0 oy
1,523 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından
Kızlar ilk adet olduğunuzda nasıl farkettiniz?

Korktunuz mu?

Ağrınız olmuş muydu?

Ben ilk adetimde  tektim annem babam köydeydi. Uyandığimda farketmiştim hicbirsey olmamis gibiydi yani hic korkum olmamisti. Banyoya gidip annemin pedinden kullanmistim.hic agrim da yoktu tabi annemin diline dolamasindan agrisi olmuyo diye diye nazar etti galiba simdi cok agrili geciyo.

29 Cevaplar

+1 oy
(1,001 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bazilari yorumlara dha ne gorcez nebileyim ne yazmis oyle insanlari anlayamiyorum bu dogal bisey her kadin adet oluyo bunda asla utanilacak bisey yok ve ya igrenilecek 

Bende anlataym ozmn) 

Ben 7 ci siniftayken olmustum ve cok korkmusdum annemden cekindim soylemeye utandim  tabi agrim yoktu ve aksam ustuydu soylemedim anneme sabah annem odama geldi ben kalkip giyinirken annem gordu ic camasirimda kan adet olmussun kizim drdi ben o an utancimdan aglamaya basladim :Dneden agliyosun her genc kizin basina geliyo bu olay dedi bed takdi benim icin ben bilmiyodum ozmn cok saftim :Do gun okdr yalvardim annecim kimseye soyleme cok utanirim diye bide kuran dersine gidiyodum annem olmaz boyle gidilmez dedi bense bana ne onlar anlarlar ben adet oldum dedim zorla annem durdurdu iste boyle cok utanmisdim ama sonradan anladimki utanilicak bisey degil o zmnlar hic agrim olmazdi ama simdi agridan geberiyorum sukurler olsun hamileyim uzun zamandir gormuyorum adet ohh dunya varmis bee)

(636 puan) tarafından
Icgudusel olarak bi de toplum nedeniyle utanc yasaniyor malesef. Hamileligin en guzel yanlarindan biri de o bence :) 9 ay rahat :) bu arada evet bazilari geri kafali ve dar goruslu oldugu icin kendi kadinliginin dogasini reddiyor.
(1,001 puan) tarafından
Evet ya cok rahatm o konuda agri yok gece uyuma derdi yok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ayy ya çok korkmuştum :D 6 ya da 7 e gidiyordum tuvalete gitmiştim bi baktım kan aklıma geldi ama ginede korktum hemen çıktım anneme söyledim oda ped vermişti bana öğlende gitmemiştim okula karnımın ağrısından:D
(636 puan) tarafından
Genelde ilk olunca karin agrisi olmuyo sana denk gelmis :)
+1 oy
(632 puan) tarafından
Bən 7 sinifa gidicektim.bide hissettimki sanki alt camasirim suluymus gibi.acib baktim kkip kirmizi) həmən anneme kosdum.annem olveys verdi)
+1 oy
tarafından

İlk adetimi okulda olmuştum dersteyken lavaboya kosmustum sonra sınıf arkadaşım vardı ped vardı ondan kullanmıştım öyle ama utancımdan teneffüse falan çıkmıyordum :D

+1 oy
tarafından

Karnim cok feci agriyodu baktim ki adet olmusum kimseye soyleyemedim utandim bitek ablama soyledim o da ped filan verdi 1 hafta surdu 1 haftada tam 40 tane ped kullanmisim :D

tarafından
Öyle oluyor ama birazcık ıslaklık olsa şnsan rahat edemez dı ya şimdi anam cocuklardan ona bile fırsat kalmıyor :))))))
+1 oy
(6,053 puan) tarafından

Ayyy lise 1 de oldum anneme koştum kiz dedim bana ped ver :D

(636 puan) tarafından
Kahkaha attim :D
(6,053 puan) tarafından
Ne yapım kiz bi tarafım açıkta kalmis gibi hissettim:))
+1 oy
(5,323 puan) tarafından
Annee bu nee demiştim :D
+1 oy
(2,575 puan) tarafından

