0 oy
1,073 göst.
Aile kategorisinde (355 puan) tarafından
Arkadaslarim oncelikle iyi qecelr.

Ben 14 kasmda sezeryan ile dogum yaptim. Ben turkiyenin bi ucundayim ailem dier ucunda annemde zaten yatalak hasta olduqu icin qelmedi. Burdada hic akrabam yok. 

Ama 2tane eltim var ayni binada oturuoruz inanin biri bi bardak su wermedi dogum yaptim ewe qeldim 2eltimde misafr qibi qeldiler yarim saat durdular qittiler her isi esim yapuodu ne biqun bulasik yikadilar ne bi tabak yemk yaptilar ameliytli olmama raqmn 3.qun kndi bulasiklarimi mecbur kndim yikadim. O zamnlar dedim eltim doum yaprsa bende yardimci olmam die. Nyse dün norml doum yapti buqn ewe qeldi kaynanam bana dior qit ewini temizle iste yemeqini yap falan neyse qittim butun ewini temizledim yemeqini yaptim su saate kadar da yanindaydim bnden baska kimse elini wurmuo bakmio kaynanm qelmedi bile bana is qosterior. Dier eltimn kocasi daha beni arayip cay yap onu yap bunu yap dior kndi karisina demio sende eltilerisin qit yardim et die. Esim askerde ona diorm oda her zamnki qibi onlari tutuo bana dior yap..

Ya aslinda yapmak sorun deil elime yapismaz ama zoruma qidior benm kimsem yokken yanimda qelseydi yardimci olsaydi ne bileyim en azndan bi cay yapsaydi ya ne olurdu..

Ben iki hafta hast yattim doumdan once tansion sorunm wardi doumdan sora hala yuksekti ayaqa kalkinca basim donuyordu falan hicbiri demedi bu kiz yanliz hic deqlse korkmasin tek basina yaninda olalim.hadi is yapmalarida qectim.. O zmnlar sesni cikarmayn kaynanm.smdi beni arayip emirler werior o zamn nie annelik yapmadin eltilerime nie qidin demedinde smdi bni zorluosun??  Cok zoruma qidior kndimi ***** yerine koyulmus hissiorum.. Hadi dogumu qectim oqlum 40 qunluktn kalpte olan sorundan dolayi 10 qun hast yatti 2eltimde ne qeldi ne aradi smdide ona hizmet etmk aqrima qidior.. 

Siznle paylasmk istedim. Beni esim dahil kmse anlamio belki siz anlarsiniz

25 Cevaplar

+2 oy
tarafından
snir oldum valla bu ne bencillik
tarafından
yerinde olsam söylerim valla kimseye ezdirme kendini ne halleri varsa gorsunler nankor insanlara yaranlmaz
(507 puan) tarafından
Aynen cnm  kaynanada de valla ben ne olsa söylüyorum oda bilsn yerini
tarafından
bende soylerm valla esimde ne derse desin umrumda olmaz zaten ama iste her insan ayni degl olaylari yasayan sensn ama bu durumu bpyle goturtme
(8,272 puan) tarafından
Canım bu kucuklukle degılde kendını bılmeyle gostermeyle alakalı bende k uc uk gelınım ama en cok ben sevılırım el üstünde tutulurum zamanında cızgılerımı cektım bu bır bır de eşi yanında olmadıgından üstğne geliyolar yerınde olsam bebegımı bahane ederım gıtmem.
(507 puan) tarafından
New mom sende haklısın aynen eş önemli eş destek verirse seni ezdirmezse onlara ....duser
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Keske kaynanana soylesydn banane onlar bnde yaptmi diye. Belkide o aradi soyledi kaynanana keske bi apartmanda durmasaydn. Tamam yapmssn Allah razi olsun buyukluk snde kalsn ama. Cok fazlada kendnj yipratmann bi anlami yk. Digerinn kocasnn istedgnj yapmak zornda degilsn belkide esin uok diye yapiyolr bilemeyiz. 
(355 puan) tarafından
Esim olsada bana yaptirirdi canimm. Esim beni ezdikten sora dierleri tabi tepeme bine
tarafından
Esin senj ezsede onlarn yannda yapmamasj gerekiyo firsatciliga girer bu. Belki utanirlar yaptklrndan artk.
+1 oy
(3,149 puan) tarafından
Şu hayır mübarek gün bunları konuşmasak iyi ama sen doğum yapmışsın al yavrunu sana onu yap bunu yap diyenlere eşine de bebeğim var onunla ilgilenmem gerek diye 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Ay canim ya haklısın tabi. Kim olsa zoruna gider mesele is meselesi degilde. Senin zor zamaninda kimse kapını calmamis kendileri zor zamanda yardım bekliyor. Burda en büyük hata esin ve kaynananda. Şimdi yardim et diyen kadin sende nie bişey dememiş. Hadi o kaynana esin buna müsade etmemeli. Sen su mubarek gunde herseye ragmen yardim etmişsin. ALLAH razi olsun. Kimsenin ettiği yanına kalmaz. Bu mübarek gecede bol dua et sadece Allah.a havale et. Rabbim yar ve yardimcin olsun. 
(355 puan) tarafından
Amin amin Allah razi olsun. Zaten o zoruma qidior ben aqlarken yanimdaydi esim bilior sahitti o zmn yanmdayken bnm kadr oda kiziordu qelmiolar die smdi bana daha diorki qecede yatsaydin orda ewe yatmk icin nie indin.. Zaten baskasindan once esim beni eziyor. Az sahip ciksa anasina dese sen mineye yardim etmedin smdi nie bole yapuon dese en azndan bilsem bnm yanmda destkcim yine yetrdi
0 oy
(507 puan) tarafından
Cnm ben olsam gitmezdim yapmazdım da benimde iki eltim var ben onlara gidince herşeye yardım ederdim o gelirdi bana elini surmezdi bı gün kavga etik eşimle dedim niye ben onlara gidince yapıyorum o niye yapıyor bende yapmaycm dedim sesimi duyms kaynana eltime yetiştirme iyide yapmış o günden beri eltim bize gelir elini sürmez ben ona giderim elimi surmem ama doğumda çok faydası dokundu bana bende onda yapacm
(355 puan) tarafından
Kiz bana 1bardak su werseydi ben ona herseyi sewe sewe yapardim. Ama yapmadilar hatta 2sinide kizdi kiskandi surattini asip oturdular yarim saat sora el qibi ewlerine qittiler. Ikisininde kocasi qeldi sewdi iste oqlumu ya ikiside hasetinden kocalariyla kawqa etti nie sewiolarmis die smdi ne yuzle bnden beklio anlamiom
0 oy
(328 puan) tarafından
oncelikle valla cok kiniyorum onlari yazikklar olsun rabbim onlari bildigi gibi yapsin.AMa suç u sendede buldum.zor zamanlarinda muhtac oldugun gunlerde kimse yardimci olmamis yani sen niyeyardim ediyon ya ben sahsen bana yardim etmeyen birine bende yardim etmemmm.ve onlarida takma ne yapiyorlarsa yapsinlar sen cocugunla ilgilen bak gerisini boskoy duymamazliktan gel hic gitme yanlarina gidersen kendin uzulcen gitmee
(355 puan) tarafından
Kiz ben qitmezsem warya beni topa tutarlar.. En bastata esim
(328 puan) tarafından
o zaman soylesene onlara esine kaynanana deki ben de zor zamanlar gecirdim kim geldi bana bakti kim temizligimi yapti kimse bisey yapmadi bana bende yapmiyorum diyebilirsin söylee onlara bilsinler insani ***** yerine koymasinlar  :z
0 oy
(515 puan) tarafından
Yapmak zorunda değilsin canım git evine kapını kapat kim ne hali varsa görsün dovemez sovemezler yapamam kb yin ben de doğum yaptım kim kapımı açtı ki de bir şeylere hayır demeyi öğrenmezsen hem seni kullanırlar hem de senden kötüsü olmaz hala da seni sevmez gelmez gitmezler bak hayır de yapmam de karşılık ver kıymetli ol bana yapmayana ben ölse bir bardak su vermem banane ki 
(355 puan) tarafından
Yapamiorm iste esim azicik olsun yanmda olsaydi belkinquc qelirdi bna. Ama esim daha bna kizior kindarsin dior o sana yapmadysa yapmadi sen yap yani nolmus dior..
(515 puan) tarafından
Ona da de yapmıyorum ya de zorla mı de madem gel sen yap nie kendimi kullandirayim ki de biraz milletle olacagina benim yanımda ol onlar el biz ikimiz bu hayatı paylascaz de hem de ben istersem yaparım istemezsem yapmam karışma de nie bu kadar karışıyorlar ki yapmıyorum ne olmuş yani de
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Allah sabir versin canim esinin seni anlamasi lazim ne desen haklisin tabiki zoruna gider böyle vicdansizlik mi olur
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Eee sen saf mısın afedersinde? Kullanilar sen böyle davrandığın sürece bir Allahin kulu beni oraya götüremezdi. 
(355 puan) tarafından
Ben onlari Allaha biraktim. Hesabim mahserde
(5,938 puan) tarafından
Allah mubarek kandil gecesi sorsun canim hesabını.
0 oy
(2,032 puan) tarafından

Valla sen iyiymişsin ben olsam asla yapmazdim o bana yapmasin bide ameliyatli oluyum ben ona yapiyim kesinlikle yapmazdim :angry:kaynananda gelsin bi zahmet kendi yapsin esin arkanda degil.ondan bu sekilde yapiyorlar dengesizler

(355 puan) tarafından
Ondan zaten esim annesini arasaydi deseydi benm esim hizmetciniz deql siz ona ne yaptiniz ki ne bekliosunuz deseydi belki onlarinda yuzu kizarirdi.. Diorm ya daha esm bnmle kawqa edior kindarsin dior herseyi karsilik bekliyerek yapuosun dior daha neler demiorki
(2,032 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm :(
0 oy
(571 puan) tarafından
Ay sinirim bozuldu şuan kızım sen niye gidiyorsun desene bende sezeryanliydim gelip baktinizmi diye seni de anlıyorum şimdi yapmasan yapmadı derler kaynanan niye gidip diğerlerine demedi o kız sezeryan li gidin evini temizleyin demedi sorun ne sevmiyormu seni 
(355 puan) tarafından
Dier 2eltimi kndi qordu beqndi istedi. Ben sewerk ewlndim. Basta bni istemedi esmde o zmn iste demisti kaynanama eqer onunla ewlnmezsem qiderim daha da qelmem dedi falan bi newi zorla ewlndik. 1Bucuk sene oldu beni hic sewmedi we sewmicek...
(571 puan) tarafından
Ozaman sende muhatap olmak fazla onlarla bu ne ayrımcılık senin günahına giriyor resmen
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canım biz anlarizda bu seni ne kadar tatmin eder bilemedim. Eşin de destek olmalı sana ama madem olmuyor bebeğini bahane et sende durmuyor de falan yapma bişey otur evinde
0 oy
(88 puan) tarafından
Bosuna gidip yapmissin.. bende suan sktili bi surecteym erken dogum riskim war we bir kisiyi bile gormedm kapimda ne bi selam ne bi tabak yemek.. misafr gibi gelip gttiler. Bende artk eskisi gibi olmiycm artk mesafemi koycm biz yaptkca essek yerine konuyoruz
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Kaynanana söyle hanginiz kapimi actiniz da benden is bekliyosunuz de esine söyleme esin uzaktan ne yapabilir ki. Kaynanana eltine söyle esine bisey olmamış gibi davran yapma etme anneme karsi cik diycek hali yok ya. 

Eltim ve eltimin annesi beni hicbiseye cagirmaz neymis ben onu mevlude cagircakmisim arayamam kusura bakma o beni neye cagirmis dedim. Esime hic bisey demedim desem ara nolcak der. Sende kaynanana de esini karistirma
0 oy
tarafından
Okurken eltini kaynanani gözümde canlandirdim da ... 

Yemin ederim şöyle yapsalar bana bırak yardım etmeyi gider çıkardım oturur keyfime bakardım yüzlerine karşı tek tek derdim ki bni anlıyor musunuz şimdi sizde böyle gelip oturup giderdiniz haa dua edin ben geldim siz aramadiniz bile derdim onları rezil rusva ederdim 

Ne eşimden ne başkasından asla çekinmezdim 

Laf mı anlamadılar onzaman bildiğimi okurdum kimse kusura bakmasın 

Eşin sana yap diyemez karisinin tek olduğunu görmedi mi ? Yalnız kalıp yorulduğunu görmedi mi ?? He çocuğun hastaydı biliyorum onlarin arayıp sormadgini bilmiyor mu ? 

Bak canım bnm elti falan yok da kaynanamdan çok çektim inan ki bilirsin belki hamileyken bana vurmuştu kan kusardim da bakmazdı gebersin derdi bana. Şimdi bunlari yüzüne dedim ve ekledim ki sen elden ayaktan düşersen eğer bir kaşık su vermiycm sana olur da lafını dahi edersen bana yaptığının aynısını yaparım sana . Eşim de kaynatam da duydu ağızlarını acmadilar 

Ben böyle karşılıklı şeylere hiç gelemem ama bana yapılanı eğer anlamiyorsa uygularim anlar yine anlamazsa Allah biliyor yüzlerine bakmam asla 

Ben senin yerinde olsam tüm iliskimi keserim banane eltim kanımdan değil kaynanası cok düşünüyorsa yapsın 

