0 oy
1,030 göst.
Aile kategorisinde (6 puan) tarafından
Arkadaslar burayi surekli okuyorum.Ama giris yapmamistim.Bir sorum olacak o yuzden kayit oldum. Dogumu tek yapicam yani esim yanimda olacak.Sonrasinda da tek olacaz kimse olmicak. Bu durumu yasayan oldu mu?

24 Cevaplar

0 oy
(9,288 puan) tarafından
Kaç gun tek kalacaksn cnm
(6 puan) tarafından
Hep canim
(9,288 puan) tarafından
Eşin sadece.doğum da mı olck :/
(6 puan) tarafından
Hem dogum ve sonrasi yani tek basimizayiz
(9,288 puan) tarafından
Anladm. Ben eşin de yok sandm. O varsa birlikte atlatırsınz inşallah cnm. Bizde tek sayılırdk eşimle
-Reklam-
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Hiç mi kimse olmicak
(6 puan) tarafından
Malesef hic kimse olmicak...
0 oy
(776 puan) tarafından
Eşin destek ve anlayisliysa hic korkma canim başarırsınız 
(6 puan) tarafından
Evet cok destekci
0 oy
(91 puan) tarafından
Belçikali sevda tek yapti
0 oy
(12,513 puan) tarafından
İlk bir hafta yanımda kaldılar sonra hep tektim esinle birlikte üstesinden gelirsiniz canım 

Hayırlı kolay doğumlar olsun insallah 
(6 puan) tarafından
InsqAllah
0 oy
tarafından
Ustesinden gelirsn Insallah. Duygusal olarak anne ariyo insan ama tek basina da yaparsin zor degil. Ben kendim gondermstm 3 4 gün yanimdalardi. İnsan yalnzken kafasi daha rahat oluyo. Bebegini emzir karnini doyur uyu devamli ilk zamanlar. Kafan rahat olursa sütün de bol olur
(6 puan) tarafından
Banyosundan felan korkuyorum
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Bn varım canm buyur sor
(6 puan) tarafından
Nasil doyurdun banyo yaptirdin
(2,028 puan) tarafından
Cnm sütüm hemen gelmedi ama heşire geldi göğsümü sıktı gelicek dedi var sütün şeklinde teselli etti ve zamanla geldi sütüm. Bn elimi makas şeklinde yaparak emzirdim hala öyle devam 8.5 aylık.   
 Banyosu icinde küvette file ile yikadım eşim hazır olan suyu maşrafa ile eline döktü parmakları aşağıda yağmur duası şeklinde ellerimle hafif ovaladim ayaklarından başlayarak en son kafası ni yıkadım canm
(6 puan) tarafından
Tesekkur ederim ama gozumde cok buyutuyorum
(2,028 puan) tarafından
Hic büyütme canm gözünde doğum oldu eşim korkusundan kucağına alamadı mecbur ben kendim kalkıp aldım  demek istediğim  . Bebeğini gördüğün andan itibaren emin ol içgüdüsel olarak ne yapman gerektiğini biliyorsun sadece sakin ol telaş yapma emzircen altını alcan ilk gün böyle çok basit
(6 puan) tarafından
InsaAllah ustesindem gelirim
0 oy
(847 puan) tarafından
Vay guzum sağ yardımcın olsun. Anneler babalar uzak mi. Eşine kenetlen izin alabiliyorsa esin alsin kamuda mi bilmiyorum özel mi. Ama izin alsin inşallah. Yaparsınız danışırsınız hergun annenizi arayın ya da büyüğünuzu. Videolar var bebek bakımı icin birsuru. Allah yardımcınız olsun. Bi giriş allah korusun yaza geçmezse bende eşimle ben tekolcam :(((( rabbim yardımcımız olsun
(6 puan) tarafından
Anne baba uzak kayinbabagileden hayir yok evet esim polis izin alabildigi kadar alacak
(847 puan) tarafından
Ay canim benimkide asker. Rabbim yardımcımız olsun. Tek varlığımız kocamız bebeklerimiz.
(6 puan) tarafından
Aynen canim valla
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Ben kendi rızam ile sadece eşimi istedim bir gece sancı çektim yanımda kaldı hep güldürdü yüzumu ağlarken doğumda da destek oldu doğum sonrası da birlikte baktık sarece annem yıkamaya geldi 
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Evet ben yaşadım

Negatif enerji yayan açık arayan eleştiren birilerinin olmasına hiç olmamasını tercih ederim 

Çakall gibi konusmaktan baska işe yaramayan insanlar vardı bnde yalnızdım

Allah Bi kolaylık veriyor
0 oy
tarafından
Hastanede bi kadın kalsa yanında daha rahat edersin aslında ama bi sorun olmaz eve geçince yanımda kaynanam vardı rahat edemedim gitti dha iyi oldu rahat ettim çocuğa daha iyi baktım ilk çocuğum hiç tecrübem yoktu daha önce hiç bebez bezi değiştirmedim hiç ni bebeğin üstünü değiştirmedim ama çok rahattım nnelik iç güdüsü yeter 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Esinle olduktan sonra basarirsiniz canm bnde tek buyutenlerdenim ve iki cocugumda coj zor gazli girlak oldulari halde sukur basageldik geliyorz insllh
(6 puan) tarafından
InsAllah bende ustesinden gelirim yani esimle geliriz
0 oy
(1,908 puan) tarafından
ikincide bende kimseyi istemiyorum banyoyu da hiç korkma canım küveti var zaten bı elin tutup diğer elinle su dokersin ilk başta eşin yardım eder zaten Allah yardımcın olsun inşallah
(6 puan) tarafından
Aynen banyoda esim yardim eder yine de gozum korkuyor biraz rahatladim ama yorumlari cevaplari okuyunca
(1,908 puan) tarafından
ben ilk giydirirken kayinvalidem sanki beşinci çocuk yavaş ol biraz demişti :) o meleğin dilini sen çok iyi anlarsın zaten cesur ol yeter biz kadınız yapamiyacagimiz hicbisey yok ❤️
(6 puan) tarafından
Cok rahatladim vallla
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Evet benim öyle oldu 6 gün 5 gece yalnızdım eşim gündüzleri geliyordu birde dogumumda yanımdaydı 
(6 puan) tarafından
Benimde oyle olacak 10 gun hep ebde olacak esim
0 oy
tarafından

başarirsiniz canim sen annesin en iyi sen bakarsin 

(6 puan) tarafından
InsaAllahhh
0 oy
(496 puan) tarafından
Şuan ben öyle oldum son açıklamadan sonra eşim yarın maraşa gidip kayinvalidemi getirecekti doğum için hoppp şehitler arası yolculuk valilik iznine bağlandı kaldı öyle bir de 4 yaşında kızım var evde ne yapcam ne halt etcem kaldım böylece 
(6 puan) tarafından
Aynen benim kaynanamda gelecekti fakat gelemicek virusten dolayi benim annemde hayirsiz zaten. Ama senin ikimci cocugun yine tecruben vardir
(496 puan) tarafından
Onda sıkıntı yok hastanede yalnız olacağım evde kızım nasıl duracak eşim gidip gelmesi gerektiği zaman kızımı nereye bırakacak kafamda deli sorular
(6 puan) tarafından
Yaaa cnaim valla Allah yardimcimiz olsun . Bende dusunmekten deli olacam valla ama yorumlar cevaplar biraz rahatlatti beni
(496 puan) tarafından
Ben öyle yorumla rahatlayacak insan değilim pimpirikli yim biraz artık düşünür durumum ne olacak nasıl olacak diye
(6 puan) tarafından
Valla ben sadece tek kendimi saniyordum ama moral oldular bana
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Ustesinden gelirsin korkma yorumda okudum banyosundan fln korkarm yazmissin hic korkma esinle her seyin ustesinden gelicen insallah benim eltimde esiyle tek basina bakmis bebegine 
(6 puan) tarafından
InsaAllah canim benim
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben de tektim canim babam baska sehirde yogun bakimdaydi annemler kardeslerim hicbiri gelemedi sadece esimle ben vardim kaynanam hastanede 2gece kalip eve dondu hastane çıkışı eve yanliz geldik ve babami kaybettim ustune. O moralle baktim diplerdeyim yinede bakabildim sen rahatrahat bakarsın suan 5 aylik hala yanlizim ilk 2 ay cok zorlandim ama gecti gitti ustesinden gelinmeyecek birsey degil sende basarirsin yapan nasil yapiyor ole dusun. Kimse bilmiyor ilkbasta bakmayi zamanla hersey ogreniliyor allahyardim ediyor icgudusel ilerliyor bazi seyler
(6 puan) tarafından
Oncelikle basin sagolsun canim. InsaAllah ustesinden gelirim
(202 puan) tarafından
Yapilmayacak birsey yok kuzum. Bol bol emzir emzirdikce sutun gelecek artacak ilk iki ay neredeyse saatte bir emzir. Gece de dahil. Banyosunu da fileli bebek kuveti al zaten bebegi filenon ustune koyunca geriye bisey klmiyor normal su dokuyosun yikiyorsn basini yikarken yuzustu cevirip dok suyu elinle doktukten hemen sonra yuzundeki fazla suyu al. Baska hic bi zorlugu yok goguslerine lansolin krem sur catlama olabilir. Ve bolbol bebegine karnina masaj yap her emzirmeden sonra gazini muhakkak al. Ozel mesaj atabilirsn herturlu sorunda yardimci olurum bende yanliz buyutuyorm oyuzden seni cokiyi anlıyorum
(6 puan) tarafından
InsaAllah insaAllah
0 oy
(119,521 puan) tarafından
Bem tek başımaydim eşim doguma girdi ertesi gun işe basladi tekrar hep yamlizim ilk baslar kendini kotu hissedersin ama rabbim yardim ediyo yaa uzulme korkma cok iyi bakarsin 

Benimde ilk bebegim tecrubem hic yok yanlizdimda bak bugun 49.gunumuz
(6 puan) tarafından
Yaa tek sen ve bebgin birde esin mi
(119,521 puan) tarafından
Evet malesef hatta esim sabah cikip aksam geliyo
(6 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kirkini nasil cikardiniz canim
0 oy
tarafından
Hiç bisey olmaz korkama ben har şeyi tek yapıyorum 
(6 puan) tarafından
Dogumdan beri mi
tarafından
Evet doğumdan beri bebeğim 2haftaliken bronist oldu hastaneyle tek basima uğraştım har şeyiyle tek basima yapıyorum sezaryanla doğum yaptım inan anne olduktan sonra har şeyi yapıyorsun bebegin için
(6 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim tabi benimde insaAllah bende ustesimdem gelirim
tarafından
Amin canım gelirsin korkma

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 228 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 562 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,925 puan) tarafından soruldu
0 oy