0 oy
638 göst.
Aile kategorisinde (4,134 puan) tarafından
Tutmaya niyetliisiniz? Yada tutunusmu emzirirken?

28 Cevaplar

+1 oy
(2,107 puan) tarafından
Ben tutamicam yebi dogum yaptim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ben tutuyorum canım geçen seneden 15 borcum var 
(4,134 puan) tarafından
inşaAllah canim Allah kolaylik versin
+1 oy
tarafından
Niyet ediyorum bakalım kısmet canım 
(4,134 puan) tarafından
Ek gidaya gectinmi canim
tarafından
Az az veriyorum canım
+1 oy
tarafından
Yeni doğum yapmıştım kirkim bile çıkmadan ramazan ayiydi tutmadım canım ama şimdi 1 yaşına girmiş olacak onun için Rabbım izin verirse tutacam inşallah 
+1 oy
tarafından
Benim de kzım 4 aylık olacak ramazan başında kararsızım valla ne yapacam bilmiyorum 
tarafından
bi iki gun tut baktin bebegin ac kaliyor tutma .. zaten 4. aydan sonra yavastan ek gidaya gecia yapiliyr
tarafından
Gündr 3 kere falan mama vereyim diyorum çok istiyorum tutmayı geçen sene hamileyim hepsini tuttum bu sene de tutmak istiyorum
tarafından
.. viberonda verme bence canim .. seni reddeder bu sfer kasik mama verebikirsin tabi doktoruna danis once ....ben oyle yapicam yani benimki de tam 4 aylik.olacak cunku
tarafından
Doktora danışsam muhtemelen tutma diyecek ben en iyisi sağlık ocağı hemşire sine sorayım daha iyi yol gösterir
tarafından
evet bencede 4 aylik asisinda sor bende oyle  yaparim
+1 oy
tarafından
Yeni anne olanlar için birşey diyemem ama bnm oğlan 9 aylık ve emziriyorum bu kıştan bu yana 40 gün oruç tuttum kaza orucum vardı sütü etkilemiyor oruç sahur yaptığın sürece 
+1 oy
(3,458 puan) tarafından
Canım 8 aylık hamileyken hepsini tuttum şimdi oğlum 10 buçuk aylık olacak tutacam inşaallah. Emziriyorum
+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Evet ben geçen sene de tuttum o zamanlar 5 aylık Di şimdi gene tutacam hatta 3 aylar da hafta içi tutuyorum 1 2 gün kızım 14. 5 aylık hatta salı da tutup bu hafta 4 5 gün tutmayı düşünüyorum kandil olduğu için bebeğin büyük ek gıda yiyo ise tut yoksa tutma  2 gün tutarsın 1 gün ara verirsin vs 
+1 oy
tarafından
Ramazan da oğlum 10 aylık oluyor tutucam ben aç kalmaz oğlum ek gıda da yiyor çünkü 
+1 oy
(659 puan) tarafından
Benim oglum 3 aylik olcak ramazanda denicem eger olursa tutmaya niyetliyim 
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Malesef tutamicam sutum az zaten tutarsam hepten gider 44 gunluguz daha :(
0 oy
(151 puan) tarafından
Bende tutmaya niyetleniyorum ama bakalim bebeğim 6 aylık ek gıdaya geçtik inşallah tutarım 
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Ben tutmak istiyorum ama eşim emziriyorsun tutma dedi. 8 aylık oğlum, kararsızım. 
tarafından
masallah oglun buyuk canim ek gida da aliyor esine bakma bence tut .. en azindan  2 3 gun tut 1 gun ye ... ahirette esim tutma dedi demen bisey kar wtmiyor ..
(2,119 puan) tarafından
Evet öyle yapayım geçen senede tutamadım hamileydim. Ondan önceki senelerde mikrop vardı susuz kalmamam lazımdı tutamadım doğru düzgün. Bu ramazan deneyeyim tekrar mikrop bir sıkıntı vermezse oğlum idare edebilir herhalde.
tarafından
bend egecen sene tutamadim yeni hamileydim ve cok.asiri mid ebulantim.vardi bebegim.gekismiyordu doktor yasaklamisti sadece 5 gun tutabilmistim ... 24 gun borcum var .. kziom 4 aylik tutacahim.inseallah bi skimti olmazsa ..
(492 puan) tarafından
Canım benim.kizimda ramazanda 9 aylık olacak ama.bende tutamayacağım sanırım her bebek bir olmuyor 9 aylık ama ek gida olarak acta bıraksam sadece gece yatmadan 1 çorba içer yoğurt yer başka ağzına hiçbişey sürmez gündüzde devamlı memede emmek istiyor ayı da büyük olduğu için süt anca yetiyor bende korkuyorum açıkçası allah korusun süt kesilirse bisey yemiyor ac kalır diye :(
tarafından
senin kiz tam tersini yapuyor desene gece cogunlukla sut emmesi lazim gunduz yemesi lazim ....vlall benimd normalde sutum azdir ..ama ben sahura kadar yiycem oyle yapacam artik 2 3 tutar 1 gun yerim ... oyle deneyecegim ....
0 oy
(535 puan) tarafından
Kızlar bende tutuyum diyorum ama süt  azalıyor mu bide ben emzirirken çok acikiyorum yemeyince elim ayagim titriyor başım dönüyor 
0 oy
tarafından
Bir kaç ay önce tutmadığım oruçları tuttum ramazanda da tutmayı düşünüyorum 
0 oy
tarafından
Geçen sene hamileyim diye tutmadım zatem 30 gün borcum var keşke tutsaydım bu sene tutacsm inşallah 
0 oy
tarafından
Evet tutucam elbette 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yaklaşık.5.5 aylık olacak tutmayı deneyeceğim . Sütümde azalma olmazsa tutarım canım.. belki ufak ufak ek gıdaya da başlarım . 
0 oy
tarafından

Ben tutamayacam malesef doğumum var :(

0 oy
tarafından
Tutucam insallah. Oglum 9 aylik

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 505 göst.
0 oy
4 cevap 71 göst.
28 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifarasss (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 159 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,460 cevap

34,874 kullanıcı

...