Sana emir veremzs. Sen diğerine desene o yapsın 

Ya şuan sinir oldum hepsine akıl ukala olunca dil ukala olurmuş ya cuk oturdu 
(355 puan) tarafından
Esim qormez olurmu herseyden yanmdaydi 2aydr asker yani oncesinde wardi qoruordu bnden cok kiziordu o zmn zaten kmse bna yardim etmedqi icin e qelen qidenimde oluodu bebisi qormeye ew toplanmasi qerekiordu falan ilk gunler o yapuodu.. Hatta kaynanam ile bi ara hafif tartismisti qelmiosunuz die smdi o qunleri tamamen unutmus uzaklqiin werdqi hawami artik yada nebileyim bni susturmk icin mi bolem yapuo bilemiorum ama sunu biliorm ki esimn tawri daha cok canimi skior.. Yani hadi onlar yabnci ama sen kocamsin bnm ya sen destek olucaksin bana. Ama yarin diecem eltime.. Siz bana qelmediniz ama ben size ayni kotuluqu yapmicam Allah bilsin dicem...
(2,931 puan) tarafından
Esin uzaktan karisamazki canim sen kendin halletceksin. Esine bisey deme kaynanan flan bisey dediginde duymazdan gel umursama yeri gelince de söyle siz benm hangi günümde yanmdaydinz bi de benden is mi bekliyosunz de. Esini araya sokma bayan bayana halledin
(355 puan) tarafından
Dqru soyluosun ama benm burda esmden baska kmsem yok.. Yani ailem uzakta hic tanimadqm bi ile qelin qeldim ben esimn ailesi ilk qunden beri cok sorun yasiorm yani benm lehime bisey onlardan zaten beklemiorm.. Kaynanam beni hic destekliceqini dusunmuorum..

Ayricada ben burda bunlari yasiorsam onun yuzunden yasiyorum. Elim kolum zaten baqli esimede iki derdimi anlatamicaksam nie ewlndim ki yani deli edior beni...
(2,931 puan) tarafından
Sende haklisin bende sorun yasadiginda esimden destek beklerdim anlatirdim bana kizardi kavga ederdik o yuzden kendim halletmeyi öğrendim. Kizdigi zaman ben sana git annene abine bisey de demiyorum sen bnm esimsin bi haklisin hayatim ama ne deyim desen bnm için yeterli arkamda olduğunu bileyim zaten uzaktasin özlüyorum seni ben senin icin geldim buralara flan de. Cilveyle hallet :)
Belli süre sonra destek de beklemiyosun alisiyo bünye :)
tarafından
Haklısın canım birbirinize destek olmak varken esinin senin yanında.oluo boşver hayatım gelince daha güzel olck demesi lazm. Zaten de en çok kocan iyi olmayınca koyar insana
Sen o diğer gereksizleri hiç takma bnce bildiğin yap. Girtme temizliğe onlar iyilikten anlamaz
0 oy
(373 puan) tarafından
Yapma canim neden yapiyorsun ki 
0 oy
(6,814 puan) tarafından
Valla canım keşke yapmasaydın ben olsam yapmasında gitmezdimde  çünkü benim eşimde askeri personel  ben baba evindeyim ne kaynanam ne eltim ne kaynım biride aramaz beni eltim doğum yaptı gitmedim ne gitcem usb ama onun özelliği ne kaynanam bi takım alda git dedi bana bende he tamm dedim sonra eşime beni niye kimse arayip sormadi  ben niye şimdi gidip onu yuceltiyim ki dedim haklısın dedi
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Canım sende kendını kullandırma kocan kaynanan yap diyor dıye insan kendi gururunu cıgner mı hıc esinin sana saygısı yoksa once senin kendine saygın olsun belli duvarların olsun ki kocan da olsa sana bir laf soylemden benim karım bunu kabul etmez yapmaz diyebilmeli illa sana soylemesi gerekiyor sa da senden cekıne cekıne soykemelı kusura bakma bir atasozu var esek olursan semer vuran cok olur 
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun sen iyi niyetinden Allah korkundan yapıyorsun ama artık çok fazla taviz verme hastayım de  bişeyler uydur çok fazla umursama 
0 oy
(797 puan) tarafından
Çok sinir oldum şu an eltinin yüzüne karşı söyle sen yapmadn ama ben sana yapıyorum de için sogusun ayıp ya vicdansız insanlar 

İlgili bir soru bulunamadı

378,323 soru

11,323,397 cevap

34,775 kullanıcı

...