0 oy
705 göst.
Diğer kategorisinde (172 puan) tarafından

Kizlar esinizin harcamalarina karisiyomusunuz? Ailesine yardimci olmasina müsade ediyomusunuz?

23 Cevaplar

+10 oy
(3,695 puan) tarafından

Eşim gereksiz yere harcama yapmaz hiçbir zaman Allahın izniyle de kimseye muhtaç olmaz oldurmaz o huyunu çok çok seviyorum canım kocacım benimmm❤️❤️

Ailesine de yeri geldiğinde katkısı bulunsun sonuçta onu bu yaşına kadar onlar getirdi..

-Reklam-
+10 oy
tarafından

ben hic karismam 

+10 oy
tarafından
aldigi para belli harcadigimiz belli ufak tefek almasina karismam aama büyük birsey aldirmam 
+9 oy
(758 puan) tarafından

Karismam benim isteklrimide yerine getirir sagolsun babasina versin kardeslerine versin anasina versin bi sey demem . Zaten hepimize harcarda kendine kiyip bi kazak bile almaz dogru duzgun

+8 oy
(278 puan) tarafından
Valla aksine esimin ailesi bize yardimci olur, esim eger keyfi bisi alicaksada bana sorar öbür türlü mudahele ederdim
+7 oy
(4,666 puan) tarafından

Bn karismiyorum canim esim gereginden fazla harcamaz

+7 oy
(1,722 puan) tarafından

Eşim bnim harcamalarıma karışmaz ama bn karılırım çnkü o pek paraya önem vermiyo aman alt tarafı 10 lira der luzümsuz sey alır. Ailesi içimde para harcamasına müsade etmiyorum çnkü biz düğün borcu ödüyoruz düğünü eşim kndi çabasyla yaptı ne takı ne baska destek olmadılar sadece koltuk ve yatak odası aldılar. Kaynanamda eline geçen üç kuruşa kızına çeyiz alma derdinde. Bi kaç kere bn sonra veririm dşyerek para aldı 100 lira falan vermiyo tabiki bnde artk verdirmiyorum eşime annesi ama bu güne kadar verdiğine saysın.

(1,722 puan) tarafından
Kardeşi kaç yaşında peki
(172 puan) tarafından
Kardesi 36 yasinda
(1,722 puan) tarafından
Yuh 36 yaşındaki kadının botunu montunu eşin mi alcakkk
(172 puan) tarafından
Aynen canim ben bebegimin besigi icin para biriktirmeye calisirken o mont bot derdinde kücük olsa anlarmda sevinir die alinir ama bu kadarida fazla ya almaya kalksam 300 tl gtcek yazk gnh deilmi
(1,722 puan) tarafından
Ay tabiki yaaa elinden geliyosa izin verme engelle gitsin çalışsın alsın sizde yuva kurmulsunuz 2 bin lira ile geçinmeye çalışıyosunuz parası çoksa çocuguna harcasın ne kadar saçmalamış eşin
+7 oy
(1,114 puan) tarafından

Eşim çocuk olmadan önce çok boş harcardi kıyafet konusunda ama hamile kaldigimdan beri bi çöp bile almadı :) ailesine de bu zamana kadar hep yardım ettik fatura borçları olsun diğer ihtiyaçları olsun hep yapmisizdir ama onlar bize hiç bir şeyde kiymadigi için artık yardımcı olmuyoruz çünkü ilk evlendigim sene onların elektrkleri kesildi borçlarını benim bilezigimi bozdurarak ödedik ondan bi kaç ay sonra evde tüp bitmişti o sırada eşim işten çıkmıştı kışındı 3 ay tüpsüz kaldım ve bunuda biliyorlardı bı tüp bile almadılar bize. Ama biz salakligimiza doymadan daha sonralarda yine herseylerine yardım ettik

(172 puan) tarafından
Sıkma canini canim ya hersey yoluna girer ins
(1,114 puan) tarafından
Aklımdan çıkmıyor yaşananlar maalesef
(6,691 puan) tarafından
Benim altınlar borca gitti :) 2 sene taktım yinede❤☺
(1,114 puan) tarafından
Ben hepsini tam olarak iki gün bile takamadim:(
(1,114 puan) tarafından
Zaten kinadan bi gün önce yapıldı düğünun ertesi günü gitti iki tane bielzigim
+4 oy
tarafından
Eşimin gereksiz harcamaları olmaz, yaz olsun, kış olsun bütün alışverişlerimizi hep birlikte yapariz, öyle şu kazagi begendim alayim, ayakkabiyi begendim alayim demez, baraber gideriz. Onun dışında, ayllik belli bir miktar para alir, hic sormam ne yaptin diye, esim kendi söyler, şu şuraya buraya gitti diye, ailesine para vermesine hic karismam, hatta bekar kiz kardesi var, sukur durumlari iyi, annene ve kardesine harclik ver gonulleri hos olsun derim, bize aldığını ailesine alsa hic karışmam, tam tersine mutlu olurum, Rabbim bundan sebep bereketini birakiyor canim. Kaynanam kayinbabam gece namazlarini bu zamana kadar aksattiklarini gormedim insallah bir hayir dualarini alabilmisizdir
(172 puan) tarafından
Ya benim esim bos bos seylere harcadigi icin karsmak zorunda kaliyom  borclarimizi bitirebilmemiz icin kısıtlamam lazm mesala aylik kafamda bi plan yapiyom aldigi maasla ilgili borca bi miktar ayiriyom bi bakiyom gidip o parayi ailesi icin harcamis onun icin kiziyom borclar olmasa yapsin tabiki annesi babasi sonucta ama biz ucu ucu yetistirrken daha da borclanip ailesine yardim etmesi zor oluyo ebnim icin
tarafından
Zor durumda kalıyorsanız haklisin tabii, erkekler okadad ince düşünemiyor canim, Allah odeme kolaylığı versin
+4 oy
(1,350 puan) tarafından

Hayir olmam hakkim yok buna o kazaniyor evine bakiyor gerisi bos . Ozellikle bi magazaya grdgmzde en cok esim alsin isterim kendine :)

+4 oy
tarafından
Eyy Allah ... Eşimin gereksiz harcaması yoktur olursa karisirim. Ailesine para verir mi bilmiyorum bir kax kere sigara parası vs gereksiz bilerek biz kavga edelim diye kaynatam gece isterdi para. En son bir kavga ettik evin içinde birbirimize daldık o günden sonra vermiyor galiba. Verirse de helal etmem cnku uzun uzun yazamycm burda bnm öyle gunlerim oldu ekmek param olmadı. O yüzden bni düşünmeyini dusunmem
+4 oy
(2,866 puan) tarafından

Benim kinin maaş kartı bende. Maaşı yatınca önce faturalar giderler düşüyoruz mobil banka üzerinden sonra market alışverişi yapıyoruz aylık sonra kalan para ile bebek için alışveriş kendimiz için alışveriş hesapta kalan para kalıyor kart da bende :D sürekli de hesap geçmişine bakarım ben. Ailesine kuruş para vermedi daha hiç. Onlar zamanında bi iğne almamış bize kalkıp biz mi onlara para harcıycaz çok beklerler :D

(172 puan) tarafından
Vala canim konussam da bisi degismiyo hala kaynanm bana tv alin dio banyoma dolap yaptrn dio kizima mont bot alin dio kafayi yedrtecekler sonunda
(2,866 puan) tarafından
Ay bi de o derece mi ya yuh şok oldum. Nüfusuma alayım sizi direk desene kaynanana. Ayıp valla ya. Eşin de sizin rıskınızı gidip onların keyfi harcamalarına mı harcıyor. Montu da ayakkabıyı da kendisi alsın kızına neyine. Ay çok sinir bozucu gerçekten
(172 puan) tarafından
Aynen bebegimin rızkını onlara harcamalari cok zoruma gidiyo gercekten yardima ihtiyaclari olsa tmm derdim de durumlari bizden daha iyi
tarafından
Aynen öyle katılıyorm dryşngl
(2,866 puan) tarafından
Valla eşinle konuş ikna et canım yaptığı şey etik değil mantıklı hiç değil. Onlara vereceğine bebeğin geleceği için bankaya para atıp biriktirsin aklına gir bi şekilde
+4 oy
tarafından

harcamaları gereksiz dgldir ama çok gerekli de harcamaz maadi konuda planlı düzenli dgldir ne istersem hyr demez alamasa da alablsede hyr demez sağolsun ve ailesi knusna glirsek ailesi ile knsmuorz knsmuor hic biside yardımları olmadı hamileym ddm günden snra daha da yoklardi zaten kit kaan geciniorz ne gezmk var ne başka birşey biz açken bir ekmek alacak paramz yokken öldnzmu kldinizmi diye bir kez aramayn insanlara ben para fln yollatmam benim ve artik kizmzda oldu riskini yedrtmm onlara

+4 oy
(523 puan) tarafından

Elbette ki karışıyorum sonuçta rızık aileye verilir sadece kocama verilmiyor yani o bizim de rizkimiz ailesine bu zamana kadar hiç yardım yapmadı çünkü ihtiyaçları yok çok acil ihtiyaçları olursa yardım etmesine elbette izin veririm

+3 oy
(6,691 puan) tarafından

Benim eşimde iki tulum almaya bile karışıyor.. 9. Ayda alışverişi yapalım diyor bide. 

+3 oy
(3,149 puan) tarafından

Bizde kese bir ailesiyle o yuzden ne yapar eder bilmem 2300 kredi ödüyor kendi kazancıyla kayinbabada evlere bakiyor

+3 oy
(443 puan) tarafından

Bn sinirinca karisiom ayni sekilde esime davraniolarsa snde yap diyorum.ama kaynanamin cani bsy istesin hemen esimi arar solerim gelirken al diye.alsinda gozume gelmez annesi sonucta bakmis buyutmus

+3 oy
(333 puan) tarafından

Benim eşim maaşı alır direk bana verir hatta maaş kartı bile bende biz zaten zor geçiniyoruz bir başkasına yardım edebilmemiz imkansız eşim in harcaması sıfır ama arabaya gaz parası biraz sorun 

+2 oy
(431 puan) tarafından

Biz birlikte harcama yaparız ikimizin de ailesinin durumu iyi şükür yardım yapmıyoruz kimseye ama yapsa musade ederdim oğulları sonuçta:)

+2 oy
(236 puan) tarafından

Eşimin harcamalarına karışmam ailesine destek olmasını söylerim Allah biliyor ya kalbimi evlat sonuçta ilerde bizim çocuklarımız da var bize yüz cevirse Allah korusun çok üzülürüm

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 720 göst.
9 Kasım 2018 Aile kategorisinde Hiiiii (45 puan) tarafından soruldu

374,545 soru

11,201,763 cevap

34,497 kullanıcı

...