0 oy
981 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Çevrenizde nazardan olan bir olay anlatır mısınız 

34 Cevaplar

+2 oy
(82 puan) tarafından
Bunun icin bir olayla nazarin varligini kanitlamaya gerek olmadigini dusunuyorum.. Kurani Kerimde nazarla alakali bir suru bilgi var zaten inancli olmak yeter ayrica nazar olmazsa nazar duasi da olmaz oyle degil mi
(670 puan) tarafından
Artiladm seni ++++ :)
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Niyekiiiiiiiii
(22,070 puan) tarafından
Kiz nazara cok inanrim ben bebeklere falan cok nazar degiyor

Kiz niye kanada burnun
tarafından
Hamilelikten heralde durduk yere kanıyor aniden. Nazara inanırım yaşamadım ama inanırım
(22,070 puan) tarafından
Olabilir kiz burun kanamasi normal sen kac haftaliktin canim
tarafından
13 canim
(22,070 puan) tarafından
Senin oglan nasl ya hic gormedikte yakisiklimi annesiii
0 oy
(41 puan) tarafından
Hamileyken her isi yapardim huc isten kacmazdim herkesde gorurdu kaynanamin gunune bile koştururdum akşamina bacagmi yaktm 1  hafta yattm
0 oy
tarafından
12 yasnda mısafirliye gtmsdk kadın ne güzel uzun saclarn var popona kadar dedi 2 dk gecmedi cay ustume dokuldu popoma kadar yandm
tarafından
Trajikomik olmuş cnm
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kimsenin kalbini bilemeyiz ama. Hamileligimi öğrendikten sonra öyle çok sakınmadım. Sakınan göze çöp batar misali diye düşündüm. Bebeğimin kalbinin attığını duyduk ertesi gün kına gecesi vardı orada bi yakınımız maşallah hamilelik yüzüne nasıl çökmüş dedi ertesi gün kanamam geldi bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim. Rabbim böyle uygun görmüş demekki ama artık kötü kalpli insanların nazarinin da mi etkisi var bilemedik. Birdaha asla 5 6 ay kimseye söylemek istemiyorum kalırsam 
tarafından
Bencede canım kem gözlü cokkk
0 oy
(287 puan) tarafından
Kız kardeşim bebekken çok tombişti bitane komşumuz geldi baya söyledi durdu sürekli sonra kardeşim çok zayıflamıştı birden hastaneye götürmüştük hatta. 
tarafından
Som ağızlı karıymis
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Birkaç sene  mahallede okul bahçesinde 23 Nisan gösterilerini izlerken papatya kostümü giymiş bir güzellik ortada dans ediyordu Kıvır kıvır uzun siyah saçları vardı o kadar güzel bir çocuk ki  kanım kaynadı bir anda Bir de ben ilk çocuğum olan kızımı kaybettiğim için  görür görmez bayıldım sonrasında bir daha gözlerimi alamadım tam ağzımı açıp yanımdaki arkadaşa prenses gibi olmuş maşallah diyecektim ki ben diyemeden çocuk durduğu yerde çok feci düştü yere kapaklandı anında burnundan kan indi  o kadar çok üzüldüm ki bir daha Beğendiğin bir şeye ilk beğendiğim saniyede Maşallah demeden bakmaya devam etmedim
tarafından
Abowww ne ettin gı
(2,891 puan) tarafından
Vallahi ne bileyim Gökgözde değilim ki İnan isteyerek olmadı o sıralarda daha kendi bebeğimin acısı tazeydi  ondan galiba çok imrenerek baktım
(2,891 puan) tarafından
Bir olay daha var aslında ama çocukluğundan kalma 4 tane adam tarlada yonca balyası istifi yapıyorum yaşım küçük Boyum kısa adamlar Diğer taraftan beni görmemiş bu Yonca kendi kendine mi kayıyor diye Babama sormuşlar O da yok bizim kız demiş adamlar dolanıp bana baktılar sonra geri geldiler Bizim kızlar bir bardak su katık getirmez Helal olsun dediler gittiler Ertesi sabah Bacağımın arasında 4 tane göz çıbanı çıkmıştı çok çektim O çıkanlardan bu olay olalı 19 yıl oldu hala izi geçmedi
0 oy
tarafından
Gün-de 1 ltre süt sağarken sütüm kesildi .
tarafından
Kimseye demicen isteee
tarafından
Ben kimseye demedim :)
Kardeşim yeni doğum yapmıştı sütü yoktu ben sağarken goruyodu
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Annemin bir arkadaşı var aşırı derecede nazarı değiyor.. Abim bir dönem kilo almıştı.. Sonra diyet yapıp zayıfladı.. Sohbet sırasında annem arkadaşına anlatmış zayıfladığı.. Bir gün arabayla onların evinin önünden geçiyordu.. O kadını da balkonda gördük ve 2 dk sohbet etmek için durduk.. Abim arabada tabi.. Kadın anneme oğlun insin arabadan da bir göreyim nasıl zayıflamış diye dedi.. Abim arabada indi kadın gördü.. Tekrar arabaya binerken abimin şortu yırtıldı.. Benim bir kolyem vardı o kadın bize oturmaya gelmişti.. Otururken Dilara kolyem ne kadar güzelmiş dedi.. Aradan 2 dk geçti kolyem paramparça oturduğum yerde kucağıma düştü.. Yine aynı kadın benim bir çantamı beğendi nereden aldığımı sordu.. Başka şehirden almıştım onu söyledim hadi ya tüh dedi.. Çantamın askısı koptu.. 

