0 oy
663 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
Selam kizlar ev ekonomisi Ile ilgili size danismak istedim.Ikimizde calisiyoruz, esimin 2 tane isi var bende evde calisiyorum ortak banka hesabimiz var sifresi kendisinde bu yuzden maasima ne kadar yatiyor takip edemiyorum kart ikimizde oldugu icin ikimizde harcayabiliyoruz,Ben genelde bebek icin harciyorum herseyini kendim aldim diyebilirim esim hastane masraflarini odedi, evin tum giderlerini kendisi oduyor yeve birsey lazim olursa alirim ya da bebek icin kendim icin alirim sorum su kizlar esimi goremiyoruz mesaiye cok kaliyor haftasonlari surekli iste oluyor maasi İyi borclarima oduyorum diyor ne kadar borcu var ya da ne kadar aliyor bilmiyorum ama kurusu kurusuna benimkini bilir nereye harcadigimi bilir Ben onunkini bilmem eve para birak dedigimde kendi hesabindan harca der internetten haftalik aliyorum bazen İyi kazancim oluyor esim ordanda harciyor Üst bad almaz kendisine ama telefonu son modeldir teknolojik urunleri son modeldir surekli alisveris yapar ama kiyafet olmadigi icin birsey aliyor muyum der Ben alsam cok fuzili ekonomik olman lazim falan diye nutuk ceker bebege iyisinden alsam gerek yok o kadar masrafa der ne harciyor ne harcattiriyor anlatacaginiz bazen biriktiriyorum İyi bır meblag oluyor hesapta ne yapican o kadar parayi diyip baska yerlere harciyor bır turlu duzeni tutturamadim stress icindeyim hep baba evindeyken herseyi kendim yapardim o zamanda calisiyordum onlara da yardim ediyordum istedigim herseyi de aliyordum simdi daha İyi kazaniyorum ama aydan Aya bır ust alamiyorum kendime siz eslerinizle nasilniz uzun oldu kusura bakmayin 

13 Cevaplar

0 oy
(7,197 puan) tarafından
Madem kendi parasını ayırıyor sende ayır en azından kafan rahat etsin ne uyanık eşin .. ben olsam ne kadar param var göstermem ona . Ve sana bakmak zorunda kendisinin üzerine farz ! Allah akıl fikir versin bu erkeklere .. 
(50 puan) tarafından
Amin Ortak hesap oldugu icin goruyor sifreyi kendisi biliyor bana da unuttum yeniletip veririm Sana diyor, bana bakmasina ihtiyacim yok cok sukur kazandigimi harcasam bana da Ona da yeter
(7,197 puan) tarafından
Yahu ilerisi için bir birikiminiz olsun hayatın insana ne getireceği hiç belli olmaz madem şuan var ilerde olmayabilir .. bir şey istersin kocan almaz içinde kalır falan .. ben sevmem öyle şeyleri parasını saklarsa bende saklarım ve sogurum açıkçası .
(50 puan) tarafından
Birikim hesabimimiz var bu ortak hesabin disinda genelde oyle oluyor birlikte cikiyoruz bu lazim diyorum alicam Ben Sana uygununu bulurum diyor parani harcama konu orda kaliyor
(7,197 puan) tarafından
Canım sen benim demek istediğimi anlamıyorsun kendine ait kimsenin bilmediği bir paran olsun ilerisi için .. ne olur ne olmaz kimsenin senin Parana güvenip bir şeye kalkismayacagi ya da başka bir şey belli olmaz kötüyü de dile getirmek istemiyorum neyse
-Reklam-
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum eşim nereye ne harcamış bilirim benimde her istediğimi alır bunu alıyım derim hiç uzatmaz alır sağolsun 
(50 puan) tarafından
Bunu nasil yaptiniz yani harcayinca gelip size mi soyler siz mi sorarsiniz
(2,264 puan) tarafından
Ay sonu hesap yapar bende yanında olurum bişey alınacaksa şuraya şu kadar buraya bu kadar gidecek der bidaki ay alalım der mesela aldığı maaş belli biliyorum zaten konuşur anlaşırız
(50 puan) tarafından
Ne guzel
(2,264 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Canım evde ne iş yapıyorsun ya bende evde bir iş yapmak istiyorum ama katalog değil çünkü satıcak çevrem yok belki bana akıl olur
(50 puan) tarafından
Websitem var canim,
tarafından
Ne satıyorsun canım biraz açar mısın
(50 puan) tarafından
Canim etsy diye bır site var uluslararasi bır site orada diledigin urunu biraz degistirerek satiyorsun ya da El emegi urunleri Ben genelde alip ustune birsey ekleyip satiyorum satisi iyidir 2 yildir yapiyorum kazanci aydan Aya daha İyi Sende arastir Aklina yatarsa Yapabilirsin
tarafından
Sağol canım bir bakayım
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Benim kocam böyle yapacak durumu iyiyse çalışmam valla. Oldu hem param ortak hesaba yatacak ben kac para yattigini bile bilmicem.

