0 oy
735 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından

Kızlar eşimin harcamalarına çok karısıyorum o her ne kadar beni pek dinlemesede ben sürekli laf söylüyorum. Sizce bu yüzden eşim ben den sogur mu yapıyorsa bir bildigi vardır deyip karışmamalı mıyım sizce siz de durumlar nasıl

11 Cevaplar

0 oy
(135 puan) tarafından

Valla canm esim oyle biri degil ama yinede bende kobturol ederim yani aylik geldimi bak bunu bunu alicaz daha fazlasi olmasin derim en basiti bir cikolata bile fazla almayalim derim cubku harcamalara yetidilmiyo oxman. Erkeklere kalsa daha cok harcarlar ama bence kadininda el atmasi lazjm. Seni dinlemiyosa neden dinlemedigini ayni evde oldugunuzu faln konus bence. Cubku dinlemeyen adam icnde bosuna konusmus olursun.. dinlemiyosa kale almiyo demktir bi zaman sonra bikabilir ozman sogur ama dinlese sorun olmaz sogumaz laf etmekte tabikide haklidn bunu esinle halletmen lazm

(45 puan) tarafından
Canım bizim cok şükür durumumuz iyi istedigimizi alabiliyoruz benim kızdıgım nokta aile arasında bişey oluyor bir harcama.konusu bir yere para verilecek çıkarıyo bu veriyo ailesinn de durumu iyi abisinin falan bizimki bir tık daha iyi diye eşimden istiyorlar genelde hele abisi her daim para yok der bu hiç yok demez alın der hemen
-Reklam-
0 oy
(51 puan) tarafından

Benimkide tam tersi cebinde akrep vardir eli cebine gitmez ama hicte borcumuz bitmez bende hic anlamis degilim ben harcamayi severim ah verse para:):)

(45 puan) tarafından
Benimkinin de ailesi öyle ama benim ki hiç öyle degil kime çekmişse hiç acımaz verdigi paraya
(51 puan) tarafından
Bende kiziyorum calisiyon calisiyosun biraz ye bari diyorum bu dunyada kim kalmis ki sende kalcan diyom ne hafta sonu cikariri ne disarda yemek yedirir sadece eksik birsey olursa almaya cikarim onun disknda dusunupte bir pasta bir tatli alim demez
0 oy
(218 puan) tarafından

Evet nerdeyse bütün eşler aynı cnm eşimle iki ay anlaştık maaşı çekip bana getireceksin diye sonra tamam dedi o ayın sonunu getiremezken  ben 200 tl artırıyordum buda tabi kızdı yine eski haline döndü karışmıyorum para yok veya bitti diyemiyor çünkü hesapsız harcıyor farkında bende bıraktım kendi haline 

(45 puan) tarafından
Kadınlar erkeklerden daha idareli bunu kabul etmeleri lazım anlamıyorum neden böyleler
(218 puan) tarafından
Boş ver cnm takma kendi bildikleri gibi yapsınlar bi gün mutlaka tak etcek biz neden köşeye para koyamıyoruz dicekler merak etme  az daha sabret onu deyince bastircaksin cnm uste çıkıp idareyi ele alcaksın benim ki diyemiyor ben çok laf diyorum diye oyuzden herşey yolundaymış gibi davranıyor bende karışmıyorum bişey deyince ağzımı açıyorum gozumu yumuyorum onu yaparım diye hiç bişey diyemiyor :))
(45 puan) tarafından
Aynen ya ne kafa yoracagız hamile hamile
(218 puan) tarafından
Aynen cnm gerektiği yerde lafını söyle özellikle de o soylendigin durup dururken laf söylediğinde olmaz bişey dese kızsa bişey diyemezsin ama o soylendiginde sen soyleniyorsun diyip rahat cevap verirsin cnm oda kızamaz kızsa da sana bişey diyemez :))
0 oy
(158 puan) tarafından

Eşimin maaş günü gelmeden sürekli soruyorum artık aldın mı diye çünkü maaşı alınca her seferinde arabanın bi yerini yaptırır yada modifiye eder bende hep soylenirim şimdi o kadar değil gerekli olanları yapar geri kalan paranı banka atar yoksa erkekler çocuk gibi sürekli harcar benimkinin cebi delik herhalde önceden para kalmazdı şimdi akillandi biraz parasız kalınca :)

tarafından
Bi de bir şey diyince biz kötü oluyoruz araba bağımlılığı cidden illet bir şey güya az masrafı vardı şimdi de bir arızası çıktı 1200 tl fiyat verdiler yakacam bir gün sinirlenip olacağı o :)
(45 puan) tarafından
Bir abisi bir kendi var ikisine kalacak ta ben de ailesinin yanında dedim. Normalde traktörlerinin parasını zeytin den veriyorlardı bu sene pek tutmayınca işçi parasıda traktör parasıda cepten çıktı. Ben dedim sanki zeytin parası sana mı gelecek annesi de alsın falan diyo ama belki laftadır yani. Eşjm de seneye ben alacam diyo beni geçiştiriyo bilmiyorum ama şjmdiye kadar genelde eşime harcandı haklarinı yemeyim
(158 puan) tarafından
Ben bi gün sinirlenip iki lastiği patlattım eşim 1 Ay konuşmadı benimle :D
(158 puan) tarafından
Canım bence o laflara çok inanma bak kayinpederim üst kat oğlumun derdi  yani bizimdi gitti sattı
(45 puan) tarafından
Yaşayalım görelim bakalım inşallah ben haksız çıkarim o haklı çikar
0 oy
(43 puan) tarafından

Bizdede tam tersi elimde para olduğunda beni gıdıklıklıyo illa harca diye bana bakıyo sanki eşim tutumludur bende kendimi bildiğim için ihtiyacım olduğu kadarını alırım fazlasını istemem 

0 oy
(56 puan) tarafından

Benimki de hiç dinlemez canım markete gideriz misal şu şu sadece lazım derim bı bakarım arabayı doldurur.bir al derim uç alır.tama alması iyi bısey ama fazla alır biz maaşlı değiliz kendı işimiz var naklıyecıyız .ama para geliyor diye de çok harcanılmaz ki ya hele ki o sigara parlement olandan uç paket içmiyor mu içim gidiyor valla paraya.ıçmese aylık çok karımız olur ama oda sigara ma karışma senden mı alıyorum parasını dıyor.ben çok tutumluyum eşim de tam tersi çok savurgan.ben marketlerde indirim  takıp ederim oda marka takıp eder.ben bım a101 marketı severım oda buyuk markete gıder bazen sınır oluyorum bende inadına yapar gibi.paranın olmadığı zaman da olabilir köşeye at derim oda ben sağ olduğum zaman içinde yokluktan korkma hanım ölürsem de. Sat tırları çocuklara yatırım yap der.ne dıyım bende bu herif e şimdi 

0 oy
(216 puan) tarafından

Cnm karismak hakkin bnce ama madem dinlemio karisip hzurunuzu bozma derim

0 oy
tarafından

Dengesini tutturmak lazim, cok asırı üstüne gitme ama hepten de kontrolu elden birakma. Ayda bi kere sor mesela. Birikim yapalim cocuklarimiz icin de.Ve de dolayli yoldan senin nekadae tutumlu davrandigini goster ona:) ne bileyim sen emek veriyosun gereksiz seyler alamam gibi gibi. Ama sürekli sen sunu harciyosun harcama soyle soyle yaparsak para biriktiririz ama nerde savurgansin vs vs. Hakaret ve akil verme tarzinda tartismalara girersen tabii ki sogur ve bunalir. Cunku erkek para gibi bi konuda akil almayi sevmez. Önemli olan uslup ve dolayli yoldan istedigini anlatabilmen. Hersey tek duze deil. 

0 oy
(31 puan) tarafından

Ben hic birseyine karismam çünkü sirketi o idare ediyor basinda o duruyor yeri geliyor cok fazla para gidiyor. Bana soylemesi gerekeni söylüyor zaten gerisinden banane. Kendisi kazanıyor kendisi harcıyor. Sagolsun hic bi eksigimi gormezden gelmez her istedigimde para verir her istedigimi de alir.

0 oy
tarafından

Ben karışmam ama sorarım naptn ne ettin. Eğer bnm elime gecmiyorsa veya gormediysem. Bu konuda sogursa soğusun valla . Bizim maasimiz olsa onlar da karışır 

0 oy
(55 puan) tarafından

Valla ben karismiyorum kendi aliyor borclari veriyor benim haşlimida verir evin aylik alisverisinide yapariz eksikleri bitenleri aliriz fazlasina gerek yok şükür zorluk cekmedik daha 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 709 göst.
17 Ocak 2019 Diğer kategorisinde Baby❤❤❤ (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 248 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,574 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 624 göst.
22 Ekim 2021 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,574 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 511 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Haceerr (2,009 puan) tarafından soruldu

376,808 soru

11,276,704 cevap

34,667 kullanıcı

...