0 oy
888 göst.
Diğer kategorisinde (157 puan) tarafından

Kızlar aklım karışıyor ya kızım 4 aylık gece yatarken 3 kat ile yatırıyorum altında 1 tane pijama bırakıyorum ev kalürferli normal derece de yanıyor böyle kızım bunalıyor gibi oluyor bazen bedenine bakıyorum ısısı iyi gibi pek anlayamıyorum gece beşikten alınca sırtı çok sıcak oluyor zıbını var uzun kollu onun üstünde uzun kollu onun üstünde uzun kollu 1 tanesini çıkarsam mı :(

21 Cevaplar

+1 oy
(12,856 puan) tarafından
Bence 3 kat fazla ben 2 kat giydiriyorum üzerine de penye battaniye örtüyorum sadece kombiyi de gece yarısı yakıyorum 
(157 puan) tarafından
Bizim hep yanıyor
(12,856 puan) tarafından
Bence 3 kat fazla bi kat çıkar
-Reklam-
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Evin sıcaklığı iyiyse bence en usttekini çıkar. üstüne örttugun örtüde cok kalın olmasın hafif ince olsun. Birde beşikte yatıyorsa 4 tarafida kapalı sonuçta hava akimida olmaz. Tabi bebisin rahat uyuyorsa sknti yok bu şekilde de sırtı sicakzdemissin tam olarak terlememişte.
(157 puan) tarafından
Bazen yanakları soğuk oluyor
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Bnde 3 kat yatiriyorum oda ısısı 23 24 derece kisa kollu zibin uzun kollu zibin üstüne takimi alti da 2 kat ama gece bnm evim soğuk oluyo bakıyorum terlemiyo iyice yaz gelene kadar öyle giydiririm
(157 puan) tarafından
Bizim ılık üşünmicek şekilde işte
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Bence çıkar bitanesini canım yazık bunalmsın ben kış boyu 2 kat giydirdim yelek bile giydrmedim hiç 
(157 puan) tarafından
Yatarken yelek giydirmem zaten de 3 kat kesin oluyor
0 oy
tarafından
Bebekler çok sıcağı sevmez canım ve bunkadad sıcağa alıstalıstırısan eğer az soğuk da direnci düşük olur hasta olur Allah korusun ben uzun kollu zıbınını gıydırıyordum bir dr pıjamasını üzerini ayaklarına patık uzeınıde gzuekxe ortuyırum  
(157 puan) tarafından
Ben patiklerini çıkarıyorum çorap ile kalıyor sadece üstünü kalın giydiriyorm
tarafından
Bebekler de önemli olan ayaklar canım ayaktan usutmemesı lazım 3 kat biraz fazla olmuş
(157 puan) tarafından
Aynen canım gün içinde yelek giydiriyor um gece de sadece yeleği çıkartıyorum en iyisi 2 kat giydirim bende
tarafından
Kesınlıkle canım o hatanhatanın alasını yaptım ben uyumagan sabaha kadar ağlayan çocuğum vardı meğerse sıcaktan yapıyormuş anladım şimdi cok şükür
0 oy
(105 puan) tarafından
3uzun kollu falaz gelir canım.. Kısa kollu atlet giydir. Üzerine bir uzun kollu zarf zıbın en üstüne bir uzun kollu girdir yine 3kat olur ama böyle bunalmaz.. 
(157 puan) tarafından
Doğru canım haklısın
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Doğalgazlı evim odayi 24 derece gece 22 derece gündüz yapıyorum yatırırken citcitli badi altina da ince külotlu çorap ve pamuklu ince pijama takimi o kadar yani pamuklu bir örtü 
0 oy
tarafından
Bir zibin bir uzunkollu zıbin birde tulum bu sekilde uyutuyorum yoksa terler hasta olur cnm yataktan kaldirdiginda bir yelek hirka tarzi giydirebilirsin uyurken yine cikar bnde öyle yapiyordum basta bebeginin bütün vucudu egzama gibi kucük yaralar oldu sicaktan dikkat et cnm
(157 puan) tarafından
Kızımın sesi kısılmış valla ondan mı bilmiyorum
tarafından
Olabilir canm
0 oy
(207 puan) tarafından
Bence cok abartmissiniz yenidogan oglum kısa kollu zıbin ve onun pantolonu ile yatiyor uzerine pelus battaniyesi var. Karda kista değiliz oda sıcaklığı 25 derece civari ise sikıntı yok. Terletip usutmek daha tehlikeli.
(157 puan) tarafından
Aynen çok haklısın canım
0 oy
(300 puan) tarafından
Ev sicak ise cok giydirme bazi cocuklar sıcaktan bunaldigi icinde bazen huysuzluk yapabiliyolar. Ben kizimi hep kendim gibi giydirdim ben sicaklandiysam onun da ustunu cikardim ben usuduysem onu da giydirdim. Iyice kucuk bebekken de bir iki parca kalin giydirmek yerine ince ince bir kac kat giydiriyodum zaten ustunu falan acamiyo ya surekli vucud isisina bakiyodum cok sicaksa bi katini cikariyodum elleri yuzu soguksa bi tane daha giydiriyodum. Ama benim kiz sicagi hic sevmiyodu sende cocugunu gozlemleyerek taniyabilirsin
(157 puan) tarafından
Bazen yüzü soğuk oluyor beşikten aldıgım da beli sıcacık nemli oluyor
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bence asiri ben altina uzun kolli zibin ustunw takim o kadar ayağına corap yatarken basina sapka takıyorum  tulum var ustunde altinsa kilotlu copar uzun kollu zibin ve tulum bn kadar kalkinca da yelek 3kat asiri fazla cok cabuk hastalankr
(157 puan) tarafından
Evet haklısın canm
0 oy
(6,361 puan) tarafından
Kiz 3 uzun kolluyla nasil terlemiyo hayret 

