0 oy
364 göst.
Aile kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Biraz uzun kızlar hakkınızı helal edin şimdiden. Benim kuaför dükkanım çalışıyorum şuan 11 aylık oğlum var ve iknciye hamileyim dükkanı kapatmakta istemiyorum şimdi şu anki evimin mesafesi yürüyerek on dakika dükkana bı çocukla yine gidebiliyodum ama ben hep dükkana yakın ev arıyodum kiralık ve bir buçuk ay önce denk geldi tamda dükkanımın sırasında ve eski oturduğum mahalle eski evden ev sahibi yüzünden mecburiyyetn çıkmıştık. Neyse bir buçuk ay önce durumumuz yoktu pek oturduğumuz eve bile kirayı geç verdik ama şuan benim işler 11 Mayıs'ta açıldı şimdi de eşimin işleri açılıyo is başı yapck yani durumlar toparlandı sadece benim dükkan kıran ödenecek kaldı. O ev hâlâ tutulmadı ama o zmn dedim eğer nasibimizde varsa bayrmdan sonra işler açılırsa bize nasip olur inşallah diye dua ettim çok. Çünkü iki çocukla ben o yolu gidip gelemem bide evim 3.katta şimdi eşime ısrar ediyorum ama ikna olmuyo çok istiyorum hem 3+1 olması yönünden suanki evim 2+1 ama fiyatları aynı ikisi de 800 sadece adam önden 500 depozito istedi ve bizm şimdiki evde elektrik aboneliği ev sahibin uzerine oraya geçince bı tek onu alcaz üzerimize yani bin lira masrafımz olcak sadece. Dogumuma da az kaldı 31 haftaligim şuan şuan geçtim geçtim eğer gecmzsem bidaha gecemem hayatta. Ama çok istiyorum dükkana yakın olması benim için çok iyi. Bu evden kışın gidemedigim çok günler oldu malesef. Şimdi diceksiniz iki çocukla nasıl caliscan. Dükkanım 1+1 ev gibi mutfak ayrı oda vs herşey var yanıma bakıcı bulmayı düşünüyorum yada bı sure annemle kaynanam idare etckler. Ne eşim ikna nede annem. Annemin düşüncesi de belki iki çocukla calisamican boşuna evinden çıkma diyo. Nasıl ikna edicem ailemle eşimi beni düşünmüyolar hiç hele eşim hiç düşünmüyo tamam arabamız var şuan eşim götürüp getiriyo ama oda her zman denk gelmiyo. Çok dil döktüm eşime ama başaramadım napicam bilmiyorum o evi çok istiyorum nednse. Kusura bakmayın kızlar nasıl ikna edebilirim eşimi sizce 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
1000 tl harcamasın diye mi isteniyor tek sebep bu mu kiz işi bırakmak zorunda kalırım falan de tek kazançla zor olur falan
(1,114 puan) tarafından
Aslında bin TL bizden de cikmicak oturduğumuz eve girerken depozito vermiştik şuan evde sorun yok çıkarken o parayı alicaz o bin TL'yi karşılamış olcak yani. Eşimden de istemiyorum para bayram üstü kazandığım ayrı biriktirdiğim param var
tarafından
Canım valla tatlı dille anlat evi görmeye gidin beraber
(1,114 puan) tarafından
Bide şöyle bişey var eşimin iş tutarsızlığı var yani ben çalışmasam elimizden herşey gider burda çok yakındım bu konuda bnde çocuklarım ve kendim için çalışmak istiyorum eksiklerimi alayım dükkan kiramı bakıcı parasını karsilayayim yeter bana
tarafından
Kadın= hayat birde anlasalar en iyisini ailem için istediğini göster
(1,114 puan) tarafından
Eşim çok diyor kapat çalışma evinde dur diye. Geçen sene doğum yaptım daha 20 günlük lohusayim ödemeler birikince hemen ne zman baslican işe demeye başladı. Şimdi de iki ay ikimizde kapalı kaldık önce ben çalışmaya başladım fatura kiralar herşey ödendi bazen geç gidiyorum çocuktan dolayı. Hemen laf vuruyo oho ooo sen böyle öğlende gidersen ne iş yapacan diyor. Bı yanım diyor bırak çalışma ne hali varsa görsün ama kendim ve çocuklarım için çalışmak istiyorum
-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Eşinin istememe sebebi ne peki ?
(1,114 puan) tarafından
Evet hâlâ kendi zarar ettirmekten baska işe yaramıyo yani benim çalışmam şart işi bırakırsam ne çocukların istediği alınır nede bişey sahibi oluruz bı araba sahibi olduk ama bi araba parası kadr da zarar ettirdi bize. Benim için çok iyi olcak 1 dkika bile surmicek yol evden dükkan görünüyo çok yakın. Bakıcı bulsam bile iki çocuğu dükkana kendim götürüp getirebilirim. Ama suanki evden götürüp getiremem aralarında 13 ay olcak çünkü. Valla istese de istemese de ikna olmak zorunda beni düşünmek zorunda
(3,446 puan) tarafından
Yani iki çocukla ailen için bu kadar çabalamana hayran olacağına köstek olmaya çalışmasına izin verme  :)
(1,114 puan) tarafından
Hem ailem için hemde çıraklık dönemimde çok çektim 7 sene başkasına çalıştım çıraklık kalfa vs derken bedavaya çalıştım resmen ne hafta sonum vardı ne bayramım. Şuan çok güzel ekmeğini yiyorum 2 buçuk senedir Allah bin bereket versin hiç bir eksiğim olmadı eşime muhtacta değilim ne kadr zarar ettirse de durumumuz çok şükür şu virüs olayı biraz sarstı bizi. Şuan hem o ciraklikta çektiğim eziyeti heba etmek istemiyorum hemde çocuklarımın geleceği için çabalıyorum. Biraz zor oluyo şuan iki ay sonra doğumum var ve evde durmak ağrılarımi çoğaltıyo çalışmak çok iyi geliyor. Tek sorun iknci çocuk olunca yanımda bakicak birinin olması lazım.
(3,446 puan) tarafından
Ya sana bişey diyeyim zaten aynı yerde olacaksınız lise mezunu bi genç kız bile işine yarar işini bırakma
Ben kızım için bıraktım 3 yıldır stresten saçımda yaralar çıkıyor
(1,114 puan) tarafından
Bırakmak istemiyorum annem de çalışamazsin bırakırsın diyo ama herkese inat çalışmak istiyorum nednse
0 oy
(134 puan) tarafından
Güzel dille konuş eşinle lütfen de rica et bi zahmet tamam desin yani sen bu kdar çabalarken bunları düşünürken bencil davranmasın allah yardımcın olsun kardeşm
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm o eve gecmzsem çok zor olucak bana o yolu gidip gelmek
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Çok iyi bı fırsatı tepiyirlar bence. Sen kendine guveniyorsun çalışırım diyosun anlar niye yok diyorsa
(1,114 puan) tarafından
Derdi belli oldu eşya taşıması zor geliyo. Üsenmesi gereken benim olmuşum 31 haftalık üstelik 11 aylık oğlum var benim gözüm korkmuyo eşimin derdi eşya taşımakmş

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 363 göst.
8 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 235 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 512 göst.
0 oy
3 cevap 97 göst.
12 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pelin1 (592 puan) tarafından soruldu