0 oy
1,170 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Merhaba maddi durumumuz iyi değil şuan eşim virüsten dolayı issiz ve ben devlete gidiyordum  dün post actim bilenler bilir muayeneye doğumda orda olacaktı zaten surda doğuma 2 3 gün var zaten hastane de salgın var dediler sağlık bakanlığı kafam çok karıştı devletin azarlamasi ilgisizliği üstüne viruste çıkınca hepsi üst üste geldi ve bizim son 2500 TL paramız var o paradan 1500 doğuma vericez geri kalan 10 gün sonra 950 TL kiraya vericez Allah büyüktür 10 güne neler olur diye biyerim buruk iyimi etdim kötümü bilemiyorum ☹️ bu günler gecicek inşallah evde az çok iki aylık erzak var gibi idare ederim bebeğin bezi ıslak mendili de 2 ay gibi var sonra Allah kerimdir sizce kötümü yaptık 

Daha sonra devlete başvurularda bulundum yardım ederlermi bilmiyorum zor durumdayım benim gibi olan varmı ☹️

22 Cevaplar

+2 oy
(1,358 puan) tarafından
Canım yaaa :( virüs devlette var özelxe yok diye birşey yokki. Bence biraz sıkıntıya katlan doğumunu devlette yap derim çünkü özelde doğum yapınca birsürü test yapıyorlar onlarda extra ücret istiyorlar 
(1,358 puan) tarafından
Ya testi devlette yapıcaksan doğumuda devlette yap bişey olmaz
(1,358 puan) tarafından
Devlet doğum yapanlar için steril ediyor zaten odaları hiç korkma
tarafından
Nasıl yani anlamadım
(7,165 puan) tarafından
Özeller testi doğum parasının içinde yapıyor anormal ekstra bir şey olmadıkça bende 1400 liraya yaptım başka da bir para vermedim
tarafından
Teşekkürler cevap için
-Reklam-
0 oy
tarafından
Su an değilim Allaha şükür ama cookk cektim bende yarini cok takma canim Allah veriyor kulun rizkini 
tarafından
Evet bende çektim bu sefer de anne olucam işsizlik virüs doğum parasızlık üst üste geldi
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ben doğuma verilen paralara acıyorum ya çok özel bi hastane olmadıkça  gereksiz bnce
tarafından
İyi bir hastane ilk doğumum orda oldu degicek eminim ama bu işsizlik ve parasızlık ta sorun oluyo işte
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Canim evet devlet zor ama birgun katlanabilirsin yapamam dersende rabbim rızkını veriyor dogum yaptigimda sadece 40 tl vardi bebegim geldi bereket geldi ALLAH yardimcin olsun
tarafından
Amin inşallah bizede öyle olur
 ne bileyim insan korkuyor gidip sitres cekecegime fakirlik çek daha iyi diyo eşim :(  oda kafamı karıştırdı
(3,669 puan) tarafından
Normal mi sezarryan mi
tarafından
Normal doğum
(3,669 puan) tarafından
Anladim cnm hakkinda hayirlisi
0 oy
(1,717 puan) tarafından
Bence dogum6nu devlette yap. Dogum6nu gelse devlete gitsen sana dogum yaptırmıyoruz mu diyecekler. Olacak her yerde olur. Öyle düşünme o para sana baska sekilde lazım olur. Devlete git. 
tarafından
Bilmiyorum ki esimde özel olsun diyo oda devlet istiyordu ama ortalık çok kötü diyo iyice stres oluyorum
0 oy
(2,743 puan) tarafından
Canm ya Bence devlette bı bak iyice araştır belki virüs yoktur varsa yap ozelde kendini ve bebeğini tehlikeye atmaktansa elini at taşın altına RABBİM yardmcn olsn
tarafından
Evet öyle yapacağım tek sorun doğumdan sonra fatura kira onuda olmadı belediyeye felan başvuru yaparım inşallah destek olurlar eşim ise girene kadar Allah büyüktür eminim buda benim ve benim gibilerin sınavı heralde rabbim beterinden korusun yinede
(2,743 puan) tarafından
Amin amin cümlemizin ins :) beni tanidin mı kz bir de :D
tarafından
Tanıdım kız normalde isimlere bakmam ama görünce aklıma geldin :) ç....m :)
(2,743 puan) tarafından
Tşk ederim ismimi isfa etmedin :DD hadi hayrlisiyla bereketyle mutlulukla şansla gelir küçük meleğin:)
tarafından
Malum burda gizlilik önemli inşallah canım
0 oy
tarafından
Canim allah yardim etsin dogumdan sonra emzirme ve dogum parasindan faydalanirsin ama allah buyuktur bugunleride atlatacaguz allahin izniyle.
tarafından
İnşallah en azından o parayla bir ihtiyaç görürüz
0 oy
tarafından
Hiç bişey sağlıktan daha önemli değil bence. Bebek rizkiyla gelir inşallah endişelenme 
tarafından
Evet inşallah öyledir
0 oy
(1,625 puan) tarafından
ĞDevlette doğurdum banada çok dendi azarlıyolar insan yerine koymuyolar diye üç stajyer kız vardı hala dua ediyorum onlaransabah yanıma geldiler akşam gittiler benimle öyle ilgilendilerki belimi ovdular müzik açtılar benle konuştular eğlendirmeye çalıştıkar doktor görüşe erkek almamasına rağmen eşimi istediğim için aldılar çok iyilerdi sanki özelde doğurdum tek kötü olan doğumum uzun sürdü pek bilgi vememişler aileme o kadar. Virüs hastahane ayırt etmiyo iyi düşün benim imkanım olmasına rağmen kıyamadım o parayı vermeye ki eşinde şuan işsiz bundurum ne kdarnsğrcek belli değil herşeyi düşün
tarafından
Evet ama virüs yüzünden esimide alamayacaklar içeri ziyaret edemeyecek ve malesef beni gittigim doktor doğum olmadan insanın odunu koparıyor hemşireler çok ters bide virüs tuz biber oldu
tarafından
Ben özelde yaptım paraya kiydim.
Ama kardeşim cimrisi özele para verilirmi mis gibi bedava yaparım diyip 18 saat aç bırakılarak sadece serum ile tek bir odada kendi kendine kafayı yemesi sağlanarak en sonunda kan gelince mudahalede bulundular her devlet bir olmuyo şuan o kadar pismankiiii..
tarafından
Benim gittiğim iyi değildi yalan yok
Yokun iyisi sadece  devlet işte
0 oy
(2,834 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım,doğrumuymuş hastanenin verdiği bilgi 
tarafından
Evet doğruymuş sağlık bakanlığı aradı beni bugün :(
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Bence de öz2lde yap insan hayatında sayılı doğum yapıyo herkesin eline bırakamıyorsun kendini
tarafından
Evet esimde öyle diyor öyle böyle atlatırız diyo tamam şuan işsizlik den dolayı 1500 iyi para gibi geliyo diyo ama iş olunca 1500 bişey değil unuturuz diyo
(6,668 puan) tarafından
Bebeğin rızkını Allah veriyor cnm ona güven
tarafından
Evet çok doğru ilk defa işimi şansa bıraktım bakalım neler olacak
0 oy
tarafından
Canım ben hayatımda ilk defa yaşayacağım duygu için giden paraya acımam . 