tarafından
Kariiii tehlikeliymis yürüyen nazar
(82 puan) tarafından
Bi daha sakin gelme Bizim eve bizi gorumce de yuzunu cevir Yada masallah demesini ogren diyeydin kiz haketmis :D
(1,690 puan) tarafından
Valla çok fena ya Allah tan görüşmüyoruz şimdi :) lisede bir arkadaşım vardı onun da çok nazarı değer.. Bir edebiyat hocamız vardı.. Topuklu ayakkabı gitmişti derse geldi.. Arkadaşım hocam ayakkabınız ne güzelmiş dedi.. Teneffüs oldu sonra tekrar ders başladı hoca girdi sınıfa elinde ayakkabısının topuğuyla :) :) :) teneffüste topuğu kırılmış :)
(1,690 puan) tarafından
Hahaha o an hiç aklıma gelmedi valla keşke deseydim :) :)
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Kalabalık olan bir ortamda bebeğimi emzirdim kendim zayıfım ama bebeğim maşallah sübhanallah toplu bir bebekti kadının biri sütünde nasıl yariyo bebeğe dedi o gece göğsümde süt düğümlenmesi oldu sonuç olarak göğsümde ki sütüm azaldi
tarafından
Hay ağzına beee3 karii
0 oy
tarafından
Nişanlandıgımdan bir gün sonra bacaklarıma kaynar su döküldü ve haşlandım. Yeterli mi canım :)
tarafından
Artık ya Nisan çok güzeldi yada siz eşinle çok güzeldiniz :)
tarafından
Biz eşimle çok güzeldik canım :)
0 oy
(274 puan) tarafından
Kaynanamın eltisi iki kızı vardı oğlan doğurmak için hamile kaldı ikiz kizlari oldu tabiki allah vergisi ama bu kadın gerçek ten kafayı yemiş erkek çocuk diye neyse bizim bebisin cinsiyeti belli oldu akşam onlarda ha bire elini karnıma koyuyordu inceliyordu sürekli sorular falan bende anlatıyordum eşek gibi ordan çıktık o sıra 5 aylık hamileyim arabadan indik normalde köpekten korkan biri değilim uzakta iki tane köpek duruyordu uzun uzun bağırıp duruyordu bian gözüme bize doğru koşuyor gibi gördüm nasıl kaçtıysam yüz üstü yere çakıldım çenem omzum dizim kanadı eşim şoka girdi niye kaçtığım için çünkü köpek yerinden bile kımıldamamış bana öyle gelmiş 
tarafından
Ay korktum kizzz
(274 puan) tarafından
Valla ben normalde öyle şeyleri takıntı etmem ama kadın baya takıntılı erkek çocukları kucağına alınca dartar gibi alır falan eltimin çocuğu kaç kez ondan sonra öyle kötü bisey gelmiş başına dikkat etmek gerek valla
tarafından
Erkek çocuğu dıe dıe ölecek karı
(274 puan) tarafından
Hiç sorma
0 oy
(892 puan) tarafından

Kuzenm altın yüzügumu çok beğenmişti annamlere gittiğimde orda denk geldik söyledi. geceleri çıkarırım yüzügumu normalde o günde çıkardım yer yatağında yatıyoruz annemlerde.yastigimin köşesine koydum sabahına ezilmiş halde gordum 2 yüzügumu bizimkilerden kim görmeden basmışsa :Ddedim nazarı değdi herhalde 

tarafından
Anaa kötü olmuş gı
(892 puan) tarafından
Neyseki duzelttirdim Allah hayatımızda önemli olan şeyleri nazarlardan korusun inşallah . bunlar gelir geçer
tarafından
Aminnn
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Kaynanam ne güzel sarma sariyorsun eltin böyle saramiyor dedi bir kaç saat sonra pas parmağımi kestim kemiğim gozukene kadar . Bir hafta elimi kullanamadim. 

