0 oy
1,172 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından

Ben 10 aylk evliyim allahin izniyle nisan ayinda bebegimi kucagima alacagim rabbimin izniyle kendi annemler beşik alcaklarini söyledi ve kiyafette alcagz dedi annem

Kaynanam ise sadece hastane çikisi aldi 70 tllik ve ben görevimi yaptım daha da almam dedi bende bebek arabasi size duşuyor annemler beşik alcak dedim benden bsey bekleme dedi siz olsaniz napardiniz sinir olmamak elde degil banada sürekli annen gil alsin besigi diýe tembihledi bende kavga cikarmak istemiyorum 

41 Cevaplar

0 oy
(21 puan) tarafından
Ben olsam söylemezdim mecbur değiller herkesin kendi düşüncesi 
-Reklam-
0 oy
(321 puan) tarafından
Almıyorsa almasın canım boşver salla umursama benim babam annem hep kıyafetlerini aldılar bizde almıştık onlar haberisz almış ıslak menziline kadar kaynanam sadece yarımlık taktı babamla çeyrekle künye yaptırdı annemde yarımlık taktı 
0 oy
tarafından
Kimseye bisey düsmüyor icinden gelirse alir babanin gorevi bence bu 
0 oy
(5,902 puan) tarafından
Size düşer demen çok yanlış kimse mecbur değil . Alsa güzel olur ama kadın almiyacam demiş zorlamaya ne gerek var . Senin annenin içinden beşik almak gelmiş almış ama onun içinden gelmemis zorunda da değil . Birilerinden beklenti içinde olmamak gerek bence
0 oy
tarafından

Bence kimsenin hic bir görevi degil ben hic birşey istemiyorum durumunuz varsa bence kimseden hic birşey beklemeyin 

BENİM EŞIM 4 AY OLACAK İŞSİZ YİNEDE KİMSE BIRŞEY ALMASIN DIYE SÖYLENİYORUM 

DOGUMA KADAR RABBIM NASIP EDERSE ACAR BİR KAPI 

0 oy
(2,590 puan) tarafından
Boyle seyler zorla yaptirilmaz bence icinden geliyorsa soylemeden alir. Cocugumu kimseye güvenerek yapmadigim icin boyle bisey beklemem he olurda yardim ederse duami ederim omur boyuda unutmam yapmazsada kendi bilir 
0 oy
(867 puan) tarafından
Vallahi canım açıkçası görev olarak görüyorsak bu incelikle anne babanın görevidir. Ben kendimden örnek veriyorum. Normalde eşimle hem bebek arabası bakıyorduk hem de yatak. Ama kayın babam ben daha hamile değilken bebeğimiz olsun yatağı ben alacağım diyordu hem de hep. Hamile kaldiktan sonra kayinbabamdan ses çıkmadı. Ama annem ben de sana bebek arabası alacağım dedi. Şimdi eşimle bakalim alacaklar mi almayacaklar mi bekliyoruz. Almazlarsa yine son günde olsa yine gidip alırız. Yani açıkçası kaynanan biraz tartışmaya meyilli biri gibi onlar alsın falan dediğine bakılırsa. Benim görümceler de öyle biz bunu şunu aldık annenler de diğerlerini alsınlar kafasindalar. Ama umrumuzda mi değil tabii ki. Neye ihtiyacımız varsa allah a şükür eşim zor da olsa hallediyor. Elhamdülillah. Sen de öyle yap canım benim. Sonra tatsızlık çıkarmasınlar biz aldık falan gibi gib8 şeyler mümkünse siz alın bebisinize eksikleri
0 oy
(471 puan) tarafından
Canım kimseye düşmez çocuğun annesi babası sizsiniz. Almak isteyen hediye takmak isteyen takar ama böyle konuşman hos olmamış 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Kimseden bisey beklemezdik beklemedik kendimiz aldık herşeyi nı o yüzden hiçbirşeye kafayı takmıyoruz gayet güzel böyle hayat. biraz zorlanıyoruz ama olsun genede güzel
0 oy
(419 puan) tarafından
Oy oy benim kayınvalidem önceden ördüğü hırka yelek leri verdi daha da bşy görmedik annem de bi battaniye alabildi çok borçları var durumu musait olsa elinden geleni yapardı. Ama kayınvalidemin aldığı maaşı bile var kaynatamdan ama bşy görmedik. Allaha şükür eşim kimseye de muhtaç etmiyor  Alsalar şunu yaptık bunu yaptık demelerinden iyidir kimseye minnet etmenin anlamı yok.boşver kendi yağında kavrul ne kavga çıkarıcan
0 oy
tarafından

Aman canım bosver evet mecbur değil ama babaanne sonucta kız tarafından bekliyorsun kendine gelince de yok falan yerinde olsam o hastane çıkışını da veririm kendim alırım 60 liraya olmaz 20 liraya olur boşver hiç ağzını kirletip de söyleme başlarına yaparlar bizlere gelince yok :'(

0 oy
(127 puan) tarafından
Almadığı daha iyi ya sonradan başına mı kalksın. Senin onun başına kalkacağın bir beşik var hiç değilse . Almasın bence hiç bişey 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Canim almiyosa almasin niye sikinti yapiyosun ki eksiklerini sen kendin al kimseye minnet etme alan alir zaten utanmiyosa bu onun sorunu ki ne senin annenler ne de kaynananlar almak zorundada degiller annesi babasi sizsiniz siz alacaksiniz onlar dusunur yardim etmek amacli alirlarsa ne ala almazlarsa yapacak birsey yok hic canini sikma boyle bisey icin
0 oy
(1,240 puan) tarafından
AYIPTIR SOYLEMESI BU COCUGUBYAPARKEN AILELERE MI GUVENDINIZ KIMSE BIR SEY ALMAK ZORUNDA DEĞIL 
0 oy
tarafından
Esin calismiyor mu ya siz kendiniz alin, ona muhtaç  deglsnz  bizler cocuk yapmaya karar verince birileri birşey  alacak beklentisinde  olarak mi yapıyoruz? 
0 oy
tarafından
Aldiklarinida kabul etme bence kimseden beklenti icerisindede olna sonucta kimseye guvenerek yapmiyoruz cocugu
0 oy
(964 puan) tarafından
Asla size düşüyor siz alın demezdim. Doğumdan sonra herkez soruyor anan ne aldı kaynanan ne aldı diye. Gerine Gerine derdim anam şunları bunları aldı kaynanam sadece hastane çıkışı aldı derdim. Şimdi onlar düşünsün 
0 oy
(758 puan) tarafından
kaynanam  bi cop almadi  ama annemler iki besik taki bi suru hirka yelek ördü  bende bi ton kiyafet aldim annemlere verdim .. bebegin ceyizini kurarken onlarida getirdiler kaynanam hasetinden catlamistir cunku evime kim geldiyse gosterdim salona serdim 1 ayda kaldirmadim  .  iyi yaptim 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Hiç canını sıkma gü, elim benim kaynana bir tane çorap birtane 3 lirakık don almıştı başkada bişey yok aman ne bekliycem onlardan bişey hiçte üzmüom kendimi benden uzak olsunlar Allaha yakın bir liralwrını dahi istemiorum o yzden kafaya hiç takma güzelim
0 oy
(70 puan) tarafından
Iri demissin kız demekki durumunda yok almaya istemişsin bende istiyorum şunu alın bunu alın diye öyle şapur şappur bebeği opmece değil alsınlar bisy

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 536 göst.
3 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,506 göst.
15 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Icinizdnbrii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 755 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 432 göst.