0 oy
431 göst.
Aile kategorisinde (90 puan) tarafından

Kizlar ocakta dogum yapicam mayi haziran gibide bir kopek almak istiyorum oglum ile büyümesi icin. Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz? Yani alirmiydiniz buyumesini istermiydiniz?

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

Golden al ❤ tam bebek hayrani oluyo goldenlar. Cok yardm sever oluyolar eve hirsiz girse ayagina terlik getirir oyle sevgi dolular. Ben seviyorum hayvanlari tüy vs icin biraz uzak durdum. Ama severim köpekleri. Kusum var benimde o da evimizin uyesi gbi

(90 puan) tarafından
Golden cok istiyordum ama kucuk bir arastirmadan sonra koktuklarini ogrendim yani sorun etmeyen insanlar icin tamam ama esim koku konusunda hassas biraz ama baska irklar araştırdım. Düşüncen icin teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Benim var köpeğim ve oğluma arkadaş olacak diye mutluyum psikolojik olarakta evcil hayvanlar çocuklar için iyi oluyor 

(90 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum teşekkür ederim
0 oy
(137 puan) tarafından

Bn istemezdim kopek zatn dinimize gorede evde beslenmesi uygun degil birde kılı tuyu bebege alerji yapabilir yutabilir killari 

(90 puan) tarafından
Teşekkür ederim düşüncen icin
0 oy
tarafından

Köpek değil de kedi tercih etmeyi düşünür müsünüz? İnanma dercesine göre değişmekle beraber dinen de köpeğin temiz bir******n olmadığı dile getirilmiştir. Sürekli ağzı açık ve salyalı olduğu için mikrop taşıma düzeyi ve çeşidi çok fazladır. Köpek besleyen insanlarda görülen hastalıklar konusunda da araştırmalar mevcut belirli sıkıntılar köpek sahibi olan insanlarda daha fazla görülüyor diye yazı okumuştum. Yetişkine etki bu kadar fazla ise bebeğin henüz gelişmemiş ciğerinde ve genel olarak vücudunda daha fazla sıkıntıya sebep olabilir gözle görülmesine gerek yok ileriye dönük sıkıntılar çoğu 

(90 puan) tarafından
Düşünceniz farkliymis ve Adanın dedigi gibi sokak kopegi ile ev kopegi ayni degil zaten tum asilari olmadan kontrolden gecmeden nasil eve alinabilir ki ayrica kedininde tuğu var ve kediler toksoplazma virusunu daha cok tasimaya musait hayvanlar bir dusunursek yinede teşekkür ederim dusuncen icin
tarafından
Açıkçası aşı ve bakımı ile ilgili pek bilgim olmadığı için kendi bildiklerimden yola çıkıp yorumladım. Ben hayvanların genelini çok severim okulda düzenli beslediğimiz kedimiz köpeğimiz var çocuklar için de iyi oluyor bi kültür haline geldi şuan ****** sevgisi fakat yinede cesaret edip evde bakamam. Dediğiniz gibi belki bakımsal şeylerdir sonuçta dini hükümler verildiği zaman bu denli bakım ve tedavi yoktu hangi önerinin hangi koşullarda verildiğini bilemiyoruz ayrıca, fakat genelde yasaklar sağlık konusunda olduğu için İslamiyette ben dikkat etmeye çalışıyorum. Biraz da dediğim gibi inanç boyutuna da bağlıyorum. Sonuçta bütün hayvanlar için "onlar benim sessiz kullarımdır" denilir ayette. Hassas konu olduğu malum. Ama ısrarla köpeği evde bakmayın diye hüküm olunca insan bi sebep arıyor
tarafından
Tüy açısından olduğunu sanmıyorum zaten tüy konusunda bişey demedim ben çoğu hayvanın tüyü var salyası farklı diye okumuştum. Ama dediğim gibi niyetim olmadığı için kapsamlı araştırma yapmadım hiç detaylı bişey söyleyemiyorum
(90 puan) tarafından
Düşüncene saygi duyuyorum teşekkür ederim
tarafından
Ben de sizin düşüncenize :)
0 oy
(247 puan) tarafından

evimde kedim var oğlumla birlikte büyüyecekler ve iple çekiyorum ikisini tanıştırmayı. bir çocuğun sahip olabileceği en güzel dost bu paticanlar :) daha önce beslediniz mi bilmiyorum ama evde ilk kez bir can besleyecekseniz o sorumluluğu alıp alamayacaginizi iyi düşünün derim. ikisi de evlât çünkü sevgi aynı sevgi inanın. bu işle aktif olarak ilgilenen biri olarak söylüyorum, "çocuğumun alerjisi var, vakit ayıramıyorum, tüy döküyor, evime misafir gelmiyor, mobilyama zarar verdi" gibi bahanelerle hevesini alıp bu hayvanları atan çok kişi oluyor sonra biz uğraşıyoruz onların travmasiyla. aşı, kaliteli mama, kısırlaştırma gibi konuları yapabilecek misiniz? tatile çıkarken yanınızda götürebilecek misiniz arabanız var mi? toplu taşımalar sürekli problem çıkarıyor. bunları göz önünde bulundurun mutlaka. eğer zaten asina olduğunuz konular ise tamamdır. not düşeyim, kedi bakımı daha kolaydır köpeğe kiyasla

(90 puan) tarafından
Ben yurt disinda yasiyorum almanyada hayva nlara cok onem verilir bir insan gibi muamele gorurler. Bebegimin alerjisi olursa rafa kaldiricam bu dusunceyi kesinlikle ama digerleri onemli degil yapabilirim. Cocugumun bir kopekle yetismesini ****** sevgisinin nasil ozel bisey oldugunu hayva nlarin her zaman bir dost oldugunu bilmesini istiyorum. Cok teşekkür ederim dusuncen icin
(247 puan) tarafından
sahiplenmeden önce bebeğinize alerji testi yaptirirsaniz iyi olur garanti olur sizin için. alerji sonradan ciksa bile tedavisi olan bir durum. yani patili bir cocugu evlat edinme ömürlük olmalı diyorum. evinde bir can dostuyla büyümenin çocukların bağışıklığını guclendirdigine dair çok çalışma var. ne mutlu size hayvansever bir toplumda yaşıyorsunuz :) burada da o günleri görürüz umarım :)
(90 puan) tarafından
Ben kendimde kopekle büyüdüm kucucuk iken geldi evimizin prensi ama disarda yasiyor evin icinde degil halada bizimle yeni bir uye daha aldilar annemler eve. Not ederim alerji testini teşekkür ederim
0 oy
(336 puan) tarafından

Bende çok istiyordum alacaktikta hatta çocuklar bi evcil hayvanla buyuduklerinde daha mutlu ve daha hir sorumluluk sahibi oluyorlar. Ama ne yazıkki yavrusunu sahiplenecegimiz hayvancagiz ölmüş:( o yüzden bizde şimdilik vazgeçtik 

(90 puan) tarafından
Bu uzucu olmus ama hayirlisi boyleymis
(336 puan) tarafından
Öyle canım hayırlısı böyleymiş. Önceden de kusumuz vardı oda hastalandı öldü ne kadar aglamistim ya çok kötü oluyor insan
0 oy
(452 puan) tarafından

İki yıldır kedim var, birlikte bekledik oğlumun gelmesini, oğlum şu an dört aylık kediyle beraber büyüyor ve acaip ilgisini çekiyor oğlumun sürekli izliyor kedimi. Bencede iyi düşünmüşsün cnm çevremden duyduğuma göre hayvanlarla büyüyen çocukların hem bağışıklık sistemi daha güçlü oluyormuş hemde daha sevgi dolu oluyorlarmış. :)) 

(90 puan) tarafından
Kucuk yasta hayv an sevgisini aşılamış oluyoruz. Dunyada zavalilar zulmeden hay van sevgisi tatmamis bir suru insan var
(452 puan) tarafından
Evt cnm çok haklısın inşallah bizim çocuklarımızda biz gibi hayvanlları sever merhamet eder
(90 puan) tarafından
Insallah insallah
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Kedim var ilk çocuğum kedi ile iç içe büyüdü. Hiç bir hastalık ta olmadi .kayınvalidemin de golden i var onunlada büyüdü çok güzel oynuyorlar.simdi 2.ye hamileyim kedim ile buda büyüyecek 

(90 puan) tarafından
Oh ne guzel masallah cok guzel yapmissin cocuklarin hayva n sevgisi ile büyüyor
(5,938 puan) tarafından
Bağışıklığı tavan çocuğumun maşşallah kolay kolay da  hasta olmuyor
(90 puan) tarafından
Nasilda oynuyorlardir ya gozumun onune geldi yaaa
(5,938 puan) tarafından
Çok komik oluyor ikisi de canım :)))
0 oy
(747 puan) tarafından

Internette falan videolar var bu bebekler ve köpeklerle ilgili o kadar güzel ki .. köpekler nasıl da seviyor bebekleri bakıyorlar onlara taklit ediyorlar ama geneli hep yabancı ülkede. Sağlık açısından problem oluşturur mu bilmem ama bence bu konuda mutlaka doktora danismaniz gerekir.

(90 puan) tarafından
Aşıları butun kontroleri tam oldugu surece bir sorun cikmaz ben zaten yurt disinda yasiyorum aşısı kontroleri tam olmayan bir kopegi sahiplenemiyorsun
0 oy
(176 puan) tarafından

Canım yanlış anlama ama ****** olan eve melek girmezmiş 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 523 göst.
23 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 105 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (454 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 165 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,571 soru

11,202,753 cevap

34,500 kullanıcı

...