kaynanam yemek yaptı çoğu zaman. Ben bekarken mutfaga hic girmedim okul is derken ihmal ettim burda benim hatam var. Her neyse yemek yapıyorum ama kaynanamlar güneydoğulu biz karadenizli ve yemek kültürümüz cok farklı bende uyum sağlamaya alışmaya çalışıyorum ama ne yaparsam yapayim ayni lezzeti yakalayamıyorum. Geçenlerde yemek yaptim kaynanam çalıştığı icin zor olmasin diye kayinpederim corbaya olur olmaz yorum yaptı begenmedigini dile getirdi kalbim cok kirildi ben bu halimde düşünmüşüm bisiler yapmisim yaptığı yorum hiç hos olmadi. Kaynanam hala çalışıyor ikiside eve gec geliyor icimden yemek yapıp götürmek geliyor sonuçta yorgunlar ama boyle yorum yapılınca da gitmek istemiyorum. Muhtemelen de hakkımda yorum yapıyorlardır yemek yapmıyor veya çağırmıyor diye. Kendimi her iki türlü de kötü hissediyorum. Asiri kasiliyorum onlarin yaninda yemek konusunda ve hepte yemekte bi aksilik oluyor beni strese sokuyorlar resmen. Ben bu yemek konusunda neler yapabilirim yani kendimi gelistirmek istiyorum lezzetli yemekler yapabilmek. Kendimi cok beceriksiz hissediyorum. 

10 Cevaplar

0 oy
(29 puan) tarafından

Oncelikle uzme kendini kalbinin guzllegi icin tesekkur etmeleri lazim. Yemekte puf noktolari bilrsen yemekte her zmn lezzetli olur kuzum bide kullandgn baharat. Ama bn kotu yaptgni dsunmuyorm sdce yemek gelenegi farkindandir. Emin ol onlarda sizin oraninkini yapmaya calissa onlarda yapamaz hemen. 

(29 puan) tarafından
Yaparsin taabiki bn sana guveniyorum :)
(29 puan) tarafından
Allah razi olsun canim valla yuzumu güldürdün Rabbimde seni güldürsün bir ömür boyu.
(29 puan) tarafından
Amin cnm cumlemizin Rabbim yawrunu sag saglim kucagina almayi nasip etsin yuvana bol huzur beraket mutluluk versin insallah
(29 puan) tarafından
Amin canim benim ne güzel bi yüreğin var Allah razi olsun bana dilediklerinin kat kat fazlasını nasip etsin rabbim sana.
(29 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm amin insallah hepimize
-Reklam-
0 oy
(351 puan) tarafından

Üzülme bazen büyükler öyle şeyler soyleyebiliyor. Bence bu konuda eşinden yardim alabilirsin  mesela annenlerin en sevdiği yemekler neler diye sor ve o yemeklerin youtubda tariflerine bakarak yap. Damak tadı cok zor değişir hele ki o yaştaki insanlar için. Alistiklarinin  dışında bi lezzete kapalı olurlar güzel olsa dahi. Benim kayinpederim de öyleydi ben kaynanama ve eşime sordum Nasil sever diye ve o sekil yapmaya başladım 

(29 puan) tarafından
Onlarin usulune gore yapmaya çalışıyorum öğrenmeye uğraşıyorum ama bu sekilde yorum yapmaları zoruma gitti. Bide kaynanamdan baska birinin yaptığı yemege cok alisik degil kayinpeder ama ben kaynanam gibi olamam ki hemen.
(351 puan) tarafından
Ayni durum bende de var kaç yıllık gelinim hala kayinpederime  bi yemeği begendirsem birinde bisey bulur :) bu yaşlılar hep boyle demek ki :) kendinde suç bulma
(29 puan) tarafından
Haklisin belkide sorun bende değildir :)
0 oy
(90 puan) tarafından

Bosver onlar ne dusunurse dusunsun. Yemek yaparken sadece yemege konsantre ol ve baska is yapma baska islede ugrasirsan yemegin lezeti kaciyor malzemelerini onceden hazirla kafana gore baharat koyma cunku yemegin lezetini cok degistiriyor ve surekli takip ettigin bir kanal yada uygulama olsun ben nefis yemek tarifleri uygulamasina cok bakiyorum ve yemekler sahane oluyor 

(29 puan) tarafından
Sagol canim deneyeceğim bunu. Inan yemek yaparken nasil stres oluyorum varya. Acaba güzel mi olacak kötü mü olacak diye hep tedirginim.
(90 puan) tarafından
Oyle ise hiccc dusunme yoksa lezetini yine kacirirsin relax ol ben hep tuzsuz yaparim yemekleri tuz koymama ragmen
(29 puan) tarafından
Evet bende bazen az koymus olurum ama cok olmasinda  iyidir
(90 puan) tarafından
Kesinlikle katiliyorum
0 oy
(816 puan) tarafından

kaynanan anlayisli birine benziyor anlattigina gore halden anlayan biri. birgun o izinli evdeykn yaptigi sevdikleri yemeklerin tariflerini al. anne bn sizin oralarin yemeklerini senin gibi guzel yapmak istiyorum bna neyi ne kadar kattigini nasil yaotigini anlatirmisin deyip bi defter olustura bilirsin hatta o yaparkn not tutabilirsin bu sekilde zamnla onlarin yoresinin yemegini yapmayi ogrenirsin. elden ele fark olurkn yöredn yöreye hayli hayli fark olur sıkma tatlı canini zamnla alisirsn heves istek olsun yeterki. bide her yemegi yaparken ihlas kevser ve fatiha surelerini okumayi unutma

(29 puan) tarafından
Sagol canim okurum mutlaka. Kaynanam ise baslamadan once izlerdim zaten yemek yaparken falan hala da her firsatta bakarim sorarim. Hatta o gun kaynanam corbayi sen yap guzel oluyor senin corban dedi nasil hosuma gitti ama kayınpeder bozdu moralimi.iste. ben ne kadar kotude yapsam kaynanam kotu oldu demez eline saglik der eksigim varsa söyler bende anlayışla karsilarim. Insallah kisa zamanda bende alisir öğrenirim.
(816 puan) tarafından
insaallah canim. kayinbabanin hatasi koca adam biraz anlayisli davrani farkli yoredn gelin almissin bilmeye bilir hergun guzel olur ogunde olmaz niye kotu diyio moral bozarki insanin hevesini boyle boyle kiriyolar sonra yapmayinca yapmadi die laf ediyolar. bizde herzamn yaptigimiz seyi birgun oluyirki sanki hic yapmamais gibi tadi tuzu olmuyor her zamn olacak diye bisey yok sen üzlme bosver. daha iyisini olar yapsimda biz yiyek allah alla
(29 puan) tarafından
Doğru dedin valla. Kayınpederim ilk gelinide karadenizli almis beni de öyle adam hep kendi memleketinden almak istemiş ama nasip iste. Belkide ondan memnun olmuyordur ne bilim..
0 oy
(365 puan) tarafından

Canim bende karadenizliyim esim guney dogulu aslinda iki puf nokta var baharat mutlaka kullan ikinciside yemegi  cok pisirirler yani iyice kaynr uzun surer pismesi oyle yapiyolar internetten tarife bak pisirme suresini uzat yemek ozlessin  kuzumm

(29 puan) tarafından
Tamam canim cok sagol dikkate alicam bu sure konusunu. Birde iyice kavururlar mesela ona da cok dikkat ediyorum
0 oy
(355 puan) tarafından

Bende seninle ayni kaderi paylasiyorum. Ama ben guneydoguluyum esim egeli. Bizim oralarin yemekleri aqir olur biraz baharati nol acisi yagi bol olur bizde et mesela cok onmli yerdedir ama esim we ailesi aci hic yemiolar daha cok sebze yemegi corba tarzi seyler sewiyolar. Biz icli kofte yparz mesela onmli bi yemktir bizm kulturde ama ewlndikten sora yaptim kimse aqzini surmedi. Allah war oyle kotu yorum yapmuolar ki elimin lezzetide wardir guzel yemek yaparim sewerimde yapmayi ama iste yaptiqm buralarda yenmior :) ne yapsamda o aciyi bi turlu ayarlayamiom ee memleketten annem salca yollamis zehir qibi aci cok az koyuyom ama esim terleye terleye yiyo:D hic kndimi yetersz gorme weya beceriksz hissetmedim kulturlemiz damaklarimiz uymuyor sadece ki 1yili askindr ewliyim iyi kotu alisti esim aileside geldqinde onlara uygun yapmaya calisiorum hala tabklarini bitirmiolar ama yinede Allah war kaynanmi sewmem ama her yemegime cok guzel olmus der :))) haa yemio o ayri :D

(29 puan) tarafından
:) senden güzel taktikler alabilirim bak bizimkilerde bu anlattığın tarzda yapar ve acidan asla vazgecmezler. Bak ben aci yemedigim halde onlara uyum sagladim simdi çoğundan daha aci seyleri yiyorum sasiriyorlar. Yemek kulturleri cok guzel aslinda ben cabuk alistim ve sevdim de senin becerilerine sahip olmayi cok isterdim inan ki :) o zaman hersey daha kolay olurdu.
(355 puan) tarafından
Canim benim kndini kesnlikle yetersiz gorme eminim sen cok daha guzel yemekler yapuosundur. Istedqn zamn istedqini sorabilirsin sana yardimci olmk isterm :)
(29 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim Allah razi olsun senden.
0 oy
(12,851 puan) tarafından

Canım yaparken kayınvalidene sor nasıl yapıyım içine neler koyuyım diye ben sevgiliyken kayınvaldemle mutfağa girmeye başladım ve inan çok işime yaradı eşim hiç yadırgamadı yemeklerimi ve emin ol arkandan konuşmuyorlardır olumsuz düşünüp üzme kendini

(29 puan) tarafından
Insallah oyledir canim kendimi eksik hissediyorum ya sanki herkes arkamdan bu konu hakkinda konuşuyor gibi düşünüyorum cok dert etmisim kendime bu konuyu
0 oy
(242 puan) tarafından

Selaminaleykum canim. Yemek yaomadan önce abdest al niyetini kur allah rizasi icin yap kimse icin degil kimseyebegendirmek icinde degil. Niyetini kur her adimda besmele cek insallah olur. RIZKI veren ALLAH lezzet kavramini yaratan ALLAH . Allaha emanet . 

(29 puan) tarafından
Allah razi olsun canim sagolasin dedigini yapacağım bugun.
(242 puan) tarafından
Canim yazmayı unutmuşum yemegini yaparken .
Ihlas süresini oku (yiyenlerin ihlasina ve hidayetine vesile olur )
Kevser süresi oku (yemegin lezzetli olmasina )
Ettehiytatü oku buda yemeginin bol ve bereketli olmasina vesile olur insallah allahin izniyle ♡♡♡
(29 puan) tarafından
Canimmm cok teşekkür ederim düşündüğün için Allah razi olsun senden. Okuyacagim mutlaka.
(242 puan) tarafından
Cümlemizden rabbim razi olaun insaEllah
0 oy
(5 puan) tarafından
Yaparsın canim nefis yemek tarifleri sitesi var.herseyi.cok guzel yapıyor bayan onu takip et Canim öğrenirsin ben de sen gibiyim simdi kayinvalidem geçtim eşim her telefon açtığında beni övüyor saolsun anne.senide.gecti bu yemekleri çok lezzetli diye öğrenmeye çalış zamanla yaparsin. CANIM üzme kendini 
(29 puan) tarafından
Insallah canim cok sagol
0 oy
(247 puan) tarafından

Tatlim öncelikle ellerine sağlık eminim çok güzel olmuştur :) söyle düşün en basitinden pilav bile elden ele değişir herkesinkink sevmeyiz. ama sevmiş gibi yaparız, ki kayınpederin kabalık etmiş burada. bir dahaki sefere yemeğe geldiklerinde pizza söyle bence yemeklerimi babam beğenmiyor ama pizzayı sever herhalde dersin :D

(29 puan) tarafından
Ayy onu denesem hic yemez hazir seyleri agzina bile surmuyor :) ama bi firsat olursa belirticem bunu zaten babam beğenmiyor gibisinden en azindan begenmese bile ulu orta söylemez artik.
(247 puan) tarafından
Beğenmiyorsa yemesin boşver kuzum sen canını sıkma yeter ;)

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 537 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
25 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Miray124 (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 327 göst.
2 Haziran 2020 Aile kategorisinde fakugu (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.