0 oy
991 göst.
Aile kategorisinde (1,635 puan) tarafından

Biz eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz. Benim ailemleyse aynı şehirde ama yarım saatlik mesafede yaşıyoruz. 

Normal zamanlarda 2 3 haftada bi annemlere akşam 4 5 gibi gidip 11 12 gibi evimize dönerdik. Ama korona çıktı çıkalı bebekle yolculuk yasak diye 3 aya yakındır gitmiyoruz annemlere. Kaynanamlarla hergün iç içeyiz ama. 
Bugün bebeklerin ailesiyle şehir içi yolculuğuna izin verildiğini duydum ve eşim 4 haziranda 1 haftalığına izine çıkcak.
Eşime dedimki izindeyken gidip 3 4 gün kalalım annemlerde. 1 günden fazla kalmam ben dinlenmek için çıktım izne bilmem ne diye parladı. Bende 2 seçeneğin var ya gider en az beraberce 2 gece kalırız yada babam gelir alır beni istediğim kadar kalırım dedim.
Yok efendim bebeyi özlermiş bilmem ne
O zaman sende annenleri görmiceksin hergün bundan sonra beni annemlere götürdüğün günler sadece görebilirsin dedim. Yok aynı şey değil bilmem ne demeye başladı 
Yanlış anlamayın kaynanamlarla olmaktan rahatsız değilim ama eşimin anlayışsızlığı beni çok kızdırdı bu konuda. 
Evlenmeden önce de hergün iste götürürüm annenlere bilmem ne ayakları çekiyodu bi de. Tamam hergün gidemicemi bende biliyorum ama en azından bunca zaman sonra bana en az 2 gün kalmayı çok görmemeli. 
Ben üniversite okurken bile 2 haftada bi gelirdim annemin babamın yanına evlendim aynı şehirdeyim ama daha az görür oldum 
Eşimi de anlıyorum yoruldu kaç zamandır ama 2 3 ay sonra en azından 2 gece kalmayı çok görmemeli bana. 
Babam gelip alır 1 hafta kalırım dediğimde de çocuğu bırak git sen özle çocuğu diyo bi de utanmaz. 
Ama 2 gece kalmayı kabul etmezse lafımı yemem gider en az 1 hafta kalırım. Görür o :devil:

16 Cevaplar

0 oy
(9,890 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Valla bence çok haklisin. Git kız. Acıma :D

(1,635 puan) tarafından
Sinirlenirsem acıma duygum ortadan kalkar. Ben verdim ayarı. İster benim dediğimi yapar isterse dediğimi yapmayıp  1 hafta çocuğunun resmini bile atmam gidince ☻
(9,890 puan) tarafından
Haha alemsin kiz. Valla benim eltimin mesela anneside arabayla yarim saatlik mesefede. Kiz istedigi zaman kocasi gidip birakiyor her seferinde 1 hafta falan kaliyor
(1,635 puan) tarafından
Bebe yokken bende kalırdım canım. Çocuk doğdu doğalı bırakmıyo kalayım. Bebeyi özlermiş. İşten gelene kadar özlüyormuş zaten
-Reklam-
+1 oy
(12,773 puan) tarafından
Haklısın o zaman gelsin sende 1 gün kalsın o dönsün sen devam et kalmaya kendi çocuğunu düşünüyor ise sende bi ananın evladı sin özlemek çok normal 
(1,635 puan) tarafından
1 geceden fazla kalmam dediği için sinirlendim aşk eşittir ben. Yoksa izinliyse ve kendini iyi hissederse götürür ama kalmaz. Bi kaç saat oturup döneriz.
Çocuk yokken kalıyodum istediğim kadar ama çocuk olunca özlerim diye kalmama müsade etmiyo
(12,773 puan) tarafından
Cnm erkekler eşlerin evinde kalmak çok istemezler orta yol bulun diye dedim hani 2 gün kalır gider sen 3 gün daha kalırsın çocuğunda cokozlemes
(1,635 puan) tarafından
Azamelia anladım senin iyi niyetini canım ama ben eşimle gittiysem beraberce kalıp beraber dönmek istiyorum.
Özlesin valla böyle düşüncesiz olduğu sürece hakediyo bence
(12,773 puan) tarafından
O zaman bırak evde kalsın sen git hiç değilse anneler tel bırak diyecek keyfin kaçacak kafa rahat etsin oda az özlesin
(1,635 puan) tarafından
Zaten en az 2 gece kalmayı kabul etmezse ben her türlü gidip istediğim gibi kalcam.
Ben azcık anlayış bekliyorum sadece ama anlamazsa kendi bileceği bişey canım ☻
0 oy
(553 puan) tarafından
3 4 günden kimseye bişey olmaz senin için dayansın bende gideceğim annene en az 1 ay kalmayı düşünüyorum 
(1,635 puan) tarafından
Yok duşa giremezmiş yok ayaklarını uzatıp oturamazmış. Annemle babamdan çekiniyo biraz o yüzden ☻ halbuki annem ne yemek severse onu yapar. Peşinde 4 döner yani
(553 puan) tarafından
bazı insanlar sadece evinde rahat ederler öylede olabilir konuşup orta yolu bulun
(1,635 puan) tarafından
Valla biz aileyiz deyipte annemlere el gibi davranırsa bulunmaz orta yol falan.
Ben hergün uyanıp onun annesine iniyorum uyumaya çıkıyorum eve. O da 2 3 gün dayansın benim için
0 oy
(10,397 puan) tarafından

Ah cnm senede 1 kere gidiyorum annemin yanında kalmadan geliyorum öyle anlayissiz bi eşim var 

Kendi annesine çok yakın hergun gordugu için halimden anlamaz:'( 

(1,635 puan) tarafından
Senede bi görsün annesini o zaman. Valla benim kafamı iyice bozdu. Evi taşırım kaynanalara uzak bi yere görür o zaman.
Eşit olmalı bi adam. Ben hergün onun annesine katlanıyosam o da 3 gün katlancak yoksa 1 hafta çocuğunun resminden bile mahrum bırakırım onu
0 oy
(114 puan) tarafından
Bende kayinvalidemlerle altlı üstlü oturuyorum. Bende 2 buçuk ay gitmedim annemlere üstelik onlar sokağa bile çıkmadılar hiç 65 yaş üstü oldukları için. Bende gidicem dediğimde kayinvalidem görümcelerim falan virüs var gitme etme falan dediler. Ben iyice inat ettim ve gittim. Kızlar hergun arkadaşına gider arkadaşları gelir. Üstelik bir gorumcemde evli eminim oda aynı mahallede olsaydı asla durmazdı her hafta gelirdi eminim. Bunlarida onlara söyledim sustular. Gittim ve geldim. Canım belki eşinde ailesinden cekiniyodur ne derler diye. Onların yanında konuyu ac ve gidicem de
(1,635 puan) tarafından
Ailesi bize karışamaz canım.
Ben evlendikten 1 sene sonra annemler hacca gitti. Annem kaynanama ben hacdayken 1 ay kalsın bizde ablası hasta biliyosun izin verir misin dedi. Kaynanam ben karışmam kocası bilir. Kocası izin verirse kalsın biz yemeğini yaparız oğlanın dediler. Sağolsunlar onlar eşimden daha anlayışlı bu konuda.
Gidin kalın tabii torunu da özlemişlerdir dediler
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Eşin yeterince empati yapamıyor. O da bir anne babanın evladı sende bir anne babanın evladısın. Bu kadar yıl büyütmüş batmış okutmuş seni tabi ki özlemen kalmak istemen çok normal. Sen nasıl eşinin ailesine iyi ya da kötü bir arada vakit geçiriyorsan onunda aynı şekilde senin ailenle vakit feçirmeyi öğrenmesi gerekir. O erkek diye hep onun tarafıyla iç içe olunacak diye birşey yok. Sonuta ikinizde birer evlatsınız anne basanın ve orlarda torunlarını çok özlemiştir.
(1,635 puan) tarafından
Aynen öyle canım yaa. Empati kurdurcam ben ona ama. Kafamı iyice bozdu artık.
Ya kabul edip beraber 2 3 gün kalır yada babam gelip alır ben istediğim kadar kalırım başka çıkarı yok bu işte
0 oy
(1,964 puan) tarafından

Kuzum  inşallah  ikna edersin sorunsz gidersin cok iyi anlıyorum  seni,:( benm ailemde farkli sehirde 3 aylik kizim var ilk defa gidicez ve gidince 1 hafta kalmak istyrm bebek doğmadan  once gider kalirdim 1 hafta 2 ayda bir falan  ama Smdi  esim birlkte gidelm  2 gun kalalim gelelim diyo kizimi ozlerm kalma diyo bende onlarda  kizini özlüyo diyorm ses  etmiyo bakalim ikna etmeye  calscam bende :angel::)

(1,964 puan) tarafından
Gelen giden yoksa ailende dikkat ediyosa sorun olmz Allahn izniyle  kuzum
(1,635 puan) tarafından
Yok Allah'tan kimseyi kabul etmiyolar şu sıra
Bende sorun olacağını düşünmüyorum. İnşallahta olmaz
(1,964 puan) tarafından
Inşallah  kuzum dikkat edicez
(1,635 puan) tarafından
Aynen kuzum yaa. Rabbim korktuğumuza uğratmasın inşallah
(1,964 puan) tarafından
Amin canım benim  inşallah
0 oy
tarafından
Eşinizin yerinde olsam bende kalmam izne çıkıp dinlenmek varken evimde niye başka yerde olayım. Tamam siz ailenizi özlediniz son izin gününde götürsün sizi aileneze kalın birkaç gün sonra alsın. Bide sunu anlamıyorum eskiden evli değildiniz niye evlilik yaşantınızda bekarlık yaşantısını bir tutuyorsunuz. Bu sorum tek size değil herkese. 
(1,635 puan) tarafından
Ben gidip kalayım dediğimde çocuğu özlerim gidemezsin dediği ve göndermediği için kalmak zorunda. Çocuğu bahane ediyosa eğer izin gününde benimle olmak zorunda.
Bekarken ailesine yakın oturma konusunu kabul ettim diye sen iste hergün gideriz ailene dediği için bu karşılaştırma
Eşim ailesini hergün görüyo. 1 gün köye gitseler 10 kere arıyo göremediği için. Madem öyle o da ben ne kadar görüşüyosam o kadar görüşür ailesiyle bundan sonra.
Onun anne babası anne baba özleniyoda biz ağaç kovuğundan çıkmadık. Bizimde anne babamızı görmeye ve eşimizle gidip bi kaç gün kalmaya hakkımız var.
tarafından
O zaman de sen cocugunu özlediğin gibi onlarda beni özlüyor de ailesini söylediğin zaman haklıyken haksız gibi oluyorsun tartışma çıkaran olursun.Ben izin için dedim belli zaman insan rahat edip dinlenmek ister o yüzden.
(1,635 puan) tarafından
Canım ben onu izin günlerinde sıkan bi insan değilim. Zaten bende çalışan biriyim. Şuan ücretsiz izindeyim. Çalışmanın ve yorulmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
Eşim ailesini de benide iyi bilir. Haksızlarsa ne onun ailesi ne benim ailem ayırmam söylerim ki eşimde aynı şekildedir
Eşim hep gece çalışır ve sabah işten gelip uyur 2 3 e kadar sonra beraber bişey yapcaksak yaparız. Annemlere gideriz annem kalın yarın öğleden sonra gidersiniz akşam işine gider der. Eşime fırsat vermeden ben derim evde rahatça uyusun gece boyu ayakta ** kopukla uğraşacak diye mesela. Ben yeterince anlayışlıyım eşime karşı bu konuda. Ve ben böyle anlayış gösterirken eşimin 2 3 gün bana anlayış göstermesini beklemem çok normal diye düşünüyorum.
Valla ben anlayış gösterip bi de böyle muamele görürsem tartışmanın alasını çıkarırım. Uzun zamandır ses etmedim eşim unuttu benim deli yönümü. Ama bu gidişle hatırlicak yani.
Çocuk etkilenir ses etmiyim dedikçe tepeme çıkmaya başladı adam ama bi güzel atarım ben onu tepemden
0 oy
tarafından
Çoook haklısın sen git kal bence 
(1,635 puan) tarafından
Bakalım izininin son gününe kadar şansı var. Baktım gidelim 2 gece kalalım demiyo ben gidip istediğim kadar kalcam.
