0 oy
447 göst.
Diğer kategorisinde (1,358 puan) tarafından

Canlar bebeğinize veya kendinize kıyafet alırken dikkat edin. Hyvn veya insan resimli olan kıyafetleri tercih etmeyin haram. Mesela hyvn desenli oyuncak olan bir odada bile namaz kılmak günah. Bu kdr ince detayı var. Mesela benim eşimle fotoğrafım olan çerçeveyi bile ters çevirip o şekilde namaz kılıyorum. Lütfen dikkat edelim <3

image

5 Cevaplar

0 oy
(27,348 puan) tarafından

Tíşikkurler bilgin için 

(1,358 puan) tarafından
Rica ederim ne demek
-Reklam-
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Nihat hatipoglundan dinlediğime göre resim olan odada namaz kılmak günah değil ancak gözün takılır ilgini çeker vs diye kapatmak daha uygun olur dedi ayrıca burada ki yazar günah dememiş mekruh demiş tabi daha detaylı bilen arkadaşlar vardır belki onlar tam açıklar bn bu şekilde biliyorum 
tarafından
Bende öyle biliyorum tam karşına gelirse kilinmamasi daha doğru diye biliyorum
(1,358 puan) tarafından
İster büyük olsun ister küçük canlı resmi yapmak haramdır diyor. Tamam doğru namaz kılarken önünde ve hizada olmaması lazım ama giyinmek haram yani. Anladığım kadarıyla
tarafından
Namaz kılarken kıyafette olmaması gerekir karşına da foto falan gelmemesi daha iyidir benim bildiğim böyle
(1,358 puan) tarafından
Evet namaz kılarken öyle olması gerekir. Namaz dışında da giyilmesi kullanılmadı mekruhtur
0 oy
(48,652 puan) tarafından
uzerinde varsa mekruh oda icinde resmi varsa mekruh değildir demis cevapta
(48,652 puan) tarafından
bide namaz kilarken kible yonunde olmamalı o resimler
0 oy
(1,240 puan) tarafından
GÜNAH DAĞILDIR KILABILIRSIN FAKAT DIKKATINI CEKMEMESI IÇIN OZELLIKLE DE KIBLE BÖLÜMÜNDE OLMAMASI GEREKIR.GUNAH DEGIL MEKRUHTUR.YANLIS BILGI VERMEYELIM.
(1,358 puan) tarafından
Haram yazıyor altta baksana bacım :)
(1,240 puan) tarafından
Körüm ben... GÜNAH ile Harami aciklar misin
(1,358 puan) tarafından
Haramı kullanmak günah değilmi?
0 oy
tarafından
Gitmekte sıkıntı yok tülbentle kapansa bile yeterli 
(3,274 puan) tarafından
Bacım sen yanlış değilsin de bazi hocalar da yanlis yonlendirebiliyor insanlari mesela zekeriya beyaz da hocaydi ama ciplak namaz kilinabilir diyordu yani bukadar insan aynı şeyi söylüyorsak vardır bi bildiğimiz
(1,358 puan) tarafından
Ama hadis diyor bak hoca demiyor ki
(3,274 puan) tarafından
Bilemiycem cnm bnde nihat hocadan o şekilde duydum bizzat dinledim o yüzden yani biraz tartışmaya açık bir konu herkesin yorumu farklı tabi
tarafından
Bende eşimden bilgi kendisi de hafızlık okumuş
(3,274 puan) tarafından
Aynen dinimiz bukadar katı bir din değil rabbim o canlıları yaratmış çokta güzel yaratmış resmi olan kıyafeti yok etmek biraz mantıksız geldi namaz kilinmayabilir ona birşey diyemem de yok parçalayın yok edin falan bilemedim☺

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 354 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 252 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 843 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Enesin_annesi123 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 483 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,422 soru

11,357,355 cevap

34,835 kullanıcı

...