0 oy
435 göst.
Diğer kategorisinde (2,891 puan) tarafından
Özellikle bebeği iki yaşa yakın olanlar nasıl kestiniz 

Oğlum 19 aylık ve resmen meme bağımlısı iflah olmaz öyle düşünün 

12 haftalık hamileyim bazılarınız biliyor bugun zehirli guatr olduğumu öğrendim

PROPYCİL diye Bi ilac verildi sabah baslamak zorundayım

Bu ilacı içmezsem bebeğim düşermiş zaten riskliydi

İçersem ve emzirirsem oğlum da sütten guatr olurmuş

Bana yardım eder misiniz nasıl sütten Bi anda kesebilirim? 

5 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından
Ben 2 yasında kesmiştim her gün bir içtiği öğünü atladım yavas yavas alıssın diye canım en son da anlattım sen artık büyüdün bardakta süt içebilirsin vs tarzında :) 
(2,891 puan) tarafından
Yavaş yavaş kesme şansım yok hemen yarın ilaca başlamam lazım
(12,513 puan) tarafından
O zaman sende sadece anlat canım.. Rabbim kolaylık versin inşallah
(2,891 puan) tarafından
Laftan anlamaz ki hiç dereceyi inşallah cnm
(12,513 puan) tarafından
Anlarlar canım onlar her seyi inşallah kolaylıkla bırakır canım
(2,891 puan) tarafından
Sanırım işine geleni anliyo:) inşallah kuzum
-Reklam-
0 oy
(996 puan) tarafından
Canım benim ilk kızım 6 aylıktı ben bir buçuk aylık hamileydim o yüzden uyu kızımı 12 ayına kadar emzirdim yani hamileyken de emziriyordu ama son aylarında bırakmak zorunda kaldım çünkü ağız sütü için benimki de çok bağımlı etmemeyi bende şu kutu sütler oluyor muzlu çilekli olanlardan geceleri kalkıp ağlıyordu çok istiyordu ben de biberonu koyuyordum onu veriyordum unutana kadar bir hafta falan böyle sürdü sonra alıştı bir daha meme istemedi 2 kızıma da bu şekilde alıştırdım
(2,891 puan) tarafından
Çok isterdim ama kesmeye mecburum :( meyveli süt sevmezde inek sütü veriyim ama  cok memeci keyif sigarası gibi yemek üstü meme ister
(996 puan) tarafından
canım benim çocuklarım da öyleydi sürekli bağımlı gibilerdi ve diğerleri acısı hemen gelip emirler'de yemek yeriz hemen gelip emerler dedi ben bu şekilde kesmiştim inek sütü de olur benimkiler inek sütü tatlı olmadığı için anne sütü gibi değildi anne sütü birazcık daha böyle hafif tatlımsı o yüzden ben bir süreliğine hani bırakmaları için muzlu süt çilekli süt verdim
(2,891 puan) tarafından
Bn onları verince tükürüyor cici bebe atarım içine
0 oy
tarafından
Kısmet budaya kadarmış üzülme sakim canm bende troid var sakin kotu düşünme ben 2 senedir kullaniyorum
(2,891 puan) tarafından
Ya bıraktırması İmkansı gbi mahvoldum habire ağlıyo:(
0 oy
(10,510 puan) tarafından
Ah cnm rabbim kolaylık versin ben de bunu düşünüyorum kızım 11 aylık ve 3 aylık hamileyim kesmem lazım ama bağımlının da ötesi bisey ne ypcammm hiç Bilmiyorum 
(2,891 puan) tarafından
Bugun kesmeye mecburum yarın veremem :(
(10,510 puan) tarafından
Yaaa bir anda çok zor olur yaaa ınşaallah unutur cnm
(2,891 puan) tarafından
İnsallah cnm
0 oy
(295 puan) tarafından
Canım benim kızımda 1 yaşına girecek hamile olduğumu öğrendim o yüzden bırakacağım. Ama bir anda bırakmayı onermiyorlar. O yüzden ben başta uykudan önceki ogunleri kesecegim. Sonra uyandıktan sonraki öğunleri. En son da gece emmesini. Ancak böyle olur. Başka yolu yok. Birden kesersen mizmizligina sabredeceksin. Hep anlat 
(10,510 puan) tarafından
Ay cnm yaaa benim 11 buçuk aylık 3 aylık oldu doktor emzirebilirsin sıkıntı olmaz dedi ama ne yapacam bilmiyorum yaa
(2,891 puan) tarafından
Bana 5 ay demişti zehirli guatr oldm:(
(295 puan) tarafından
Valla bende kararsızdim. Ama çevremde çoğu kişi sütun birinden birine yaramaz dedi. Yani karnındaki bebek zayıf olabilir filan gibi şeyler söylediler. Doktordan iyi bilecek değiller ama. Zaten benim sütüm de öyle çok kilo yapan bi sut değil bıraksa bebeğim daha iyi olacak. En azından sonrasında zorlanmam
(10,510 puan) tarafından
Ah cnm yaaa çok bağımlı bebeğim ne yapacam bilmiyorum
(295 puan) tarafından
Yavaş yavaş bırak canım sende

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 113 göst.
0 oy
4 cevap 104 göst.
4 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde B. Sema (436 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 195 göst.