0 oy
952 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Ya kizlar ne olur yasayan varsa yazsin napacagimi bilemiyorum yarın suni sancı ile dogum yapcm doktorum 10 saate kadr sancı vercez dedi istersen sezeryan dedi ben normal istiyorum bebek haka yukarda karnim inmemis sancim yok acilma yok esim kiziyo 10 saat suni sanci bosuna ceker sonra sezeryan olursun beni dinle sezeryan ol diyo biri sezerhan zor diyo biri suni sanci zor diyo napacm bilemiyorum sezeryanmı suni sancımi bilemiyorum egerki sancıda zorlansam 1 2 saate kdr durcam dayanamazsam sezeryan istesem alirlarmi sezeryana yoksa 10 saati gecmeyene kadr almazlarmi yardimci olun nolur karar bana birakmislar ya suni 10 saat yada sezeryan bilmiyorum 

33 Cevaplar

+1 oy
(2,159 puan) tarafından
Seni korkutmak istemem ama Bi arkadaşımda senin gibiydi suni sancı verdiler okadar acı çekti bebek doğmadı alttan kesi attılar iç taraflara ama doğmadı bebek sonra sezeryana aldılar hem aşağısı kesikti kem karnı kesik zor Bi durum. 

Sana bıraktılarsa sezeryan ol canım. Açılma yok kendi sancın yok çok zor olur.

Aplam da sezeryan oldu yarım saate bebek yanındaydı ve 2. Gün ayağa kalktı. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Konu hakkında bilgim yok rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
benim doktorum açılma yok sanci yok kanalada inmemis dedi 40 hafta dolsun riske atmam alırım dedi gelmedi normal yolla 40 da aldi
0 oy
(63 puan) tarafından

Kuzum benim de acilmam yoktu eğer suni sancı sonrası yine açılma olmazsa sezeryan olursun yani boşa acı çekersin dedi bende sezeryan oldum :angel:

0 oy
tarafından
Kaçıncı haftadasin ki canım suni sancıyla dogum yapan da var ama suni sancı alıp açılması olmayan da var . Ama kendi sancin tutsa suni sanci da alınca.hemen açılma oluyor ben 40+5 te doğum yaptım. Suni sancı vercem dedi doktor ben gitmeyecektim o gece tesadüfen kendi sancım tuttu kendi sancım la suni aldım gidince dogumhanede bir saatte doğurdum çıktım 
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Bende tam tersi suni vermek istedi bende hormonlarla yapay bir sekilde rahmi kastırmaktansa sezaryen istiyorum dedim doktorum suni ol diye ısrar etti malesefki onu dinledim en son acil sezaryene alındım.. Bilmiyorum cok duyuyoruz suni sancı ile bosuna sancı cekeni.. Benim basıma geleni olumsuzluk olmasın diye yazmıyorum.. 
0 oy
tarafından
Sen normal doğum istiyorsan suni sancıyı bi dene derim. Bende hiç acilmam yokken suni sancıyla doğum yaptım toplam 10 saat verdiler ama sadece son1 saati zordu. Gene dayanamadigin yerde sezeryan istersen alirlar ozelse. Bende son anda sezeryan istedim ama normal oldu nasip 
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Bilgim yok canm sorun yukari ciksin diye yazdim
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Sancı bebeği aşağı indirir canım ben olsam denerdim bir sonra ki doğumları da düşünerek 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Sezeryan dan bu kadar korkmana gerek yok canım eger dogumun seni böyle riske sokacaksa hıc kendini de bebegını de zorlama derim tabıkı karar senin benim 3.sezeryan olacak inşallah öncekiler gibi rahat gecer senınde Rabbım yardımcın olsun 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Vallahi şu doktorları anlamıyorum bebeği sağlıklı gördüler mi kuduruyorlar. Bişey batıyor popolarına etrafımda ueni nesil annelerden normal sancısıyla doğum yapanı görmedim. Hepsi de özelde yaptılsr. Özel böyle işte ruh hastası pislikler ya hiç mi yok sağlıklı bi insan  hiç mi yok kendi sancısıyla dığum yapacak. Allahın belaları 

Benim arkadaşım bugün doğum yaptı 41. Haftada kuduruk doktor çağırmış bunı. Sancın yok suni vereliö diye. Suniyke bebeğin kalb hızlanmış. Sonra  apar topar sezeryana almışlar.

Bacım sen başka doktora 42. Haftaya kafar da bekle 

Beni de suni sancıyla normal Doğurttular ben çok çekmedim  ama bi daha kendi sancım gelmeden asla diyorum 
(4,040 puan) tarafından
Evet ben de orda tanımıştım seni :) sen de aklımdasın bu arada annemle bile mücadele veriyorum o konuda  :D ben ortaokulda dkab öğretmeniyim izindeyim şimdi :)
(2,692 puan) tarafından
Biz de öyle, annemler kayinvalidemler falan hep bir mücadele :) boyle hassas konularda hemfikir olduğum birini görünce adini mih gibi aklımda tutuyorum :D onun dışında pek bakmam isimlere :)
(4,040 puan) tarafından
Allah razı olsun güzelbakışın için:) herşey evlatlarımız için biz bişeye sebep olmayalım da gerisi onlara kalmış
(2,692 puan) tarafından
Aynen öyle. Hazır paketli gıdalar için de onu düşünüyorum. Gücümün yettiği yere kadar uzak tutayım da ilerde ya alışkanlıktan uzak duracak ya da öyle şeylere alışacak. Bu ihtimallerin farkındayım. Ama ilerde zaten alışacak diye şimdiden vermeyi yanlış buluyorum, tv tel konusunda olduğu gibi. Gelişim cağında koruyabilmek yani maksadım.

Rabbim korusun çocuklarımızı inşaallah :)
(4,040 puan) tarafından
Aminnnn :)
0 oy
(813 puan) tarafından

Benim ablam ilk doğumunu suni sancıyla yaptı canım. Kesin 10 saat sancı çekiceksin diye bişey yok ablam 7-7buçuk saatte doğurdu ama 4-5 saatte doğuranda var o senin açılmana bağlı, ki ablama çatın dar dedi doktoru normal doğumun zor olacağını en başından belliydi yani. 1bucuk ay önce yine doğum yaptı ablam 3. çocuğu mecburi sezeryan oldu ilk doğumu suni sancıyla olmasına rağmen bana sakın mecbur kalmadıkça sezeryan olma normal doğum daha kolay dedi. 

Suni sancıyı bı dene derim ben 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım suni sancıda açılmanı olmazsa zaten sezeryan olacaksın. Doktorun sana direk teklif etmiş bence sezeryan ol. Ben panik atak ve depresyon hastasıyım direk sezeryan oldum. Spinal anesteziyle oldum. 3.gün ayağa kalktım. Diğer doğum yapan annelere sohbete gittim. Bakanım yoktu eve gidince çocuğuma da kendim baktım. 2 ay sonra hiç ameliyat olmamış gibiydim. Sezeryan gözünde büyütme. 
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Valla yengem 3ünü de suni sancı ile doğurdu aynı o şekil hepsinde sancısız açılması gitti

Seninki kaç haftalık 
(61 puan) tarafından
40 +2 canm
(12,510 puan) tarafından
İnşallah kolaylıkla doğar canım
0 oy
tarafından
Kesinlikle sezeryan pişman olmazsın normal dogum diye direnenleri hiç anlamıyorum ben sezeryan oldum aynı akşam yemek yedim yürüdüm ertesi sabah taburcu oldum eve geldiğimde biraz agrım vardı bi profenid diye bir ilaç var ağrı kesici ondan sabah akşam iç ağrı falan kalmıyor hastaneden çıktığımız günün ertesi günü validen hastanede kullanmadığım eşyaları bile kendim çıkarıp yerleştirdim 
tarafından
Bu arada isteğe bağlı sezeryan oldum canim çatı muayenesi bile yaptırmadım hiç çok da memnun kaldım baş ağrısı bel ağrısı hepsi hikaye ameliyat yerin ağrıyor bir iki gun ayrıca zaten her türlü kesecekler seni popona kadar kesişmektense karnını kessinler çok daha iyi
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ayni seyi yasadim suni sanci almayi tercih ettim oglum cok sukur dogdu

Direk sezeryan karari verseydim icimde kalirdi keske deneseydim suni sanciyi diye
0 oy
(758 puan) tarafından
canisi zaten bi 6 santime kadar  dayanirsin sanciya  10 santime ne kaldi ki . sana bagli bazi insanlarin hemen acilma olur bazilarinin ki olmaz ben sabah 11 den aksam 9 a kadar cektim ve dogurdum . senin durumu. söyle  bebek asagi inmemis o kadar saat sanci cekip sezaryen olmakta var insallah sabaha kadar sancin kendi gelir ve hemen dogurursun
0 oy
(108 puan) tarafından
Benim bebeğim de aşağıya inmedi 41. Haftadaydık. Bebek yukarıda olduğu için bi şey yumuşasın açılma olsun  diye ilaç koydular alttan. Akşam koydu doktor 11 gibi sancım başladı sabaha doğru baktılar açılma yok doğum yok . İlacı aldı . Sancım da baya azalma oldu. Öğlen suni sancı verdiler . Ne açılma ne sancı.  İkiside olmadı.  Toplam 2 santim açılma oldu 2 gün boyunca. İkinci gün akşam 5 'ten sonra sezeryana aldılar. Eğitim araştırma hastanesinde oldu bu durum. Anlıcan hem yok yere sancı çektim hem hastane köşesinde mahvoldum hemde sonunda sezeryan oldum. 
0 oy
(148 puan) tarafından
Bende 9 saat hem kendi sancim hemde suni sanci verdiler ama 1cm bile acilmam olmadi sezeryana aldilar
0 oy
(155 puan) tarafından
Sabah 8 de basladilar suni ye saat 4te dogurdum bebek inmedi assa acilma sanci yoktu hic kirkma al suniyi derim ama tabi karar snin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 557 göst.
11 Ocak 2021 Aile kategorisinde hlmblc (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
0 oy
13 cevap 283 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Vidividi (1,535 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 406 göst.
23 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu