0 oy
892 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kızlar emziriyorum 5 dk sonra yine aglyor kaynanam emzir diyor yine deniyorum

En son bagirdim doymuyor aglataymmi diye zaten zor emen bi bebek yine 5 dkyi bulmadan aglyor en son süt veriyorum napcam kafayi yiycem 1 haftalik

Süt yapsin diye her yolu denedim 3 lt su bol bol sogan tahin helvasi humana cay ama yok tik yok kaynanam sürekli yemek dayiyor yiyorum yiyorum şişiiyorum süt olsun diye ama yine yok:(((

25 Cevaplar

0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bebegin kaç aylikta süt veriyorsun 
(100 puan) tarafından
1 haftalik
(6,136 puan) tarafından
Kuzum 1 haftalık bebeğe ne sütü veriyorsun sen ağır gelir ona sadece emzir kaynana da bakma gazi vardır bebegin
(100 puan) tarafından
Canim napabilirim emziriyorum doymuyor
(6,136 puan) tarafından
Dur bakalım daha tazesin olmazsa mama verirsin uyumalısın dinlenmelisin ki sütün olsun o gazdan da yapar gazi olan bebek emmek ister
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mama alsana canim süt verilmez daha cok kucuk 1 yastan önce olmaz
(100 puan) tarafından
Mama kabizlik yapti
0 oy
(119,388 puan) tarafından
Kiz 1 haftakik bebege süt verilmezki mama ver
(100 puan) tarafından
Uf ya annem ver dedi artik kafam karşti
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Daha onun midesi sütü nasi kaldırsın. Yaşına  yaklaşırken  bile tedrgin oluyoruz süt bise yapar mi dye 

Yenidoğan hep emmek ister . 15 dk emzr iki gogusunde ver her biri 15dk

Sonra ağzına emzik ver yoksa gün boyu emer

Bez sayısı 7.8 işe doyuyodur
0 oy
(1,001 puan) tarafından
1 haftalik daha ufacik sut verme kendi sutunle doymuyomu sekerli cay ic ben duymusdum sut yapiyo 
0 oy
(36 puan) tarafından
Süt sakın verme 1 yaşın altındaki çocuklara süt dokunuyo zehirlenebilr çocuk doktora götr o sna hangi mamayı kullanacağına dair önerilerde bulunur bide belki gazdan durmuyodur çocuk ben ilk doğumdan 2 gün sonra çocuk emiyodu emiyodu durmuyodu memeyi ağzına veriyorum hala meme arıyo çocuk sandık çok aç doymuyo heralde doktora götürdük gazı varmış çocuğun bide doktor bebek emerken göğsünün koyu yerini komple ağzına almasına yardmcı ol dedi emerken hava almasın gaz birikiyomuş öyle.
(100 puan) tarafından
Kendi annem dedi canm ýa mama verme süt ver dedi bişey olurmu:( gece 3 kez verdim
(36 puan) tarafından
Bence bidaha verme canm doktora danış öyle olsa doktorlar mama yerine süt önerirlerdi daha 1 haftalık bebek çünkü ağır gelebilir süt bi tanıdıgmn oğlu zehirlenmisti bu markette satılan sütten.Dedigm kişininde sütü gayet yeterliydi ama hep oğlu kilo alsın iyice doysun diye süt danino vs şeyler veriyodu sonra çocuk rahatsızlandı doktorlar hazır sütten oldugnu söyledi.
(100 puan) tarafından
Allah korudun cnm ya
(36 puan) tarafından
Amin canım dikkat et ama sen yinede.
0 oy
(7,201 puan) tarafından
Ya benim kızım doydugu halde hep göğsümdeydi yemek yerken , soğan dograrken.. bir saniye susmazdi . Normal bebeği kucağına alınca susar benim kız asla yani iki ay boyunca hiç bir saniye susmadi gazı aşırı vardı.  Kabızlığı da vardı zeytin yağı verdim olmadı fitil koydum . Ayda bir kilo alıyordu ama yine de hep göğsümde idi sabah akşam ağlıyordum kemiklerim ağrıyordu artık oturmaktan çok küçük olduğu için yatakta veremiyordum iki kilo doğmuştu.  Velhasıl sütun varsa yeter verme ek bir şey o doydugunu bilmez . Aglayasi var senden ayrı kalmak istemiyor ağlıyor işte geçecek merak etme .. yemekte hep göğsümde olurdu eşim koyardı ağzıma ne yiyceksem kollarım kopardı yemek yaparken bir yandan onu göğsümde tutup bir yandan yemek yaparken.
(36 puan) tarafından
Valla bende öyle gecem gündüzüm birbirine karışmıştı bazı bebekler zor oluyo her bebek bir değil okdr yoruluyodumki 22 kilo verdim doğmdan hemen sonra çoğu insan noldu sna diyodu gözlermin altı morarmıştı uykusuzluktan insanlar hastamısın diyodu çok şükür geçiyo ama zamanla kimi bebek 3 ayına kadr kimi 6 kimi 1 yaşına kadr sonra raht edersin.
(7,201 puan) tarafından
Benim kız ikinci aydan sonra günde bir dk kendi kendine ağlamadan durmaya başladı ama ağlamaları gazı dördüncü ayda bitti.  Yapacak bir şey yok herkesin bebeği herkesin imtihanı başka maalesef
(7,201 puan) tarafından
Bende doğum kilomu hemen vermiştim ama sonra sıkıntıdan eşim işten gelince cips aldirrdm antidepresan gibi gelirdi bir hincla yerdim şimdi o günlerin açısı bana 6 kiloya mal oldu :)
(36 puan) tarafından
Aynen canm ama bugünlerimize şükür bugünleri yaşamak isteyen çok insan var rabbim olmayan herkese nasip etsin.
(36 puan) tarafından
Bende zoretanin diye bi ilaç kullandm o kilo aldırdı biraz smdi de hamileyim maşallah kiloların hepsi geri gelditek temennim geri gitmeleri
0 oy
(64 puan) tarafından
Canım benim öncelikle hayırlı olsun bebişim ,şuanda çok yorgunsun ve kafan karışık anlıyorum seni bunu bil. Çok fazla bebeğin süt alerjisi var benimkinde de laktoz alerjisi var mesela o yüzden bir daha bebeğine süt verme lütfen bu aşırı ciddi bi konu. Mama kabızlık yaptı demişsin farklı bir mama deneyebilirsin. 

Daha çok yeni annesin sütünün çok gelmemesi normal yemekten ziyade uyuman gerekiyor inan uyuduğunda göğüslerinin dolduğunu hissediceksin her fırsatta bir iki saat uyu. 

Bebeğinin gazı olabilir o yüzden ağlar ve yarım kundak yapmanı tavsiye ediyorum,karnından yeni çıktı orda onu sarıp sarmalıyordu karnın şimdi aynısını arıyor o yüzden ağlıyor büyük ihtimal ,sıkıca yarım kundak yap rahatladığını görceksin
(100 puan) tarafından
Allah raziolsun
(64 puan) tarafından
Senden de, bebişin memede durmak istiyor olabilir biraz keyif yapsın uzun kalsın bakalım, uyuyunca koy nasıl tepki verecek . Böyle böyle gözlemleyebilirsin. Ayrıca bebeklerin doyma hissi 3.aydan sonra oluyor haberin olsun. Sütünün yettiğinden emin olduğun dönemlerde bile hep yemek isteyebilir normal yani. Sen bebeğini sevmeye ve uyuyup dinlenmeye odaklan sıkıntı etme kendine onlar zaten bi şekilde kendine baktırıyorlar
(100 puan) tarafından
Saol canm allah razi olsun
0 oy
tarafından
Ilk once stres yapma kaynanan hakli bence bu konuda bol bol biseyler ye ve sık siik bebegini emzir sutun insin ama 1 haftalik bebege sut verilmez mama al ver doymadiginda
0 oy
tarafından
Ey güzel bacım aynısını ben yaşadım diyorum bir kez daha bana da sütun yok dediler dayadilar hosaflari falan çok afedersin sagilacak inek gibiydim aslında.  Gel sen bu kardeşine kulak ver aynı sorunları yaşamış biri olarak tavsiyem . Git sağlık ocağına veya hastanenin bashemsiresine durumu anlat birlikte sütunu sağın bı bakın gerçekten var mı yok mu.  Bana hemşire senin sutun yok değil dedi çok olduğu için ememiyor çocuk dedi ve sagdigi zaman resmen karşıya fışkırmaya başladı süt gözleri su an tıkalı olabilir fazla sütten dolayı ve bebeğinin gücü bunu emmeye yetmez güzel kardeşim onlar da sana ilk akla geleni der sütün yok der.  Mama ver süt içir der kimseyi dinleme insanı sasirtiyorlar . Eğer gerçekten sütun yoksa o zaman başka biseye basvurursun 
(100 puan) tarafından
Doltorla konuscam cmm
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Bebeğe süt verme mama ver doymuyorsa. 

Mama kabızlık yaptıysa mamayı değiştir ama sakın süt verme 1 haftalık bebek olmaz yani.

Ve bide baklava yemeyi denesen Aplam baklava yiyince çok süt yapıyordu ona. 
0 oy
(879 puan) tarafından
Doyuyorr o doymaz mi ya findik kadar midesi var zaten kaynanan psikoljini bozmus kuzum senin

