0 oy
644 göst.
Diğer kategorisinde (2,897 puan) tarafından
Baktım ki çoğu ya aylik ya haftalik yapıyor ben kaynanamla kaliyorum kendisi her gun markete gidiyor hic toplu alışveriş huyu yok kadinda 

Ben annemde hep toplu alışverişler gördüm hep te anlatırım kaynanama yeni geldigimde baya uğraştım annem gibi yapması icin ama onun düzeni farkli bende boşverdim ben anlamiyorum diyo nasıl toplu yapılıyor.

Lakin zor oluyor oyle ben misal yarın hamur işi yapmak istiyorum un yok cunku 1 tane en çok 2 tane aliyor. buzlukta et asla bulundurmaz 1 tavuk alir donmus bi sekilde o gun çözülmesini bekleriz anca diger gune pişirilir. Her gun gidip 2 yoğurt peynir küçük pakketlerde yumurta ekmek alıyor ben bi yemek yapacaksam etli fln önceden dusunup sipariş vermem gerek.

Kendi evim olunca gostericem ben ona nasil oluyor alışveriş peki siz neler alıyorsunuz mesela genel olarak her gun mu gidiliyor markete 

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Her ay toplu alışveriş yapıyorum normal gün içinde de eksiğim varsa o şekilde alıyorum
(2,897 puan) tarafından
Olmasi gerektiği gibi bana göre
-Reklam-
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Bz arabamzi marketn önune cekerz poset poset doldururz toplu yparm canım hergun markte gtmeklemi ugrasicam etimi tavugumu kıymamıda toplu alrm
(2,897 puan) tarafından
Işte bende onu anlatıyorum buzlukta et olunca cok rahat bisey dusunemiyorsan en azindan bi kiyma çıkart kofte yap ama yok düşünup sipariş veriyorum her gun
(1,436 puan) tarafından
Evet canim kaynanan gezmeyi seviyo market market hergun geziyodr kiz:)
(2,897 puan) tarafından
Sorma gezmek ki ne gezmek :D  cok sever
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Hiç sevmem gergin gitmeyi..

Kıtlık varmış gibi 6 7 paket kuru erzaklardan alırız.5 salça falan hani böyle alıyoruz. 

Annemlerde böyle değil,onlar 1 paket alıyorlar ama buzluklari falan bezelye domates tavuk kıyma falan dolu ama kuru gıdayı bı paket alıyorlar

Kaynanamlardan öğrendim bende toplu almayi
(2,897 puan) tarafından
Ne güzel keske bende kaynanama öğretebilsem sürekli evde bisey eksik
0 oy
tarafından
Ayyy yok toplu alırım bende ne yemek yapacağımı önceden düşünmekle uğraşamam evde bulunsun kafam neye eserse onu yaparım evde bulundurulmalı bence 
(2,897 puan) tarafından
Bende ayni fikirdeyim bi ara artik dusunmeyi bıraktim aklima gelmiyor evde olunca farkli
tarafından
Birden misafir gelse nolacak
(2,897 puan) tarafından
Ne mi oluyor dün geldi basima evde misafir var ben kek pişirmeye çalışıyorum kekte 10 kasik un diyor vallahi sayamadım panikten
tarafından
Kız öyle olmaz ama yaaa biri yemeğe gelse  hemen tavuğun kıyman kuşbaşın pasta malzemen olmalı ben gurbette yim kapımı çalan yok yinede eksik etmem misafir gelecek bi yerde olsam eksik bırakmam bırakılmaz
0 oy
(996 puan) tarafından
Toplu yaparım csnim 
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Hergün hergün markete gitmeye üşenmiyomu bukadın? Biz iki haftaya bir ya da aylık yapıyoruz ihtiyaca göre
(2,897 puan) tarafından
Işe gidiyor eve gelirken markete uğruyor
0 oy
(3,861 puan) tarafından
ben de haftada 2 3 giderim . cok alma huyum yok , domates bile alacaksam 3 4 tane aliyorum genelde . esim de benim tam tersim bol bol aliyor , sonra curuyor tarihi geciyor falan
(2,897 puan) tarafından
Kaynanam da sen gibi demek ama biz 5 kişiyiz evde yeniyor yani
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ay benim annemlerde oyle sinir oluyorm.bi kek yapcak olsan malzeme bulamazsin ama ben aylik doldururum eve gunluk eksik cikarsada esim alir gelirken
0 oy
(60 puan) tarafından
Yani mantıken tabi ki çoğunluk aylık alıyordur örnek veriyorum peynir zeytin v.s kahvaltilik haftalık alınabilir ben bu şekilde yapıyorum ama un yağ salça v.b şeyleri aylık yapıyorum erinirim bi kere günlük gidip almaya her kaynana aynı çok bilmişler canım sen takılma hayırlısıyla kendi isteğini düzenini evinde uygularsın:)
0 oy
tarafından
Biz duruma göre değişiyor birlik oturuyoz kalabaligiz çabuk tükeniyor herşey o yüzden haftalık diyim
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bizde aylık alışveriş illa yaparız herşey alınır çok çok ha aradada illa markete giderim eksilen unuttugum olur yada keyfi ama öyle her gün markete gidilip az az eşyamı alinirmis ya
0 oy
(12,513 puan) tarafından
2 haftada Bi bazen duruma göre ayda bir toplu alışveriş yaparız. Onun harici gün içinde acil eksik vs olursa söylerim gelirken alır esim 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
O ne kiz ruhum daralır benim öyle biz büyük bi liste yapar aylık aliriz 1 ay boyunca idare ederiz 
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Aylık market alışverişimi yaparım canım.. haftalıkta pazar.. haa marketten birşey lazım olursada diğer ayı beklemem o dk alırım
0 oy
tarafından
Canım aynı durumdayim . Kaynanamla  ayni evde değilim ama onlara gittiğimde bulgur pilavı pişiriym desem dur bulgur alıyım geliyim der küçücük paket pilav pişer adam yemeye korkar bitecek diye . Babamin evinde bulgur pirinç çuvallarla alırdık. Kek meyve suyu hep koli koli alırdı babam bana da tuhaf geliyor ama alıştım artık ama aynı evde olunca zor olur 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ay öyle parça parca evin bereketi mi olur ya hiç sevmem bekarken bile annem den ne gorduysen onu yapardım hala öyle bir varken bir tane de yedekte olması gerekiyor illa ki o an eksikler oluyor çıkıp alıyorsun mesela tavuk gibi ürünler in tarihi çabuk geçiyor evde hep bir stogum vardır benim 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Haftalik yapiyorum ben alisverisimi cnm gunluk alisverismi yapilir hem buzamanda gelin kaynana oturan mi var kiz zor olmuyo mu
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Biz toplu şekilde çok çok alırız mesela 10 kilo un alırım bir büyük koli yumurta 5 kilo şeker 3 kilo et 2 kilo kıyma hep bu şrkildd
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Haftalık genis capli yapar esim bunun disinda gunluk eve gelmeden eksik var mi diye de sorar hep ve alir getirir...
0 oy
(105 puan) tarafından
Ben eksiğimi yazarım listeler toplu alınacak seyleri toplu alırım. Küçük seyler pazarımı  bozulacak seyleri haftalık yaparım 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 485 göst.
15 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Seymaseyma (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 160 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 406 göst.
7 Eylül 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,135 göst.