0 oy
703 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar nasıl başlayacagimi bilmiyorum ama bn önceden bu kadar değildim ama evlendikten sonra takintilarim vesveselerim arttı :((( bir konuya takılınca takılıyorum .   Dini ve günlük  konularda içimdeki vesveseler bitmiyor :(( eşime anlatiyrium bazen kızıyor boşuna gereksiz şeyleri takıyorsun diye :(( onada çok bahsedemiyorum kızdığı için . Paylaşacak kimsem de yok içime atıyorum :((  Virüs bitse müftülüğe gitmeyi psikolaga gitmeyi düşünüyorum .. çünkü çok darlaniyorum içim içimi yiyor. Atlatabilir miyim bu günleri .. Bnim gibi olan var mı 

15 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
En güzel psikolog inan ki abdest, kuran ve namaz bunları hic ihmal etme ferahlatır canım inşallah 
tarafından
Öyle yapıyorum inan canm 5 vakit namazima dikkat ediyorum .. Kur'an okumaya çalışıyorum fırsat bulunca .. bunları yaptıkça inan dediğin gibi rahatlıyorum .  Fakat işte nasıl birseyse beynimden atamiyrium :((( inan yaşamayan bilemiyorum çok zor bir şey
(907 puan) tarafından
Git canim ihmal etme, bir uzmanin seni dinleyip anlamasi bizlerden cok cok farkli oluyor tabi, kendini daha hizki toparlarsin
(12,513 puan) tarafından
Zihnini başka şeylerle meşgul et canım sürekli inşallah atlatırsın :)
-Reklam-
0 oy
(13,887 puan) tarafından
cocuk falan varmi 
tarafından
Yeni hamileyim 9 haftalık
(13,887 puan) tarafından
at kafandan oyle seyleri taktıkça daha cok takarsın hep abdestli gez ve ayetel kursi oku kendi kendinj hasta etme
tarafından
Çok korkuyorum biliyor musun hasta olacam diye  bana dua eder misiniz :((  Allah dusmanima vermesin bu vesveseleri takıntıları
(13,887 puan) tarafından
canm Allah hicbir kuluna taşıyamayacağı yuku vermez senjn mutluluktan havalara  uçman lazım bak bebegin olucak anne olucan bebeğinjn bir gulusu sana herseyi unutturacak emin ol sen aklına taktıkça hasta edersin kendini iş sende senin beyninde bitiyor seytanın oyununa gelme çok buyuk merhameti sonsuz kudreti sonsuz bir Rabbin var senin  Allah yardımcın olsun insAllah
tarafından
Haklısın canm hemde çok haklısın işte ama şu beyin düşünce var ya engel olamıyorum sürekli kafamda kndimi huzursuz hissediyorum.. şeytanın amacı da bu biliyroum ama ahh bı beynimden atabilsem .  Su virüs bı bitsin gideceğim müftülüğe vesvese ile ilgili dua falan ne varsa sorup ogrenecem ne yapmam gerektiğini .. eşim kizmasa kuruntu yapıyorsun diye onla gidecem de o da kızıyor tek gidecm .  Amin Allah razı olsun kuzum
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Bol bol oku nas felak aytel kürsi 

tarafından
Peki haklısın
0 oy
(65 puan) tarafından
Bunu sadece kendin yenebilirsin
0 oy
tarafından
Bende nisanliyken iki sene cektim yaa ne kadar kötü sürekli beynimi kemiren kurutular vs yüzünden mutlu bile olamiyordum

