0 oy
503 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (983 puan) tarafından
Selam kızlar gebelikte devamlı yürüyüş yapan var mı varsa ne gibi faydasını gördünüz ? 

16 Cevaplar

0 oy
(2,104 puan) tarafından
Devamli degl ama sicak gunlerde hemen evin 2 dk ilersnde park var gidiyoruz 3 hamile arkadas orda bi kac tur atiyoruz bakalm dogumda ise yaricakmi sonra parkta oturuyoruz ☺️
(2,104 puan) tarafından
Aynen canimm ben ilk ogrendgmde kiz dedm kiz cikti ☺️
(983 puan) tarafından
Anneler hissediyo diyolar canim dogruluk payi olabilir :)
(2,104 puan) tarafından
Ruyamdada hep erkek gordm ☺️
(983 puan) tarafından
Ben ilk olarak kiz gordum ruyamda snr bazen kiz bazen erkek belli olmuyo :) insallah onumuzdeki ay ogreniruz bakalm cok heyecanli :)
(2,104 puan) tarafından
Insallah canim benimm ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hic bi faydasini gormedim bacim ye ic uyu :D ben yürüdüm de noldu 1 cm açılma ile 40+5 de doguma gittim :D

(983 puan) tarafından
Normal dogum mu oldu canim ? :)
tarafından
Evet canim normal dogum
(983 puan) tarafından
Normal doguma faydasi olmustur canm  yurumenin kac kilo almistn ?
tarafından
Canim 52 ile hamile kaldim 63 ile doğuma girdim
0 oy
tarafından

Kolay doğurdum mesela :D

(983 puan) tarafından
Evet oyle diyolar duzenli yuruyus yaptn mi ?
tarafından
Yani son aylarda günde en az bir saat son gün 3 defa yürüdüm ve kendimi hastanede buldum:)
(983 puan) tarafından
Bnde duzenli baslamak istiyorum 16. Haftadaym daha :)
0 oy
tarafından

Ben fazla yuruyemiyorum yaa dalagim sisiyo hemen :D:D

(983 puan) tarafından
Yavas yavas oluyo canm bnde dinlene dinlene yurudum bu aksam nerde bank bulsam oturdum :D
tarafından
Aynen bende oyleyim
(983 puan) tarafından
Olsun yavasta olsa hareket iyidir :)
tarafından
Demi kaplumbaga gibi yuruyorum iste
(983 puan) tarafından
Olsun kiz kuplumbaga ile tavsanin masalı nasıl kaplumbaga tavsani gecmis bizmde oyle olur yvasta olsa yurumeli :)
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Benim hamileligim yazın geçti ve ödem olmadigim sürece gezdim.. ama son ayimda hiç gezmedim hiç yürüyüş yapmadim.. ben cok hurma yedim ve cok dua etim yasin okudum .. cünkü cok korkuyodum..Elhamdülillah iyi gecti 5 saate dogum yaptim:)MaşaAllah diyimde  senin dogum nezaman dogru?
(983 puan) tarafından
Daha 16. Haftamdaym canim dogum Allah kismet ederse 31 agustos olucak duzenli yuruyuse baslamk istiyom aksamlari cikarm disarda kimse yokken malum korona :D
(4,134 puan) tarafından
inşaAllah canim güzel bi dogumla kucagina almayi nasip etsin Rabbim.. ♡   evde yap yürüyüş yorulursan oturursun hep hayirli geceler
(983 puan) tarafından
Sağol canim insaAllah amin iyi geceler Allah rahatlik versin
0 oy
(1,908 puan) tarafından
baya baya yürüdüm yolda dogurcam derlerdi eşime günah değil mi minibüse binin yengeyi yurutyn derlerdi :) mutlu oluyordum en büyük faydası bu oldu bide aciliyirdum otur otur evde uyusuyo insan :) 
(983 puan) tarafından
Evet  dogru acik havada yurumek iyi geliyor insana :) doguma faydasi oldumu peki ?
(1,908 puan) tarafından
kötü örnek olmiyim benim çocuk gelmek istemiyor du doğum sancım baslamamisti pek iyi bir doğum hikayem yok ama 20 kilo almıştım yurumeseyfim 30 alırdım heralde
(983 puan) tarafından
Olsun canim iyi kotu yavrunu almissn kucagina en onemlisi o ben pek korkmuyorum dogumdan Rabbim kolayini verir insallah :)
(1,908 puan) tarafından
bende korkmuyorum sezeryan oldum ikinciyi normal doğurucam inşaallah normal dogurabilcekken sezeryan olduğuna üzüldüm sadece neyse yasanilmasi gerkiyordu yaşandı bitti inşaallah kolay doğumun olur pilates egzersizleri de çok faydaliymis ikincide yapcm bende
(983 puan) tarafından
InsaAllah rabbim sag salim yavtularimiza kavusmayi nasip etsin hepimize :)
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Ben guzel havalarda cikip yuruodum bir saate yakin sol ayagimin ust kisminda surekli bir agri var gebe kaldigimdan bu yana o agri hafifliodu biraz siskinligim iniodu kan sekerim daha normale donuodu odem olusmuodu fazla yeme istegi yok oluodu psikolojik olarak kndimi iyi hissediodum ama su uc gundur disari cikmiorum esim cikma virus var dior bende evde dans etmeye calisiorum ama yuruyus kadar etkili olmuor 
(5,913 puan) tarafından
Aynen cok.zor canim. Valla psikolojik olarak yipratior meyve cok yeme cok yagli tuzlu seyler yeme beyaz ekmek yeme tam bugday ekmegi ye kizartmalardan uzak durmaya calis Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip.etsin insaAllah
(983 puan) tarafından
Ekmegi az yiyom zaten canim gebelik oncesi hic ekmek yemiyodum smdi azar azar yiyorum insaAllah sag salim yavrularimiza kavusuruz hayirlisiyla :) cinsiyet belli mi ?
(5,913 puan) tarafından
Evet kizim.olacak insaAllah
(983 puan) tarafından
Allah kucagina almayi nasip etsin insaAllah :)
(5,913 puan) tarafından
Amin insaAllah yavrum sende insaAllah ♥️
0 oy
(50 puan) tarafından
Ben ilk gunden son saate kadar yurudum gunluk 6000 adim ve ustu attim dogum sancilarim uzun surmedi dogumum normal dogum oldu, bebek daha Saglikli dogdu bende daha az kilo aldim ve daha az kas kaybim oldu son ana dek yuru canim cok faydasini gorursun ustune farz Yap gunluk 1 saat yuru Ben her Sabah gidiyordum parka aksamda kopegi gezdiriyorduk esimle 
(983 puan) tarafından
InsaAllah kurtuluruz bu virusten gercektn her yer cok kotu durumda kaynanamlarda memlekete gidicek bayrama diye ama gecmezse kimse evden cikamayacak
(50 puan) tarafından
Bende ailemi ozledim onlarda Turkiyede biz Burdayiz gidemicez bu gidisle havalr isinsada bitse bu salgin
(983 puan) tarafından
Ben zaten bebekten dolayi gidemicemde kardesim gelicek insallah agustosta bakalm insaAllah gecer bu hastalikta sicaklarla birlikte
(50 puan) tarafından
Insallah canim saglicakla dogur canim o zamana kadar kendine ve bebegine İyi Bak
(983 puan) tarafından
Sağol canim insaAllah :)
0 oy
tarafından
Çok yürüyüş yaptım canım doğumum kolay oldu ama sadece yürüyüş yapmadım evde plates topuyla calistim YouTube dan sandalye egzersizi açtım çalıştım  birde nefes egzersizi ama en çok yürüyüş yaptım 
(983 puan) tarafından
Ne guzel canim darisi basima insaAllah :)
tarafından
Amin sağlıkla al kucağına canım :)
(983 puan) tarafından
InsaAllah canim sagol :)
0 oy
tarafından
Dr un tavsiye ediyorsa yürü canım. Benim son 1 haftaya kadar yürüyüş yapmam yasaktı. 
(983 puan) tarafından
Bi problem yok cok sukur canim cok yorulmadan yuru diyor
0 oy
tarafından
Ben her gün yürrdüm gezdim ve doğumhaneye girmeme çıkmam arasında sadece 1.5 saat oldu ama aynı zamanda yarım squat kelebek hareketi falan yaptım 
(983 puan) tarafından
Ne guzel canim darisi basima :)
tarafından
Amin canım Allah bi avazda kurtarsın
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Ben bazen yapıyordum telefona adım sayar yükledim ordan 2.000 adım yürüyordum
(983 puan) tarafından
Ne guzel canim hareket iyidir :)
0 oy
tarafından
8 ay boyunca hergun 7-8 km yururdum hicbir fayda gormedim 1 hafta hastanede yattim 24 saat suni sanci cektim 10 saatte doguramadim :D 10 donum bostan yan gel yat osman :D
(983 puan) tarafından
Kiz fazla kilo almamissindir ama ona fayda etmedi mi ?
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Nerdeyse hergun düzenli yürüdüm sonuç; sağlıklı bir gebelik geçirdim, fazla kilo almadım doğuma 1 gün kalmış yürüyüş yapıyodum ama doğum olacağından haberim yoktu, sezeryan oldum :)
(983 puan) tarafından
Ne guzel canim sezeryan niye oldu ?
(1,174 puan) tarafından
Bebek aşağıya inmiş ama Sancim yoktu hiç suni sanci da istemedim kesinlikle baştan konuşmuştum doktorla sezeryan oldu
(983 puan) tarafından
Anladm canim Allah bsgislasn :)
(1,174 puan) tarafından
Amin canım hepimizinkini inşallah ❤️
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Ben devamlı baştan beri yürürdüm. Cok kilo almadım ve normal dogum yaptım doğumum da suni şancı alarak acilmam kısa sürede oldu ve doğumum kolay oldu çabukta toparladim
(983 puan) tarafından
Ne guzel canim darisi basima:)
0 oy
tarafından
Ben kuzum gebeliğin basndan beri yürüyorum 24+1 bana iyi geliyor şişlik felan olmadı hala kilo alımını da yavaş latiyor
tarafından
Heee buarada hergün 50 dk en az:-)
(983 puan) tarafından
Ne guzel canim bnde duzenli istiyorum ama korkuyorumda disari ckmaya artk almanyadaym burda bin kisiden fazla var korona

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 329 göst.
26 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Edanur'un annesi♡♡ (1,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 481 göst.
0 oy
9 cevap 281 göst.
+1 oy
3 cevap 114 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,364 soru

11,292,860 cevap

34,711 kullanıcı

...