0 oy
1,169 göst.
Aile kategorisinde (3,187 puan) tarafından

Arkadaşlar hergun bir dünya post açılıyor kaynanam şöyle kaynanam böyle.. yok yardım etmiyor.. yok gelip oturuyor.. şunu dedi bunu yapti.. kalkipta biri demiyor ki annemde şöyle bunu bunu yapmiyor..vs. 

Belki bana kizanlar olacak ama niye sürekli kayinvalidenizden birşey bekliyorsunuz.. evinizi temizlemek yemeğinizi yapmak zorunda değil ki..sizinde ona yapmak zorunda olmadiginiz gibi..

Evet toplumsal bı otoritesi var kabul..bazıları gerçekten fena oda kabul.. ama bu kadar beklentili olmak, sonra veryansın etmek bana doğru gelmiyor.. 

Salın kendinizi yahu.. :D

25 Cevaplar

+3 oy
(1,064 puan) tarafından
Ben mesela ne para ne temizlik ne yemek bir cop bile beklemiyorum Allah icin arada bir ariyorum kendinin de bizimle hic alakasi yok
(1,064 puan) tarafından
Aynen oyle canim bizden uzak allaha yakin olsunlar...
(3,187 puan) tarafından
:D benimki fena değil kızı yok belki ondan ama yinede sınırları bilmek lazım
(1,064 puan) tarafından
Melek olsada samimi olmaya gelmiyor canm b. Cikiyor afedersin.
(3,187 puan) tarafından
:D doğrudur.. herşeyin fazlası Zarar..
(207 puan) tarafından
Temizzzz... En guzeli.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Aynen öyle kimseden birşey beklemiceksin tırnağın varsa başını kası demişler benim ki hiç etmiyor anca gezmeye geliyor bende zaten iş yapsın diye beklemiyorum Allah güç kuvvet verdikce yapıyorum Allah kimseye muhtaç etmesin ne kadar mesafe o kadar huzur :)
(3,187 puan) tarafından
Amin.. kesinlikle mesafe  iyidir  katılıyorum ;)
+2 oy
(673 puan) tarafından
Bravo valla çok doğru
(3,187 puan) tarafından
:) kasmaya gerek yok.. stresle geçen vaktime yazık yani..
+2 oy
(6,827 puan) tarafından
Aynen öyle yaparsa yapar ararsa arar  kendi bileceği iş kimse yapmak zorunda değil ki biz evlenirken onlara srtimizi  dayamadik  ya kim ne yaparsa onu biçer yapana yaparım arayan ararım sorani sorarım bu kadar net
(3,187 puan) tarafından
Herks ektiğini biçer yani ;)
+2 oy
tarafından

Bn istemem oda blir huylarimiz aynidir. Bu yuzdrn cok labali olmam ben. Soguk insanmdr birazda bu yuzden cok iyi anlasrz :) ama istemem ese gelsn temzlk yapsn yemek yapsn o ister ama bn istemem duzenm bozukur benm vala :P

+2 oy
(3,798 puan) tarafından
Hic öyle bi beklentim olmadi valla degil kaynanamdan hic kimseden olmadi istememde kimsenin gelip benm ev isimi yapmasini azıcık aşım dertsiz başım diye boşa dememişler kimseyle uğraşamam valla herkeslede mesafeliyimdir kocam bana yetiyo her işımıde görür şükürler olsun 
+1 oy
(2,423 puan) tarafından

Haklisin ama onlarda kızı ne yapsa görmez hoş gelir ama gelini görür bu dünya böyle.. ayrıca böyle bi platform kaynanalara açılsa düşünemiyorum... ;D bende özelimi paylaşma taraftarı değilim kaynanamda iyidir şükür anlaşırız.. ama dertlesiyorlar işte hoş görmek lazım naciizane fikrim;)

(3,187 puan) tarafından
Dertleşmek tamam zaman zaman benimde ihtiyacım oluyor elbette ama bu kadar beklentili olup evi temizlemek kayinvalidemin görevi gibi yansıtan arkadaşları anlamıyorum ben.. ev benim evim her halinde ben sorumluyum.. :)
(2,423 puan) tarafından
Tabiki sana katılıyorum  zaten ama işte kayannalar asırlardır  gelinler mecburuz gibi davrandı ya şimdi öc  alıyorlar sanırım ben yapıýım dese de yaptirmam  işimi bencede hiç gerek yok yi ede yardım eder sağolsun
(3,187 puan) tarafından
:D devir tersine dönüyor amenna ama biraz abartmayi seviyoruz galiba..
(144 puan) tarafından
Kız kaynanaların böyle bi uygulaması olsa gelinlerin sol kulağındaki çınlama hiç durmaz:)))))))
(2,423 puan) tarafından
Evet valla kulak çınlaması bitmez ay sesli güldüm :D
+1 oy
tarafından
Biz uzagiz hiçbir beklentim yok bir şey bekleyenler genelde aynı evde yaşayanlar onlar da bir yere kadar tahammül eder hep ödün vere vere bir şeyler bekliyorlar sonuçta anlıyorum o kişileri ve annemiz asla kaynanalarin davrandığı gibi davranmaz tabi istisnalar hariç
+1 oy
(241 puan) tarafından
Canim sorun bisey yapmamalari degil ara boxmalari hepsi oyle degildir tabi ama yarisi oyle kaynanalarin ogullarini kiskaniyolar
(3,187 puan) tarafından
O ayrı Allah onlara fırsat vermesin zaten..
+1 oy
(144 puan) tarafından

Valla sıfır beklenti sonsuz mutluluk :D benim hiç beklentim yok olsa da yapmaz çünkü biliyorum zaten cooookkkkk uzaklarda. Uzak olalım tatlı olalım. Hiç bi şikayetim de yok gidince elimden geldiği kadar isini yaparım yemeği beraber yaparız gelince de hiç bişey yapmaz ben de niye yapmiyo demem yapsın da istemem benim evim sonuçta. Benim tek şikayetim doğumlarımda bana bakmak için gelip hiç bişey yapmayıp beni hizmetçi gibi kullanması bide baldan tatlı dili yok muuuuuu :D:D gelen giden misafirler için bile bana laf söyler niye geliyo bunlar sen lohusasın kim hizmet edecek bunlara diye e ben ediyorum zaten sen baş köşede oturuyosun daha ne istiyon hatun :)) şimdi yine hamileyim tek dileğim doğumuma gelmesin ben iyileştikten sonra gelsin ama lohusayken gelmesin çünkü ilk doğumumda beni hiç yatırmadı dikişlerim patladı onun yuzunden tekrar aynı acıyı çekmek istemiyorum 

(3,187 puan) tarafından
Allah korusun canım.. hayırlı bı sebep oldu da gelmesin diyelim o Zaman :)
(144 puan) tarafından
Görümcemin kızına bakıyormuş gelemicekmis :))) nasıl yapıp gelsem falan demiş eşime ben de dedim aman gelmesin ben hiiiiiç gönül koymam çocuğa baksın yaz tatilinde gelir dedim:)
(3,187 puan) tarafından
Güzel o vakit.  Tabi koca yaz gelir :))
(144 puan) tarafından
Ayy evet 3 ay kalır heralde. Napalim artık lohusaligim da rahat edeyim de sonrası Allah kerim :)
(3,187 puan) tarafından
Allah kolaylık versin ☺️
+1 oy
(10,046 puan) tarafından

Aman hiç bi beklentim yok zaten ayrı evim gelip evimi o değil başkası temizlese içime sinmez, arkasından yine tekrar ben yapcam ne anladım ondan :DBenim düzenim temizliğim apayrı hiç te sevmem evime karışılmasını zaten zor işler olduğu zaman eşim yardim ediyor gerisi boş gerekmez ;)

