0 oy
309 göst.
Diğer kategorisinde (66 puan) tarafından
Yaratmak ALLAH'a mahsustur. Araf54

Güzel Anneler ve anne adayları yaratmak kelimesi günümüz de çok uygunsuz bir şekilde kullanılıyor. İnsan için ve hiç bir canlı için yaratmak kelimesi kullanmak doğru değil. ALLAH göstermesin imanımız tehlikeye girer ve imanımız gider. Şimdi ben o niyetle yaratmak kelimesini kullanmıyorum diye yazabilirsiniz güzel kardeşlerim çok mu zor meydana geldi,oluştu diye söylemek yazmak. ALLAHÜ TEALA'dan başkası hiç birşey yaratamaz. Bu yüzden kendiniz için veya başkası başka birsey için yarattı kelimesini kullamayın. Yaratmak kelimesi yerine meydana geldi , oluştu diye söyleye bilir ve yazabilirsiniz.  

5 Cevaplar

0 oy
(10,411 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende buna çok dikkat ederim ve çok yerde de düzeltirim bazıları bozulur ama düzeltmek gerekiyo bunu burda paylaşmanda çok yerinde oldu kanaatimce
(66 puan) tarafından
Evet insanları yanlış yaptığı bir şeyi doğrusunu söyleyerek yahutta doğrusunu göstererek yaşıyorsanız ne mutlu ise :)) bırak bozulsunlar nefislerine ağır geldiği için doğrusunu söylemekte güçlük çekiyorlar malesef
-Reklam-
0 oy
tarafından

Tesekkurler hassasiyetiniz için 

(66 puan) tarafından
Sizlere faydam oldu ise ne mutlu bana.
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ben çok dikkat ederim bu kelimeye bazen tam ağzımdan cikacakken fark eder değiştiririm gerçekten önemli birisi için çok yaratıcı demekte yanlış 
(66 puan) tarafından
MAŞALLAH size bunları duyunca çok mutlu oldum ben çevremdekilere uyarı yapıyorum ben o niyetle demiyorum diyor İNŞALLAH kendilerini bir an önce düzeltirler.
(7,441 puan) tarafından
Benim eşim bu konuda çok hassastır insanları hemen uyarır bana da o aşıladı zaten o yüzden hiç aklımdan çıkmaz
(66 puan) tarafından
Ne güzel eşinize dua edin teşekkür edin ne güzel bir bilgi öğretmiş size :)
0 oy
(538 puan) tarafından
Yaratıcı düşünce, yaratıcı eser, yaratıcı fikir vb. Cümleleri maalesef ki okullarımızda öğretmenlerimizin bazıları farkında olmadan öğrencilerimiz için kullanabiliyorlar.  İnce hassas bir konuya değinmişsiniz. Bilinçlenilmesi gerekiyor kesinlikle. 
(66 puan) tarafından
Evet canım sizde bu konuda dikkatliymişsiniz MAŞALLAH size çocuklarımıza bu konu ile ilgili doğrusunu öğretelim ve niçin yanlış olduğunu da anlatalım.
0 oy
(1,908 puan) tarafından
aynen katılıyorum ben üretmek kelimesini kullanıyorum yaratılmışi  uretebiliriz ancak o da Allah'ın bize verdiği akıl ve beceriyle 
(66 puan) tarafından
Aynen öyle canım MAŞALLAH sana

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 514 göst.
28 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Buse06 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 214 göst.
0 oy
13 cevap 116 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (161 puan) tarafından soruldu
0 oy