0 oy
412 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Kızlar bn hamileyim biz şehirde yaşıyoruz eşimle ama eşimin ailesi köyde durumları çok iyiydi hatta rahmetli kayınbabam bize ev aldı biz 5 kurus vermedik esimin borçları var asgari ücret çalışıyor bn ev hanımıyım bundan 40 gün önce kayınbabam oldü mal varlıkları çok ama eşim kaynanam yaşarken mal paylaşımı yapmk istemiyor bnde o nasıl isterse tamam dedim sonucta onun ailesi zaten mirasdan mal istemiyoruz ama evimiz kayınbabamn üstüneydi ilerde bi onu alirz dioduk 2 görümcm var biri zihinsel engelli  diğeri cok para göz, bir kayınım var oda zihinsl engelli ve ceza evinde, kaynanam cahil ve saf bn küçük görümcemin paragöz olduğunu çok eşime dedim inanmadı ama geçenlerde bn köydeykn eşim yoktu yanımzda kaynanam bi an önce bütün malı üzerime alam kafam şişti bu devir islerinden dedi cahil olduğu icin kötü bisi olck die korkuyo görümcemde ne acelen var malları bizden kaçırıp oğlanlarına yedircen demi dedi sinir oldum,bnde biz hak yemeyiz merak etme dedim. başka bi gün apo mallarn annemin üstüne olmasını istiyo dedim yine görümcem tabi bizden mal kaçırıyo kendi yicek dedi aşırı sinir oldum aynı lafı en az 4 kez dedi ama eşimin yüzüne diyemiyo ve bn bunu eşime anlattm kavga edicekti görümcmle al malları biyerine sok die zor tuttum siz olsanz napardınız bi insan kaç yıllk abisini tanimazmı hak yemiceni bilmezmi ya

7 Cevaplar

0 oy
(860 puan) tarafından
Saygısız ya resmen kime ne dusuyirsa o ne çok nede fazla sanki çok konusa çok verecek ler saygisisliktan başka bir şey değil yaptığı 
(1,337 puan) tarafından
Bncede ve o evin en küçüğü bnm eşim en büyüğü abisi icin o laf denmez
-Reklam-
0 oy
(70 puan) tarafından
Ölüm hak miras helaldir ama ki bence sen karışma işlerine sen kötü olursun arada kardeşler yine iyi olur 
(1,337 puan) tarafından
Bn zaten karşmıyorum cnm ama aşırı sinir oldum ya
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bilir bilirde dünya  malı işte Rabbım hak yedirme sin Allah ıslah etsin 
0 oy
tarafından
Canm Vala artk öle Bi zamn ki bu zamn kardeş kardeşi öldürür işin içine para girdimi gözü dönen cok yani kaynanan saf olabilir ama güzl Bi şeklde ona açıklayabilirsiniz sag iken herkese paylaşımını yapsın ki dünya hali belli olmaz öldükten sonra kimsenin başı agrımasın bu konuda 
(1,337 puan) tarafından
Ona laf anlatlmıyo ya saf derken aşırı saf anlattığını anlamıyo asla kafası almıyo malesef
tarafından
Araya başka biri girsn o zamn çünkü bizm buralarda böle meseleler oldumu baba faln yoksa ne bilim amca devreye girer ama bu mal mülk işi çok can sıkıcı kayınbabam da kardeşiyle bu mal mülk yüzünden küsler çocukları aynı şeklde ama hangisine sorsan o haklı
(36 puan) tarafından
Ahh ahh benim kaynanada biraz saf olsaydı. Baya mal kalmış kaynatamdan hepsinide üstüne ald i iki oğlu var hangisi daha çok yalakalik yaparsa kiraları o ay ona veriyor, tam şeytan aşırı kibirli kaynanam
0 oy
tarafından
Insan kendi nasilsa karsidakinide oyle gorurmus 
(1,337 puan) tarafından
Bncede o evde onun kadar paragöz yok
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Diğer malları bilmem ama kaynatanin üstünde olan malları satamaz devir yapamaz ancak kaynananın Kendi üstünde malı varsa onu satabilirsiniz kaynatanin malları vefat ettiği için  paylara bölünür pay sahiplerinin birinin imzası  vermezse hiç bir şekilde bölünemez
(1,337 puan) tarafından
Sorun o işte miras malinın hepsi kaynanamn üstüne yapılcak eşimle kaynanam öyle istiyo
(6,919 puan) tarafından
Canım gorumcen imza vermezse yapamazlar
0 oy
(538 puan) tarafından
Kayınpederine Allah rahmet eylesin. Rabbım doğru yoldan ayırmasın bizleri

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 523 göst.
0 oy
4 cevap 122 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy