0 oy
1,086 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar 6 ay oldu ben evimi değiştim 

Öbür ev sahipleriyle anlaşamadım

Bu ev sahiplerim çok iyi niyetli ama ben mahçup konuma düşüyorum

Ev sahibim markete bakkala fırına giderken mutlaka benim kapıma tıklatır kardeşim şuraya gidiyorum biley lazımmı diye allah razı olsun 

Bişey istesem parasını almıyor 

Ben cıkıp alsam eşi beni fırçalıyor abin gitti niye ona demedin hamilesin kendini yorma diye 

Ablayla oturdum konoştum abla böyle böyle bu yüzden söyleyemiyorum diye 

Olsun senin istediklerinle batmayız diyor 

NAPCAMI ŞAŞIRDIM İYİCE 

23 Cevaplar

0 oy
(2,575 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Şimdi burda art niyet mi aramamız lazım yoksa iyi niyet mi kestiremiyoruz. Eğer iyi niyetle yaptığını dusunuyosan biz işin içinde değiliz çünkü hareketlerinden bakışlarından sen anlarsın . Akşamları eşin gelince kek yapıp gonderebilirisn en azından mahcup olmazsın. Yada ne bilim eşin meyve felan alıyorsa biraz gönderebilirsin. Art niyetli olduğunu düşünüyorsan eşin herşeyini eksiksiz alıp eve bıraksın en azından kısılı kalmazsin. Burda da ben hamileyim eşim sabah erken çıkıyor diye bizim komsumuzun oğlu eşi felan arattirirr gelin bişey istiyor mu sor bakkaldan gelirken alım der. Benimde evimin önünde limon agaic var mesela eşim der sakin parayla almayın istediğin kadar kopar abi der.
tarafından
Art niyetli değiller canım buna asla şüpem yok

Bende veriyorum bana trabzondan dayımlar hamileyim diye köy ürünü cok yolluyorlar annemler köyde hayvancılık yapıyor mesala annem den süt bile alsam 5 litre kedime alıyorsam 5 litrede yukarı getiriyoruz

Annem bana tereyağı çok yapar ev sahibimede yollar

Ben kahvaltılık dışardan çok nadir alırım köyden gelir kendiminkini dolaba koymadan hemen yukarı da yollarım
(2,575 puan) tarafından
O zaman mahcup olmanı gerektirecek bı durum yok ortada. Eskiden beri gelen bı şeydir hamilelere yardım etmek. Onlarda o amaçla yapiyolar bence. Hamile bayanın duasını almak çok güzel. Burda da ben hamileyim bana kokmasa da teyzeler mutlaka özel yaptığı yemeklerden az da olsa gönderirler kızım nefsin çeker diye. sanırım onlarda oyleler.
tarafından
Evet cnm teşekkür ederim içimi rahatlattığın için
(2,575 puan) tarafından
Hayırlı gebelikler canım içini ferah tut Allah iyi insanlarla karsilastirsin ❤️
tarafından
Amın canım Allah razı olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kötü olan şey ne burda 
tarafından
Mahcup oluyorum canım

Çok iyi niyetliler
tarafından
İstemiyorum de çok rahatsız oluyorum böyle yaptığınız icin de. Ama evini değiştirme buyuzden
0 oy
(1,698 puan) tarafından
İstemeyiver mahçup da olmazsın canım
tarafından
İyi okursan anlarsın ben almaya cıkıncada abla kızıyor bana ortalık karışık hamilesin yorma kendini diye

Şuan ekmek almaya gitmen lazım bişeyler alıcaö abi benden önce davrandı markete gidiyorum bişey lazımmı diye
(1,698 puan) tarafından
Okudum da onun kızması bi şey değiştirmiyor. Evini değiştirecek kadar mahçubiyet hissediyorsan ya çıkıp alcaksın ve kulak asmicaksın ya da eşin getrcek bi şekilde. Başka yapcak bi şey yok.
0 oy
tarafından
Eşin aksam parasıni zorla da olsa versjn zaten nasil kabulleniyor ki para almamalarını ayıp yani
tarafından
Eşim veriyor canım kabullenmiyor zaten ama akşam eşim veriyor sabah küçük bir poşetle parayı kapının koluna asıyor
tarafından
O zaman bise isteme canim eksikleri esin alsin yada sen cık ben olsam asla istemezdim
0 oy
(705 puan) tarafından
Keşke şu gurbette etrafimda bir tane öyle insan olsaydi da hamile halimle hergün yalnizliktan ağlamasaydim :/ 
tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah canım
(307 puan) tarafından
Duygularıma tercüman olmussun zannan :( gurbette kapımi calan bir Allahin kulu yok komşuluk filan yok burda karnım burnumda bende çıkamıyorum
(705 puan) tarafından
Aynen öyle bende hamileliğimin başından beri bulantı yaşıyorum eşim yemek yapıyor ama bana koku geldiği için yine yiyemiyorum insan sıcak bir anne yemeği arıyor hiçbir komşum el uzatmadi
 Yani yardimci olmak gibi bir mecburiyetleri yok ama insanlık ölmedi ki :/
0 oy
tarafından
Ne güzel işte kız Allah razı olsun. Sende çok mecbur kalmadık ca birşey isteme arada da birşey olmaz
tarafından
İstemiyorum canım rabbim binlerce kez razı olsun
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Kendi işini kendin gör kimseye el uzatma insan oğlu çiğ süt emmiş . Benim eşim apartmana başka evden bir erkek girecek olsa bekler o girene kadar sonra birlikte gireriz hoşlanmaz öyle yanında ben varken selamlaşmaktan . Adam kapına gelip gitmesin bence.  Evde bir şey yaptiginda üç beş sende ikramda bulun altta da kalma .
tarafından
Yaptığım herşeyden mutlaka veririm canım trabzonda dayımlar var sürekli bişey yollarlar bana
Annem köyden bişeyler yollar yarısını yukarı cıkartırım
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Cnm sende ona yaptigin yemekten bir tabak verirsin netten alusveris yapiyosan bütçene uygun ona da hediye alabilirsin
tarafından
Canım internetten 1kere alışveriş yaptım güvenmedim geri iade ettim

Bana köy ürünleri çok gelır annemden dayımlardan filan anneme sürekli gidemiyorum 10 kilo süt alıyorum annemden yarını hemen yukarı veriyorum paylaşıyorum
(3,274 puan) tarafından
Eee tmm iste öyle ödeşirsiniz
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ne güzel işte al dır demiyorum ama esin versin yoska siz de ona hediye vs alın ev alma komşu al demişler valla ne güzel keşke oyle komşum olsa ben ona o bana şimdi kimse evine gidilmiyor 
tarafından
Çok şükür canım akşam versin eşim sabah işe giderken kapının koluna takıyor parayı yada abla kahve içme bahanesiyle gelir aşşa ünütenin biyerine sokar temizlerken elime gelir

Biz buraya geldik eşimde bende onların vesilesiyle namaza başladık

İlk okula giden çocuları var

Sbah kalkar camıye namaza giderler annesi uyanmadan kendileri kalkar

Çok iyi insanlar
(12,777 puan) tarafından
E ne güzel işte hiç kötü düşünme bence ev değişirsin de dost baki kalır bosver otur
tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(3,750 puan) tarafından

Herşeyim var evde sağolun düşünceniz için de cnm eksiğin olduğunda da kontrole gittim dönüş de cnm çekti aldım felan dersin görürlerse cnm

NE güzel seni düşünen ev sahibin var bizimkiler bizden ne koparsa derdin de resmen bu eve geldiğimden beri tamir ediyor evi söylüyorum eee yapcaksnz diyorlar cnm 
tarafından
Mantıklı hastameye gittim dönüşte aldım fikri vüzel canım teşekkür ederim rabbim hayırlı insanlara deng getirsin rabbim
(3,750 puan) tarafından
Amin cnm
Aynen öyle de yoksa iyilik yapmaları güzel ama mahcup olmak zor
0 oy
(653 puan) tarafından
Böyle ev sahibi InşallAh bana da kısmet olur
tarafından
Amin canım rabbim gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(471 puan) tarafından
Bence her akşam ne eksiğin varsa eşin getirsin. Ekmekleri fazladan alıp buzluğa koyabilirsin. Şimdiye kadar yaptıkları yardım için de sende kek börek fln yapıp verebilirsin yada ev sahibi kadına hediye alabilirsin 
tarafından
Buzluk mumkün değil canım azına kadar dolu

Normalde alır ama arada unutuyor veya uyuya kalmış oluyorum arıyor birşey lazımmı diye duymuyorum
0 oy
tarafından
Allah razı olsun onlardan cnm anliyorum zorla mahçup ediyorlar iyi niyetlerinden. Ama biseyde denilmezki biseu dense alınabilirler. En iyisi ayni sistemle devam edin. Belki hamilesin diye asiriya gidiyorlar. Dogum yapinca duzelebilir
tarafından
Evet ben buraya geldiğimde 2 aylık kürtaj olmuştum ilk hamile olduğumu ablaya söylemiştim 2 ginde bir tedaviye gidiyordum çok kuran okudu okuttu yavrum olsun bana tutunsun diye onlar bizdeb daha hefesli

Rabbim razı olsun inşallah
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Allah razı olsun iyi niyetliler belli ama sana tavsiyem  yinede biseye ihtiyacim yok tesekkr ederim de isteme. Sana bise lazimsa eşinden iste. Yani insanoglu yarin bi gun basina kalkar yada baska seyler ne biliyim gerek yok. Simdi insan en yakınına güvenemiyor. Devir kotu sende dikkat et derim.
tarafından
Öyle canım bende o yüzden danışmak istedim
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kuzum mahcup olunur, birdaha sorarsa para vermeyi teklif et, kabul etmezse.. Kabuk etmeseniz bende birşey istemem sizden diye söyle, para alacak ozaman 
tarafından
Dene dim canım bana sormadan bu seferde ekmek alıp kapıya asıyor bişey için kapıyı acınca fark ediyorum yada abla mesaj atıyor kapıya ekmek asmıs abin al onu diye
(7,402 puan) tarafından
Ozaman esin ben bu durumdan rahatsiz oluyorum lütfen bidaha boyle bise yapmayın diye konuşmalı. Baskada aklima bise gelmedi yani canim. Zor durum gerçekten.
(2,078 puan) tarafından
Ekmek olabilir canım, bende çoğu günler sabah Birtane veya ikitane fazla alırım birini eltime birini kaynanama veririm, belki onlarda sadaka niyetine ekmeğini alıyorlardır ama evin diğer araç gereçleri için hiç sanmıyorum bu zamanda birinin bu denli başka birinin market ihtşyacını karşılasın, bir ikş üç olur tamam dersin aöa devamlı garip
tarafından
Canım ablayla konuştum ben bura ya taşınmadan önce kürtaj oldum cocuğumu kaybettim

Buraya geldiğimde kendide çok okudu kurstadada okuttu

İleri derecede kronik Astım hastasıyım 5 aylık hamileyim

Virüs olayından sonra bu şekil olmaya başladı süreklı

Konuştuğumda hamilesin ortalık karışık diye bebeğime birşey olur diye onlarda korkuyor

Benim ailem köyde hayvancılık yapıyor
Dayımlar Trabzon da hayvancılık yapıyor

Köy ürünü bana çok geliyor

Bende sürekli yarısını yukarı cıkartırım

Köyden kendime 5 litre süt alsam 5 litrede yukarı getiriyoruz

Sürekli veriyorum ama onlar yapınca kendimi tuhaf hissediyorum
(2,078 puan) tarafından
Böyle desene canım, ne güzel düşünüyorlar, halden anlıyorlar, virüsten dolayı böyleyse normal, onun dişinda sürekli böyle diye düşündüm, çoğu insanın kendi ailesine yapmadığını yapıyorlar Allah razı olsun, çok iyi yapıyorsun köy ürünlerinden vermekle, bol bol dua et canım böylr insanlar zor görülür
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Allah razı olsun kaldı mı böyle iyi niyetli insanlar
tarafından
Bende burata taşındımda aynısını demiştim
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Sen çık ben evi satıp geliyorum oraya :D

tarafından
Gel canım gel şuanki oturduğum mahalle hep böyle
0 oy
tarafından
Ne güzel insanlara denk gelmişsin maşallah. Yapsınlar kiz sana yaptıkları kadar kendilerine de yapıyorlar hamile kadının ihtiyaçlarını karşılamak ne kadar sevap 
tarafından
Allah razı olsun canım ablada öyle diyor
0 oy
tarafından
Böyle Ev sahipleri Kalmış mı ya
tarafından
Var canım varmış benim oturduğum mahalle hep aynı diğer kracılarla konuşuyorum arada onlarda ev sahipleri için öyle diyor
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Ayy ne guzel Allah onlardan razi olsun canım

Demekki hayir olsun diye yapıyorlar belkide. Sende dışarı cikarken onlara sor canim ya da size meyve aldiysan bir poset te onlara al ya da bazen tatli ya da evde birsey yapmışsan bir tabak gotur hem icin rahat etmis olur 
tarafından
Yaptığım herşeyden mutlaka veririm
Aile köyde hayvancılık yapıyor mesala annem den süt bile alsam 5 litre kedime alıyorsam 5 litrede yukarı getiriyoruz

Bana ne gelirse yukarkda veriyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 248 göst.
6 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
30 Kasım 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 55 göst.
30 Kasım 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 377 göst.
29 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gizemmm12 (394 puan) tarafından soruldu

378,282 soru

11,322,444 cevap

34,770 kullanıcı

...