0 oy
863 göst.
Diğer kategorisinde (877 puan) tarafından
Kızlar nlursunuz bana dua edin oğluma 21 nisanda doğdu bugün getirdim sarılık olmuş yoğun bakıma aldılar tedavi için sınırın 1 tık üstünde sarılığı yetersiz beslenmeden oldu hep büyükleri dinlediğim için olduu sütümü sağıp vermeme izin vermediler memeyi zaten daha dün tuttuu mamada verdirmediler kafayı yicem gece ağladığında bi tek benm koynumda susuyodu onu küvezde çırıl çıplak gördüm durmadan ağlıyoduuu durmadannn kucağımı istiyo biliyorum 4 te emzirmeye gidecem nlursunuz dua edin yavruma sağ salim evime götüreyimmm  göğüslerim taş gibii sağcam mecbur tam tutamıuo ağlamaktan helak oldum sütüm çekilir diye korkuyorum 

32 Cevaplar

0 oy
(877 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar Allah hepnizden razı olsun İnşallah hepsini okudum desteğimiz için çok teşekkür ederim tek tek dönemiyorum 3 saatte bi emzirmeye gidiyorum Rabbim bütün annelere yavrulara şifa versin çok çok zor 
-Reklam-
0 oy
(820 puan) tarafından
Rabbim sifasini versin tez zamanda kavusursun insallah yavruna korkma benim kizimda sariliktan kuvezde mavi isikmi neydi tedavi gordu en iyi caresi bol bol emzirmek bizim ustelik tam 3 ay surdu uzme kendini sutun kesilmesin
0 oy
(28,404 puan) tarafından

Kisa zamanda kavuş insAllah sag sütünü geri gitmesin

0 oy
(1,455 puan) tarafından
Korkma cnm banada aynısı oödu bmmkide ışıkta hattı sarılık için bol bol sağ verebiliosan şırıngayla ver bnmkide 20 gün tutmadı sonra tuttu cnm
0 oy
tarafından
Rabbim tez zamanda kavustursun sizi

Mübarek cuma ve ramazan ayi hürmetine inşallah bir an önce iyilesir cikar yoğun bakimdan
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin sabrını versin inşallah 
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Allah sifa versin cnm az sonra kuran okuyacağım bebegine dua edecegim. Üzülme gecer. Görümcem in oglu da öyle oldu. 2 gün içinde gecti. Büyükler mama verdirmek istemiyor. Hastanede sarılık olmasın DİE hemsire bana ver demişti. Sezeryan la dogum yaptım cok sükür benimkinde birsey olmadı. Eve geldim 3 4 gün yine az az mama verdim. Sonra sütüm gelmeye baslayınca mamayı bıraktım. Millete kalsa verme mama falan her agızdan söz cıkıyor Du. Halam dedi bana dedi ver ne olacak DİE. İyikide vermişim
(738 puan) tarafından
Hangi mamayı veriyosunuz ne kadar süreyle ve kaç CC mesela benimde yavrum ışın tedavisi goruyo şuan sarılık oldu daha 10 günlük bende iki gün mama verdim sonra sütüm geldi verdim demekki beslenememis
(1,714 puan) tarafından
Benim cocuk şimdi 14 yasında o zaman mulipa vermiştim. Zaten üzerinde cocugun ayına göre ne kadar vereceğin yazıyor. Vallah kimsenin lafına bakmayın cocuk anne memesini unutur diyorlar ama alakası yok. İlk dogum dan 10 gün sonrası cok önemli
0 oy
tarafından
Rabbim şafi isminin yüzü suyu hurmetine acil şifalar versin inşallah korkma canım bi kaç gün içinde çıkarırlar Allah'ım izniyle 
0 oy
tarafından
Ya allahım yarabbim ya.nasil sagmana  izin vermediler ya ac kalmış.belllki ah kuzum.dinlemeseydin keşke allah yardımcın olsun sen şimdi sağ sütünü benim oğlum hiç meme tutmadı 5 aylik.olacak 9 gün sonra nerdeyse beş aydır.sagip veriyorum rabbim şifasını versin yavrunun 
0 oy
(2,110 puan) tarafından
Rabbim saglicakla kucagna almayi nasip etsin insallah tez zamanda iylesir valla bende buyukleri dnleemdim bana uyandirma o acikinca uyanir dediler ben hep 2 saatte uyandirdim cok sukur sarilik olmadi kimisi ustume geliodu kaldrma die bende sinirlendm dedm sarilik olsunda hastanelerdemi dolanalm kalksin napim uyumasin ilerde  die bdaha kmseyi dnleme valla hem psikolojin bozulur hem cocugun hasta olur bol bol emzir hemen doydu sanip memeyi cekme smdi emzirceksen canm 
0 oy
tarafından
Bu büyükler her boka karışırlar ya nefret ediyorum sen öyle buyuttun die bende öyle buyutmez zorunda değilimim lütfen çocuk konusunda ne biliosaniz onu yapın doktoru dinleyin karisttirmayin 

Rabbim tez zaman da kucağına almayı nasip etsin
0 oy
tarafından
Cnm benim meme ucum hiç yok ememedi çünkü onun suçu yok tu  6 ay sağarak verdim 2 saatte bir sağdım eve hapis oldum uyku uyumadım  kızım sarılık olmadı ilk gün açlıktan ağladı ne ciktı ise verdim 

Aradan 3 ay sonra yiğenim doğdu 

Kardeşimin kocaman meme ucu var sütüde boldu  siff uyumak için mama verdi çocuk çok hevesliydi  ona rağmen yiğenim sarilik oldu emzirmek uykusuzluk gibi geliyordu ona sonra emzirmedigi için sütü çekildi hastanelik oldu. Sonra sütü azaldı . 

Büyükler ondan izin vermezler bazı şeylere ,bak kardeşim örneği 

Yanı demek istediğim biliyorum sen çabaladin 

2 saat te bir emzirmeye dikkat .

Tutturmaya çalış . 

Kaşıkla sütünü ver
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Rabbim bu mübarek ayın hürmetine yavruna şifa versin, korkma sen öncelikle canım çoğu bebekte oluyor bu. 
0 oy
(510 puan) tarafından
Şu büyükler yokmu herşeyi biliyor zaten yaa nasıl sinir oluyorum onlara iyi ki ben dinlemedim kaynanamı aç mı kalsın çocuğum yaa 

Sıkma canını sende sütün çekilmesin zaten mama falan verirler en fazla iki güne çıkar alır hayırlısı ile evine dönersin sende sütünü bol bol sağ şimdilik götür ver ne kadar doyarsa o kadar iyi senin sütün ona şifa olacak emin ol sakin ol dua et  canım Allah yardımcın olsun seninde bebeğinin de amin ecmain 
0 oy
(1,791 puan) tarafından
Canım üzülme o seni hisseder moralini yüksek tut inşallah en kısa zamanda alırsın meleğini kucağına
0 oy
(92 puan) tarafından
Rabbim mübarek günlerin hürmetine şafi ismiyle şifasını versin inşallah canım tez vakitte kavusursunuz
0 oy
tarafından
Rabbım yardımcın olsun inşallah sag salım çıkar yavrun... Korkma gucludur bebekler inşallah en kısa zamanda toplar kendını o senın gucunu hısseder oradayken
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Ah bu buyukler herseyi bildiklerini saniyorlar ya gicik oluyorum. Kuzum insallah iyilesir bebegin hemen 
0 oy
tarafından
Bizde geçtik canım o yoldan korkma çok onmli değil bu sarılık bnde çok korkmustm
0 oy
tarafından
Üzülme canım rabbim bebeğine kavuştursun seni benim kızımın da 2 ay sürdü sarılığı bol bol emzir mavi ışık alınca geçer inşaAllah 

İlgili sorular

+2 oy
34 cevap 559 göst.
0 oy
5 cevap 99 göst.
+1 oy
29 cevap 678 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
13 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sebebine (374 puan) tarafından soruldu

397,224 soru

11,880,756 cevap

35,997 kullanıcı

...