0 oy
955 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Ya kizlar ne olur yasayan varsa yazsin napacagimi bilemiyorum yarın suni sancı ile dogum yapcm doktorum 10 saate kadr sancı vercez dedi istersen sezeryan dedi ben normal istiyorum bebek haka yukarda karnim inmemis sancim yok acilma yok esim kiziyo 10 saat suni sanci bosuna ceker sonra sezeryan olursun beni dinle sezeryan ol diyo biri sezerhan zor diyo biri suni sanci zor diyo napacm bilemiyorum sezeryanmı suni sancımi bilemiyorum egerki sancıda zorlansam 1 2 saate kdr durcam dayanamazsam sezeryan istesem alirlarmi sezeryana yoksa 10 saati gecmeyene kadr almazlarmi yardimci olun nolur karar bana birakmislar ya suni 10 saat yada sezeryan bilmiyorum 

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Normali denemeden sezeryan olma derım zaten sancın olsa da hızlansın dıye suni sancı illaki veriyorlar bi dene belkide on saatı bulmaz bile 
-Reklam-
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Akrabalardan iki gelinimiz bir bir bucuk gün diğeri iki günden fazla suni sancı verdiler o şekilde doğuttular devlet diye, görümcem de özelde 18 saat suni sanci aldı, bebeğin kalbi yavaşladı hemen sezeryan yaptılar
0 oy
tarafından
Bence sezaryen ol yakinima suni verildi 12 saat çekti ve yine bebek gelmedi sezaryene alindi 

Hani sen bilirsin ama sonuç sezaryen olacak gibi duruyor anlattigina göre o yüzden bosa 10 saat sanci cekip yine de sonunda sezaryen olacagina secimini yap
0 oy
(657 puan) tarafından
Benimde açılmam sancım yoktu suni sancı verdiler yine açılmam olmadı doktor kendi kesti suyumu getirdi 6 saat çektim sancıyı açılana kadar anam ağladı ıkına ıkına bi ara pes edip sezeryan istedim sonra 6 cm açılmam olduğunu öğrenince vazgeçtim doktorum sezeryan mecbur kaldığım sürece yapmam dedi bana bırak güven bana dedi güvendim çok şükür doğum yaptım 9 cm açılmamla doğuma aldı 3 dikişle çıktım doğumdan doğum yapacağım sıra çok kolay geçti anlamadım ama sancı berbattı oğlum 5 aylık bir daha normal doğum yapmam diyordum şimdi yaparım diyorum 1 gün çekiyorsun sonra kucağına alınca unutuluyor rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah 
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm bn sezeryan oldum dort saat sonra geldi kaldirdilar ondan sonra nerdeyse hic yatmadim bebegim kuvezdeydi surekli cikip ona baktim karnim kesi yerinde yanma oluyordu ama dayanilmiyck bsy degil ama sezeryan olmadan once kendi sancimi 7 saat cektim acilmam guzel ilerlemedi cok yavasti ve darlik vat dedi dokto direttim  olur diye ama sancilar siddetlenince ve daha 7 8 saat surer denince bide doguramazsan alt kesik sezeryana gidersin dedi doktor cunku darlik vatdi sezeryan oldum simdiki aklim olsa hoc cekmezdim o sanciyi karar senin ama sezeryan pyle zor degil dorduncu gun dusakabin temizledim dusun dusunlekelerini ovdum :())))))
0 oy
(359 puan) tarafından
Canım doğum bi muamma malesef ne olcağı belli  olmaz ben sezeryanim  zor olur senin ki kolay rabbim kolaylık versin inş şöyle anlatiyim ben iki kere sezeryan oldum birinde doğumdan iki gün sonra sırt boyun baş ağrısı çok çektim birinde de sezeryan sonrası ağrı çektim belli olmuyor o yani bi kere de 4 aylık bebeği mi alttan ilaç verdiler iki gün boyunca o şekilde doğurdum onun da ağrısı bambaşkaydı yani dediğim gibi sen kalbinin sesini dinle rabbim kolay doğumlar nasip etsin sağlıkla kucağına al evladını 
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Canım bebek inmemişse sancı ile açılma olmayabilir.. şans işi herkeste durum farklı ilerliyor.. deneyebilirsin tabi sezeryan gibi bir alternatifin her daim var..ama.ben olsam hiç kendimi kasmazdim.. sende stres yapma Allah hayırlısı ile kurtarsın önemli olan bebeğinin ve senin sağlıklı bir şekilde doğumu gerçekleştirmeniz.. her türlü doğumun biraz mesakkati var.. Allah yardımcın olsun
0 oy
(359 puan) tarafından
Öncelikle inşallah gerek kalmaz da kendi sancıla doğurursun canım aynı şeyi ben yaşadım 41 haftada 1 gece 1 gündüz hem kendi sancm hem suni sancıyla açılmam olmadı bebeğim tehlikeye girdi doğum kanalında solunum sıkıntısı başladı sonra sezaryene alındım çatım dardı sezaryen oldum 3 günde toparlandım hepsi Zor ama napalım bi şekilde dayanıyoruz 5 ay öncede kızımı dünyaya getirdim yine sezaryen le bu defa belden uyuşturma istedim çok şükür oda rahat geçti inşallah normal yoldan olursun eğer doktorun engel görmedi ise dene derim bu süreç yaşanmadan bilinmiyor malesef 
0 oy
(2,351 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben suni sanciyla dogum yaptim ama senin durumunda degldim . Aksam 7 de yatisim yapildi 2 cm acilmam vardi ve bebegimin kalp atisi hizliydi kalp atisi normale donmesse sezeryana alirirz dendi . Serum verdiler kalp atisi normale döndü ama 2 cm acikligm oldugu icn bni eve gondermediler. Sanci cektim  zor mu zor acikcasi yalan soliyemem  yatagi yumruklamistim agrimdan ama kesinlikle hepsi sanci sancidan snra dogumda zorlanmadm  gece 1.15 de dogdu kizim toplamda 10 dkika surdu dogum   . Dogumdan snra agri kesici verdiler  cok rahat hareket edebiliordm ve kizimi cok rahat emziriyordum sezeryanda dikis yerlern bir sure agriyor  diye biliyorum .  Hakkinda hayirlisi olsn ama o durumda ben normal isterdim cunku  normal dogum bebek icn daha saglikli ama aci esigim dusuk dayanamam diyorsan tabiki sezeryanda sonucta bi dogum sekli sezeryanla dunyaya gelen birsuru cocuk var

Bnle birlikte bi bayana daha suni sanci verdiler ama kadin asla sanci cekmedi hic agrisi sizisi olmadi. Sadece bekledi sancinin gelmesini acilmasinin olmasini agrisi olmayip  acilmada olmayinca sezeryanla dogum yapti . Suni sanci bazi kisilerde ise yaramio demekki sasrmistim ogun ben inler agri cekerken o bana korkarak bakiordu :) dogumlardan snra koridorda karsilastigimzda espirisini bile yapmisti senin sesinden korktum acilmam olmadi die :)) 
0 oy
(25 puan) tarafından
Kardeşim aklın varsa sezaryan ol banada 10 saat demişlerdi açılma falan olmassa devam ediyolar suni sancıya 48 saat suni şancı verdiler bana yalvardım sezeryana alın diye almadılar o kadar pişman oldum ki normal doğum diye tutturdum çocuğumun doğmasına sevinemedim agridan acıdan 1 ay yatakta yattım dikişlerden bebeği emziremiyodum oturupta sırf bu yüzden 2. Bebeği istemiyorum doğum korkusuna.
(2,351 puan) tarafından
Dikisin cok mu oldu ki yirtilman mi oldu kesi mi attilar . Bende normal dogum yaptim sadece  2 tane iceri dikis atildi oda etkilememisti beni sadece iyilesmeye basladgnda kasinmaya baslamisti
(25 puan) tarafından
Kesi attılar dikisim coktu 28 tane dikisim vardı pazartesi 12 de yatış yaptım suni sancıya başladılar salı günü gece 11 de doğum yaptım o kadar zorduki ilk çocuğum heycanla doğmasını bekliyosun ama tam bir eziyetti devlet hastanesinde
(2,351 puan) tarafından
Devlet daha da kotu zannediorm bu konuda  ya  devlette dogum yapipta memnun olani gormedm acikcasi bak bi ust yorumda bnm dogumum yazio bnde ozelde normal yaptim suni sanciyla.  Belki vucut yapisiylada alakalidir catı olayi felan ne bilim :/ gecmis olsun  umarm tekrar ole olmaz ins kolay hbir dogumun olur birdahki sefere tabi istiorsan :)
(25 puan) tarafından
Okudum canım sen yatak yumruklamışsın ben doktorun saçını çektim gencecik kızdı ölüyorum dedim ya bırakın kalsın içerde çıkarmayın gibi bi cümle kurdum allah affetsin öyle bi acı değil tamam doğumdan sonra o acı geçti bu sefer dikişler afedersin ne wc gidebiliyodum ne bacaklarımı kipirdatabiliyodum şükür atlattık ama bende bi travma olarak kaldı artık cevremde kimi hamile görsem sezeryan yap diyorum sanki herkez benim gibi olacakmis gibi geliyo ben doğurdum 2500 gr ablam benden önce doğurdu 4 ay önce 4600 kadının gıkı çıkmadı helal olsun dedim tabi o gününü ve kendi sancısını bekledi candan can cikiyo kolay değil allah tüm gebelere kolay doğumlar nasip etsin inşallah
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım ben 2 normal doğum yaptım 1de sezeryan yaptım sana yemin ederim sezeryanın böyle olduğunu bilseydim ilk ikisinide sezeryan olurdum hani o sancıyı çekmiyosun ya o bile teselli oluyo insana tabi sezeryanında zorlukları var ve sen doktorunun dediğini yaparsan çok çabuk iyileşirsin  ben hiç pişman olmadım hiç yatağada giremedim pehşembe ameliyat oldum cmrtsi  taburcu pazartesi tek başıma taksiyle hastaneye gittim 
0 oy
tarafından
Benim bir ablam aynı senin gibi 10 saat sancı çekti rahmi 2 santim filan açıldı bebek gelmiyor sonra suyu geldi ama halem dogum olmamış mecburen sezeryana almıilar bebek kakasını yapmış senin tercihin canım. 
0 oy
tarafından
Cnm korktumak gibi olmasın ama bnde olanı anltym18 saat suni sancı yedim açılmam saat başı 1 cm oluyordu o an neler yaşadığımı Allah bilir o kdr çok canım yanıyordu ki bni sezeryana alin diye yalvardım hemşireler gelip bu kdr bağırma diyorlardı kolaysa gelin siz doğurun dedim inat etti o kdr sancım vardı 18 saat içinde 1 2 kere gelip bakıyordular bir damla su bile vermiyorlar afedersin gidip lavaboda ki sudan içiyordum boğazım ağrıyordu artk bagırmaktan Allah bir avazda kurtarsın normal doğum yine tercihim olur ama çok çabuk iyileştim doğum yaptığım gibi unuttum onca sancıyı 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 559 göst.
11 Ocak 2021 Aile kategorisinde hlmblc (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 167 göst.
0 oy
13 cevap 285 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 407 göst.
23 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu