0 oy
1,171 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından

Ben 10 aylk evliyim allahin izniyle nisan ayinda bebegimi kucagima alacagim rabbimin izniyle kendi annemler beşik alcaklarini söyledi ve kiyafette alcagz dedi annem

Kaynanam ise sadece hastane çikisi aldi 70 tllik ve ben görevimi yaptım daha da almam dedi bende bebek arabasi size duşuyor annemler beşik alcak dedim benden bsey bekleme dedi siz olsaniz napardiniz sinir olmamak elde degil banada sürekli annen gil alsin besigi diýe tembihledi bende kavga cikarmak istemiyorum 

41 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Çocuğu kaynana sormadiniz demi edeken :)

tarafından
Babası alsın siizn çocuğunz yani ona buna aldirmaktansa kendim alırım daha iyi
tarafından
Helal sana kiz :)
(1,240 puan) tarafından
Nefret ediyorum bu zihniyete yok besigi senjn annen alacak yok arabayi senin annen bu ne yaaa sanki ailelere guvenerek cocuk mu yapılır ya.Biz herseyimizi kendimiz yaptik ihtiyacimiz varsa da yok dedik kim ne getiriyorsa gonlunden dusmustur dedik ve getirdi kullanabildigimizi kullandik bu ne yaa senin gorevin onun gorevi almasi lazim etmesi lazim...
(1,186 puan) tarafından
Dadaş sen erzurumlumusun
tarafından
Evet canım niye
-Reklam-
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Paranız birse eğer kaynanan almak zorunda canım
(114 puan) tarafından
Yok bir degl ama elektrik su eşim ödüyor evimiz ayri
0 oy
tarafından

Asla üstüne dusmezdim almazsa almasin 

0 oy
tarafından
Almiosa boşver takılma bu kadar 
0 oy
tarafından

Kız hiç boşver ondan birşey isteyerek kendini küçük düşürme 

Bırak senin ailen aldığı zaman beşik kıyafet fallan o utansin , onların oğulları gereken lafı desin

(114 puan) tarafından
Canm sorup duuryo annen besik aliyomu dye
tarafından
Evet şöyle çok şükür benim annem alacak benim annem öyle bir insan değil torunlarına evlatlarına değer veren bir insan de
0 oy
(3,832 puan) tarafından
ben asla bebek arabasi size dusuyor demezdim . gorev degil . biz her seyini kendimiz yaptik . buyukler altin verdi . biseyler ordu 
(114 puan) tarafından
Dedirtti zorla annen besik alyomu diye sordu
0 oy
tarafından

Kaynanamlarin ilk torunu tek erkegin tek cocugu oldugu halde sadece 2 takim aldilar hicbisey de beklemedim almazsa da almasin siz alin cok mu lazim sanki ben kimseden bisy istemedim beklemedim de hamileligim boyunca calistigim dogurmadan 1 hafta oncesine kadar calisiyodum kendi paramla yaptim herseyini :)

(114 puan) tarafından
Yaa seninki daha zormus canm
tarafından
Zor degil inan ki herseyini kendim yapmam cok buyuk bi mutluluk benim icin
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Almazsa almasın niye beklentiye giriyorsun alıp ta biz şunu bunu aldık diyeceklerine almasin çocuk senin çocuğun kimseye birşey aldırmıyorum ben iki tarafta ne allaim diye soruyorlar hiç birşey aldırmıyorum gönlünden geçip alan benden habersiz hediyesini alıp getirir zaten.oyle diyen kayinvalideye ben olsam aldığını da kullanmam o zaman görür 
(114 puan) tarafından
Haklisiniz sanirim ama bana besigi alcaklarmi diye sormasi sinirimi zıplatti
(7,441 puan) tarafından
Vala ben olsma o kadına almayacaklar çocuğu ben yaptım onlar değil derdim :-)
0 oy
(742 puan) tarafından
Valla madem almıyorsa   çocuğu da 70 liralık kadar sever  sende  anneanne  dede aşkı  aşıla  da görsün   ☺
(114 puan) tarafından
Yok sevsinler onlar sevdikce sevinirim
(742 puan) tarafından
Seven asam torununa 70 lira nerde  neler  almak ister  valla  benimki bin  bes yüz  kıyafet parasi ayırdı  banada tam cumhuriyet  altını  parasi ama  ben bilezik  istiom
0 oy
tarafından
Almadığı için allah razı olsun minneti üstüme düşmesin derdim ki ben öyle yaptım parami biriktirdim daha yeni hamileyken bebegimin bütün esyalarini ben aldım kimseye minnet etmedim yarın bigün ben aldim ben aldim diye böbürlenmesinler
(114 puan) tarafından
Haklisin canm eşimle alrz allah eşime güc versin
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Annenler niye alıyor ki aldırma ailene cnm bnde aldırmadım eşim ile aldık cnm 
(114 puan) tarafından
Bizde kız tarafi alir besigi
(1,755 puan) tarafından
Bizdede bebegin besiyi bebek arabasi butun cocugun kiyafetlerini filan akla gelecek herseyi ilk cocukda anne alir kizin.annesi yani
(3,750 puan) tarafından
Bizde de alınır annemler alacaktı baktım kaynanam yapmıyacak anneme dedim sende alma diye bn aldım beşiği felan cnm
0 oy
tarafından
Canım kimse bisey almak zorunda degil kimsenin eline bakma sonra başa kakarlar 
0 oy
(716 puan) tarafından
Bu nasıl babaanne. Gerçi b3nim kaynanama kalsa oda alır ama az alırsa neyse. Benim kayınpederim mobilya beşik aldı kimseye birşey demeden oda yetmedi kendi çizdiği beşik modelini marangoza yaptırdı iki beşik aldı. Kaynanan yok diyor peki evin diğerleri kabul mu ediyor
0 oy
(1,403 puan) tarafından

Kiz yine sen iyisin sus bence:(benim kaynanam benim ogluma bir atlet bile cok goruyo ben hic bisi almam kesinlikle diyo ama ben oglumun adini koyamiyom pis kaynanam koymus bile kayinbabamin adi ek isim koyak diyom yok diyolar ben nasil edim ya sen benim yerimde olsan napardin

(114 puan) tarafından
Benimde kayinbabamin adini koycakmiş şeytan diyor koyma
(1,403 puan) tarafından
Sen mi ben mi ya ne haklari var ya benim hic rizam yok valla koymak istemiyom âmâ ben bu evin eşek basiyim sozum gecmiyo
0 oy
(902 puan) tarafından
Canım bak bizim yeme içme bir kimseden bisey istemiyorum beklemiyorum. Esime dedim doğuma kadar herseyini azar azar alcaz. Annemler kıyafet altın bide yatak yapcaklar kaynanam hiç bisey demiyo.ki cimri biri ona kalsa milletin eskisini giydirir hiç gerek yok çocuk bizim çocuğumuz çok şükür babası var çalışsın alsin .
0 oy
tarafından
3 tane çocuğum var ne yatak aldırırım nede bebek arabası ilk oğlumda her kez içinden geleni alsin almayanda sağolsun kendi evladına bütün malim helal olsun 
0 oy
tarafından
Mecbur mu sana almaya kaynam nasil yaptıysan o çocuğu al sende
0 oy
(360 puan) tarafından
Cnm bizimde oyleydi dedilerki besigi annenler alsin ben dedim bizde erkek tarafi aliyo ama benim annem hem ceyrek hem kiyafetler hem hastane cikisi bi ton sey alicak ama suanda biz kaynanamlarla küsüz konuşmuyoruz hicbiseyimizi onlara aldirmicaz herseyimizi kendimiz alcaz ins diger eltilerimede 1 takim kiyafet bi tane battaniye almis baska hicbisey yapmamislar o yuzden cok problem yapma bence ama tavrini koy 
0 oy
(131 puan) tarafından
Ona bakarsan benim kaynanam daha bir çorap bile almamış ve bir ay sonra doğumum olacak
0 oy
(41 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de seninki gibi canım tutturdu beşiği kız annesi alır diye inat ettim oğluna aldırdım annemlere de içinizden ne geliyorsa durumunuzda ne varsa onu yapın dedim 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 534 göst.
3 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,497 göst.
15 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Icinizdnbrii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 754 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 431 göst.