Hem kendiside ordan harcayacak

hem ben kendi parami harcayacam.

O ne ise yarayacak o zaman

Calismazdim kendi baksin eve derdim valla
(50 puan) tarafından
Bende ilk 2 3 ay calismadim Yeni gelindim ihtiyaclarim oluyordu ucuzunu aliyorduk bu yuzden bagimsiz olmak istedim arastirdim bu isi kurdum İyi cok sukur kendime harcasam herseyim olurdu simdiye arkamada birakirsin 2 yildir calisiyorum evde
0 oy
tarafından
Canım ben çalışmıyorum Bi tek eşim çalışıyor ama ne kadar aldıgını neye harcadıgnı bilirim  ne kadar borcumuzun kaldıgını ya o söler ya ben sorarım para istedigmdede ne için lazm diye sormaz verir  
0 oy
tarafından
Canın evde ne iş yapıyorsun merak ettim 
(50 puan) tarafından
Website uzerinde urun satisi yapiyorum, nette dukkanim var ulke icinde nasildir bilemicem biz yurtdisinda yasiyoruz
tarafından
Hmm anladım canım bende yapabilirmiyim acaba diye düşündüm Türkiye de değilmişsin sağolasın ❤
(50 puan) tarafından
Internet uzerinde bır suru is imkani var o zaman arastirdigimda Bunu secmistim o zamana kadar bende bilmiyordum nasil bu kadar is olabilir internette diye YouTube kanalimda var paraya acilirsa ordan da bır kazancim olur yani Anlayacagin evde daha cok is var disaridan
tarafından
Allah bereketini arttırsın inşallah canım
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Çalışırken de maaşımı aldığım gün esimin cüzdanına koyardım evin reisi olduğunu hissetsin diye :)

Çocuk için evdeyim su sürede ama kapıcıya 50 TL Verde gelip der verdim diye yada markete gitse bu kadar harcadim diye .

Hesaplar onundur ama ben ondan iyi bilirim nerde ne var diye.

Eşin sana güvenmiyor mu acaba gizli Birikim mi yapıyor

Veya ailesine ki veriyor

Senden saklamasını başka açıklaması olamaz çünkü

(50 puan) tarafından
Aramizda guvensizlik sorunu yok ondan İyi yonetirim durumu aslinda bunun uzerine okudum kendisi de oyle tabi hakkini yiyemem stres olma der evin tum giderlerini oder, mutfaktan eksik etmez ama konu alisverise gelince ya da bebek icinse Kendin harca der, sonra da harcama biriktir der biriktiririm kendisi harcar yine ev icindir ama bende bu dongude yoruldum
(3,446 puan) tarafından
Walla canım birimiz muhasebe+maliye mezunuyuz
Diğeri iktisat+işletme
Yani bunun yönetimi bilmekle alakası yok demek istediğim
Neden diye sorulduğunda ne diyor
(50 puan) tarafından
Sifresini istiyorum mesela kartimin yenileyince vericem parmak iziyle giriyorum diyor ya da hesabimda kac var diyorum eksik soyluyor, bana 2 haftada bır para birakir onu da Rica minnet sonra parani suraya harca Bunu Al Bunu almalari baslar, sakin dururum degmez derim mesela ama her seferinde onun Boyle yapmasi sinirlerimi bozuyor.Cok calisir calisma derim bizle vakit gecir borclari kapaticam der borca vermez gider baska yere verir mesela evi yenileyelim desem once borclar der 4000 e yakin borc 2 yildir odeyemedi daha 100 100 veriyor bitmiyor bizden kisiyor borcum var diye kredileri kapattik Ben kullanmiyorum o da kullanmiyorum 3 tane kredi karti almis hepsine de borc yapmis sorsan Ona evin faturalarini oduyor sonra da yoruldum cok calisiyorum sizin diyor bugun izin gunu parka gidelim dedik Sabah ise gitmis aksama anca gelir 1 gun izni vardi onu da iste gecirdi guzel para aliyor mesaiden ama kurus artirmiyor mesaide calismazsa mesela 100 verse 50 vericem diyor ne Giyim alabiliyorum ne de evime birsey alabiliyorum her ay Boyle geciyor care bulamadim ailesi cok İyi eksik birseyimi gorseler Hemen gider alirlar cekiniyorum onlardan gitmek istemiyorum yanlarina masraf yapiyorlar bana ve bebegime, esim orali bile degil Ona sorsan herseyi o Aldi etti
(3,446 puan) tarafından
Sen bı takip et hesapları ödemeleri bence
Ya paranın gittiği yer vardır
Yada biriktiriyor dur
Sizin hesaplarda değilse adına başka bı hesap açmış olabilir
Bilgileri doğru vermemesi bunu gösteriyor
(50 puan) tarafından
Telefonu sifreli canim, hesaplar sifreli bize email olarak odeme dekontlari elletirmez, kendisi bakar oradan biliyorum ortak hesabimizdan para aldigini yoksa soylemiyor bana aldim diye icinde su kadar vardi diyorum yanlis biliyorsun der mesela bizim birikim hesabimiz var oraya da yatirmaz benim esim harciyor canim, daha yeni araba aldi param yok Dedi bana arabayi cekti evin onune simdi kendi arabasini yenileyecek 2 telefonu var son model saati teknolojik son model evimizin guvenlik sistemi hepsine harciyor hic biride 100 den asagi degil telefonu note 10 pro digeri iPhone 10 bunlarin hepsi para canim, Kendine Üst almaz ama gider teknolojide Yeni ne varsa onu alir  kendisine alir yani bilgisayari son model bunlarin hepsi para canim elbet harciyor ama baska kiseye harcadigini sanmam oyle biri degil savurur kendisi icin sonra borc var der bizden kisar elinde kalmiyor cunku yemek yemeye para bulmaz benden alir yeme diyemem ama bende zor kazaniyorum en azindan bır sey alayim ki calismaya hevesim olsun isi birakmayi dusunuyorum karti iade edicem ona aylik eve birsey biraksin harciyayim yoksa Ben kanser olucam cok uzuluyorum sinir yapti bende bu Adam Ona sorsan hersey yolunda cunku ne istiyorsa yapiyorum evinden bebegimize herseyi dortdortluk adamin eksigi yok anlamiyor bizi
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Hesabını ayırcaksın ve eşinin hesabını da eşinin telefonundan takip etceksin. Nereye ne harcamış bilmem ne diye.

Sizin durum çok saçma yani. Hem kendi paranı kazanıp eve destek oluyosun hem harcadığın paraya laf ediyo 
(1,635 puan) tarafından
E sen mutsuzsun ama. Kendi ailene değilde eşininkiler söyle bu durumu. Sizinkiler abartacaksa söyleme tabii. Böyle bişeyden evlilik bitmez sonuçta. Konuşup halledilcek bi durum yani
(50 puan) tarafından
Canim ailesine soylesem yuzune bakmazlar onlar verir Ben bu sorunu kendi aramizda cozmek istiyorum isi Ona devredicem kendi calissin harcasin bana 2 haftada bır nakit versin karti da vermeyi dusunuyorum kendi hesabimi kendim gorurum dileniyorum Ona resmen kendi parami Alana kadar.Bana harcligimi versin biriktirir istedigimi alirim onla da ayirmis oluruz hesaplari baska care bulamadim
(1,635 puan) tarafından
Ooo  aileler çok katıymış sizinde. Yani en iyisini sen bilirsin elbet. Bu dediğinde mantıklı ama
(50 puan) tarafından
Koskoca insanlariz onemli bır konuda gidip konusucagimizi bilirler iki ailede hassas bana karsi ondan ses edemiyorum yoksa bende isterim biriktirmeden anlatmayi, cozum bulucaz insallah
(1,635 puan) tarafından
İnşallah bulursunuz canım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Ben çalışırken maaşımı elden alıyordum istediğim gibi harcıyorum. O konuda taviz vermem bekarken bende senin gibi çalışıp istediğim gibi harcıyorum. Evin masraflarını paylaşıyorum eşim kirayı öderse ben elektrik ödüyordum.Oğlum olunca bakacak kimse olmayınca işten ayrıldım. 

Hesabınızı ayırın.Birikim için ortak Bi hesap açın belli bir miktar oraya ikinizde atın
0 oy
tarafından

Fikrime göre günü gününe eşin ile hesabın bir olmayacaktı en azından sen daha rahat edecektin kendi hesabını takip edecektin , ...

(50 puan) tarafından
Ortak olsun demisti daha rahat oluruz diye aklima gelmedi bunun olacagi yoksa Basta ayirirdim hesabi izin vermezdim olan oldu artik en kisa zamanda durumu nasil toparlarim diye bakicam
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Başka bir hesap açtır canım en mantıklısı bu bence 
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Kredi kartı kullanma alışkanlığımız olmadığı için biz hep nakit harcıyoruz. Genelde eşimin harcadığına pek karışmam. Çünkü çok para harcayacağı zaman bana söyler danışır ben de hayır olmaz derim didişir dururuz :D ben çok tutumluyum eşim çok savurgan. O yüzden bana daha hiç uygununu bul dediği olmamıştır ben ona zorla uygununu aldırırım. Yani bilmiyorum yaptığı yanlış. Giyime kuşama yemeye içmeye harcanan paranın hesabı güdülmez bunlar sürekli ihtiyaçlar sonuçta lüks değil ki. Durumunuz da iyiymiş eşin niye böyle bi pintilik içine girmiş anlamadım. Sen bi an önce şifreyi öğrenmeye bak ;)

(50 puan) tarafından
Bende nakite cevirdim bana geleni nakit ver dedim 3 5 veriyor gerisini sonra hallediriz ustumde yok der mesela sonra ne parasi der sizde Gene İyi bacim en azindan ihtiyaclari es gecmiyor, bizim İyi cok sukur durumumuz esim cok calisir gormeyiz bazen bebegim cok ariyor babasini mesela kafasina koyar birsey o ay onun icin calisir ama biz gormeyiz onu parasi da vermez bize lazim olursa veririm der bende calismasini istemiyorum artik kendisine lazerli fotokopi makinasi alacak birine soylesek dalga gecerler bizle ama durum bu 15 gundur esim 1 gun bile kalmadi evde 15 gun daha surecek bu durum Ona kalsa evi gecindirmesi icin lazim der
(1,698 puan) tarafından
Benim koca da işkolik ama seninki bi ayrı deliymiş bacım :Ddd valla ne diyim bilemedim ki kendi kazandığına bile yatıyor adam ayıp bi şey yani. En azından senin paranı tam eline saysa sen ondan istemezsin. Demek ki senin maaşı da hiç ediyor yiyor. Müsaade etme dicem ama engel olamıyorsan da yapacak bir şey yok. Dur diyebilicek akıl vericek bi aile büyüğü varsa şikayette bulun bence :)
(50 puan) tarafından
Eltime biraz anlattim kadin sok oldu nasil olur Boyle birsey diye esime anlatayim dedi musade etmedim, tatsizlik olur canim huyu degissede bu sefer sorun olur aramizda bır sekilde cozmeye calisicam mesaiye kalmasin evine gelsin ya da haftasonlari calismasin bizle gecirsin vaktini parasinda degilim artik bizimle vakit gecirsin bebege kendim bakiyorum bende cok yoruluyorum evde halimizi gorur en azindan
(1,698 puan) tarafından
Alıştıysa böyle çalışmaya huyundan vazgeçmesi çok zor canım ama inşallah bir çözüme kavuşur
(50 puan) tarafından
Insallah canim duzelmezse de yormicam kendimi evli evine koylu koyune hesabi olacak ama insallah duzelir gec olmadan
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Evde keşke bizde kazanabilsek ihtiyaçlar çok oluyo ya
(50 puan) tarafından
O yiyecekse kazanmakta farketmiyor canim Ayri olacaksa hesap Cali's yoksa evde hesap kitap kavgasi bitmiyor agzinizin tadi bozulmasin erkekler oyle canim ihtiyac olan seyi luks gorurler bizde ama son model araba isterler onlara kalsa o ihtiyac bizim alisverisimiz luks
(1,301 puan) tarafından
Evet geneli öyle de bizim borç var yüklü miktarda bankaya onu öderdik beraber
(50 puan) tarafından
Elbette oderdiniz ama emin ol ilerisi icin sorun oluyor kavgasi gurultusu bitmiyor ihtiyaclarin en iyisi azicik Asim kaygisiz basim ama yine de Sen bilirsin bır suru is imkani var nette aeastirabilirsin

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 757 göst.
27 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 571 göst.
0 oy
9 cevap 222 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Reyhan000 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 295 göst.
21 Eylül 2020 Aile kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu

380,187 soru

11,381,833 cevap

34,877 kullanıcı

...