Bebegin kokunu ariyor buyuk ihtimal koynuna al yat 
(100 puan) tarafından
Koynuna alştrma diyolar
(879 puan) tarafından
Ya sen milletin ne dedigine ne bakiyosun allah askina 1 haftalik bebe sana alisacak bana alisacak hali yok ya az mantikli olur musun aklini mi kaybettin sana alismasi lazim zaten
Daha kac huy edinecen hep degisecek sana ihtiyaci oldugunu unutma kii unutmus gibisin
0 oy
tarafından
Sakin ol canım kuru kayısı incir dut üzüm karıştır hoşaf yap sıksık iç çok güzel süt yapıyor daha yeni doğum yaptın sütün gelir üzülme sıksık bebeğini emzir emdikçe süt gelecektir bu esnada aç kalmaması için mama da ver mama öcü değil kötü gözle bakma yani mamaya bebeğin aç olduğu için değil de gazı vs olduğu için ağlıyor olabilir gazını çıkar her seferinde süt verme süt verdiğin için ona aşırı gaz yapar süt ondan bile ağlıyordur yani mama ver süt asla olmaz 1 haftalık bebeğe 1 yaşına kadar süt yasak kuzum hem mama daha doyurucu olacaktır bebeğini uyuturken de yarım kundak yap ellerini kundakla çok rahat uyuyacak o zaman 
0 oy
(857 puan) tarafından
Canım bebektir bu yani ağlar onun midesi ne ki azıcık emse bile doyar gazı vardır biyeri ağrıyordur canı sıkılıyor ağlıyordur ne bilim niye yetemiyesin bebek suyun içinde çıkıp geliyor dünyaya onun yaşadığı tuhaflıklar var yetememek gibi düşünme hiçbirimiz 4/4 lük değiliz ki
(100 puan) tarafından
Saol kuzum
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Doyar o yemin ederim 10 saat hic kalkmadan emzirdigimi biliyorum bebeklerin geneli öyle süte açlıktan değil anneye açlıktan yapıyorlar 
(100 puan) tarafından
Ahshs kiz ne guldurdn;))
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bence sen artık kaynananı gönder bi kafanı dinle bebeğini dinle önce bi kafa rahatlığı lazım sana.  Sütünü sağıp kaç cc olduğuna bakmadıkça yetmediğine karar verme. O çocuk çeke çeke sütü çoğaltır boş yere doyurma çocuğun karnını.  
(100 puan) tarafından
Kuzu sagyorum sagma sutun biter diyor hem git denilmiyor
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kuzum sut 1 yasina kadar yasak sen bebelac gold ald bebim oğlumda kabiz yapmamisti bide olcusune gore yap 30 ccye 1 olcek koyucan canim bide calkalama kasik ile karistir gaz yapar  
0 oy
(1 puan) tarafından
Hayırlı olsun Rabbim hepimize çocuklarımızı sağlıkla ihlâsla buyutebilmeyi nasip eylesin insaAllah. Süt de bebiş de kabızlık yapar. Benim de öyle oldu hatta kusmalar da oldu ama şu anda tertemiz korumalı yerden dünyaya geldi o da şaşkın, vücudu anne karnında beslenmesine aliskindi şimdi ise farklı beslenmeye başlıyor. Ona zaman vermeslisin. Stresli olma sakın inan geçecek bu zamanlar sen tadıni çıkarmaya bak. Kabız durumları da geçecek zamanla insaAllah. Mama değişikliği yapabilirsin. Her doktor farklı mama öneriyor , bütçeme göre degisiklik yapabilirsin. Hayırlı olsun tekrar
(100 puan) tarafından
Allah razi olsun
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Canım bebeğinin gazi olabilir karnına masaj yap saat yönünde ayaklarını karnına doğru çektir yavaşça altını açınca eğer sütun az geliyorsa göğüslerine emzirmeden önce sıcak havlu koy kanallarını  yumuşatır ve kimseyi dinleme stres yapma yasadigin şeyleri her anne adayı yaşayabiliyor bebişin de dünyaya alışmaya çalışıyor annesi sen tedirgin stresli olursan bu halin bebeğinde yansır sakın kalmaya çalış 
0 oy
tarafından
Hayirli olsun canim bebegin. Stresini yansitiyorsun bir ilk once kimseyi dinleme bebegini anlmaya calis gazi olacak ilk 4 aya kdar cok yogun  aglamalar da hep bu yuzden  ilk once stres yapma emmek istediginde emzir. Bebekler sadece ac oldugndan emmek istemez,korkar emmek  ister anne kokusuna  ihtiyac duyar sicakligini ister gazi olur emmek ister agrisi agrisi olur emmek ister. Birdee sunu  sakin sakin yapmaaaa birilerine kizip hincini bebeginden cikarma pismanligi cok kotu oluyor . Doymuyor degil seninle bag kurmak istiyor bebegin. Bebekler emerken bi rahatlama gelir bebeklere salgilanan hormonlardan dolayi mutlu olur gevserler masaj yap dokun tentene temas uygula guzel gafif dinlendirici muzikler ac ney sesi olabilir  emzirme anlarini oyle guzel sakin gecirmeye gayret et ki sevgi ile buyusun bebegin. Doymadigindan degil sakin mamaya alistirma stres yapiyorsun yaptiginpanik seni ve bebegi huzursuz ediyor. Kulagini tika millete. Hatice kubra tongarin emzirme ile ilgili yazisini oku. Sevgiler
(100 puan) tarafından
Allah razi olsun

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 451 göst.
16 Mart 2021 Aile kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde Lisa1234 (1,389 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 621 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (838 puan) tarafından soruldu