0 oy
859 göst.
Diğer kategorisinde (342 puan) tarafından
Kızlar oğlum felaketti bugün yine doğduğundan beri zaten ağlayan bi bebek eski sorularımda hep ağlama vardır bebek bakımındada hamilelik platformundada kolik bi bebekti ama artık 9 buçuk aylık düzelceğine saha kötüye gidiyo artık isyan ettim ben anne değilim oda bebek değil diye hiç sevemedim gibi hiç durmadı kucağımda sevmek istiyorum böyle şarkılar söyleyerek ama o napıyo iktirip ağlıyo tırnaklıyo sanki bende şeytan görüyo kucağımdan herkese atlıyo yeterki benden gitsin başkasına gibi ona rağmen sakinim ben ama bazen gerçekten yeter diyorum ya az buz değil artık çektiğim... Ben ikinci çocuk yapamıcam sanırım ilk bebeği kolik hiçç durmayan bi bebek olupta ikincisi normal olan varmı ya böyle bebek yok olamaz olmamalı

18 Cevaplar

+3 oy
(47 puan) tarafından
 O bebeğe sahip olmak için nelerimi vermezdim. Anne olmak kolay olmuyor diye boşuna dememişler bence az şükredin olmamalı falan gibi kelimeler ne biliyim kulağa hiç hoş gelmiyo. 
(342 puan) tarafından
Ben diyorum ki bebek gibi olmasını istiyorum anladın mı herkesin sınavı başka banada ağır geliyo bu kadar olması allaha şükür varlığına neden orasını karıştırıyosun allah isteyen herkesin kucağınj boş bırakmasın ben olmamalı derken olmasın anlamında demedim orda sevmek istiyorum bende imreniyorum bebeğyle füzel vakit geçirenlere neresi yanlıi
(4,040 puan) tarafından
Canım yıllarca çocuk sahibi olmak için uğraşıp olduktan sonra zorlanan insanlar da çok fqzla kimsenin ne yaşadığını bilemezsin bebek senle oynamayınca iletişim kurmayınca insan kendini çok kötü hissediyor.
(65 puan) tarafından
Canım Allah büyüktür. 4 doktor bana kısır dedi. Şuan 2. Çocuguma hamileyim. Soğan kürü yap gün aşırı ilişkiye gir. Allah kucağını boş bırakmasın. O kadar içim gitti ki yazdığın yoruma olduğumdan beri gözlerim dolu dolu bakıyorum. Sen kalbi çok temiz bir kadınsın. Hiç görmesem tanımasam bile attığın bu yorumla anladım bunu. Sen içini ferah tut. Allah'ım senin gibi güzel kalpli insanların duasını her zaman kabul eder. Allahin yanında melek çok, birinide sana verir inşallah tez vakitte.
(47 puan) tarafından
O senin kalbinin güzeliği canım benim güzel bakan güzel görür. Amin inşalalh rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın bu günlerin hatrına herkesin duasını kabul etsin inşallah. Bebeğini saglikla kucağına alırsın inşallah sana bebislerinle güzel bir ömür diliyorum ❤
-Reklam-
+2 oy
(670 puan) tarafından
Canım sabır sabır sabır çocuk bakmak kolay değil sen sakin ve sabırlı ol sadece 
(342 puan) tarafından
Allah razı olsun yorumun için inşallah benim sınavım bu olmaz :(
(670 puan) tarafından
Rica ederim canım sen stres yaptığın için çocuk sana hırçın davranıyor bide sakin olmayı dene onu anlamaya çalış
+1 oy
(228 puan) tarafından
İlkini bu kadar isyan edıyorsun.yazık gunah. Getırıyorsanda bakacaksın.bakamıyorsanda getırme.. Her cocık el bebk gul bbk buyumuyu. Oyle boyle buyuyolar. Bız anneler olarakda onlar bakma zorundayız
(9,207 puan) tarafından
Ne yaşadğnı bilmeden ön yargılı olmayn cnm
(342 puan) tarafından
Bakmıcam demedim niye yaptım demedim bakamıyorumda demedim hayır anlamadım ki yorumunu tabiki bakmakla yükümlüyüm rabbimin hediyesi ama bende insanım anne olsam bile yorgunlul falan değil herşeyi olsun ama hep ağlıyo hep bi sorunu yok
+1 oy
tarafından
Allah sabır versin ama ne olur isyan etme ben bir çocuğum olsun diye dökmediğim göz yaşı kalmadı ne olur isyan etme şükür et nolursun lütfen 
0 oy
tarafından
Ay kadın zaten dertli yazılanlar hiç hoş değil. İnsanın sabrının bi sınırı var. Canım öncelikle sakin ol geçer mutlaka merak etme düzelir sen bol bol oku bebeğine sakin ol sakin konuş onunla bak sabırlıyım diyosun ne güzel ben sabır edemem mesela çocuğum sakin bi çocuk olduğu halde iki üç gündür çok ağlıyo ben eşimle kavga ediyorum çocuk böyle diye. Bi derdi vardır mutlaka ondan yapıyodur diş falan mı çıkıyo ki 
(342 puan) tarafından
Bacım allah razı olsun halden anlayan bir sen varsın valla... Anne olmak insan olmadığım anlamına gelmiyor biz büyürken annelerimiz nelere sitem ettide biz etmeyelim insanlık hali oluyor işte içimi döktüm bende doğduğundan beri böyle hep ağlıyo hep kolik dedik geçer ya sabır dedik 3 kişi zor bakıyorduk biri tutar biri yeöek eder biri lavaboya girerdi 7 aya kadar böyle gitti çünkü hocaya kadar götürdük öyyle kötüydü oğlum şimdi tekiz evde oyun oynayalım güzel eğlenelim diyom e acıkıyom yemek yemem tuvalete çıkmam gerek ağlıyor hala 10aylık olcak sabır bir yerde hop diyo...
tarafından
Canım anlarım seni kardeşim de öyleydi çünkü annem delirmişti kafayı yedi çünkü ilk 6 Ay hiç durmadan bağırdı sonra diş sancısı sonra yürümeye başladı defalarca kafayı deldi sürekli düşerdi hâlâ da aynı 19 yaşına gitti hâlâ düşer kolunu acıtır bişey yapar annem hep der bu çocuğun sorunu asla bitmez diye. Ama sabırlı ol inşallah düzelir bol bol oku bi Esma vardı huysuz çocuklar için bulursam atıcam sana şimdi. Valla insanlıj hali afedersin bi tarafımızda motor yok yemek temizlik çocuk çok zor yani insanın kendine vakit ayırması gerek ondan anlıyorum seni
(342 puan) tarafından
Allah razı olsun bugün trk kendime bişey yaptım tuvalete gittim... Annem der bana zaten buna tek başına bakman çok zor diye sabır ama bende insanım napayım :(
tarafından
https://www.milatgazetesi.com/trend/eslerin-arasinin-iyi-olmasi-icin-zikredilen-el-muksit-esmaul-husnasinin-faziletleri/haber-203648 canım buna bi bak bi de ya Mukit ismi var onu da 7 defa okuyup bi suya üfle çocuğa içir inşallah faydası olur
0 oy
(290 puan) tarafından
Boyle dusunme Allah askina benim kizimda oyle babasinda babaannesinde hatya gorumcemde bile duruyor bende durmuyor doganin kanunu bu Anneye nazlari geciyor cunku boylede dusunme benim kizimda oyle ama olsun saglikli olsunlarda 
(342 puan) tarafından
Ağlamasın bana yeter her bebek ağlar ama bi sınırı var...
(290 puan) tarafından
Benimkide hic susmaz iki saat kesintisiz aglar arada bogazi kururyor die su veririm krize girer canim bunlar gayet normal
(342 puan) tarafından
İki saat mi :)) 7 ay sabah 6 akşam 9 morarana kadar...
0 oy
(70 puan) tarafından
Kolik bebek çok çok zor empati kurup ona göre cevap verin lütfen 
(342 puan) tarafından
Kolik reflü hepsi var bacım valla ne yapcağımı bilmiyorum hatta bizim kolik belli saatlerde değildi doktor şok olmuştu tüm gün sürerdi
(70 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Her bebeğin huyu ayrıdır sürekli ayetel kürsü oku illa ki bi sebebi var ama bilmiyorsun işte kuran dinlet huzursuzluğu geçsin. Gerekirse gün içinde odada yalnız bırak kendi kendine takılsın sakinleşsin.  Merak etme illa ki değişecek beraber oyamayacaksınız biraz sabret Allah hastalıkla sınamasın yeter ki. Sana da sabır versin  :( çok işin içinden çıkamazsan yardım al pedagogdan. 

İnstada tevhide dadı var mesela mesaj bu konuyı sor kitap tavsiyesi iste. 
(342 puan) tarafından
Ben her doktora götürdüm en son pedegog kaldı onada doktor çok erken dedi acaba erken mi değilmi artık düzene girmesi gerek boşuna ağlıyo her yolu denedim 9 ayda
(4,040 puan) tarafından
Pedagog bebekten anlamıyor mu acaba niye erken diyor ki benim sıpa 6 aylık şimdiden inatlaşmaya başladı bence erken falan değil bildiğin duygularını yönetmeye başlıyor bebekler ve bizim hatalarımız yüzünden şımarık hırçın veya yaramaz oluyorlar. Tabii biz bu hataları bilmeden yapıyoruz
 dediğim gibi sen mesaj at insta  pedagogları dönüş yapıyor en azından yol göstersinler nereye götüreceğinle ilgili
(4,040 puan) tarafından
Bi de çok aşırı bunalırsan çocukla aynı odada kalma hemen o odadan çık ne kadar ağlarsa ağlasın.  Başka odada biraz sakinleş sonra yanına git
Çünkü bu durumlarda sbs gerçekleşiyırmuş
(342 puan) tarafından
Ben bir araştırayım çünkü önüne geçilmiyor gerçekten
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Ne kadr acimasizca yorumlar yapılmış ya sizin yeter dediğiniz olmadı mı sanki. Bunaldiginiz zman olmadı mı hiç. Bu anne de böyle olmasını istemez ama ne yaşadığını bilmiyoruz sonuçta 
(1,114 puan) tarafından
Sende sakin ol cnm sürekli oku bebegine sakin yaklaş yapicak bişey yok anne olmak kolay değil rabbim bı şekilde sabrını veriyor. Bebekler sürekli huy değiştirirler elbet değişir düzelir merak etme
(342 puan) tarafından
Allah razı olsun ben hasta çocuklara her zaman dua ederim rabbim hastalıkla sınamasın ama psikolojide bi hastalık iyi değildim yazdım...
tarafından
Haklısın canım ben de öyle düşünüyorum asla empati yapmamışlar öylee yazmışlar kadın zayrn dertli
(1,114 puan) tarafından
Valla bazen benimde bunaldigm oluyo sabırlı biriyim normalde ama insanın bazen canına tak diyo hele bide eşinden destek yoksa daha zor
tarafından
Aynen öyle canım eşim destek olmadığı zaman onuls kavga ediyorum
0 oy
(48,660 puan) tarafından
bebekler anneye nazlaniyor canim senden baskasi cekemez zaten bu hallerini kizarsin iki dakika sonra güler masumca bakar herseyi herseyi unutursun. sabahtan aksama kadar kollarin kopar kucakta tasimaktan yarim saat oturur dinlenirsin kaldigin yerden devam edersin hic uzmemis gibi. Allah kolaylık versin kolay degil durmayan bebege tek bakmak sabret inan cok cabuk geciyor zaman 
(342 puan) tarafından
Sadece yazmak istedim aslında şuan bile özledim
(48,660 puan) tarafından
bunlari düşündüğün icin kendini suclarsin sonra yine kizarsin annelik gerçekten cok zor bende uyumadigi icin kiziyorum uyuyunca pisman oluyorum sabah özür diliyorum gece yine kiziyorum :)
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Rabbim sabır versin inşallah. İlk gebeliğim  60 günüm kaldı  inşallah sağ salim kucamiza almayı nasip etsin rabbim kolik ne demek hiç fikrim yok ama galiba. Gazlı bı bebekmi. Bilemedim 
(342 puan) tarafından
Bende bilemiyom bacım bizimki koliğin dışında allah sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin
(6,919 puan) tarafından
Amin inşallah Rabbim sana bol sabir versin
0 oy
tarafından
Herkesin yaşadığı farklı bence hemen üstüne gitmeyin arkadaşın.. bebeğinin kendisinden başka herkese gitmek istedigini görmek bile kim bilir sinirlerini nasıl harap eder..  bazı bebekler cidden çok zor oluyor ablamın bebeği de öyleydi hani aayni bahsettigin gibi değil ama çıldırtıyordu. Dış cikarirken bebekler o zamanlarda bile hepimizin çıldırdigi olmuştur bu arkadaşın aylardır böyleymiş uzuldum. Duzelicektir bence sakin ol annen falan varsa yakınında ara ara yardım al senin sakin ve mutlu kalman onun da öyle olması demek. Allah sabır versin canım.
(342 puan) tarafından
Allah razı olsun canım varlığına bin şükür yarım saat sonra yine öpüşüp koklaşıyoz bıdığımla ama gitmesi durması değil yani bende durmuyo hep ağlıyo evdeyiz e her zaman gidemem ki ben kalabalığa ondan üzülüyorum alışması gerek bana evine :((
tarafından
Kimi bebek ta 2 yastan sonra düzene giriyor canım senin tosba da öyle sanırım. Sen dua et bol bol bebeğine oku seni çok iyi anlıyorum ben de bazen cildircam Allah'ım.diyorum ama sonra pişman oluyorum. Şimdi dış de çıkarır o gaz bitmiş dış baslamistir.
0 oy
(732 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun şuan seni okadar iyi anlıyorum ki bazen insan tükeniyor kendinden nefret ediyor artık..yaşamıyan anlamaz emin ol böyle konuşur durur işte 
(342 puan) tarafından
Rabbim çekene sabır versin birde dış yorumlar var bu bebekte ne var ki uslu sakin oynuyo diye bunu diyende en yakınındakiler birde tek başına görün evde 30 kişi bakmıyorum sonuçta
(732 puan) tarafından
Benimkide öyle kaynanam onlara gidiyim gıkı çıkmaz geçen kaynım bu kız hiç ağlıyor mu diye sordu bana :)
0 oy
(200 puan) tarafından
Canım benim bebeğim de aynı seninki gibi tek o iyi olsunda baba annesinde amcalarinda duruyor bende durmuyor benim ki de kolikti geçecek bu günler tek istediği biz olacağız zamanla evet zor ama ne yapalım iyiki anneyiz 
(342 puan) tarafından
İyiki rabbim yokluğuyla sınamasın benimde derdim buydu napayım içimi döktüm :(
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Allah sana sabır versin canım sen ne kadar öfkeli olursan sınırlı olursan bebeğine geçer oda kötü olur ağlar sen sakinliğini koru etrafında sana destek olacak kimse yokmu 
(342 puan) tarafından
Yok sinirli öfkeli değilim içime attığım için buraya böyle yansıdı yardım edenim var şükür ama hep olmuyo bende istiyorum birlikte olalım artık mutlu olsun
(1,699 puan) tarafından
Kıyamam ya gazi vardır belki annesi geçecek bu gunler
0 oy
(111 puan) tarafından
Benim kızımda kolik di şimdi de asabi sinirli ne gecem geceydi ne gündüzüm evimi günlerce girgirlayamiyordum bile yemek yapamıyordum bi onunla aglamasiyla uğraşıyordum haftalarca banyo yapamıyordum sabır çekmekten başka çare yok bebektir olacak o kadar 
(111 puan) tarafından
Allah sabır versin Allah yardımcın olsun inşallah zor bi süreç
0 oy
(236 puan) tarafından
İlk ömce yorumlarinizi kiniyorum Bir anne ne olirsa olsun bebeyinden vaz gecmez gecemez 1 anlık sinirli olup bunlari yazmiş icini dökmuş Siz hic mi sinirlenmediniz?hic mi yeter  biraz dinlenmek istiyorum demediniz?hic mi hayir hayir 2 ci cocugu asla kaldiramam demedinizmi?empati kurun ya tamam anne   ancak sirf anne diye bu kadarda yuklenmezki canim  evet belkide  yazdigi  son cumle. Hoş digil hatta. Goz yorucu ve cok cirkincü ancak O bir anlik sinirle yazilmis. Bi yazi. o cocugunu sevmiyo mu?tabi seviyo Sadece. BAZEN OLUYO BİZLER TAŞTAN DİGİLİZ ELBET BUNALDİGİMİZ ANLAR GİNLER OLUYO   BOYLE  YORUMLAR YERİNE.  LUTFEN BİRAZ  anlayisli olun Kaldiki. Yilalrca  cocugu olmayan    kadinlara Allah hepinize cocuk versin insaAllah.   Allah er yada gec verecektir sadece zamani var   sabr edin Allah her seyin. Hayirlisini  ediyo her kadin anne olmak ister  ancak Anne olmakta zor bi iş  ve annelrimizi anlamamiz gerek
(342 puan) tarafından
Allah razı olsun yüreğine sağlık... İnsan söylediklerini yaşamadan ölmez rabbim evladımı sakin huzurlu mutlu bebek eylesin diye yazdım anlatıcak bi burayı bulunca yazması kolay bacım...
(236 puan) tarafından
Oyle her kes cocugunu sever spzum sana digil hatta kotu anne bile bebeyini korur sever
0 oy
(283 puan) tarafından
Huysuzlugunun sebebi ıçten içe bir rahatsızlıkta geçiriyor olabilir. Israrla hastaneye gitmenizi öneririm belki canı yanıyo görümcemin ogluda öyleydi hem çok gazlı hemde bobreklerinde sıkıntı çıktı .allah korusun tabi. Demem.oki sadece gaz olmayabilir 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 650 göst.
5 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 458 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 342 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 186 göst.