0 oy
649 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi

Hayat herkese adil davranmıyor azizim !!! 

Kiminin ekmeği bayat kiminin pırlantası ufak...
 Herkesin bir imtihanı var bu dünyada Allah sevdiği kulunu sınarmış. ..
Kimi evladı ile kimi yokluk ile kimi sağlık kimi eş şiddeti ihaneti anne babası vs.vs. ile bir şekilde imtihan oluyor Allah hakkıyla çıkmayı nasip etsin .. 
İnsanlar o kadar düşüncesiz bencil olmuş acıyorum bazen öyle insanlara ... 
Peygamber efendimiz(s.a.v) ;
"Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" demiş ... 
Peki biz kimden oluyoruz şimdi? 
Ümmetini böyle görmek ne kadar kötü bi durum ..
Nereye geldik ey insan oğlu !!
Bak komşun aç yatıyor peki sen ? 
O senden yardım değil dua isterken onu aşağılamak ne kadar uyuyor meshebimize.
Ne oldu bize ey insan topraktan geldik toprağa gideceğiz yatların katların emrinde çalışan yüzlerce insan olsa neye yarar kefenin cebi mi var ??? Zenginde olsan fakir de olsan,alim de olsan zalim de olsan gideceğin yer toprak götürebileceğin iki metre kefenn... Bırak aşağılamayı bırak küçük görmeyi şu mübarek ayın yüzüsuyu hürmetine destek ol kardeşine dua et Allah bilir Allah duyar ...❤❤

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

"Yarım hurma (sadaka) ile bile olsa cehennemden korunun. Eğer bunu da bulamazsanız güzel bir sözle (korunun)."

(Müslim,Zekat,68)

-Reklam-
+1 oy
(3,522 puan) tarafından
Hiç kimse akıllanmadı Rabbim çeki düzen verin diye uyarıyor ama kimse bana mısın demiyor korkum ne biliyor musun Rabbim baktı ki kimse arlanmıyor dışarı çıkma yasağı vs derken bu illetle uğraşırken bir de bir deprem vuracak dünyayı sonrasını düşünemiyorum artık en sonu bu olacak çünkü dünyalılar hiç ölmeyecek gibi zülme devam ediyor Allah sonumuzu hayır etsin şu mübarek günde hayırlı sağlıklı şekilde evlatlarımızı sevdiklerimizle büyütmeyi nasip etsin.
tarafından
Amin inşallah
Gerçekten öyle arlanmıyo kimse böyle de devam eder Allah korusun
(118,983 puan) tarafından
Örtmenim nerelerdesin sen yaa hav ar yuuu
(3,522 puan) tarafından
Sarmıyor artık burası Sevdacım eski tadı kalmadı insanın giresi gelmiyor uygulamaya sen nasılsın Kuzey oğlan nasıl ☺️
Başım catliyo benim yaa
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Çok doğrru boşa mı bu kadar felaket başımıza geliyo bu sene müsibetlerin ardı arkası kesilnedi hak ettik çünkü 
tarafından
Aynen öyle biz azdık Rabbim hepimizi eve kapattı dünyaca
0 oy
tarafından
Çok güzel post allah razı olsun
tarafından
❤❤❤❤❤❤
0 oy
tarafından
Hayat işte biz insan oğlu pek nankörüz Allah affetsin hepimizi 
tarafından
Amiiinnn :(
0 oy
tarafından

İnsanlar bazen çok nankör olabiliyo elinde bişeyi varken daha fazlasını istiyo bu bana göre çok yanlış bi düşünce şukretmeyi bilmek gerekir her daim benim durumum içler acısı diyebilirim ama hicbizaman fazlasını istemedim olanla yetinirim nasibimse yerim değilse şükrederim allah gerçekden ihtiyacı olan arkadaşlarımıza yar ve yardım etsin 

tarafından
Amin kuzum inan benim pek bi farkım yok ama elhamdülillah buna da şükür
tarafından
Aynen elimizde olanla yetincez
0 oy
Cok begendim sagol ⚘⚘⚘
tarafından
Sende sağol savdoşum ❤❤
0 oy
(3,860 puan) tarafından
Ne kadar da güzel yazmışsın canım. Burda kimsenin haddi deil kimseyi küçümsemek❤
tarafından
Aynen öyle bacım ❤❤
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Herkesin hayatta var bi imtihanı..  ki hayat bu.. herkes kendi imtihanını başarıyla hayirla inşallah atlatır.. 
tarafından
Amiinn kuzum inşallah Allah yardımcımız olsun hepimizin ❤
0 oy
tarafından
Aynen öyle yardıma muhtaç birine dilenci hırsız diyecek kadar kotu insanlar var bu hayatta malesef Yüce Allah'ın sana verdikleriyle hava atıp yardım isteyene de hırsız dilenci dersen yüce Allah alır elinden nasik Bir millet olduk anlamıyorum çok doğru yazmışsın canım Rabb'im bu dünyada darlık çekene öbür dünyada mükâfatını elbet verecektir :( 
tarafından
İnşallah kuzum ❤❤
tarafından
Allah yardım etsin vallahi zor bı dönemden geçiyoruz :(
tarafından
Aynen öyle kuzum Allahım hepimize yardımcı olsun inşallah
tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
O kadar olay oldu hala kimsenin akli başına gelmiyor hala 6 yaşındaki kıza tecavüz ediliyor hala abi kardeşi vuruyor hala eşini aldatıyor hala haram lokma yiyor hala hala hala bitmiyor yani durmuyorlar durmak da istemiyorlar allahım sen ölümün de hayırlısını nasip et
tarafından
Amin canım
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Allah razı olsun güzel bir yazı canım.. ibret olsun hepimize 
tarafından
❤❤❤❤❤❤

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,015 göst.
11 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy