0 oy
509 göst.
Diğer kategorisinde (79 puan) tarafından

Merhaba ben daha 17 haftalık hamileyim. Bir komşu ablam var kafama takıldı sürekli aynı şeyleri söyleyip duruyor bende az önce çıkıştım biraz. Bebek olunca evi süpüremicen uyanıcak, wc ye bile gidemicen, hep kucağında olcak vs vs hep olumsuz şeyler sanki bebek ayak bağı. Bende gerekirse yapamim bebeğim iyi olsun yeter dedim gerçektende öyle. Kanama alanım vardı 5 6 haftalıkken o zaman bile yattın kalkmadın sanki nolcaktı gibi konuşuyor canımı sıktı çok.

10 Cevaplar

0 oy
(5,938 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ilk çocuğum 6 yaşında ilk 3 ay tabiki zorluk oluyordu eşim eve gelince 2 günlük yemek yapiyordum öğlen uykularında da evi topluyordum.3 aydan sonra uykusunda düzene girdi şimdi 2.hamileyim ilk cocugumda 14 aylıkken işim e geri döndüm şimdi de  çalışıyorum kızım 1 e gidiyor annem götürüyor 1 de okula 6 buçuk ta ben alıyorum bana yardım bile ediyor sofra kuruyor salata yapıyor:)) eşim de sağ olsun hamileyim diye akşam 10 da kızımı masal okuyarak uyutuyor bende dinleniyorum.hafta da 1 annem de yiyoruz hafta da 1 de annem yemek yapıp getiriyor cumartesi pazar evimi temizleyip  tencere yemek yapıyorum.bir şekilde büyüyor ayak uyduruluyor canım.strest yapma . 

(79 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)Allah bağışlasın analı babalı büyütsün maşallah
(5,938 puan) tarafından
Amın cümlemizin evladını Allah im korusun
-Reklam-
0 oy
(816 puan) tarafından

bebegin kolik olmazsa emer uyur iki saat rahatsn o ara herseyi yaoarsin biraz buyuyunce uyanik kalmaya basliyorlar gazi feln olmaz sende kucaga alistirmazsan etrafi seyrederek uyuyup kaliyor hada bebeklikten elektrik supurge sesine alistorirsan uyanmiyor bile uyansada geri uyuyo aglamiyor. bnim suan iki oglum var biri 2bucuk uasinda digeri 20 gunluk inanirmisin karnimi zor doyuruyorum buyuk oglum kiskanmaya basladifi icin yanliz birakamiyorum surekli baslarindayim o yuzden ev temizlemek mis yemekmis cok zor oluyor evi temizleyemiyorum bile aksam esim gelince ne topladim o kâr  

(79 puan) tarafından
Ama bunu böyle anlatmak varken neden iğneler gibi cesaret kırıcı söyler anlamıyorum. Dünyanın sonumuş gibi bende ister istemez tepki veriyorum
tarafından
Benimde ilk gebeligim ama bak arkadasin dedigi gibi esinin destek oldgu zamanlar olur bi dogsun bi ka aya bebekle duzeniniz oturur abartmis gozuni korkutmak istemis illa ki zorluklari olacak ama o kadar da defil yani
0 oy
(44 puan) tarafından

Bebeklerin hepsi farklıdır kimisi gece uyur kimisi gündüz kimisi hiç uyumaz sakin olan vardır olmayan vardır kucağı seven kucağa alınca ağlar onun için kimsenin lafına bakma ben bebeğimi şuan iki aylık oyun haklısına alıştırdım onun içine koyuyorum orda oynarken evimi temizliyorum onu uyuttum wc oyle gidiyorum onun için uykusuz kalmaya deger herkese hehe de geç :) 

(79 puan) tarafından
Teşekkürler aynen her çocuk başka :) stres yapmamak lazım cidden
0 oy
(645 puan) tarafından

Belli zorluklar olacak ama bu demek değil ki bebek olunca herşey olumsuz olacak diye benim ilk bebeğim ama 9 tane yeğenim var temizlikte yapıyorlardı yemekte kendi evlerini idâre ediyorlardı zaten çevrede böyle olumsuz konuşanları dikkate bile almıyorum sende takma bence gerekirse mesafe koy biraz canım

(79 puan) tarafından
Evet ağzı olan herkes konuşuyor zaten takmamak lazım doğru :)
0 oy
(240 puan) tarafından

Arana biraz mesafe koy fazla sami.i olma canını sokmasına musade etme 

(79 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz gerçekten
0 oy
(137 puan) tarafından

O kadinin bebegi o tarz bi bebekse seninkide oyle olacak sanıyordur bnm iki çocuğum var ilkinde banada aynini ddiler ama bebegm bi uyurdu top atsan uyanmazdi bn koca evi temzler yemek yapr kahvemi icer yatardm bile bebek sadece emmeye kalkardi o kdarck smdiki bebegimde ablasndan biraz farkli ama uslu bi bebek karni tok oldumu uyuyor keyfide yerinde oldu mu yine tum işimi yapiyorm yatiyorm dinleniyorum herkesn bebegi bir olmuyor ama gazi olmadktan snra bebekler uslidir genelde abartanlara bakma

(79 puan) tarafından
Ne kadar güzel maşallah :) teşekkürler
0 oy
(218 puan) tarafından
Doğru ama dedikleri abartmaya gerek yok o tempoya alışıyorsun ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun o yüzden takılma zaten ev kirlenmiyor cnm merak etme sadece dağılıyor bebek varken a ufacık nasıl dagilsin diyeceksin doğunca ozaman anlarsın ancak hergun gün geliyor dağınık oluyor gün geliyor heryer toplu oluyor cnm ben aksam yapıyor bebeğim uyurken 8 de uyuyor biraz dinleniyorum hem dizi falan izliyorum sonra bi girisiyorum haftada 2 kere gece 2 de uyuyorum normal dede birde günkü her alsam sadece mutfak yetiyor cnm ben alıştım ilk zamanlar o kadar zorlandım şimdi çok kolay geliyor takılma yani o kişi hayatından bezmiş galba bu kadar abarttigina göre 
(79 puan) tarafından
Abla çok temizlik hastası kar yağsa cam siler. Herkeside kendisi gibi istiyo. Haklısın alışıcaz zamanla yeterki bebeğim iyi olsun :)
(218 puan) tarafından
Bende öyleyim cnm ama yapcak bişey yok yani doğumdan önce hergun temizlik yapıyordum doğumdan sonra bu şansım olmadı bi ara kafayı yicek gibi oldum ablam vardı doğru düzgün yapmıyordu annemde öyle bişeyde diyemiyorsun tabi ben derdi tertipli olmasını istiyordum heryerin tabi olmayincada insan kafayı yeme noktasına geliyor aman dedim sonra bırak boşver bebeğine bak nasıl olursa olsun boşver dedim görmüyormuş gibi yapıyorum hala yapcak bişey yok bebeğimden kıymetli değil o büyüsün bi ozaman olur yine
(79 puan) tarafından
Ev işi nankördür birde bugün yap ertesi gün gene aynı bende yapıyorum tabiki ama bebek olunca yapamican diyince varsın yapamim bebeğim iyi olsun. Herşey yoluna düzenine girer elbet :)
(218 puan) tarafından
Aynen cnm takılma boş ver o gün gelsin bi hayırlısıyla
0 oy
tarafından
Hayatta moralini bozab bu tip olumsuz insanlari hayatindan cikarmalisin. Resmen seni dogmamis bebeginden sogutmaya calisiyor. Hic hazetmem bu tip muhabetlerden cocuk sahibi olmak tutsaklik demek degildir. Allah in bi lutfudur. Zorluklari olsa da ustesinden gelemeyecegin zorluk yok senin. Bosver bos konusanlari
(79 puan) tarafından
Dimi ne güzel demişsin evlat hiç yük olur mu Allah herşeyin kolaylığınu verir elbet haklısın
0 oy
(554 puan) tarafından

Sende deseydin madem öyle gelir bir iki saat eylersin bende isimi yaparim diye bak bida diyomu:D

0 oy
(843 puan) tarafından

Valla kızım 4 buçuk aylık hala herşeyi yapabiliyorum. Sadece diğer odalara giderken tek bırakmak istemiyorum ana yüreği :angel:

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 178 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 206 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Birmelekannesiii (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 302 göst.
8 Mart 2020 Diğer kategorisinde kbra28 (40 puan) tarafından soruldu

378,318 soru

11,323,517 cevap

34,775 kullanıcı

...