Bencillik yapıyo çünkü
tarafından
Kesinlikle bencillik
(1,635 puan) tarafından
Ne yazık ki öyle  :(((
0 oy
tarafından
Demek ki rahat edemiyor adam evinde rahatça uzanmak keyif yapmak istiyor adam sana gitme dememiş ki sen git kendin kal bir süre onun açısından da bak bence kötü niyetle dediğini sanmıyorum 
(1,635 puan) tarafından
Bana da gitme diyo. Çocuğu özlerim beraber gündüz gider akşama döneriz diyo. Olmadı en fazla 1 gece kalırız diyo.
Ama benim dediğim olcak bu kez.
Ben ona yeterince anlayış gösteriyorum o yüzden ya benimle 2 3 gece kalır yada en az 1 hafta çocuğunun resmine bile hasret kalır. Başka seçeneği yok
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Sen yaparsın valla sende o inadı hırsı görüyorum:D
(1,635 puan) tarafından
Ahhhaahhhhhaa yani böyle düşüncesizlik yaparsa istediğimi yaparım. Ne zamandır deli yanımı göstermedim unuttu zaaar. Ama hatırlamak istiyosa güzelce hatırlatırım ben ☺
0 oy
(2,159 puan) tarafından
İkinizde haklısınız csnım. O çalışıyor 1 hafta izin almış evde istediği gibi rahat rahat vaktini geçirmek istiyor sende aileni özlemişsin onları görmek istiyorsun ikinizde haklısınız 2 gece gidin kalın hem eşinin hem senin gönlün olur ama eşin kalıyorsa sıkıntı. 
(1,635 puan) tarafından
Bende en az 2 gün diyorum ama beyefendi 1 günden fazla kalmazmış. Kendi bilir ya 2 gün beraber kalınır yada tek gidip istediğim kadar kalırım.
Ben ona haksız demiyorum elbet yoruluyo ama benim yaptığım fedakarlığa karşılık 2 günü çok görmemeli banada
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kendi gitmek istemiyorsa seni gönderebilir çok haklısın 
(1,635 puan) tarafından
İşte onu da yapmıyo çocuğu özlerim diye. Valla bakalım bi kaç gün daha beklicem ses etmezse babamı arayıp götürtcem kendimi
0 oy
(8,226 puan) tarafından
Canım eşine bi gün beraber kalmayı diğer günlerde senin orda kalmak ıstedıgını söyleseydın tatlılıkla belkı bu atısmaya gerek kalmazdı.tutamıyoruz kendimizi maalesef hayır cevabını duymayı sevmıyoruz:) 
(1,635 puan) tarafından
Onu da dedim ama çocuğu özlermiş. Beraber gidip beraber döneriz 1 gün kalıp diyo. Ben ona gayet ılımlı yaklaştım ama kendi kaşınıyo yani ☺☺☺
0 oy
tarafından
Ben eşime teklif ettim istersen gel diye yok ben kafa dinlemek istiyorum dedi bende peki dedim çarşamba abim gelip alçak dinlesin 2 hafta kafa. Haklisin sende 
(1,635 puan) tarafından
Haahhh işte bu gidişle bende onu yapcam. İnsanlıktan alamıyo çünkü kendileri
0 oy
tarafından
O zaman madem baban götürsün seni orada al yani çocuğu sen özle ne demek çok saçma 
(1,635 puan) tarafından
Çocuğumu asla bırakıp gitmem. Şurda iş yaparken 10 dakka sonra ağlıyo diye getirip ne zaman işin bitiyo diye başımın etini yiyo. Bi de bi kaç gün bakmayı planlıyo. Annemler bakar sen olmasanda demeye getiriyo ama kimseye güvenip çocuğumugünlerce bırakmam ben.
En çokta çocuğu bırakıp git demesi üzdü beni zaten. Düşüncesiz bencil pislik  ::((((

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,047 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 996 göst.
0 oy
10 cevap 429 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde I3lknurum.02 (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 341 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde Canan1307 (23 puan) tarafından soruldu