Bir gün ara ile doğum yaptığım eşimin arkadaşınin karisinin bebeği 350 gram aldığı ayda benim kız bir kilo almıştı ertesi gün sütüm yarı yarıya azaldı çok üzüldüm çok zoruma gitti takviye yapmak zorunda kaldım bir ay
tarafından
Kötü olmuş yaaa
0 oy
tarafından

Anneannemin bi oğlu varmış adı da ramazan mış dayım yani bi gün anneannem bazlambaç ederken bi kadın çıka gelmiş tanımıyormuş bazlambaç istemiş anneannem de vermiş o sırada dayımı görür görmez gözleri ne kadar güzel demiş maşallah bile dememiş gitmiş kadın gider gitmez dayım oracıkta mosmor olmuş doktora götürene kadar yolda ölmüş zavallım bilmem ne kadar doğru ama nazar öküzü bile çatlatır derler

tarafından
Taşı bile çatlatır ahh nie maşallah demezler kiiii
0 oy
(1,964 puan) tarafından

alt komsumuz vardi her zaman gozume  cok guzel falan der maşallah  demzdi el isleri yemek  hamur isi falan cok yapardım  gorunce sen cok becereklisin bn yapamam benm kızlar  yapamz derdi. Bigun bize geldi bn nisanliyim damat  bohcasi hazırlıyoz damat kutusu  yaptim onu gordu nasıl  yaptn cok guzel yapiyon baya bisiler dedi gitti evine annem  makine bosaltiyodu bnde oturuyodum aramzda baya mesafe var annenin  elinden  tabak dustu tasin ustune oldugu gibi  benm kafama doldu camlar ama aramzda baya mesafe vardı. 

Bide 3sene once bayramda onlara gtmstk sen ne guzel olmssn falan dedi Allahim o gun olmedysem daha  olmem:) düştüm  bacagim ayrildi sonra  kahve iciyodum durduk yere kopurdu kabardı  ustume dokuldu tavada elim yandi ayagimi kanepe ezdi en son  yag aciyodum elimi yag tenekesi  kesti ve abartmiyrm yemin ederim hepsi ayni gun oldu :)

Evlndim de  artk gorsmuyrm onunla şükür:d

Uzun oldu baya  okur musun bilemedim;D

Annemde bigun tatli ypms onlara da gotrms. Sen ne becereklisin faln dems anneme eve cikarken annem merdivende yuzustu kapanmış  düşmüş  Allahtan bisi olmadı  kotu dusmustu

tarafından
Gülsem mi ağlasam miiiiiii ah ahhhhhh teyze ne ettin gı :))
(1,964 puan) tarafından
O gun aglamakliydim da sonradan  guldum;)
0 oy
(5,397 puan) tarafından
Vala ben de nazara çabuk gelyom bnce bide geçen sene bekarken çalşyordum normalde çok yemek yerdım işe gderekn kadınlar çok kilolıydu ben tek bekardım zayftm nye oyle yemegınden once ekmek arası tam yıyecek tm bı mavı gozlı kadın geldı aaa nakadr yıyorsun bune hiç kilo yok ama çok çok yıyorsun falan üstüme bi ağırlık çöktü ekmeğimi braktm ogın bugun dur iştahzlaştm eskiden ne yerdım 
0 oy
tarafından
Ben makyaj sevmem binde bir özel günde yaparım. Komşumuzun kızı gelmişti bize ilk defa beni görünce yüzüme baka kaldı bende tersledim birşey mi oldu diye ayyy ne kadar güzel yüzün var pürüzsüz dedi. Yeminle aksamına gözümde arpacık dudağımda ucuk cıktı. Kaç kişiye okuttum kendimi. Gittim o kızı da dövdüm hırsıma. Hala tam dövemedim hissi kaldı icimde senelerdir.
tarafından
Ahahha ay gülesim geldi kusura bakma var böyle kem gözlüler geçmiş olsun bu arada
tarafından
Sagol canım ya. Kem gözü de geçmişti o kız. Mahvetti beni ya 1 hafta agrıdan acıdan uyuyamamıstım pislik. Az dövdüm onu.
0 oy
(10,569 puan) tarafından
Nazar olmasa nazar duası olmaz kuran-i kerimde de var 

O yüzden anlatıp kanıtlamaya gerek yok ki cnm 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Geçen akşam komşuma gittim oturuyoduk biberon u yanına koydu aldım elime baktım içimden güzelmiş bende  bundan alayım bari diye geçirdim 5 dk sonra kırıldı kendi gözümden korktum :Def kötü niyetli yapmıyorum ama nazarım değiyor sanirim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 109 göst.
0 oy
10 cevap 137 göst.
8 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ahsen (2,020 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 285 göst.
10 Nisan 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 269 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (295 puan) tarafından soruldu