Bence bu günlerde riske atma özelde yap doğumunu. 

Bence kiracıyim ama rabbim rızık üstüne rızık verdi .

Hem eşimide soktum. 

Hayatımın en güzel günüydü. 

O benim ellerimi tutar iken çocuğum dünyaya geldi ....❤❤❤❤
tarafından
Evet ama sorunlar hep üst üste geldi Rabbime sığınıyorum artık
tarafından
Ama kuzum diğerleri gibi aman özelde doğum mu yapılır diyip aradan 1 ay sonra ihtiyacı olmayan eşyaları alan yiyip içip bilmem ne yapanlrdan değilsin en azından .

Şuan devlet hastaneleri hepsinde karantina alinmiş insanlar var .

Özelde yok .
Iyi bir özelde verdiğin paraya acıma .
Hem bu duyguyu bi kere yasiyosun.
Sanki o parayı kaybetmiş gibi düşün .
tarafından
Evet öyle yapmadığım için biraz rahatım normalde ama
İnşallah bu günler de gececek
tarafından
Geçecek kuzum  inşallah
0 oy
(70 puan) tarafından
Vuruş özel devlet diye ayrım yok malesef herşeyin hayırlısını versin bende senin gibi durumdaydım devlette doğum yapacam dün ben muayne falan oldum ebe beni azarlamadı doktorum beni azarlamadı aynı şekilde hastane çalışanlarının hiçbiri bana kötü davranmadı ben çok çok memnun kaldım doğumum bu hafta ici yada sonrası tam belli değil devlet hastaneleri sürekli dezenfekte ediliyor rabbim sana hayirlisini versin inş biraz zorlanacaksin ama allah yoluna koyar umarim
0 oy
tarafından
Devlette aynı ozelde inan o para ile bir suru ıhyıyacını karsılarsın dogum her yerde aynı dogum 
0 oy
tarafından
Cnm ben özelde yaptım ne tek doğum parasıyla olmuyor ayrıca ücret de ödüyoeusn testlere iğneye kapsamayan şeyler oluyr 
(499 puan) tarafından
Ben odememiştim  her yer farkli mı acaba
tarafından
Ankarada yaptım ben doğumu oğlumun doğum sonrası 1 aşsıı vardı onu kendimiz aldık uyuşmazlık iğnesi vurdular 320 TL bir tane daha vardı ama unuttum zaman geçti baya
(499 puan) tarafından
Bizim de 16 ay oldu sanki 16 yıl olmus gibi herseyı unuttum valla :(ama para vermedim gibi hatırlıyorum ya bişey için. Ama şu var dogumda ekstra toptan ucret odedı mi eşim hiç bilmiyorum
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Bizde ayni durimdayiz canim 975 kira 4 cocuk en kucugum bir yasinda beziydi mamasiydi derken zorlaniyoruz 2 ay yetecek kadar erzak aldik esim işe çikamiyor malesef Allah yardimcimiz olsun Yaradanima şukurler olsunki o bizimle baska kimsemizde yok zaten sadece Allah var gam yok diyorum saglik olsun ilk once 
0 oy
(13,570 puan) tarafından
Az  sık disini devlette yap.

O parada kalir cebine.

Gene de sen bilirsin 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Doğum zaten stresli birşey birde devlette doğum yapayım diye strese girme. İçinden ne geliyorsa onu yap önceki doğumun da özelde olmuş bildiğin yerde daha rahat olursun
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Cocuk dosun 300 tl cocuk parasi bide 180 emzirme odenegi alican  iyi kotu 480 tl ediyo bide kiradan artan 50 530 tl 
tarafından
Anlamadım emzirme parası sigorta olmasa ala bilirmiyiz ki sigorta yok
0 oy
tarafından

Ben o yoklukta özel hastaneui aklimdan dahi geciremezdim :ermm: asıl para dogumdan snra lazım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 176 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 560 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 232 göst.