Çok kötü ama anlatayım. 4e gidiyordum annemde çok geç olmuş bende öyle olurum sanmış anlatmadı . Ailede herkes 17de felan olmuştur. Neyse baktım iccamasirimda kan. Bende çocukluk aklı gidip 4-5 tane yarabandini koyup yapıştırdım. Aradan 5 dk geçti teyzem geldi odaya teyze bana yarabandi alirmisin bakkaldan dedim nereni kestin dedi. Bende işte söyledim böyle böyle kesmisim ama ben bişey yapmadim nasıl kestim anlamadım dedim. Teyzem aç bakım dedi kız sen genç kız olmuşsun dedi. Bende oturdum ağladım dalga geçiyor diye. Sonra anneme söyledi annem çok pişman oldu keşke anlatsaydim felan diye. Sonra duş aldım annem ped takmayı öğrendi tabiki ilk o ay sancısız geçirdim ondan sonrakilerde hep acillik oldum. Ama hala ailecek bayanlar bir araya gelelim mutlaka bu konuyu teyzemle annem anlatıp katıla katıla gülerler:D

(636 puan) tarafından
Aslinda cok masumca ve normal birseyy anlatilmayinca nerden bilcez ki :)
(2,575 puan) tarafından
Evet annem biz geç oldukdilekte geç olur mantığıyla daha erken demiş. Kuzenlerim hep 17, teyzelerim 18 annem 17 de olunca ben 11de oldum herkes şok geçirdi:))
0 oy
(249 puan) tarafından
Benim ilk adetim ilacla oldu lise 3teydim herseyin farkindaydim ama adet olmuyordum aonra kadin doguma gittim bi ilac verdi onla geldi ilk adetim cok sevinmistim agrisiz da oluyor diye diye kendim nazar ettim :))
(636 puan) tarafından
Bilincinde olman iyi olmus :)
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Ben 5. Sınıfa gidiyordum okuldan dönüşte serviste ıslak ıslak oldugumu hissettim eve gelince lavaboya girdim annem uyarmıştı çok korkmadım ananem vardı ped kullanmayı bilmiyor bez vermişti :D

(636 puan) tarafından
Ya :)) iyi bari korkmamissin :) ananeler candir :)
(5,436 puan) tarafından
Dimi annem kiskanmisti yaa ilk ben görmek duymak istemistim diye :D
(636 puan) tarafından
Kizinin yaninda olmak istemistir genc kizliga adimda :)
(5,436 puan) tarafından
Aynen :))
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Ayy okulda olmuştum yerimden kalkamıyordum.. utancımdan yerin dibini boylamıştım
(636 puan) tarafından
Ay kötü olmuş... sanssizlik iste
0 oy
tarafından
Bi bu kalmıştı sormadiginiz onuda yaptınız. Adet olan bi insan niye korksun ki. Hahayt
(636 puan) tarafından
Tamam tamam :))))
tarafından
Sen kendi sordugun sorulara bakiyon muda millete yorum yapiyon degisik ya
(636 puan) tarafından
Hay ağzın bal yesin :D
tarafından
Elif Ebrar şşş çaktırma:)
(5,323 puan) tarafından
Tamam anlaştık ☺☺
0 oy
tarafından
Ramzanin ilk gunu adet olmuştum agrim yoktu fakat sonra oldu hic unutmam 28 hazirandi ya 2013 ya 2014 tu
(636 puan) tarafından
Ben tarih hatirlamiyorum  da 6.siniftaydim erken oldum malesef
tarafından
Bende erken olmustum  bünyeden bunyeye fark var
0 oy
(1,455 puan) tarafından

Bnmde annemler köydeydi babanemle kalıodum bi baktım aaa kan var :) 18 temmuz unutmam 7 sınıfı bitirmiştim snra kuran kursuna gidioduk ordan bi ablayı aradım o orkid getrdi annem evde bırakmamış :) bide 4 ay anneme sölememiştim

(636 puan) tarafından
Aaaa niye soylemedin
(1,455 puan) tarafından
Ben 22 erkek kuzen arasında tek kızım :) 2 abim bi erkek kardşm var utanıodum :) bide daha 1 2 sınfta fln erkek sanıodum kndmi
(636 puan) tarafından
Tek kız olmak da zor ya...
0 oy
tarafından
Daha neler göreceğiz 
(636 puan) tarafından
Bu gözler burda neler gördü neler. Bu soru gayet normal ve dogal bir soru. Kadınız biz. Adeti ayiplayacagimiza baska ylseyleri ayiplasaydik bugun bircok sey farkli olurdu
tarafından
Ayıplamıyorum canım ne alaka ilk adet yani. Ayıplanacak bir şey değil sordugun soru tuhaf
0 oy
(738 puan) tarafından
Hic unutamıyorum o günü okuldan geldim sekizinci sınıfın son zamanları artık yumurta kavuruyodum kendime baktım karnımda belimde çok kötü bir ağrı bişey aktı gibi oldu icimden lavaboya gittim ki kan neyseki bilincliyiz valla okullarda bunun eğitimi veriliyordu hemen gidip ped taktım annemkinden annem yoktu evde sakladım ondan sanki kötü biseymis gibi sonra annem birgün yengemle konuşuyordu kuzenim regl olmuş annemde bizim kız daha olmadı falan dedi bende anne bende oldum dedim ama çok utandım çocuk aklı işte halbuki utanacak ne varsa
(636 puan) tarafından
Iste canim isleniyor beynimize ayip diye
0 oy
tarafından
Ben 12 yaşım da okuldayken fark ettim ne olduğunu bilmiyordum kimseye de birşey diyemedm ailme de hiç bu konu hakkında birşey söylememişti çok korktum bu kahve rengi şey ne dedim sonra okulda tanıtım yapıldı 2 ay sonra o zaman anladım ki adet olmusum
(636 puan) tarafından
Okullarda yapilan egitimler cok faydali oluyor
tarafından
Evet öyle düşün o eğitim yapılmasa ben ne olduğunu ogrenemicektim
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Ilk adet olduğumda kış günü karda kayarken bi ıslaklık hissettim acayip oldum eve gittim anneme söylemedim utandım :(

Ramazan ayında orucluyum tabi hemen peçete aldım kullandım gizliden biseyler yedim kaç gün sonra annem halimden anladı ve çok utandim ya ah ah eski günler 

(636 puan) tarafından
Aslında cok normal birsey ama utaniyoruz iste. Iyi oruca devam etmemissin farketmeyip. Kan sekerin falan duserdi
0 oy
tarafından
Malesef abim gördü aramiza çok yaş yok oda küçük dü bende hiç fark etmedim abim de bana deedigi şu arkana noldu hangi hayvanin üstünde oturdun dedi :D ay şuan aklima geldide çok güldüm ozmn tabi korktum anneme gittim hmn 
(636 puan) tarafından
Ay iyi anlamamis canim :)))
0 oy
(964 puan) tarafından

İlk adet olduğum gün 22.01.2004 :)

Kardesim doğmuştu. Sabahına ben adet oldum. Annem yok yanımda. Evde babam abim enisten iki erkek kuzenim var.

Onlara kahvaltı hazirladim. Sofrayi kaldirirken birşeyin aktığı hissettim. Eyvah isiyorum dedim :woot:

Kostum lavaboya baktım ki aman allahım o gün bugünmüş dedim :D

Hastaneye gittik anneme ilk söylediğim hani yanımda olacaktin :ermm: korkmusum demek ki...

tarafından
Ben zaten belli İlknur :))))
(964 puan) tarafından
Bebis var mı cnm
tarafından
Oooo bebiş mi soruyon 1.5 yaşında ikranur um 3 aylık Hilal im 29 yaşımda da koca bebek eşim var :))) 62 yaşında hepsinden daha bebek olan kaynanam var hahahaha:))))
20 yaşında kocaldım anammm:))
(964 puan) tarafından
Anamm senin nüfus benden kalabalikmis tatlım ☺
tarafından
8 görümce 5 kayın 5 elti kayın peder ölmüş düşün Allahtan hepsi bir enayi bulmuş da evlenmiş yoksa vay anam vayy:)))
Ama 3 elti aynı yerdeyiz
Senin nufus kaç kişilik

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 769 göst.
0 oy
34 cevap 729 göst.
11 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,639 göst.
16 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy