0 oy
1,063 göst.
Diğer kategorisinde (2,575 puan) tarafından
Dün bebeğimin esualari geldi beşiği mobilyası dolabı felan. Eşimle annem kurmaya calisiyorlar. Tabi dolapla sifonyerini annem yaptırdı hazır almadı. Beşiğin yarısını eşim yarısını annem verdi. Neyse beşikte büyüyen beşik mdf. Eşim kurdu dedi ki ben ekmek almaya gıdım akşam oldu. Bende tamam dedim. Bizde odayı duzeltiyorz. Kaynanam hanımefendi geldi. Napiyonuz dedi bende odayı duzeltiyoruz dedim. Buda bı 130 kilo  rahat var. Geldi beşiğin içine çöküyor. Önce seslenmedim. Baktım iki eliyle olağan gücüyle çöküyor. Bende napiyon kırılır o senin gücüne göre mi dedim sinirlendim. Buda annem varya güya bana laf koyup susturacak. Neyi çökecek mis altın kaplama mi bu beşik dedi. Yani annem aldı ya eşim kendi para koydugunu söylemedi hepsini dileğin annesi gil aldı dedi yoksa eşime dicek demekki sende para var bana para ver. Neyse bende he altın kaplama dedim. Altı üstü iki sunta dedi buda. Güya anan iyi mal almamış demek istiyor. Bende sen alda altın kaplama olanı al dedim. Oda bende besige verecek para olmaz dedi. Bende o zaman para verileni kırmaya çalışma dedim. Neyse bu sinirlendi gitti. Eşimi aramış şikayet etmiş. Eşimde geldi eve noldu dedi bende olağan gücüyle çöküyor besige dedim. Ama görseniz eğilmiş beşiğin içine yumruk yapmış elini çöküyor sağlam mı bakım diyor. Bende laf söyledim dedim. Oda onun kilosuna bu beşik dayanır mı deli mi bu kadın dedi. Bende dedim alsaydin sen daha iyisini alsaydin dedim diye. Sonra tekrar geldi benle annem dama çıktık. Eşime demiş anası var diye dili uzadı keserim onun o dilini. Eşimde demiş sende beşiği kırmaya çalışma insanlar biseuelr yapmaya çalışıyor sen bozmaya calisiyon neye çöküyon uzerine. Tabi biz damdayiz annem bunların konuşmalarını duyuyor. Aman sizinde bı çocuk olacak diye şehzade dogack başıma demiş. Eşimde he varmı itirazin demiş. Buda bidaha ben geldigimde anasının yanında bana bişey derse fena olur demiş eşimde demiş ki sende gelme o zaman karışma diye seni her seferinde uyarıyorum. Karışırsan yersin lafı kusura bakma ben söylüyorum kimseye susma cevap ver diye. Senin gibi evlat olmaz olsun demiş kalkmış gitmis. Ne cins ne dengesiz insanlar ya

25 Cevaplar

0 oy
tarafından

Boşver kelebeğim , eşin gereken lafı söylemiş zaten gereken müdahaleyi yapmış ...

(2,575 puan) tarafından
Laf etmekle.kalsa iyi zarar vermek istiyor. Annem.yelek işledi oğluma. Almış yeleği sağa sola cekistiriyor bakım diyo büyüyünce giyebilecek mı bende elinden çektim aldım napiyon sen ya dedim bozuldu tirsti
tarafından
Hem kiskanmis hem cekememis desene ,
.
İnsanlar ne tuhaf ya , rabbim akıl fikir versin ya ...
(2,575 puan) tarafından
Amin. Yoksa ben verecem ona aklı çok az kaldı elimden bı kaza cikacak
tarafından
Sakin ol şampiyon , hiç tinlama ve takma , boş boş konuşur laf eder kendi susar ...

Ateş olsa curmu kadar yer yakar...
(2,575 puan) tarafından
Aynen öyle. Lafın altında kalmiyorum ya deli oluyor. Kendince annemin yanında bana kaynanalik yapıyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aman bos ver annnenin aldiginj cekememis iste  esinde sende gereken cevabi vermissiniz
(2,575 puan) tarafından
İsin garip tarafı her seferinde laf yiyor ama yine aynısını yapıyor
0 oy
tarafından
Altta kalmamışsınız ohh :) yani okurken gözümün önüne geldide belli kıskançlıktan yapmış kaynanan. Öyle laflar edeceğine güzellikle gelip yardım edebilirdi niye kaynanalar böyle ya
(2,575 puan) tarafından
Ben zaten hiç altta kalmam. Biz onla düşman gibiyiz. Ne alsak kusur buluyor e kendin al o zaman. Yada sus. Dengesiz benimki çok dengesiz
tarafından
İnşallah evin ayrıdır valla yoksa hiç çekilmez cnm
(2,575 puan) tarafından
Ayrı ayrı ama yanyana. İlk 8 ay beraber oturdum normalde 2 sene oturup kendimize ev yaptiracsktik sonra8 ay sonunda cinnet getirdim esim hemen yaptırdı evi. 2 ayda yapıp çıktık. Yoksa döverdim ben onu biliyor
0 oy
tarafından
Öncelikle çok iyi söylemişsin kaynana resmen ağzının payını vermişsin Helal olsun eşinde zaten senden taraf çıkmış sana da zaten Susma karşılığını ver diye tembih yemiş Ben olsam ne zaman bir şey söyledi hemen anında karşılığını verir susturdum o kadarı daha çok boşuna çıkmaz Böylelikle
(2,575 puan) tarafından
Eşim uer zaman diyor susma hakliysan konuş.  Susarsan ezmeye çalışır seni ezdirme der hep
tarafından
Aynen öyle kuzum Bu devirde kendini kaynanaya ezdirmek kesinlikle saflık benim gözümde Allah ağız vermiş dil vermiş kendime Ez dirmektense haklı olduğum her konuda lafımı çekinmem söylerim burada çok kişi var öyle içinden konuşup sonra da buraya gelip dertlenen en iyisi söyleyip ara ya da mesafeni koyup kafa rahat şekilde yaşamak
(2,575 puan) tarafından
Kız ben sussam bana gel altımi temizle der. Bı ara bana döndü sen dua et ben yemek yapıyorum dedi. Bende niye elin ayağın kırık mi dedim sustu. Yani dua et sana hixmet ettirmiyorum dedi
tarafından
Allah Allah Kaynanan acaba seni kendine hizmetçi mi almış oğluna karımı almış �ok değişik bir insan gerçekten ben olsam lafımı hiçbir şekilde esirgemem İyi yapıyorsun canım gerekirse ağzına sıç
(2,575 puan) tarafından
Aynen yapıyorum umrumda bile değil zaten kendisi . Anne bile demem anne lafı kirlenir
0 oy
tarafından

Kaynana degilmi yapmaz yapanıda cekemez

(2,575 puan) tarafından
He kız hiç karnı yemiyor benim evimin güzel olmasını
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Allahım kaynanasından çeken tüm gelinlere yardım etsin ya 
(2,575 puan) tarafından
Ben çekmiyorum çok şükür sadece gelip gidip laf söylüyor güya kendince laf soyleyince kaynana olmuş oluyor
(1,568 puan) tarafından
Amin hiranur amin
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bak sen kaynanaya Annenin aldıklarına daha sevilmesi lazım ken bir de kız kalmış kurmaya çalışmış Sen boş ver kuzum Sen de gerekeni söylemişsin Kocan da hiç canınızı sıkmaya değmez Ama keşke olanları Annem görme sevmiş
(2,575 puan) tarafından
Kız annem ne olduğunu biliyor onun . Eşim hep beni savunur görüyor. Savunmasa zaten annem döver kaynanami
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Ay okurken bogasim geldi kadını dengesiz. Çekememiş bunuda hal ve hareketleriyle iyice belli etmis
(2,575 puan) tarafından
Hiç cekemiyor zaten hiç hiç
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Esin cevabını vermis  iyide yapmis

Sende cevabını hic bi zaman esirgeme tepene cikar sonra iyi yapmissin 

Denegesiz dengesiz harket etmis

(2,575 puan) tarafından
Her zaman dengesiz zaten. Hiç dengeli hareket etmiyor ki
0 oy
tarafından
Eşinin sana arka çıkması guzel olmuş. Benimki anasina laf soyletmez 
(2,575 puan) tarafından
Benimkide bana söyletmez. Anası çok fena hiç anlasamaz anasıyla. Çok zitlar hiçte sevmez. Anneler gününde zorla gönderdim gitmedi ne annesi diyor. Hastalansa umrunda olmaz eşimin. Benle alakalı değil küçüklükten beri böyle
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Burda okurken ben cildirdim
(2,575 puan) tarafından
Bide beni düşün kız
0 oy
tarafından
Ne kadar sinir bozucu bi kadin. Valla bacim kusura bakma agzina bi tane vurasim geldi dua etsin yanimda degil ve buyugum
(2,575 puan) tarafından
Ben lafimla vuruyorum deli oluyor. Eşime şikayet ediyor eşimde beni savununca çıldırıyor
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Böyle Kaynanalar kendi kaynanalarindan da böyle tepkiler görmüş mu acaba çok merak ediyorum ne güzel gelinin var iyi gecinsene
(2,575 puan) tarafından
Kız kaynanası melek gibiydi biliyo musun? Bildiğin melek daha geçen sene öldü. Eşim diyor dilek nenem melek gibiydi bu şeytan gibi ama
0 oy
(961 puan) tarafından

Eşin gereken cevabı vermiş nasılsa boşver sende :angel:

(2,575 puan) tarafından
Yetmiyor işte bacım. Mesela eşim bugün laf söylüyor iki gün susuyor gelmiyor 3. Gün yine aynısını yapıyor bu böyle gidiyor hep
(961 puan) tarafından
Altlı üstlü mü oturuyorsunuz
(2,575 puan) tarafından
Yanyana bacım. Onu görmemek için duvar ordurecem pencereyi iptal edip
(961 puan) tarafından
Allah sana sabır ona da vicdan versin inşallah
(2,575 puan) tarafından
Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnn
0 oy
tarafından
Ne istion allah aşkına diyeydin alsalar suç almasalar daha büyük suç bide almayıp yaptirmasaydi bak laflara senin adam yerine koymadığım oğlunu başladı adam yerine koyup biseyler yapio
(2,575 puan) tarafından
Aynen öyle aynen. Annem yaptıkça eşimde kendisine laf söyledikçe deliriyo. Bak diyor kaynanamın bana yaptığını sen yapmadın. Kaynanam annelik yapıyor bana deyince delleniyor
tarafından
Kız geçen ki olaydan snra annengil napti ben ona çok uzuldum hele
(2,575 puan) tarafından
Özür diledi eşim. Sinirlendim anne özür dilerim dedi baya alttan aldı ellerini öptü annem gil bişey demedi. Bende ağlayınca gördü ağladığımi aldı gönüllerini yani
0 oy
(1,568 puan) tarafından
Eşinin ağzına sağlık iyi demiş aferin taktir ettim hiç bozma moralini esin arkanda sende vermişsn cevabıni içinde kalmamş bnm gibi değilsin senin yerinde olsam çoktan dayağı yemiştim eşimden anasi bnide şikayet etti oğlu bana neler ettiki
(1,568 puan) tarafından
Kız yok benim kocam hic öyle değil biz diğer eltilerim program yaparlar piknik flan zaten kaynanamı isteyen olsa çağırır bnmki hemen annem niye gelmiyo diyo diyorum ara yengenlere sor bn ayarlamadm ben davetliyim hastaneye gitcez annemde gelsin onada randevu al diyo bide öne kuruluyo avm ye flan gitsek ne işiniz var ne alcaksnz diyo şehir dışına gittigimozde yemeğe gidelim diyo eşim yok arabada üzüm ekmek yiyelim diyo bi türlü yanlz kalamyoruz hamileyken kontrolüm vardı oda anasinı baktrcaktı bn gittim ultrasona doktor muayene etti beni niye çağrmadn bnde bakardm diyo ne anliycaksa
(1,568 puan) tarafından
Cnm senin kocan akıllı ezdirmiyo hiç ezmiyo seni
(2,575 puan) tarafından
B.k mu var yani? Madem oğlunu paylasamiyon evlendirme. Kız biz ev yaptırdık kendimize deli oldu kafayı yedi ne var diyor beraber oturuyorduk kurt mu çıktı diyor. Eşim hiç susmaz direk cevabını verir
(1,568 puan) tarafından
Valla ya bıktm bn dügündeki takılarm neyim var neyim yok hepsini bozdurup ev aldm yetmedi kredi çektik gelin kaynana bi hayrli olsun demedi suratları asıldı bu senin evladn ya insan sevinmezmi bazen diyorum ölsede kurtulsak bi ben değil herses istoyo ssnra diyorum rabbim affet isyankarlik gibi oluyo
(2,575 puan) tarafından
Ben altinlarimi bankaya koydum. Kasaya. Ne var ne yok koydum. Şimdi evinin altını fayans yaptiracakmis. Eşime diyor ki 2 bilezik verin biznsize veririz geri. Benim dugunumde kına alınacaktı eşime dedi benim param mi var size kına alım 60 TL vermedi düşün. Eşimin aldığı altınları biz aldık dedi heryere. Bende eşime dedim eğer bana gelip dilek bı çeyrek anneme verecem dersen seni bosarim. Hiçbir şey umrumda olmaz bosarim. Bacım ben o altınların borcunu ödemek için 2 sene köpek gibi çalıştım. Eşim kredi çekti düğün yaptık altın aldık. Hala kredi ödüyoruz düşün. Ben enayi miyim altinlarimi verim. Bazej evde para olmuyor e altinlarini çıkar ye diyor. Herşey yemeyle olmuyor onlar çocuğumun güvencesi diyorum. Bı hastalık olsa mecbur cikaracan diyor. Bende cocuguma kocama bişey olmadığı sürece kimse için çıkarmam diyorum. Görürüz diyor görürsün dedim bende. Yani güya kendi hadta olunca çıkarıp verecekmisim. Eşime dedim anan böyle diyor. Beklesin o  daha çok bekler dedi
0 oy
(6,136 puan) tarafından

Okurken ben sinirlendim dur bende onda bisey denicem bakalim dayanıklı mi:angry:

(2,575 puan) tarafından
Bende onu düşündüm :)) ay güldürdün beni
0 oy
(772 puan) tarafından
Boşwer eşin anasına vermiş ayarı yat kalk dua et kocan arkanda kümisinin umurunda olmaz bi posta da o karısına laf söyler 
(2,575 puan) tarafından
Çok şükür o konuda çok çok çok sansliyim hiç susmaz karşısında. Yoksa bana neler yapardı bende döverdim biliyor.
0 oy
tarafından
Keserim dilini mi ne haddine annem sen beni ez diyemi doğurdu şuna bak Allahtan eşin yanında seni tutuyor sağolsun
(2,575 puan) tarafından
Kız geçen eşime demiş senin karının bilmem neresine kazık mi bilmem ne yaptım. Eşimde demiş terbiyeli ol o ağzını topla yoksa ben toplamasını bilirim demiş korkudan susmus
tarafından
Terbiyesiz kadın ya ne kadar uzak olursanız o kadar iyi evine sokma ya laflara bak
(2,575 puan) tarafından
Malesef tam dibimde oturuyor
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Helal olsun esine tek dicem bu helal olsun esine valla helal olsun 
(2,575 puan) tarafından
Eğer eşim anacı biri olsaydı bu evlilikbukadar surmezdi. Bunu eşim biliyor. Ben onun herşeyini katlaniyorum oda beni kimseye ezdirmiyor. Kim olursa olsun benim karımın 1 kocası ona yeter 2. Ye gerek yok. Ne hatası varsa bana söyleyin karımın yüzüne kimse çıkıp laf söylemesin. Ben onu kendime aldım size değil diyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 718 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 783 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Bebegimdogdu (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,125 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 353 göst.