+1 oy
(588 puan) tarafından
Benim postumdan dolayı mı diyosun bilmiyorum ama annemiz herseye kosar ama kaynanam yüzünden erken doğum riskim var buna rağmen evine gidince gene herseyini ben yaparım benim yaptiracak halim yok dikkatli okursan postu anlarsın yarım elma gönül alma misali nezaketen söylemedi 9 ay boyunca şimdi soylicegi tutunca samimi gelmiyo .... kimin ne yaşadığını bilemezsin o yüzden böyle ayrı post açıp söylemene gerek yok yani
(3,187 puan) tarafından
:D dikkat çekmek mi? Siz post açınca dikkat çekmek için mi açıyorsunuz..
Bence siz iyi okuyun.. demek ki ayrı görüş bildirenler dikkat çekmek için yapıyor..!
(588 puan) tarafından
Bizimki dert paylaşmak sizinki dikkat cekmek ayrı görüşte olabilirsin ama kim yazdiysa o postun altına yazabilirsin ayrı acmak yerine
(3,187 puan) tarafından
O kadar çok ki hanginize yazayım ayrıca birseysel yazmak kırıcı olabilirdi ;)
(588 puan) tarafından
Yazma canım o zaman çünkü kimse kimsenin hayatını bilemez sonuçta burdada derdini paylasiyo herkes banada zıt gelen şeyler oluyo ama hiç böyle yazmaya ihtiyaç duymam sacma geliyo şahsi yazmak kırıcı olabilir ama bu sekilde yazmanda cok mahsum değil
(3,187 puan) tarafından
:))) tamam canim..
+1 oy
(6,362 puan) tarafından

Ayni evde olanlar ne yapsin peki onu da dusundunuz mu? Hem ev hem yemek hem cocuk hem kocayla ilgilen kaynanla gorumcen hanım aga gibi otursun oldu baska bizde insan evladiyiz demi

Yardm etmesini gectim evi dagitmasin ona da raziyim en son yapmamaya basladm buyuk kavga çıktı oyle akli basina geldi

Cocugum kolik yapmasan gelir soylenir yapsam ayri soylenir sen bana is mi yaptigini saniyosn yok bilmem ney ocagin 2 gozunu birden kullansam soylenr sanki kendi tupu dolduruyo ya gicik kadinn makarna yapsam yanina corba yapsam niye 2 yemek yapiyosun yok bilmem neyy bla blaa blaaa... esim odada olsa bile cat kapi odaya girer geldee kafayi yeme bu kadinlaaa insani cileden cikartiyo en son kavgamzdan sonra konusmuyorum etmiyorum kafam kulagm rahat benimle muhattap olma dedim :) butun bunlarn ustune gitsin sagda solda dedikodumu yapsnn yasina basina bakip utanmadan daha nelerr nelerr... 

Anneme gelince kendi annem geldi ev ustunde olmama ragmen dogum yapmstm soba odasndaydk toz vardir diye kadin duvar pencere perde hicbisey birakmadi gelir bize 5 dk durmaz kaynanamn da isine gelir ona is kalmaz yaaa bin defa derim.anneme gelip bisey yapma diyee ama kadin durmuyo 