Yaa dinlediğim bi şarkı dahi günlerde kafamda dönüyordu
tarafından
Nasıl kurtuldun. ??? Bnde oyleyim kuruntular beynimin içinde .. mesela uyumadan defalarca ocağı kontrol ediyorum ... Sonra bazen eşimle tartisinca onu kafama takıyorum aşırı derece birbirimize söylediğimiz sözler niye böyle dedik şöyle oldu düşünüyorum etkisinde kalıyorum .. artık yoruldum sürekli dua ediyrium namazlarimda Kur'an okumaya çalışıyorum ama beynimden bı turlu gitmiyor
tarafından
Valla iki sene boyunca devam etti sonra kendi gecti
Bi seyi uc kere tekrar etme
Etrafi kontrol ederken siralama yapmavs vardi.
En son yasanan olayları gunlerce sürekli aklima gelip durmasi ohoo ama evlendigimden beri cok sukur olmuyo yani biseyleri takil üzülüyorum bazen ama abartacak kadar olmuyo insan boşver desede malesef suruyo beyinden gelen bisey işte. Psikologa danis Beni gitmedim ama geçti
tarafından
Psikologa danisacam da gidemiyorum işte şu illet virüs yüzünden. Bide verdiği ilaçları kullanamam ki hamileyim bebeğime zarar gelir diye korkuyorum .. mesela var ya dini konularda birşey okuyorum öğreniyorum ya otururken hiç birşey yokken şeytan işte içime vesveseyi atiyor :((  dini hassasiyetlerim de vesveselenmeme sebeb oluyor . Abdest konusu namazı kaç rekat kıldım vs vs birsuru birşey
tarafından
Anladım canim valla geçmiş olsun ne diyim yasadim cozemedim ama kendi gitti yani bos kalma bişeylerle hep uğraş kitap oku falan
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Yani canim bilemedim iyisimi sen dedigin gibi bir danışmana danis daha iyi anlar ve daha iyi yardımcı olur. Simdi biz ne desek te bos olur ki esinde söylemiştir zaten
tarafından
Eşim kızıyor kendi kndine kurma kafana takma diye.   Ama insanın elinde olmuyor ki :((( muftulukte gidip danışmak istiyroum vesvese hakkında nasıl Yenerim vs vs diye eşim evde gidemiyrium ona desem kizabilir .. kafam karmakarışık
0 oy
(311 puan) tarafından
şeytan işte canım bende abdest alırken fesfese çok oluyodu suramı yıkadımmı diye sonra kendim yendim yıkamışımdır diye geçiştirdim öyle geçti sende kendin yenmen ger ekiyo 
tarafından
Ahh yenebilsem ahh
0 oy
tarafından

hanilelikten canim o kitap falan oku varsa tefsire basla evinde bakara ac dinle rabbim yardim etsin<3

tarafından
Amin Allah razı olsun sağol ❤️
0 oy
tarafından
Biri beni mi anlatti
0 oy
(413 puan) tarafından
Nasıl Bi vesvese mesela bendede çok oluyor kendime çok kızıyorum bende hamileyim
tarafından
Bahsettiğim gibi işte günlük hayattan oluyor eşimle tartisinca kafama takiyrium. ...  Bazen namazda oluyor ne bileyim kafama herşeyi çok çabuk takabiliyorum
0 oy
tarafından

Düşünme düşündükçe sonu gelmez 

tarafından
Evt gelmiyor zaten
0 oy
(499 puan) tarafından
Nelerde takıntı var canım gusul absestınde falan mı? Anlat bana yardımcı olmaya calısayım kuzum. 
tarafından
Kizum dediğim gibi günlük hayatta ki işler oluyor mesela yatmadan önce mutlaka ocağı defalarca kontrol edecem biliyotum kapalı ama takıntı işte.. önce den el yıkama ve gusulde fazlaydı şimdi onları atlattım ama bu seferde şeytan başka yönden veriyor . Evden çıkmadan her yeri iyice kontrol ediyorum .. eşimle tartisinca zaten bnde takıntılar tavan yapıyor sen bana bunu söyledin vs vs kafama takıyorum.   Daha bir çok şeyler var.
(499 puan) tarafından
Canım sana tek tavsıyem vesveseler ıcın dua sure oku Felak nas... Ocak için mesela ocagı kapat ve sonra gazı indir ve sonra mutfaktan çıkana kadar bı kac kez sesli bı sekilde ocagı kapattım gazı indirdim de. Ve gazı indirmek bi el alışkanlığı olsun sende. Gıdıp bıkere bakmak bana gore bi takıntı degıl. Ama defalarca kez kalkıp bakmak elbette bı takıntı... Evden çıkmadan herseyı kontrol etmen bence guzel bısey ama bu defalarca kez oluyorsa bı turlu evden cıkmıyorsan zorlaşır kuzum.. Ben de de var bu durum ama bı kere ederım ayetel kursı okur cıkarım. Pek rahatsız etmez. Sadece bıkere annemlere gidecektim tam cıkmadan utu yaptım. Ve evden cıktım baya bı yurudum duraga kadar acaba utunun fişini vekmiş miydim dedım. Ama takıntı degıldi gercekten emin degıldım ve eve geri dönmek zorunda kalmıştım... Allahtan cekmısim.
Böylesi guvenlikle ılgili durumlarda ben şu çözümü buldum kendime  dedıgım gıbı ocagı kapattıktan sonra mutlaka aygazı yanı vanayı indiriyorum.bunu bı el alışkanlığı ettım zaten. Bıkac kere ocakta bısey unutup evi yakacak hale gelince mecburum buna . Ve mutfaktan cıkmadan bıkac kez yuksek sesle vanayı kapattım dedım bı sure...

Takıntı yaptıgım seylerı utunun fısı, fırın, kapıdan cıkarken kilitlemek vs yaparken kafama kodladım hep..

Dıger konularda da özellikle gusul abdest
VS konularında abdestim tamam Dedim durtse bıle seytan o şekilde devam ettim. Tekrara dusmedim ve zamanla o vesvese de gitti...
.
Eşimle alakalı olanları hala tam olarak aşmış degılım. Ama ılk zamanlardaki gibi degılım. Gercı benim evlılıgım normal bı evlilik degıl fırtınalı bı evlilik ama 4 yılda sayısız bosanma derecesine gelınce artık onu da umursamaz oldum. Evet hala kalbım kırılıyor benı de herseyden cok sözler imalar ve davranışlar etkiler ama artık bu şekilde kabul etmem gerektıgı kanaatine vardım maalesef. Cunku benim eşim degısebilecek bi insan degıl
tarafından
Umutvari çok güzel yazmışsın tamm bu şekilde uygulayacağım. Yazdıklarının her harfine katılıyorum .  Hakkını helal et seni de yordum .. Allah razı olsun tesekkur ederimm .. bu yazdiklarin gerçekten bnm için çok degerli şeyler. Kulağıma küpe yapacam . Elimden geldiğince uygulayacam ... Tekrardan teşekkür ederim .. Allah hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(99 puan) tarafından
Boş kalmaktan oluyor o takıntılar.  Kendine oylanacak birşeyler bul bak aklıma gelmeyecek bir süre sonra . Söyle bı hafta kafanı oyalarsan sonra alisiyosun zaten dusunmemeyr
tarafından
Bu takintilar bazen günlük yasantimi çok etkiliyor hiç birşey yapasim yok .. bide bu aralar düşük riskim var ilaç kullanıyorum sürekli uyuyorum bulantidan mutfaga giremiyorum yatiyirum malesef boş kalıyorum boş kaldikca düşünüyorum
0 oy
tarafından
Piskodestek hatti var canım oraya ara belki biraz rahatlarsın:)bide vesveseden kurtulmann en iyi yolu abdest ve Kur'an canım rahatlarsın umarim onlarla meşgul olmayi dene ben boş boş otrrken çok düşünürdüm bunlarla vakit geçir kurtulursn insllah
tarafından
İnşallah dualarınız da bnide unutmayın nolur :((
0 oy
(342 puan) tarafından
Bu anlattıklarının bitek sende olmadığını kabul et önce uğraştığın bişeyler var mı sürekli evdeysen elin boşsa kafanda düşüncek işin yoksa olur bu dediğin 3 sene evde yattım delirmiştim artık somra okula başladım hayatım düzeldi iyiki başlamışım dedim boşluktan oluyo bu zaten boş zamanın olmasa bunları düşüncek vaktin olmaz
tarafından
Evlenmeden önce çalışıyordum evlendikten sonra kursa başvurdum kurstan sonra çalışacaktım bu virüs illeti çıktı kurs açılmadı hepsi kaldı :(( kimsemde yok gurbetteyim kafamı dağıtacak insanda yok hep evdeyim . Hamileligim de zor geçiyor saçma sapan bir ruh halim var canm anlayacağın ..

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 293 göst.
9 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 166 göst.
2 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Turkiyem1998 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
0 oy
4 cevap 123 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,946 puan) tarafından soruldu

380,017 soru

11,375,584 cevap

34,861 kullanıcı

...