0 oy
720 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

KİZLAR BİRAZ UZUN OLDU AMA HAKKİNİİZİ HELAL EDİN gerçekten çok BUNALDİM LUTFEN YORUMSUZ GEÇMEYİN :(

ben evimden rhtsizim birleşik bir büyük uzun bina maalesef 4.katt oturuorm bir de bana giriş kat veya ikinci kat lazim maadi olrk elmzde hazırda para yok çocuk oldu borç vs çıkmak istiyorum ama o evden er yada geç ama şimdiden bile çok bunaldm düşüncelerden nasıl olacak altından kalkablckmyz acaba istediğimiz gbi ev sahibi bir ev fln bulabkckmyz diye malum buzmnda kiralar uçuk bütçemize göre de bulmak lazim .s şükür biizm borcumz nisanda bitior bir tek 6 7 milyar anneme var oda zmnka azar azar ödeyeceğiz ztn ama ben annemide anlamiorm sanki taşınmak cooook zormus gibi knsup duruyor kendine olan borcu da alttan alttan ihma ediyor sanki odemeyecgz :) 15milyari ödemisiz okdrnimi ödemeyecgz sanki.. hani gerçekten çok mtszm o evden ev sahibi de demiş zaam yapmak için knsrken eşime siz başka ev ararsiniz bnde başka kiracı olmazsa diye altimizdaki teyze ile ev sahibi bir yanı o dese cikrt diye cikrtr diye dsnuorm kötü olsak ne edecekler cikrticklr olan bize olacak yine bunu düşünemior annem maalesef SİZLER NE ALEMDESNZ NASİL CİKTİNİZ İSİN İCİNDEN EV VS ? 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

Canim yanlis anlama da sesli harfleri yazmamişsin kisalta kisalta anlasilacak hicbir sey kalmamis yazida ben cok az sey anladim hele şu teyze,alt kat,  kısmında komple gitti bende:D

tarafından
yazış şeklimi bir türlu dgstremiorm :)))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım bizde tasincaz Ağustos da kira 100 TL artick 1000 TL olck bizi asar çok fena . 

Tasinmak çok zor mobilyalar bı milyon parça olck eşyalar vs bnde kara kara düşünüyorm
tarafından
aynen canım çok zor taşınmak 4 5milyar i bulur Dior annem
tarafından
Neden ki o kdr niye olsn
tarafından
kirası depozitosu araç i fln
tarafından
Biz depozito vermemistik bazı evler istemiyor.
0 oy
tarafından
Cnm kırılacak şeyleri süngerledim mutfaktan başladım sobra diğerleri sardım kutuya koydum kendini yormadan dinlenerek yap 
tarafından
hani ben toplamakdan şey yapmiormda maaşı açıdan dusunuorm nasıl di maadi olrk nekdr a çıktı? kolay mi zormu ev bulmak?
tarafından
İstediğin standartlara göre fiyat değişiyor tabi ki evin bulması o kadar kolay değil eşyalarımı geçici kaldırttım ben eşim eğitim de uzman mesela eski evde ev sahibi oğlu evlendi haber verdi 1 haftada ev bulduk ve taşıdık düşün yani zprlugu 500dü taşıdımız yer 900 ama benşmle ilgili ben istedim orda oturmayı temiz ve güzel bir evdş ev taşıma da kamyon tuttu eşim arkadaşlarını çağırdı 450 verdi kamyona 2 mobilya koyduk 2 arabamız vardı kırılıcakları da araçla götürdük
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Valla bn daha tasinali yeni 3 hafta oldu yavas yavas yaptim herseyimi ama cok yoruldum tabi tasinmak cok da zor deil cnm 
tarafından
bizim 4.kat maalesef :(/:)
(2,849 puan) tarafından
Ona gore istiyolar canim parayi malesef ya
tarafından
ztn istemeseler di sasrdm:) yakin ev bulursk valla yavaş yavaş tasinrm ben eşyaları elimle elimizle :) bina eski içi dar dar olmasa ckyatlari fln elle tasittrdm eşime:))) az olsun masraf diye:)))
(2,849 puan) tarafından
Insallah iyi bi ev bulursunuz canim
tarafından
inşallah canım inş
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Bizde aynı dertteyiz  bir  buçuk yil önce taşındık kayinvalidem baya hastaydı  ev sahibi bir anda bize haber vermeden satmış evi çıkın dedi alan kişide bizde hasta kayinvalidem için giriş kattan tuttuk dükkan üstü  taşındıktan 15 gün sonrada vefat etti kayinvalidem   rutubet çok fazla evde  bebek doğduğunda bizde taşınacağız inş  çok zor taşınması  hele bide yardımcı olmayan öküz bi es olunca daha zor bide bu kez bebekle taşınacağız zorluk zorluk üstüne Allah yardımcımız olsun canım inşallah 
tarafından
aynen canım gerçekten zor durumdsn Rabbim yardmcn olsun kardeşim :( allah islerimizi kolaylaştırır ins
(1,060 puan) tarafından
Amin canım inşallah:)
0 oy
(55 puan) tarafından
Bizde uygun ev arıyoruz şuan oturduğum ev yola yakın çok görüntülü yazın aşırı sıcak o yuzden taşınmak istiyoruz tabbi kiralar almış başını gitmiş taşınmak ta o kadar zor değildir diye düşünüyorum ALLAH yardımcımız olsun 
tarafından
amin inşallah canım Rabbim gönlüne göre versin:)  bu sene değilde seneye nasip se taşınmak için cbalaycgm şimdiden ev bakmaya başlaycgm
(55 puan) tarafından
Amin canım tsk ederim Rabbim seninde gönlüne göre versin
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum dogru anladiysam biraz ekonomik sorununuz ve ev ihtiuacinizxvar annende parasini istiyor. Bizde taşınacağız esimcustleniyor taşınma sürecini. Benimde inşallah hayırlısıyla ikizin olacak evet borumuzda var. Onceden de vardı biri bitiyor biri başlıyor. Eşimin ailesinden para aldık onlar sktrmiyor ama ben biran önce ödemek istiyorum sonuçta herkesin kendi kazancicihtiyaci. Kızkardeşimde yeni mezun bian önce ise girip bana yardımcı tutma peşinde. Bende bir bebeginnsorumlulugu öncelikle anne babaya ait kendinle ilgilen diyorum. U donemde gecim herkes icin zor. Çok şükür halimize deyip elimde var olanlarla mutlu olup bu durumlarla baş ediyorum :) 
tarafından
aynen canım allah yardmcmz olsun:) bu sene bi ciksnda taşınma isine bakicm smdidn ama
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Valla canım ben 34 haftalık hamileydim ve kimsem yoktu tek başına ev taşıdım. Çok zorlandım ama bikac yardım edecek kişin varsa okadarda zor değil. Ben tek başına baş ettiğime göre.
tarafından
bir şekilde taşınır eşyada dglm :) lakliye parası bir suru masraf :(
(1,456 puan) tarafından
Aynen taşınır canım. Önemli olan paketleme ve taşıma. Evin içine eşyalar geldikten sonra yavaş yavaş düzlenir. Biraz yapar biraz dinlenirsin. Ben öyle yaptim. Eşim çok yardımcı oldu sağolsun.
tarafından
çok sevndm canım eşinin sana destek olmasına inş hep böle iyi olursnz ❤
(1,456 puan) tarafından
Sağol canım benim teşekkür ederim duan için :) allah herkese mutluluk huzur versin :)
tarafından
amin inşallah canım iyi hyrli bir es çok ama çok önemli
0 oy
(278 puan) tarafından
Ben konuyu pek anlamadm ama biz yeni evlendigimizde 1 sene kontrakt imzaladik 3 aylik pesin para odedik arti ev sahibi bizden onden depozite istedi kira kadar depozite verdik bizim dugunun ertesi gunu adam evi bosaltti ben tabi yerlesim evi temizliyim derken bi iki ay boyle ggitti duzeni kuruyum eve alisiym diye bu sefer adam evi geri istedi tayini ciktigi yere alisamamislar vs geri geldiler bizde daha yeni fuzeni kurduk derken geri herseyi topladm kutulara yerlestirdim baska ev aramaya basladik bi 2 hafta boyle bitti evi bulduk  yeni yapim ev tabi insaatan yeni cikmis bide o evi temizlemekle ugrastm bi kac gun bu surecte hep yanlizdim tabi hem maddi hem manevi cok yiprandik masrafi cok oldu tabi  yeni eve tasinmanin cok masrafi var abonelikler depoziteler filan ama suanki evimden ve ev sahibimden cok memnunum buranin kirasi 600 tl dogalgaz 180 gelyofu basta ama suan 80 lerde elektrik su 70 lerde gelir merkezi sistem zmaanla duzene girdi faturalar onemli olan ev sahibiyle arayi iyi etmek ha tabiki borca girdikmi girdik ev tasimak zor is yya bi duzene alistim diyon bi bakyon baska biyerdesin 
tarafından
gerçekten helal olsun canım altından kalkmssn onca şeyin altından ve ev sahibi önemli tabi bizim skntimz şu bizim ev sahibi almanyada ama gelip gider arada ve alt komşum yasli VIR teyze ev sahibi onun agizina da bakar o kimi istersen onu al kblm dedi eve düşün yani nese kadın ayrı bir sknti ztn oturdgmz ev uzunlamasna başka evlerle yapışık sesler hep duyuluyor vs gleni gideni kkntrl ederler filan ev sahibi en ufak bir şey olsa cikrtick demek ki ki bgn ben başka kiracı siz başka ev bakarsnz fln demiş
(278 puan) tarafından
Ozaman orasi olmaz ya siz bi an once borc odenir ha borca filan girerim diye dusunyosan yeterki guzurlu olun aha biz daha yeni dugun yapmisiz evimiz filan yok ben kaynanayla oturmam diye dugun oncesi soyledim sartimi koydum lakin ev bulamadik duzgun bizmde dugun vardi kartlar basildi erteliyemezdikte mecbur dugunu yaptik ev tuttuk ona bi ton masraf gitti onden para vermek gibi oraya alistik derken baska eve masraf taptik ama huzurluyuz borcuda yavas yavas oduyoz canm dusunme sen esin sag oldugu muddetce borctan kurtulursunuz ama kafaniz rahat olsun ama sakin onden para vermeyin ev sahiplerini smartmayin
tarafından
yok kuzum kimseyi simrtck maadi drmumz yok kske olsa inan ev sahibini arar agizima geleni soler cikrdm ztn:( ama bu sene mecbur idare edicgm çünkü bende hamilelk doğum fln derken çok yiprandm kndme glmm gerek borç yeni btior birikim yapmaya bslamk lazm azar azar cckda oldu biyandan ama seneye nasipse ckicm
0 oy
(2,484 puan) tarafından

Girdigin eve depozito vermen lazim bi kira onden odemen lazim bide elektirik suyu dogalgazi ustune yapiyosun sonra o evin temizligi var oda masraf bide taşınma işi var yabi bacım 3-4 milyari rahat bulur bizde tasinmayi dusunuyoruz ama bilmiyorum cok zor ya :ermm:

0 oy
(355 puan) tarafından

Smdi sorununu anlamadim ben annenemi kizmissin ew sahibinemi alttaki teyzeyemi yoksa ewe mi ha birde tasinmadan korkuosun kiralar ucuk :) bende suanki ewimden hicc ama hicc memnun deqilim Allah izin werirse temmuz agustos qibi tasincam. Yani tansinmak cokda zor olmasa qerek ne kadr zorsa bile max 10qun surer sora tertemiz ewinde rahat edersin takma bole seyleri

tarafından
maadi açıdan tkiorm em çok ben cnm:)
(355 puan) tarafından
Benm ewim 1.kat rutubetli tabi bebis olunca hastalandi dr rutubetten uzak tutun dedi o yuzden kaynanamla ewleri deqstircez. Smdiki oturduqum ewe nisanliykn 40bin masraf yapildi herseyi deqsitirildi falan 1bucuk senedir oturuorum tertemiz daha herseyi. Smdi kaynanamin ewine cikcam oraninda herseyini deqstirecem en az 40bin daha masraf yapcam nakliye isi falan yok kiracida deqlim ama tadilat isleri beni daha cok yoruor.. Isin maddi kisminida esim dusunsun :)
tarafından
ilahi kız:) eşler düşünsn tbi :) ama bize de dert oluyor ister istemez

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 899 göst.
10 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ciceekbakan01 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,345 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 361 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu

378,358 soru

11,325,050 cevap

34,777 kullanıcı

...