+1 oy
(64 puan) tarafından
Benim hiç öyle beklentim yok aman evime gelip temizlik yemek yapmasın cocugumlada ilgilenmesin mikser misali karıştırmasın yeter olabildiğince de uzak olsun yerinde sağolsun başka bişey istemem :)
+1 oy
(21 puan) tarafından
Cok haklısın valla Bı baskasına guvenıp mı cocuk yapıyon kimse kimseye bakmak zorunda degil yani. 
+1 oy
(20 puan) tarafından
Valla bende bişey beklemiyorum karışmasın saçma sapan konuşup sinirimi bozmasın yeter işi gücü surda dursun .
(3,187 puan) tarafından
Dimi.. uzak olsun yardımı geçtim :))
+1 oy
tarafından
Hiç beklemiyorm kaynanam dan temizlik yemek kimseye güvenerek ne hamile kaldım ne de dogurudm şükür herbseii tek başıma yaparım gelmesin sıkıntı yok daha iyi :))
0 oy
(461 puan) tarafından
Canım haklı olabılırısn.   Ama bızler aynı evı paylaşıyoruz ..aynı ev se neden tum yuk gelıne yuklensın. Sonucta bıxde bı ana evladıyız. Sen bıyle yazmıssın ya evın ayrı yada kaynanan ıyı. Senı bıde evın bırlıkken gorelım hıc bır ozelın bı rahatın olmadan gorelım bakalım boyle diyecek mısın. Emın olkı sana hak verenler hepsı ayrı kendı keyıflerıde ler. Bızı yadırgıyırsunuz ama kımse basına gelmeden bılemez. Aynı evde ıkı kısı yasadıgınız esınızdrn bıle yardım ısterken bız 8 9 kısılık evın yukunu alıyoruz. Bıraz da yardım ıstemek hakkımız olsa gerek ..dıyecegım okı kımseyı yadırgamayın ..ınsalnlar buraya sadece dertlesmek ıcın yazıyo baska bısey ıcın degıl. Ve boyle tepkı alıncada onuda yazmaya cekınıyoruz .ve bn aynı evde olmama ragmen onlarla oturuo yemek yıyemıyorum neden mı kaynanam a gore bu bı saygıymıs ..herseyu hazırla ozene bezene gıt odanda ayrı ye. Sonra herseyı srn yap. Bunları goz onunde bulundurun. 
(2,332 puan) tarafından
Amin inşallah canım
(3,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Arkadaşım öncelikle Allah kolaylık versin..
Birlikte olmak elbette zor olsa gerek ama bunlar başta bellidir zaten o ailenin kültürü vs. Benim lafım altta/üstte oturuyor gelmiyor, geliyor iş hizmet bekliyor diyenlere.. ayrıca ne münasebet eşin ve sen neden birşey yapmıyorsinuz ayri yemek ne demek.. annem bana hamileyken salata yermis kalırsa o hesap olmuş seninki de.  Yadrigama konuşana gelince herkesin hayatında kendince zorlukları var. Ama düzeltme cabamizda bizim elimizde tekrar söylüyorum aynı evde elbette zor.  Ama yapmayın yani eşiniz baştan korkuluğu mu?!
(2,332 puan) tarafından
Biliyorum canım o yüzden dediğini. Benim eşim de çıkmak istiyo ama borçlarımız var malesef ☹
(3,187 puan) tarafından
Allah kolaylık versin..en kısa zamanda herkese huzur dolu bi duzen versin inşaallah ☺️
(2,332 puan) tarafından
Amin inşallah ☺
0 oy
(137 puan) tarafından

Valla o benden surekli birsey beklemezse bende ondan beklemem ama yok illa bekliycem inadim inat herseyimi yapacaksın diyorsa banane canim bende beklerim yoksa kendisini cok severim yani anlatamam oyle bir sevgi sadece istekleri arzulari keyfi bitmeyen bir bayan kendisi karsiligini da vermeyelim mi:D

(3,187 puan) tarafından
:D hahaaa.. Allahta seni güldürsün..
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bende hicbirsey beklemiyorum canım ama en azından bir nasılsın diye sorsun isterdim iannair mısın 32+4gubluk hamileyim hayırlı olsun bile demedi ilk 4ay hasta yattım kanamam falan da vardı kalkamiyordum çok kotuydum geçmiş olsun demedi bile annem geldi yemegimi yapmaya kendisi aşağıda kebap yaptı bir lokma vermedi birde eşimi arayıp neden annesi geliyor diye hesap sordu yani dert yanmakta haklıyım aslında .Beklentide olduğumdan değil ama insan olan insanı vasıflarını yerine getirir yapmayınca da karşıdakinin zoruna gidiyor .
(3,187 puan) tarafından
Geçmiş olsun.. vicdani olmayan başka kaynana olması birşey değiştirmiyir işte.. -_-
(1,232 puan) tarafından
Aynen tamamıyla insanlık ve vicdan meselesi . Allah büyük .Şimdi doğuma az kaldı doğumdan sonra asla evime gelsin istemiyorum mesela .Haksız oldugumuda düşünmüyorum bu zamana kadar bir kere nasılsın bebek nasıl diye sormamis doğumdan sonra da gelmesin
(3,187 puan) tarafından
Gönül koymakta haklısın..
(1,232 puan) tarafından
Öyle canım Allah iyi insanlar karislastirsin

İlgili bir soru bulunamadı

379,973 soru

11,374,589 cevap

34,857 kullanıcı

...