0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde (90 puan) tarafından
Sorularım su kızlar yanlış yaptığım varsa uyarirsaniz çok sevinirim 

1.. Sabah namazından sonra hemen ardından hacet namazımi kılıyorum ikisini kıldıktan sonra duasını yapiyorum ayrı ayrımı dua etmem gerekiyor 

2... Namaz kılarken her sure okunurken Bismillahirrahmanirrahim demem gerekiyormu diyorum ama bazen sanki demeden duamı okuyorum eksiklerim hatalarım varmı sorularımda 

4 Cevaplar

+1 oy
(263 puan) tarafından
Canım nafile namazların mekruh vakitleri vardır o vakitlerde kılınmaz Birincisi, sabah tan yeri ağardıktan, güneş doğuncaya kadar, sabah namazının sünnetinden başka nafile kılınmaz. İkincisi ise; ikindiyi kıldıktan sonra, akşam namazından önce nafile kılmak mekruhtur.
(90 puan) tarafından
Ama hacet namazı nafile namaz mi oluyor şimdi mesela sabah namazimi kıldım sonrasında hacet yani istek namazımı kildim
(263 puan) tarafından
Evet hacet namazı da nafile namazdır sabah güneş doğup biraz yükseldikten sonra ancak kilabilirsin
-Reklam-
+1 oy
(914 puan) tarafından
Sabah namazından sonra 45dk.kerahat vaktidir o sebeple o vakitte tesbihatla meşgul ol ,hacet namazını sonraya ertele. Ve ikinci soru için

(90 puan) tarafından
Anladım canım yanlış yapıyor musum o zaman sabah namazindan hemen sonra hacet namazımi kılıp dua ediyordum ben teşekkür ederim
(914 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim,☺️
0 oy
(3,148 puan) tarafından

Her sureden sonra besmele çekmesen de olabilir çünkü zaten namazdasın başta euzubesmele çekiyoruz ama çeksen güzel olur tabi çekmesen de günah değil ilk sorunun cevabını bilmiyorum ama 

Namazda Fâtiha'dan sonra okunacak ayet veya sûreler için besmele çekilir mi? Namazda her rekâtın başında ve Sübhâneke'den sonra kırâata başlamadan önce besmele çekilir. Fâtiha'dan sonraki zamm-ı sûre için ise ayrıca besmele çekilmez (Zeylaî, Tebyîn, I, 112).
0 oy
(6,378 puan) tarafından
Hacetin iki tane ise iki hacet namsz iki ayrı dua şeklinde tek hacet namazına iki dua olmuyor 
(90 puan) tarafından
Yok canım şimdi mesela sabah namazimi kıldım birde arkasından 4 rekat hacet namazımi kıldım  sonrasında duamı ettim ama öyle olmuyormuş teşekkürler yorum icin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 90 göst.
3 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cadıkız (5,314 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 141 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde Havva4545 (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 395 göst.
12 Mart 2020 Diğer kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.