0 oy
663 göst.
Aile kategorisinde (143 puan) tarafından

Bu cuma sezerayn olcam çok şükür oğlumu hayırlısıyla kucağıma alcam ama Şu sıralar kafam çok karışık eşimin akrabaları bebegımı görmek isticek ama bizde de 40 gün boyunca bebeğe bakılmaz ağırlık olur derler bize de ne bilim hastalıklar almış başını gidiyor sizce ne yapim bır de bana diolar bebeğin beşiğini senin yatağını salona serelim dediler kabul etmedim Aman ya zaten annem yanımda olmayacak kötü değil olmak istemiyorum sizce Napım :(

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla ben oturma odasinda bebegimle yattığıma bin pişmanım. Sen yatma aslaaa !! Gelen giden cok baş agrıtıyor.  Gec yatak odanda yat milletde az anlayışlı olsun bebege dokunmasnlar.  

Ve ağırlık yapma işi BATIL inanma kuzum 
(143 puan) tarafından
Kuzum valla batıl mı değil mi bilmiyorum ama nazardan da çok korkuyorum nasıl yapcam valla inan eşime dedim gıt konuş diye salonda faln yatamam ben kusura bakmasınlar zaten sezeryan olcam agrım olcak bir de uzanamam da of ya annem olsa belki bu kdar kaygı etmezdim :-(
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
bizim bir komşu yatak odasına koymuştu salonda oturuyordu misafirler bebek agladikca gidip orda emzirip bırakıp eri geliyprdu
(143 puan) tarafından
Normal doğum mu yaptın yoksa sezaryen mi
(2,011 puan) tarafından
sezeryan ben değil canım komşum oyle yapiyordu
(143 puan) tarafından
Anladım kuzum
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Beşiğini ve yatağını sakın odsya taşıma  yatak odanda dur bana hiç rhat vermediler gelen giden odaya girdi bide emziriyorum eğilip emerken bakıyorlar çocuğa çok sinirlerim bozuluyordu bide eşimin akrabalari çok görgüsüzlerdj hadi normalde bakıyorsan bak emzirirken ne eğilip bakıyon ben saklamaya çalıştıkça insanlar bakmaya çalışıyordu sinirden oturup ağladım artık 
(2,039 puan) tarafından
Ayy aynı durumu yaşamışız yaa kimsenin yanında emzirmem diyordum kızım ağlayınca yatak odasına geçiyordum birde göğüs yarası olunca zaten ağlayarak emzirdigim için yalnız kalmak istiyordum ama benin arkamdan kaynanam eltim gorumcem sırayla gelip birde başımda dikilip bakiyorlardi sanki hiç bilmedikleri biseymis gibi
(359 puan) tarafından
Allahım aynısı ya öyle bakıyor hayır neye bakiyon  bi rahat ver di mi bir hafta sonra 5 aylık olacaz  daha hala aynı başıma dikiliyor zaten sütüm yok bebeğim keyfine gelince emiyor geriliyorum ister istemez o da başım da dikildikce iyice sinir  basıyor
(2,039 puan) tarafından
Sorma valla kapıyı da kapatiyordum anlasinda gelmesinler diye ama nerde langırt hepsi içerde hayır belki müsait değilim üzerimi değiştiriyorum ya zaten istesem oturma odasında emziririm başka odaya niye geçeyim
0 oy
(112 puan) tarafından
Sen ameliyatlı olacağın için bebeğinle rahat edeceğin ve rahatsız edinmeyeceğin bir oda seç derim. Dediğim gibi herkes bebeği görmek istiycekler uzaktan görsünler yüzünü kapat bi yüz kapatma beziyle filan
(143 puan) tarafından
Beşiğinin perdesi var bir de kırmızı yazma koyarız biz neyse ya yaşayıp görcem bakalım
0 oy
tarafından
Senın akrabaların gorunce ağırlık olmuyor mu :) bızım burda zaten kırk cıkınca gelır herkes
(143 puan) tarafından
Ayyy keşke bizde de o adet olsa yok kuzum kimse bakmaz bebeğe yazık derler ama eşimin akrabaları çok meraklı kız düşün ben hamile kaldım neyse zaman doğuracak Die kaynama eltime sorup duruyorlardı kac aylık oldu falan dıye
0 oy
(29 puan) tarafından
Canm bana da öyle döşediler ama ben kabul etmedim gelen giden hepsi yanım da olur nasıl emziririm  nasıl bakarım dedim ve yatak odama aldım beşiği. Tamam sıkıldım sürekli yatak odasında olmaktan ama kızım için değer misafir geldiğinde 5 dk gösteriyordum sonra gidiyorduk odaya emzirmeye uyutmaya feln 
(29 puan) tarafından
Uyuyorsa hiç getirmedim zaten  .görmek isteyenlerde gelip kucağımdan gösterdim. Ve zaten insan olan gelip bakmaz. Bence 10 20 gün kimseyi alma evine çok rahatsız olacaksın zaten .
(143 puan) tarafından
Malesef cuma hastaneden çıkınca gelmeye başlıyorlar kuzum nasıl yapim bilmiyorum bari bir hafta gelmeseler zaten korkuyorum canım yanar mı dıye ki ilk bebeğim insan alışacak mı dıye korkuyor of ya niye bu millet böyle anlayışsız ki ya
(29 puan) tarafından
Çok anlayışsizlar  yaa .Ben 10 gündr kendime anca geldim daha 40 çıkmadı canm 4 gün var çıkmasına. Inşallah hemen gelmezler
(29 puan) tarafından
Öpmek istiyen olursada doktor öpmesin dedi dersin
(143 puan) tarafından
Tamam canım öyle derim artık napim
0 oy
tarafından

Aynen yatak odasina ac gelenlede annen salonda oturur gidene kadar 

(143 puan) tarafından
Annem gelmiyo kuzum ya babam rahatsız ya benım onun başındalar :-(
0 oy
tarafından
Yatak odasına serdim canım en azından gelen giden hep girmez beşiğinde bakar gider öyle sende rhat edemezsin düşünsene birir geliyo sen uyanmak zorundasın zor bı dönem yatil uyumak istersjn birileri gidip geldikçe rahatsız olursun emzirmek için de öyle tek olmak istersin belki birilerinin yanında göğüsün açmak istemeybilirsin en iyisi yatak oadsi bence 
(143 puan) tarafından
Demi ya bencede valla kimse kusura bakmasın yatak odam En mantıklı ilk iki gün belki zor olur dikişler falan ama olsun En fazla yanlarına gelir otururum
tarafından
Yanlarına bile gelmene gerek yokki sen ameliyatli olacaksın de kynana sen uyuyoken harici gelsinler 5 10 dk yanında dursun gitsinler yanlarına da pek gitme gerwk yok yani
(143 puan) tarafından
Kuzum bnm derdim de şu hastalık almış başını gidiyor ben hangi birini odama alayım onu geçtim dünyaya yeni gelmiş Bir bebek var gerekirse Ben gelirim ya odaya görmesinler yazık günah Düşünmüolar demiolar yazık bır hafta var kendine gelsin
tarafından
Canım mecbur geliyor ki 5 dk da olsa
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Canım doktorlar izin vermiyor enfeksiyon riskinden dolayı çok hassas de, istemediğin biseyi yapma karar senin.
(143 puan) tarafından
Göstermicem kuzum ya yazık günah 40 ı dolsun gelsin alsınlar koklasınlar napim ama daha minicik ya bakalım Napcam
(6,978 puan) tarafından
Bizde sadece 1. Ci derece akrabalarim.gordu, eltim filan, ama zaten toplasan 3 aile... Zaten anlayışlı olan insanlarsa sadece bi tutup koklayıp bırakıyorlar. 40 gün biraz fazla gibi geldi canım, yani aile görmek ister ama konu komşu tabi ki sonra gelsin. Sen şimdiden bunları düşünüp üzme kendini :)
(143 puan) tarafından
Kuzum yokk eşimin ailesi görsün zaten kaynanam eltilerin kayınlarım dışardan gelenleri istemiyorum ben derdim o yoksa diğerleri sorun değil tabiki görcekler sevecekler benden çok onlar hevesli :-D
(6,978 puan) tarafından
Haa iyi bari :)) yabancılara mevlut yapacağız o zaman buyurun inşaAllah deyiver
(143 puan) tarafından
Mantıklı ♥
0 oy
tarafından
3 ay önce sezaryan oldum odamda yattım canim kayinvalidem gelene gidene baktı görünüp gittim hep bebeği kimseye vermedim bizdede erkek gitmez 40 gün kadınlar gelir sadece uzaktan erkek gelmişmiş hoş geldiniz deyip odama gitmiştim 
(143 puan) tarafından
Ay bunlarda erkek te geliyor Hele büyükse kuzum yanında uzanamazsın kültür farklılığı var bazen çok zorlanıyorum ya :-(
tarafından
Kendi bildiğini yap canim eşimin ailesinde yok erkek gelirmiş bizde yok annem gelmeyecek dedi gelmediler amca dayılar hariç açık açık söylemek zorunda bıraktı annem sağolsun:)
(143 puan) tarafından
Senin annen yanında olmuş nr güzel benım ki gelemiyor kuzum babam rahatsız ya onun başındalar
tarafından
Hayırlısı olsun bebisini kucağına al birseyi gözün girmez inşallah seni üzecek bir sorun yaşamazsın
0 oy
(664 puan) tarafından
Kendi yatağında yat canım misafir gelince hoşgeldiniz edersin gitmeye yakın da bebeği getirip gösterirsin tamam bol bol dua okurtur yanındakilere sen lohusa okuyamazsın allahın izni ile birşey olmaz
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Doğum yaptığım gün herkes geldi hastaneye çıkınca bir de eve geldiler yetmedi çünkü hemde erkekli kadınlı onlar yüzünden yatıp dinlemedim normal doğum yaptığım halde iyileşemedim bı sene oluyor sen ne yaparsan yap yine gelip rahatsız edicekler canım sen psikolojini ona göre hazırla 
(143 puan) tarafından
Hepsini kovuyormuşum bir de :-D:-D lohusayım ben diye hahah :-D
0 oy
(382 puan) tarafından
valla oturma odasında yatmak bilemedim gelen giden baş agrıtırya zor gelenlerde  çocuga  baksınlar sadece uzaktan dokunmadan canım el kadar çocuk biraz anlayışlı olsunlar

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 76 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 270 göst.
0 oy
30 cevap 1,046 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mizgin1349 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 240 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu