0 oy
1,071 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar yeni dogum yaptim daha kirkimin cikmasina 3 hafta var bebeğimini kaynanam ilk zamanlar görmek istedi hadi dedim babaannesi kirkim cikmadan göstermek çok fazla istemedim rahatsızdı sariligi da vardı ama 2 ye 3 e hep görmek istiyor bugun 3.haftasi anca toparlio hala az sariligi var temizligine de pek dikkat etmeyen insan yatalak bir senedir yikanmayan hastaya bakiyor bugun bütün gün doğru duzgun uyumadim ev işi yemek bebeğim derken üstüne aniden bebek uyurken geldi bnde yemek yicektim uyucaktim esim almis içeri bana kapıya geldiğinde haber veriyor geldi oturdu bebek uyudu Ben daha ağzıma bir lokma koymadım onu sevmek için gelmiş birde sadece  seviyo başka faydası yok bana bugun eşimle büyük kavga yaptim aldı çocuğu birde rutubetli odaya götürüp kapısını kapatiyor ac kapıyı diyorum cami açarım diyor soğukta en son cinnet gecirdim üstüne saldirdim oda bsna saldırdı bebek orda agladi çok korkuyorum evladım etkilendimi diye daha birde mahallede muhabbetim olmayan komsular görmeye gelmek istemisler iyice cileden ciktim bu akşam polis cagirdim şiddet uygulayinca sizce napayim artik kaynanam yuzunden oldu böle bir akıl verin bebeğim suan uykusunda bile korkuyor 

56 Cevaplar

+16 oy
(4,983 puan) tarafından
Hayırdır canım kizmada bir senmi doğurdun ne yapıyorsun sen 
(48,690 puan) tarafından
ha bak pandemi.zamani olsaydi kimse gelmezdi bile ela büyük 5yasinda o zaman iyiydi ortalik. kaynanamin cocugu olmayan komsusu var onunda kucağına vermisim hala soyluyomus ikbal bebeğini kucagima verdi diye
(48,690 puan) tarafından
biee kaynanaya uzaklastirma alacakmis
(4,983 puan) tarafından
Pandemi ayrı canm bebeği geç biz kimseye yaklasamiyorduk ama bu kadından huylanıyor bence o bu bahane rahatsız edilmek bunu bukadar huzursuz etmiş
Hic deme Allah im ne günlere kaldık
(48,690 puan) tarafından
şaka gibi he bak lohusu psikolojisi insan bebeği kiskaniyor da bu abartı
(815 puan) tarafından
Gerçekten katılıyorum size fazla abartmış kavga edip şiddete maruz bile kalmış görmek hakkı babanne baba lohusa psikolojisi galiba
-Reklam-
+7 oy
(8,933 puan) tarafından
Lohusa psikolojisi çok farklı bi olaydır seninki lohusa psikolojisi değil düpedüz terbiyesizlik ellerini yıka demek çok mu zor ayrıca çocuğun ne rahatsızlığı var sarılık ölümcül Bi vakada biz mi bilmiyoruz uyumak istiyorsan biz yatıyoruz hadi iyi geceler deyip gidip yatabilirsin yada yemek saati geldiyse yemeğini yiyebilirsin kusura bakma ama seninki kafasizliktqn başka bisey değil lohusalikta insan saçmalar öfke nöbetleri geçirebilir bu gayet normal ama kimse terbiyesizlesmez hele hele fiziksel şiddet uygulamaz
(398 puan) tarafından
Artiladim seni canım ağzına yüreğine sağlık
(2,475 puan) tarafından
Yaa yağmur iyiceeee abartiyolar artık yok lohusa psikolojisi falan
(8,933 puan) tarafından
Cnm bazen cevre ve aile faktorleriyle insanlar lohusaliklarini berbat geciriyorlar bide üstünde günde 2 saat veya daha az uyku eklenince maalesef en ufak biseye tahammülleri olmuyor bunu anlar ve hak veririm maalesef herkes lohusaligini güllük gülistanlık geciremiyor fakat lohusalikta kimse terbiyesizlesip fiziksel şiddet uygulamaz yemek yiyemedim diye sacmalamaz bunun adı lohusa psikolojisi değil resmen kafa yoksunlugu
+2 oy
(5,325 puan) tarafından
İyide sen böyle yaparsan çocuğu da kendinide evliliğini de  mahvedersin

Çocuk rahatsız diyorsun rahatsız değilki sarılık genelde yeni doğan bebeklerde çıkıyor. 

Anladım uyku vaktine denk gelmiş ama o bunu bilemezki

Ayrıca hasta bakıyorsa ne var bunda hastayı alıp gelmemiş ki
+1 oy
(3,328 puan) tarafından
Bacim sen bi kirkin cikinca psikolojik destek al
(3,328 puan) tarafından
Canim benim seni de kirmak istemiyorum ama boyle sakinmayla bebek buyumez. Elbette haklisin ama dus alsin gelsin bi sekilde görecek o da onun evladinin çocuğu. Sarılık da olacak grip de olacak bu cocuk.
Bak olaylar büyümüş sana yaptigi asla kabul edilir degil bak onu savunmuyorum ama bi rahatlaman da lazim
(29 puan) tarafından
Asla söylemeden dikkat etmiyor baci ustu pis değiştirmeden yikamadan yikanmadan geliyor aniden cat kapi
(398 puan) tarafından
Rezilik üstü başı pis dyor nerden biliyorsun pis senmi değiştiriyorsun üstünü başını.yada bokmu var kadının üstünde kanalizasyonda flanmi calisiyir bırak ya Allah aşkına bide burda söylüyor.burdakiler napsin pardon gelip kaynananimi yıkasınlar
tarafından
Pis diyorsun ama bu kadında en fazla ne kadar pis olabilir çöplükten çıkıp gelmiyor ya en kötu duş almamistir sende pinpiriklisindir yani
(1,953 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yanlız birde şöyle birşey var temiz pis vs diye diye çocuğu çok sakınırsan o çocuk daha çok hasta oluyor hani grip olur hasta olur uçuğu olur yaklaşmayın bebeğe geçer dersin ,geçsin öyle seversin anne dersin de ,sakınan göze çöp batar inan buna ,ne kadar steril ortamda büyürse bebek o kadar mikroplara bağışıklığı düşük oluyor ,hayır benim eşimde çok titizdir kimseye öptürmezdi vs bebeğimi, adama anlata anlata eşimde anladı, artık çocuk istediği gibi duruyor, şuan  2 yaşında yeri gelecek biraz büyünce ,kumda çamurda toprakda oynayacak bu çocuk sen yok üstü şöyle pisti ,yok temiz değildi vs. diye diye takarsan o çocuk büyüdükçe  daha çok hasta olur emin ol ha demiyorum ki git hasta pis bir ortamda çocuğu bırak ama asirida titiz davranma bir insanın üstü ne kadar pis olabilir ki anne ellerimi yıkamadan bebeği almıyoruz dersin biter yani oda babaannesi sevmeye hakkı var sonuçta seninde uykun varsa gidip uyu eşin yanindaymis bebeğin sonuçta oda babası ve babaannesi ,bebeğe birşey yapacak halleri yok ya
0 oy
(673 puan) tarafından
Canları cehenneme cahil insanlar polis alıp götürseydi ne demek lohusa kadına saldırmak aynılarını yaşadım hayat bana zahir etti pislik
(2,418 puan) tarafından
Torununu görmeye geldi diye uzaklaştırma alacak kadına çok üzüldüm
(934 puan) tarafından
Ben de çok üzüldüm valla, düşünsene bizler de Allah'ın isniyle kayinvalide olucaz.dusuncesi bile ne kadar kotu ya evlerden ırak
(2,418 puan) tarafından
Ayy sorma birde haklıymış gibi polis çağırmış neymiş hamileyken sigara içmiş te cam açılmamış vah anam vahh
tarafından
Kayinvaliden hem birine bakiyor  hemde senin evinimi temizleyecek ayip be . Kendi annen gelincede almiyorsundur insallah sonucta cocugun hasta  ya . Iyiki bi cocuk dogurmus
(673 puan) tarafından
Ben yazılanı doğru okuyamamışım coccuğu odaya kilitledi anladım bu durumda kaynana haklı tabiki hakkı torununu görmek
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Lohusa depresyonuna mı girdin acaba canım neldar sevmesende babannesi mecbur görcek ki 
(29 puan) tarafından
Suan gormesin istiyorum Bn daha rahatsız sevilm
E zamanında değil
0 oy
(659 puan) tarafından
Bebegı 40 cıkana kadar gostermek mı istemedin kaynana babası aldı diye neden kızdın ben 2 defa okudum anlamadım
(29 puan) tarafından
Evet surekli görmek istio rahatsız cocuk zaten esime bunu anlattim geldi güzel güzel agirlayacagina laf yapiosun diyor eşimde
(659 puan) tarafından
Ama kuzum babaannesi sonucta tabı kı gormek ıster ki dısardan yabancı kabul etme ama esinin annesı o sonucta ne diyebilirsin
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Babaannesi dedesi mecbur görecekler çocuğu. Lohusa olduğun için daha da hassassın bu dönemde ama sakin olmaya çalış aile huzurun bozulmuş bak. Güzel bi dille ellerini yıkayıp sevebileceğini söyle babaannesine yada gelen kimse işte. Hepsine engel olamazsın çünkü ancak yıpranırsın. 
(29 puan) tarafından
Ya zamansizgeliyor  uyuyacaktim daha gitmiyor oturuyor birde
(13,823 puan) tarafından
Bencede sen sakin ol kendi ailen olsa da saldiracakmiydin cok asiri olmus tepkilerin babaanne bu yaani gormek isteyecek sen engel olamazsin ki buna gerekli onlemleri aldirirsin olur biter
0 oy
(677 puan) tarafından
Maske takıp sevsin biz öyle yapmıştık babaannesi sonuçta tabii ki sevmek ister uzak akraban veya hasmın olursa kirki beklemen daha makul olur şu durumda biraz abartmissin diye düşünüyorum 
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Allah aşkına lohusasın ve babaannesi görecek elbet neden bu kadar büyüttünüz valla bizde dogurduk çocugumuzu herkes gördü 
(29 puan) tarafından
Bn gormesin demiyorum ama dinlenme yemek yeme emzirme zamanlarim olur surekli gelinmezki
(48,690 puan) tarafından
bilemez ki ne zaman emzircen dinlencen gelince ellerini yıkat sen severken yemegimi yiyeyim de emzir ver ona severken uyu
0 oy
(3,711 puan) tarafından
Yatalak hasta yıkanıyor. Onların özel vücut temizleyicileri var rahat ol bebeğine bir şey olmaz. Ya ne demek babaanneye bebek göstermemek? Benim gelinim böyle yapacak çok farklı şeyler olur.
(29 puan) tarafından
Hiç temizlemiolar almiolar yapmiolar
(3,711 puan) tarafından
Kardeşim eşini seviyorsan o kadını görmezden gel ama babaanne bebeği görecek. Korkma bebeğe bir şey olmaz. Bu kadar öfke kin sana bebeğine eşine zarar verir. Bak lohusa halinle şiddet görmüşsün. Önce kızdım ama sonra üzüldüm
(29 puan) tarafından
Esim çok anaci toz kondurmuo gelsin gorsun diyor emrivaki yaptı bugünde birde kaynanam hamilelikte esjmi dolduruodu bni kotuluodu Bn istemiyorum bu kadar yüzgoz olmak
0 oy
(13 puan) tarafından
Allah bağışlasın. Kendine çeki düzen ver yazık etme yuvana esin iyi sabırlı yine.  Otur düşün ona da ailesine de haksızlık yapıyorsunuz insan doğusunda korkuyor herseyden korumak istiyor ama ölçü lü ol
(29 puan) tarafından
Bi faydasini gormedigim annesi var kuru kuru sevmeye geliyor yan yana evler esim hastaneden sonra yanimda kalan tek insan oldu annesi hiç gelmedi yardim etmedi ne yapmaliydim sence gücüme gitti
(13 puan) tarafından
Çoğumuzun ki aynı böyle sadece esin ile aranı açarsın durumu kendine çevir Esra ezmesi yi takip et s3n faydası olur. Bu ara zaten çocuğun la anca ugrasabilirsin boş yere kafa yorma başka şeye
(29 puan) tarafından
Zaten yorgun bitkinim birde  sevme görme meraklariyla uğraşıyorum
0 oy
(727 puan) tarafından
Davranisiniz hic normal gelmedi bana..
0 oy
(734 puan) tarafından
Nasıl insansın sen göricekler tabi sen nasıl annesin nasıl kadınsın terbiyesizsin
0 oy
tarafından
Şu yaptığın hangi akla sığar anlamadım lohusa psikolojisin den kaynaklanıyor ama tepkin cok fazla çocuğunu esirgedikce hem sen hem o hastalanır görsün sonuçta babaanesi ne var bunda eşinin sana davranışı iyi olmamış ama senin davranışın da doğru değil baksın sevsin ne olacak öpünce hoşlanmam bende ama kucağına alsın sevsin kolanya ver dezenfekte olsun kucağına öyle ver Birsey olmaz biraz zaman geçince pisman olursun bu yaptığına şu an psikolojin bozuk anlıyorum ama abartma bence 
0 oy
(734 puan) tarafından
Sonuçta annesi görmek isterler bunu engelleme hakkın yok
0 oy
(6,047 puan) tarafından
O kadar saçmalamış o kadar abartmissin ki. Tamamen haksizsin. Kaynanana da üzüldüm. 
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Çok fena birine benziyorsun. Ya da lohusa psikolojisi yaşıyorsun. Ne demek çocuğu babaannesine göstermemek? Valla üzüldüm kadına ve eşine. Ha bir de çocuğuna 
(29 puan) tarafından
Ya hamilelikte kayinpeder sigara  içti yanimda karisi Bi kalkıp camı acmadi kapalı ortamdi Bn ilk aylarimdi bunlarida unutamıyorum
(29 puan) tarafından
Suan saygı duymuyor akşam vakti yatma zamanı gelinirmiya ilerde mi duycak
(2,667 puan) tarafından
Canım biraz fazla hassassin sen acsaydin camı niye başkalarından bekliyorsun ki
(1,575 puan) tarafından
İnan millet ne hakaretlere maruz kalıyor yine de saygı gösteriyor kaynanasına kayınbabasına. Ne hayatlar var bi bilsen. Bunlar incir çekirdeğini doldurmayan şeyler emin ol. Yani ne yaşadın bilemeyiz herkesin yaşantısı kendine zor ama problem bunlarsa bunlar sorun değil bilesin
(375 puan) tarafından
Kayınpeder sigara içti kayınvaliden camı açmadı diye kin güdülürmü ya koca kadınsın sen açsaydın madem belki kadının o an aklına gelmedi ergenler gibi takılmanın alemi ne ne istiyordun sana padişah tahtı kurup üstüne mi oturtsaydı
0 oy
(1,221 puan) tarafından
Yanlış anlamadiysam ilk sen saldirmissin saldırdım diyosun çünkü sonra polis çağırdım diyorsun ne alaka burda suçlu konumda olan sen oluyorsun tepkilerin bana biraz fazla geldi bence oturup iyice dusunmelisin yoksa böyle hem çocuğa hem evliliğine zarar olur karar senin tabi...
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Abartmayın ya kendini bir kaynananın yerine koysana torununu sevmeye gidiyorsun ama gelinin sen temiz değilsin diye çocuğu göstermek istemiyor üstüne üstlük oğlunla kavga ediyor çok ayıp gerçekten çok ayıp 
(1,279 puan) tarafından
Temiz değilse temizlenip gelsin

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,050 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mizgin1349 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 242 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 78 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 314 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,957 puan) tarafından soruldu

380,102 soru

11,378,954 cevap

34,864 kullanıcı

...