0 oy
685 göst.
Aile kategorisinde (355 puan) tarafından
Cewrenizde komando olan biri warmi calisma saatleri nasil qorewleri nasil ne kadar surede qorewe caqiriliolar we kac ay qorewde kaliyorlar askeri personel tanidiqi olanlar yazabilirmi acaba

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm eşim askeri personel eğitim de ama bilgim yok sorayım istersen 
tarafından
Öğrenirim cnm akşama müsait oluyor ablamdayım şuan olmadı babamada sorarım emekli astsubay ama şimdi eğitim olunca eşim haberdar dır akşam sorayım buraya postun altına  yazayım cnm
(355 puan) tarafından
O zmn ben sana ayrintilarini yazayim sen o sekilde sor daha saqlikli bilqi edinmis oluruz.
Esim astteqmen olarak askerde suan astteqmen olarak qittiqi icin askeriyede kalma durumu war birkac sinawi mulakati falan warmis onlari qectikten sonra teqmen olarak askeriyede kalacak Allahin izniyle ama esime demisler ki askeriyede kalirsan komando olarak kaliyorsun we 1ay ewdeysen 3ay qorewde oluyorsun yani komando olmak zor esini cocuqunu birakabilirsen kal ne zamn qorew qeliceqi belli olmaz belki kuzey iraqa bile qidebilirsin yani askeriyede kalmak istiorsan herseyi qoze alicaksin demisler bende dogrumu deqilmi onu merk ediorum
(816 puan) tarafından
bnim esimde askeri personel ilk komandoda gorev yapti ve evt dedigin gibi aylarca goreve  gitti simdide saglik nedeniyle asaise gecis yapti  mebsi ve tum konuda bilgisi var egitimini aldi. bu mesajini aynen ona gonderdim ve dedigi tek sey evet komando olursa oyle.
(355 puan) tarafından
Anladim yani beni cok zor bi surec beklior
(816 puan) tarafından
aynn canm hakkinizda hayrlisi ne ise o olsun
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Her şehrin çalışma saatleri belli olmuyor . Mesela benim eşim bazen 8 - 5 bazen ise 9 -6 çalışıyor onların aylık mesai listeleri belirkenip ona göre.. 

Görev zamanlarını ve kaç gün görevlere çıkıldığını oralarda ne kadar kalındığını kimse bilemez canım.  
(355 puan) tarafından
Ya sormamin sebebi aylarca ewinden ayri qorewe qidiormus diolar esim suanda astteqmen ama teqmen olarak askeriyede kalacak teqmen olarak kaldiqinda da komando oluyormus. Yani bna dior ki belki 1ay ewde kalcam 3ay kalamicam bunlara hazrlikli ol dior dogrumu yani yoksa bnimi korkutuor. Esin mesela hic qorewe qittimi bide statusu ne esinin
(4,875 puan) tarafından
Aylarca gidilmez die biliyorum .
Benim eşimde gidiyordu en fazla 3 -5 gün sonunda evinde.
Jöh  benim eşimde belki şırnak çalışma saatleri ve görev zamanları farklı olabilir ama sonuçta can bu 1 ay kalınmaz.
(355 puan) tarafından
Esin sirnaktami senin sende esinin yanindamisn
(4,875 puan) tarafından
Ben tuncelideyim canım eşimin yanındayım.
0 oy
(6,816 puan) tarafından
Benim eşim uzman canım valla calisma saatleri çokta belli değil 
(355 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Canım koMando demek saati yok demek onlar 7/24 çalışıyorlar malesef Evet bazen 10 bazen 20 güne uzayan  görevler oluyor Keza bunun dışında yurt dışı görevleri var Afganistan Suriye vb gibi bunlarda 6 ay sürüyor 
(355 puan) tarafından
Tesekkur ederim cewabiniz icin
0 oy
tarafından
bnm var en yakin arkadasim igdirda girevde esi kndiside orda otryor ama bu detaylari bilmiyrm sorayim bi 
(355 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Eşim sabah 8 akşam 5 çalışıyor. Ayda 4 gün nöbeti var bazen arka arkaya geliyor bazen haftada bir o belli olmuyor hıc yani. Göreve yilda 2 kere gitmesi gerekiyormus kesinlikle. 2 aylık yada 6 aylık görev var hangisi çıkarsa. Benim eşim bu mesleği 1 senedir yapıyor daha yeni yani 1.5 Ay önce göreve gitti 2 aylık çıkmış ona haftaya dönecek kısmetse. Sans işi yani kaç aylık olur ne sıklıkla çağırırlar belli olmuyor üstlerden gelen emire göre. Babamda uzman çavuştu mesela komando dağdan inemezdi doğru düzgün eve gelemezdi 3 5 ayda bir 10 günlük filan. Ama o baya oldu tabi eskidendi suan 49 yasinda filan zaten babam hala öyle mi onlar bilmiyorum ama.
(3,151 puan) tarafından
Yeni nesilde çok değildir heralde ya. Babamın devri zordu adam anlatıyor dağda aylarca yemeksiz kaldıkları oluyormuş yılan da yemiş ağaç kabuğu da yemiş dağdaki su birikintilerinde olan buzları kırıp onun içinde yıkanırlarmış falan daha neler neler şimdi öyle  değildir bence. Üzme kendini stres yapma.
(355 puan) tarafından
Ins sartalari daha quzeldir. Esim qerci ne olursa olsun yaparim dior sadece sizi dusunuorm dior. Herseyle basederim ama oqlumu we seni ozlerim dior. Bende destek oluorum ama icim icimi yiyor. Annen nasil dayanmis kimbilir neler yasamis rabbim butun askerlerimizi korusun
(3,151 puan) tarafından
Aynen canım zor tabiki babamız eve geldiğinde tanımıyormuşuz kaçıyormuşuz kardeşim ve ben düşün yani o derece. Gurbette 2 çocukla tek başına yıllarca mücadele etmiş annemde doğuda ama şimdi o kadar degildir. Özlem illaki oluyor olmaz mı benim eşimde diyor tek zayıfligim kızımla sizi özlemem diye yoksa kolay diyor ama napalim gurur kaynağımız onlar bizim destek olmak guclu kalmak eşleri olarak en çok bize düşüyor ♡
(355 puan) tarafından
Esim bna dior en buyk destekcim sen olucaksin benim qozum arkada kalmamali dior. Ben herseyin ustesinden qelirim ama arkmda sen ol dior zorluklari ondan bna anlatior ki ben hersekilde hazr olup onu beklemeliyim. Cocuqm war 4aylik babasindan ayri buyuyor sebele cekerse oda bi foto atabilirsem qoruor. Napcaqimi hic bilmiorm destek olmak istiorm ama bi yandada haytim awuclarimdan kayip qidior...
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle aynı şeyleri eşimde bana diyor. Bizim de kızımız babasından ayrı büyüdü sayılır telefonda sürekli konuşamıyoruz arada resim atılırsa dediğin gibi işte. Bizde 4 yıllık evliyiz 2 yılı ayrı geçti ama. Birbirimize hasretle yaşıyıp gidiyoruz iste napalim onlar iyi olsun da.
0 oy
(66 puan) tarafından
Canim benm esim de jandarma komando ama egitim gotdu simdi ilce jandarma da calisiyo ne sormk istyosn anlamadm yani tegmen olark askeriyede kalck dedigndn anlamadm 
(355 puan) tarafından
Ya bende bole olsun istiorum ama esim komando olmak istior rutbe atlamak istior aktiflesmek kisacasi daqlara qitmek istior ondan soruorum zaten burya o istedqi icin kndisi bna anlatior zaten bunlari ama ben teqit etmek icin sordum. Bana destek ol dior bende oqlum war 4aylik nasil basedicem bilmiorum. Gideceqim yerlere seni qoturemicem dior benszliqe alis dior :(
(66 puan) tarafından
Kiz sen deli msn kabl etme yani senin icn dyorm nsl sizi birkp gidck bsy olsa cocga o yaninda olmck napcksn tk basina bensizlge als ne demk olur mi oyle sey yani iyi dusun esine de soyle de bu bir defa olmck iki defa olmck bndn snraki hayatmz byle olckbn hep sana hasrt mi kalcm cocgm seni dogru durst gormdn mi buyuyck de onun sizi birakamamsi grekir aslnda ama bnce sncda bi isi var birkma gtmsn bnm esime de elazig komando tabru cikti gelme durmu oldu esim dedi kesnlkle ismimi siln cnku bi gireve gidnce ben evimi goremcm bnm esm hamle cocgm olck evme hasrt kalcm ddi gelmedi yernde kaldi yani o daglra cikmk adrnaln aryo ama icne dusunce pismn olr siklr kisim sogugnda daglrda olr
(355 puan) tarafından
Adrenalinden ziyade esim watan asigi vatan icin biseyler yapmak istior. Watan cocuqumdan da sendende once qelir dior bnde istemiorum ama napicaqimida sasrdim bilmiorm gerckten canim cok skkn
(66 puan) tarafından
Dua edcksn canm bu durmda yapck bsy yok allah yardmcn olsn
(355 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim hersey icin iyi qecelr

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 100 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Adanalibelammm (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 629 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Beblrtm34 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy