0 oy
530 göst.
Diğer kategorisinde (813 puan) tarafından
Şuan 26 haftalık hamileyim birazcık zorlanıyorum ama ayakta kılabiliyorum namazımı çok şükür . En azından 32-33 haftaya kadar ayakta kılmak istiyorum oturarak kılmak içime sinmiyo pek. Ama ayağa kalkarken bı yere tutunma ihtiyacı oluyo o yüzden bı elimle koltuktan destek alıp kalkıyorum. Böyle destek alınca namazım bozuluyomudur acaba? İnternetten baktım ama bu konuda bişey yazmıyodu

12 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bozulmuyor kuzum müşküldurumda olduğun için 
(813 puan) tarafından
Teşekkürler canım cevabın için
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim kuxum ben hep destek alarak kıldım
-Reklam-
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Valla bilmiyorum bisey diyemem ama.rabbim inşallah kabul eder namazlarini 
(813 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(31 puan) tarafından
Bozulmaz canım sen yüklusun Rabbim de bunu biliyor ister oturarak kil ister ayakta Rabbim kabil eder inşallah yeterki terk etme vesveseye girme sen keyfi tutunmuyorsun ne de olsa 
(813 puan) tarafından
Aynen öyle canım bazen acelem olsa bile hızlı kılmak da içime sinmediği için yine yavaşça kılıyorum.
(31 puan) tarafından
Allah kabul etsin ben oturarak kılıyorum 30 haftalıgim 4. Gebeliğim çok.agir geçiyor kilomda var kendimi zorlayamiyorum baskı oluyor yoksa 3. Gebeligimde ayakta kıldım hep bunda oturarak Rabbim kabul etsin inşalalh
(813 puan) tarafından
O kadar zorlanıyosan oturarak kıl tabi kabul oluyodur canım bence .
Ben oturarak kılcak kadar kötü olmuyorum çok şükür sadece tutunma konusunda ınternette bişey yazmadığı için buraya soraym dedim bende
(31 puan) tarafından
Anladım canım benim bildiğim sağlıklı olduğun sürece herhangi bir yere tutunmak yada ne bilim elini bir yerine götürmek namazı bozan hallerdir ama bir sağlık durumu söz konusu olunca bozmuyor Rabbim hepimizin ibadetlerini kabul etsin ne güzel yinede kılabiliyoruz çocuğumuza faydası var
(813 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Yok geçn ben izledim hoca ister oturarak ister goz takıbı de yaparak kılablrsnz dye tutunarak kılablrsnz snçta bi rhatszlk durumu bu ben nefesm keslyor oturarak kılıyorum 
(813 puan) tarafından
Çok şükür o kadar kötü olmuyorum seni bilmiyorum ama benim kendi kilomda pek olmadığı için bı göbeğim zorluyo beni oda su 2-3 haftada birden bire  büyüdü sanki ona bağlıyorum zorlanmamı
Sende yavaşça kıl canım ben secdede zorlanınca bı 3-4 saniye durup derin nefes alıyorum
(5,378 puan) tarafından
Kız bnmde kilom yok hata hiç ağırlaşmadm ama ayakta kılınca kan ter inçnde kılıyorum hatta kaç kere  fenalık geçirdm oturararak kılmaya başladm çok şükür artk iyi oldum
(813 puan) tarafından
Ay öylemi ya
Benimde ilk zamanlar da çok başım dönerdi eğilip dogrulurken
(5,378 puan) tarafından
Evet bnm braz geçti çok şükür doğuma kadr byle kılacam Allah nasp ederse
(813 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(13,887 puan) tarafından
ben dizlerimden destek alıp kalkardım bozulurmu bilmiyorum canm
(813 puan) tarafından
Dizlerimden tutuncada kasığıma ağrı giriyo zorlandığım için o zamanda bebegime bişey olur diye korkuyorum o yüzden koltuktan tutunmak daha kolayıma geliyo canım
(13,887 puan) tarafından
bişey olmaz canm bem hep öyle kıldım doğuma 1 hafta varkwn bile ayakta kılıyordum ama dizlerden destekle tabi
(813 puan) tarafından
Hmm anladm canım
Arkadaşlar da bozulmaz diyo ama Allah'ım kabul ediyodur inşallah
(13,887 puan) tarafından
hamilesin sonuçta kabul olur ya sen kıl canm
(813 puan) tarafından
Tabiki kılcam canım
Bı hadis gördüm sürünerekte olsa namazı kılın diyo onu gördüğümden beri daha bı hassaslaştm namaz konusunda Allah nasip ederse o duruma gelene kadar kılcam inşallah
0 oy
(82 puan) tarafından
Bence oturarak kilmalisin Rabbim zaten kolayligini veriyor canim risk etme hemde bebegini Rahat kil namazlarini... ALLAH Kabul etsin bizler içinde dua et
(813 puan) tarafından
Ederim tabi canım
Çok fazla zorlanmadığm için elimden geldigince ayakta kılmaya çalışıyorum canım bı tek bı yere tutunma ihtiyacı oluyo dediğim gibi
0 oy
tarafından

Hayor kuzum bende hep öyle kıldım hiç birşey olmaz sen niyetinden vazgeçme 

ALLAH kabul etsin 3 gün sonra 40ım çıkıyor bende başlıcam inşallah :angel:

(813 puan) tarafından
İnşallah canım
Geçmiş olsun sana da sağlıkla büyüsün bebiş :)
tarafından
Amin canım Darısı başına inşallah❤
0 oy
(961 puan) tarafından
Canım yerden destek alabilirsin ama koltuk biraz şüpheli gibi o yüzden tam bilemiyorum doğrusu 
(813 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Allah icini biliyor ya nasil olsa kabul olur bdnce
(813 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Namazda bir yere tutunmak yaslanmak mekruhtur.

Yavaşça kalkarak devam et canim

Daha haftanda küçük 

Rabbim.kabul etsin
(813 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(88 puan) tarafından

Kardeşim seninle bir hadis paylaşayım ona göre kararını ver peygamberimizin bu konuda hükmü var :)

Zeynep Binti Cahş annemiz ibâdete düşkün, takva sahibiydi. Çokça nâfile namaz kılar, nâfile oruç tutardı. Resûl-i Ekrem Efendimiz bir gün mescitte iki direk arasında bağlı bir ip gördü. “Bu ip nedir?” diye sordu. Ashâb-ı Kiram da: “Zeynep annemizin” dediler. Namazda ayakta durmaktan yorulunca bu ipe tutunur diye ilâve ettiler. Fahr-i Kâinat Efendimiz bu hareketten pek hoşlanmadı. Bunun üzerine: “İbadette böyle güçlüğe girilmez. Bu ipi çözünüz. Sizler zinde oldukça ayakta kılın.” buyurdular.

(813 puan) tarafından
Ay kafam karıştı şimdi.
(88 puan) tarafından
Çok net canım açıklayayım. Bize bir sabır kuvveti verilmiş Allah tarafından ve bir yandan bunu tükecek imtihanlar verilmiş şuan sabrın var isteklisin bu yüzden bu kuvveti burada harcamak istiyorsun ama harcamamalısın çünkü öncelikliklr dinimiz kolaylık dinidir ikinci olarak sabır kuvvetini eşit dağıtmazsan başka musibetlerde kafi gelmez.. Velhasıl zorlanıyorsan mutlaka oturarak kıl bu senin takvanada dininede zarar vermez
(813 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
Öyle yapcam
(88 puan) tarafından
Allah kabul etsin canım Rabbim Salih ve Saliha evlatlar nasipse etsin
(813 puan) tarafından
Amin canım hepimize inşallah
0 oy
tarafından
Bir Müslim için kabul olur ama Tağutu inkar etmeden kıldığınız Namaz kabul olmaz kardeşim. Tağut nedir araştırın lütfen. Bakara suresi 256 ve 257.ayetlrt.
(813 puan) tarafından
Teşekkürler cevabınız için araştırıcam hemen

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 93 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde El-Fa-Mi (773 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 447 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 187 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,620 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 248 göst.
20 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu

380,446 soru

11,390,802 cevap

34,899 kullanıcı

...