0 oy
1,505 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Aranızdan biriyim ama kendi hesabımle yazmak istemedim anlatacaklarım çok uzun ben kısa kısa anlatıcam. Kızlar biz 3 kardeşiz ablam ben ve benden kucuk bi erkek kardesim var annemler kucuklukten belli bize hep çöp toplattırırdı kağıt toplayıp satıp para kazanirdik hic kucuklugumuzu yasayamadik onlarin para hirsi icin. Ikimizde kurtulmak icin yanlis evlilik yaptik. Yine de annemiz babamiz dedik sustuk ta ki 6 ay oncesine kadar. Annemin babami aldattigini ogrendim basimdan asagi kaynar sular döküldü delillerle kanitlarla hemde. Ablam bana yalvardi kimseye soyleme babam kalpten gider diye beni susturdu bu zamana kadar ama ben annemden iyice sogudum artik onu anne olarak goremiyodum icimde hicbi his yoktu hic de konusmuyodum bu arada bekarken calistigim paralarla altin yapmistim onlari benden almisti annem goturmus beraber oldugu adama vermis benim altinlarimi ben bunu cok sonra ogrendim ve benim esimde annemgilden borc para almisti. Annemle de bu olayi ogrendigimden belli gorusmuyorum dun esimin telefonuna mesaj atmis "benim parami verin ben baska birsey istemiyorum sizden ne haltiniz varsa yeyin yeter ki parami verin " yazmis. Bende senin tek derdin para zaten gondericem parani yazma dedim sinirlendim bizi bu zamana kadar dilendirdin paramizi yedin hala doymadin paraya filan yazdim. Parayi istemesi zoruma gitmedi kizlar ben sadece parami istiyorum ne haltiniz varsa yeyin demesi cok zoruma gitti. Ve bana yazdigi mesaj "köpekleşme seninde evladın var daha beterini yaşa oldumu seni allaha havale ediyom beni yerken böyle olmuyodu demi ben hakkımı helal etmiyom ciyerinden çıkarsın inşallah " bu .bildigin para icin benim evladima beddua etti ve ben sinirlendim beni her yerden engelledi ablami aradim yarin birlikte oldugu adamin karisini da babami da arayip herseyi soylicem gorsun rezil kadini dedim ablam yine bana yalvardi babama birsey olur diye ama ben bunlari kendime yediremiyorum. Anneme agza alinmayacak seyler soyledim bu mubarek gun vicdan azabi cekiyorum bi yanim diyo ki ne olursa olsun o senin annen cok agir konustun bi yanim da ölse umursamayacak o derecede nefret ediyorum kızlar ben boyle seyler soyleyerek hata mi ettim. Sonucu ne olursa olsun babama anlatmali miyim allah rizasi icin bi akil verin ama gercektn mantikli seyler yazin ben delirmek uzereyim artik

35 Cevaplar

0 oy
(3 puan) tarafından

En İyi Cevap
Yorumlari okuyorum ama cevap veremiyorum lutfen kusura bakmayin herkesin yorumu benim icin onemli
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya ne kadar kötü bir durum bu. Ne diyeceğimi bilemedim. Babana yazık hem de çok yazik
(3 puan) tarafından
Sadece babamizi dusunuyoruz zaten suan. Bide babam anneme cok duskun cok inanir guvenir asla toz kondurmaz kimseye ezdirmez soylesek bile acaba bize inanir mi diye de dusunuyorum
tarafından
Söylemeyin kuzum yazık adama ama annene deki devam edersen söyleyeceğim korkut
(3 puan) tarafından
Soyledm ilk ogrendigimde eger bidaha yaparsan duyarsam herseyi anlatirim dedm ama yok hala o adamla beraber
tarafından
Allah ıslah etsin kuzum aklım almıyor koca kadın nasıl yapar allah akıl fikir versin ne diyim
(226 puan) tarafından
İnanır ama söylemeyin yazık adama heleki kızlarından duyrsa binkat üzülür kendi görmesini saglayin yada sogumasini saglayin
0 oy
(47 puan) tarafından
Bence ne olursa olsun anlatmalisin ben babamın annemi aldattigini ogrendim anneme soyleyemedim sonra annem kendisi ogrendi ve benim de bildigimi öğrendi. Hep bana da kizdi bagirdi çok uzuldu soylemedim diye. Tabi ki yine siz bilirsiniz ama allah korusun benim su an basima boyle bir sey gelse hic dusunmeden söylerim. Insanların kandirilmaya hakki yok 
(48,683 puan) tarafından
okuyunca cok üzülüyorum anneler nasıl yapar diye
(3 puan) tarafından
O kadar karisik ki aklim soylesem diyorum acaba... ya babama birsey olursa ya ben onun vebaliyle omur boyu yasamak zorunda kalirsam
(226 puan) tarafından
Babanın aldattigini anneye soylebilirsin annen iyiyse fakat anneninkini babana soylemessin çok farklı kulvarlar
(47 puan) tarafından
Rabbim kimseye yasatmasin insallah ne diyeyim:(
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Allah herkese vicdan versin "bazı annelere de"
(3 puan) tarafından
Amin canim. Amin...
0 oy
tarafından
Ne diyeceğimi bilemedim ki
0 oy
tarafından