Benim oglum kusa kolu zibin birde ustune cok kalin olmayan bi kazakla yatirdim ustunu de cok ortmedim gece uyandi baktim su gibiydi ustelik dogalgaz elektrkli soba klima falan hicbisey kullanmiyoruz ben bile artik yarim kol giyiyorm evde cok sicak burda havalar
(157 puan) tarafından
Burda normal canım hava
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Kız yazik çıkar ben askılı zibin ince uzun kollu badiyle yatırıyorum patiksiz alt giydirip ayaklarını açıyorum vücudu ısısını dengelesin diye 1 tane de ince battaniye örtüyorum bazen 1 tane de penye. O halde bile terliyor. Gece uyandıkça da burnunu kontrol ediyorum sicaksa tamam soguksa üşüyor.
(157 puan) tarafından
Bende artık 2 kat giydiricem ya sesi kısılmış kızımın :(
0 oy
(68 puan) tarafından
Bebeklerin ağlama sebeplerinden bitanesi de sıcaklıktır evin kaloriferli ise okadar giydirmene gerek yok korkma sen nasıl fazla giyindiğinde bunalıyosan bebekte aynı sekilde bunalır dile getiremediği içinde sadece ağlar ben evde tişörtle gezerim ona rağmen sıcak düşünte yanar hep bebeğim de sıcağı sevmez terler hep ben zıbın üstüne takım yada tulum giydiririm çünkü 2kat giydirdiğimde huzursuz olur ve çok terler asıl bu çocukları hasta ediyo sıcaktan soğuga çıktıklarında hemen hasta oluyolar 
0 oy
(57 puan) tarafından
Bana cok kat kat geldi ama bilemiyorum benim oglum 2 aylik kalin aski cit citli zibin giydiriyorum ustunede tek kat pijama bence yeterli ustunude ortuyoruz sicaktanda uyuyamiyorlar bence 
0 oy
tarafından
3 tane uzun kol fazla bnce canım 

Bn bir tane uzun kollu zıbın üzerine bir tane uzun kollu bsy giydiriyorum alttan da aynı şekilde iki tane 
0 oy
(9 puan) tarafından
Canım zaten örtü ya da yorgan atiyosundur üstüne. Bende bebeğime atlet kollu zibin onun üstüne de bi badi giydiriyorum ince ama öyle bile sıcak oluyo ve bunalıyo çünkü havalar düzeldi ev ne kadar soğuk olsa da Bahar sıcaklığı bunaltıcı oluyo yorganla filan . İnce giydir bi gece nasıl uyuduğuna şahit olursun
0 oy
tarafından
bir çıtçıtli ustune badi giydiriyorum iki kat yani cok asiri terliyor benim kizimda her emmeye kalktikca sirtina havlu değişiyorum
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Ben uzun kollu zibin blve uzerine bir kat bluzunu giydiriyorum uzerinede ne ince ne de cok kalin bir battnye örtüyorum.  Dogalgazli ev zaten gayet iyi olyor
(157 puan) tarafından
Bende bu geceden itibaren başlıyorum çok sağolun kızlar
0 oy
(394 puan) tarafından
Benim bebegimde bugun 4 aylik oldu ben bi alt uzun kollu zibin ustune sweat  uzun kollu altina patikli pijama ustune corap onun ustunede sweatin altini takim seklinde giydryrm cok sukir bebegim  hic hastada  olmadi bugüne  kadsr benimde evim dogalgazli
(157 puan) tarafından
Benimki de hiç hasta olmadı da dün sesi kısılmış biraz :(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 118 göst.
11 Aralık 2023 Aile kategorisinde Visalilal (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 425 göst.
20 Eylül 2023 Aile kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 385 göst.
11 Eylül 2023 Aile kategorisinde Ilkalp (710 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 228 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,428 soru

11,357,644 cevap

34,835 kullanıcı

...