0 oy
394 göst.
Diğer kategorisinde (397 puan) tarafından
Namaz kılarken zammı sureler den sadece 2 tanesinde biliyorum bunun bir sıralaması var mı zammı surelerin mesela öğlen ilk sünnet te Kureyş fil süresi okunur  akşam farz namazinda nasr süresi okunur bunun bir sıralaması var mı önce uzun süre sonra kısa okunur vs. Ben bu zamana kadar bilmiyorum bildiğim 2 süreyi okuyordum hep yardımcı olursanız çok sevinirim

7 Cevaplar

0 oy
(174 puan) tarafından
Sen yeterki kil allah icin canim allah kabul eder inslah 
(1,025 puan) tarafından
Öyle bişey yok yanlış yönlendrmeyn lütfen bilmiyosada ezberlemesi lazm Allah akıl vermiş sonuçta ezberleyene kadar öyle kılabilir ama ezberlemeden etmeden bildiği halde öyle kılmamalı
(397 puan) tarafından
Bende o yüzden istiyorum sırası varsa öğrenip bilmek ezberlemek için
-Reklam-
0 oy
(820 puan) tarafından
Canim ben o kadar detayli bilmedigim icin bildigim kisa sureleri sirayla okuyordum niyet onemli Rabbim kabul etsin
0 oy
(127 puan) tarafından
Canm once uzun sure okunur snra kisa 
0 oy
(1,025 puan) tarafından
(1,025 puan) tarafından
Rica ederim canım Allah kabul etsin inşallah
(557 puan) tarafından
Kuzeyin annesi canim ben sunnetlerin de 2. Rekatindan sonda zammi sure okunmuyor diye biliyorum. Okunuyor muydu ki. Sadece ikindi namazinin sunneti ve yatsi namazinin sunnetinde 4 rekatinda da zammi sure okunuor diye biliyordum yanlis mi biliyorum ki ?
(1,025 puan) tarafından
Ben sünnetleri okunuyo diye biliyorum canım sadece 4 rekat farzlarda son iki rekatta sadece fatiha okunuyo
(557 puan) tarafından
Netten baktim simdi canim evet okunuyormus ben yanlis kiliyormusum. Tesekkur ederim.
(1,025 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Hayir canim siralama yok ama ilk rekatta uzun ikinci rekatta kısa okunur 
0 oy
(7,412 puan) tarafından

image

siralama bu sekilde canimm
(397 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
(7,412 puan) tarafından
Rica ederim canim bunu bi kac kere uygularsan ezberlersin zaten. Boyle bir sirlama yok diyenler yanlis biliyor canim. Uzun luk kisalik kelime cokluguna göre degil ayet sayisina göredir. Bu tabloyu cok guzel hazirlamislar Allah razı olsun.bende buna gore kiliyorum.
0 oy
(56 puan) tarafından
Öncelikle ben arapça hocasıydım yatılı Kuran kursunda. Bi arkadaş sırayı yazmış zaten canım önemli olan sırayla okuyup arada 1 tane atlamaman 2 tane süre atlayabilirsin ama 1 tane atlanamıyor. Ve bi an önce ezberle derim zaten kısa ve kolay sureler

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 121 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Mutluyum (566 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 250121u (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 86 göst.