İnsan ne diyeceğini şaşırıyor , ama annenin babanın aldatması , ve senin birikimini o adama yedirmesi çok saçma ,

Şimdi babana dersen Allah korusun babana birşey olursa bu seferde vicdan azabı çekeceksin ...

Anlayacağın arada kalmışsin senn...

(3 puan) tarafından
Aynen oyle oldu ne yazik ki
0 oy
tarafından
Ben kendimi koydum yerine herkesin anne baba yaşı yaşantısı falan farklıdır. Benim babam genç herhangi bir rahatsızlığı da yok. Ben olsam babama söyler bosandirir ve babamı yanıma alır sahip çıkardım. Ama senin babanı yaşını durumunuzu bilemiyorum. ALLAH yardımcınız olsun 
(3 puan) tarafından
Babam yasli ve kalp hipertansiyon hastasi
tarafından
O zaman ablan haklı canim
0 oy
tarafından
Canım allah yardımcın olsun eğer baban yaşlı ve hastaysa söyleme garcekten ablanın dedi gibi bisey olabilir doğurmakla anne olunmuyor malisef annen için söylüyorum hiç kendini suçlu his etme az bile demissin ben senin yerinde olsaydım yüzüne neler neler söylerdim
(3 puan) tarafından
Yine de keske diyorum iste. Keske ogrenmeseydim hic bilmeseydim bu zamana kadar kendi annemi taniyamamisim ben megerse bambaska bir insanmis benm annem
0 oy
tarafından
Oyyy okurken çok üzüldüm 

Öncelikle o senin annen evet iyisiyle de kötüsüylede ama hatasını namusunu korumayan ve üstelik suçluyken hatalıyken üste çıkması çok yanlış bu zamana kadar bu şekil gelmiş gitmiş alışmış zor ve kötü bi durum ama babanı biliyor ve düşünüyorsan direk söyleme görmesini ve öğrenmesini sağla inan bu konu çok ince bir konu çok kırmızı çizgilieri var babana direk gidip söylemen yanlış olur ama öğrenmesine yardımcı olabilirsin annene söylediklerine gelince onun söyledikleri de yenilir yutulur değil boşver umursama ne hali varsa görsün 
(3 puan) tarafından
Ogrenmesine yardimci olmak veya benm soylemem problem degil problem babamin ne olacagi
tarafından
Babanız yaşlıysa söylemeyin bence
0 oy
tarafından
Bence annenize bildiğinizi söyleyin o gitsin boşansın o adamın karısına da söyleyin direk babanıza söylerseniz adam içine kapanır yaşı da varsa kalp krizi geçirebilir psikolojik sorunlar hatta intihar bile düşünebilir o yüzden annenizi bildiğinizi söyleyerek uyarın 
(3 puan) tarafından
Bildigimi biliyo zaten
tarafından
Eee hâlâ devam mı ediyo o zaman söyleyin babanıza
0 oy
tarafından

Bunu saklayarak büyük bir suç işliyo ablan vicdan olarak nasıl rahat ederki insan anlam veremiyorum söylemelisin bunu hiç kolay değil ancak demelisin çünkü hayat çok kısa emin ol insanın nerde başına ne geleceğini bilemiyorsun 

(3 puan) tarafından
Biliyorum aynisini ona da soyledim ama babam da cok sinirli bi insan eger ogrenirse öldürmesinden korkuyorum zaten kalp ve tansiyon hastasi
tarafından
Şöyle düşün baban yarın bugün Allah korusun hakkın rahmetine kavuştuğu zaman demediğiniz için vicdan azabı çekersiniz diyimde bu çok acı bişey o vicdan azabı öyle bişey ki insanı yiyip bitirir
0 oy
(34 puan) tarafından
Kesinlikle babana soylemelisin bilmeye hakkı yok mu sonra başkasından duyar
(3 puan) tarafından
Baskasindan duyma ihtimali yok sadece biz biliyoruz ama babam yasli oldugu icin soylemeye de korkuyoruz
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Canım keşke ağır konuşmasaydın ama günahtan falan değil işte böyle vicdan azabı çekmemek için kendini yiyip bitirmeme için sussaydın durumunuz varsa borç sonuçta verin gitsin diğer türlü senin yerinde olsam ne yapardım hiç bilmiyorum eğer babamın hayatı riski varsa susmak doğru olabilir sonra keşke deme ya da anneni öldürür adam katil olur kendini öldürür ne bileyim sonucu bilemezsin susmakta zor konuşmakta Allah yardımcın olsun ama vicdan azabı çekme söyledikleirn için ha annedir Allah a karşı tövbe et dediklerin için nede olsa hakkı var bi dahada kötü bişy söyleme babanı aldattığını bildiğini söyle bundan sonra ona göre hareket eder 
(3 puan) tarafından
Bildigimi biliyo zaten
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Evet babana anlamalısın annen doğru yolda değil. Babandan da para lıp o adama yediriyor olabilir. Annem altınlarını aldı demişsin, istediği parayı aldığı altınlar saysın o parayı da verme bence. Parayı isteme üslubu da çok çirkin. Senin susup babana bişey söylememe annene ödül olur sadece. Küt diye söylemezsin alıştıra alıştıra söyle yüz yüze söyle telde falan söyleme
0 oy
tarafından
İlk kez bı posta yazacak bir şey bulamadım :( 
0 oy
tarafından
Bak şimdi köpek doğurdu sancı çekti doğurdu sonra yavrularına bakmadı yavruları ona et kemik getirsin diye yanında tuttu şimdi bu köpek anne mi oldu hayır... Annelik merhamet işidir annelik olgunluk sevgi işidir her doğuran anne olamaz. Senin yanlışın var mı dersen buradan bakınca ben sende yamşıl göremiyorum ama babana üzülüyorum. Buraya gelip ban akıl verin diyorsan senden zarar da gelmez insanlara sıçramak kavga etmek yerine gene insana gibi akıl istiyorsun aferin snei takdir ettim. Rabbim seni korusun Rabbim sana ferah bir yuva nasip etsin Rabbim snei güldürsün inşallah.... Olgunluğuna hayran kaldım 
(3 puan) tarafından
Saol canim. Evet akil istiyorum cunku ben napacagimi bilemez bi durumdayim aklim karma karisik sonunda ne olacagini bilmiyorum sussam bu gunaha ortak oluyorum konussam belki de bi omur boyu babamin vebaliyle vicdan azabiyla yasayacagim
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Bu sizin aile içinize bağlı benim başına gelse ben söyleyemezdim babam önce annemi öldürür sonra acısından kendi ölürdü.  Yalan yok annen babanı hak etmiyor babani ***** yerine koyuyor ve sizi de öyle baban aklı başında hareket edip sadece boşanmakla kalır mı onu bir düşün yoksa bir aile faciası çıkar mi en iyisini sen bilirsin eğer baban sinirli degilse ve babana birsey olmayacağından eminsen söyle 
0 oy
tarafından
Bence boyle seyler soylenmeli susarak annene yardim babanida salaak yerine koymus oluyosunuz senin altinini almis o adamla yemis hala oara mi istiyo utanmadan ben olsam vernem valla
0 oy
(48,683 puan) tarafından
kendimi senin yerine koyamadim.

cok zor bir durum keske sende benim altinimi dostuna vermissin borc falan yok deyip kestirip atsaydin. 

babana soyleme.konusunda baban nasil bir insan ona göre hareket etmelisin 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Allah yardım etsin çok zor. Boyle anne olmaz olsun köyünün bedduasi kabul olmaz ben olsam fazlasını derdim açıkçası. Ve bu durumu ben yaşamış olsaydım benim babam hasta birisi ama çok da asabidir annemi öldürür sonra da gider teslim olur. Belki annemi tehdit ederdim. Babama söylerim elimde kanıtların var snsi bütün sülaleye rezil ederim diye boşanmasını sağlar ve babamı yanıma alirdim eğer imkanim  varsa. Yada birlikte olduğu adamın peşine adam takarim  tehdit ettiririm ve karısına elden aldattığı na dair kanıtlar verdirtirim zarfın içinde gibi.. Çok zor ya Allah yardim etsin :(

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 535 göst.
3 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,172 göst.
1 Mart 2020 Diğer kategorisinde ♡MeLeK♡ (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 755 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 431 göst.