0 oy
308 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (69 puan) tarafından

3. Gebeliğim nasip olursa mayıs 20.si kucağıma alacağım kordonları bağlatmak istiyorum ama çok kararsızım sizinde fikrinize ve bakış açınıza da ihtiyacım var çünki birbirimizi yüz yüze tanımadığımız için daha dobra olacağına inanıyorum :) bu arada 32 yaşım 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben de 3 den sonra bağlattım drum bağlatma bağlamam yaşın çok küçük dedi ama bağlattım
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından
En kesin garanti korunma yöntemi başka çocuk istemiyorsan yaptır 4 çocuğa bakamam deyip kürtaj olmaktan iyidir
0 oy
(157 puan) tarafından
Canım bu senin hayatının sonuçta karar sana ait. Bizim oralarda hiç kordon bağlatma duymadım ama eşimin memleketinde çok duydum. Ben şahsen düşünmüyorum böyle birşeyi. 
0 oy
(777 puan) tarafından
Canım günah diye biliyorum ama daha bilgili arkadaşlar yazarlar mutlaka.
(157 puan) tarafından
Aynen bende öyle biliyorum
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bu senin ve eşinin verebileceği hayatınız boyunca  vazgecsende maalesef geri dönüş olmayan bir karar etkili olmak istemem hayatın neler getireceğini bilmiyoruz 
(157 puan) tarafından
Aynen öyle. Görümcemin 10 yıl sonra çocuğu oldu üç tane oldu.sonra baglatmis. Geçen sene boşandı. Şimdi evlenmek istese çocuk yapamayacak.
0 oy
(610 puan) tarafından
Ben olsam bağlatmam ne biliyim ya çok çok korunurdum yani :) ona rağmen oluyosa geleceği vardır 
0 oy
tarafından
Başka çocuk istemiyorsan bağlat canım 
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Başka korunma yöntemleri deneyin derim dinen uygun değil 
0 oy
tarafından
Tavsiye etmem dinen caiz değil. Tavsiye etmemenin sebebi de zaten caiz olmamasi
0 oy
tarafından
Ne desem.bilemedim ne olacağımız belli değil yani en iyi kararı sen vereceksin eğer tekrar çocuk istersen pişman olursun onuda düşün 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Rabbımızin rızası yok onun istemediği bir kararı vermeni asla onaylayamam başka korunma yolları var tek çare bu degıl ki. Bir sonraki dogumda annenin hayatı tehlikeye girecekse ancak fetva o şekilde verilir anladığım kadarıyla saglıklısiniz. 
0 oy
(450 puan) tarafından
Valal bnce  bagladrdr 3 tane yeter bnce gecimde zor  insan ne sartlarla buyutuyor bnm 3 aylik kizim var yeter diyorm valla canim allaj bagislasin.
0 oy
(10,417 puan) tarafından
Kuzum günah olan biseyi yaptırmak ici Ne siniyor mu rabbim verecek olduktan sonra senin kordonlarına bakmaz kuzum 

Yargılamak değil ama günah bisey yapma sonra çocuk istersin donusun olmaz esin korunsun sen korun ama yapma derim 
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Benimde 3tane çocuğum var yaşımda 30 ben bağlatmadım  düşünmüyorum da hayati bi risk olmadığı sürece dinen  caiz değil hayatın neler getireceğini bilemeyiz 
0 oy
(7,172 puan) tarafından
Çok büyük günahı var baglat diyenler bunu nasıl göze alıyor? Çocuk senin elinde olan bir şey değil Allah'ın vermesi ile olan bir şeydir. İnsanın elinde olsa milyonlarca insan hamile kalmak için ömürlerini servetlerini veriyor bu yolda onların olurdu . Allah vermeyi diledikten sonra insanoğlunun kıytırık baglatmasi mi engel olacak ? Günaha girme derim vesselam zaten alnına yazılmış çocuk sayısı belli bunu kimse değiştiremez 
0 oy
(69 puan) tarafından

Cvb veren bütün arkadaşlara tek tek teşekkür ederim kararımı dini acıdan kordon bağlatmama kararı aldım sevgiler:D<3

0 oy
tarafından
geri donusu olmayan sekilde korunma yontemi gunah canm ...  yani ben olsam baglatmazdim.kesinlikle ..... ginahi buyuk yani .. ha spriral takabikirsin 5 yillik var 10 yillik var ....
0 oy
(605 puan) tarafından
Benn 25 yaşındayım 4. Ye hamileyim ben bile bağlatasım var ama işte doğumlarım normal bu doğumum sezeryan olursa bağlatıcam olmazsa bıçak altına da yatmam :))

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 464 göst.
24 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 378 göst.
13 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenibiranne (616 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 536 göst.
0 oy
15 cevap 393 göst.
11 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Arzuylcn41 (73 puan) tarafından soruldu

377,771 soru

11,306,911 cevap

34,735 kullanıcı

...